Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Σχολή προέλευσης : Πανεπιστήμιο Πατρών με μετεγγραφή για ΑΠΘ
Ωραια, Η πατρα δεν θα ζητησει πισω βιβλια για να δωσει διαγραφη οποτε δεν εχεις τωρα θεμα.
Τα βιβλια φροντισε να τα εχεις σε καλη κατασταση καποτε θα στα ζητησουν να τα πας σε καποια βιβλιοθηκη, πατρας ή ΑΠθ.
 

argiri p

Νεοφερμένος

Η argiri p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γνωρίζετε εάν εμείς που πήραμε τη μετεγγραφή και έχουμε παραγγείλει στον ΕΥΔΟΞΟ τα βιβλία από τη, σχολή προέλευσης μας, εάν θα δημιουργηθεί οποιοδήποτε θέμα, Π. Χ καθυστέρησης της διαδικασίας διαγραφής μας από τη γραμματεία της σχολής προέλευσης και άρα καθυστέρηση και στην ολοκλήρωση της μεταγραφής μας στη νέα σχολή ??? Σημειώνω πως, όπως φαντάζομαι και οι περισσότεροι που έχουν παραγγείλει τα βιβλία στον ΕΥΔΟΞΟ ακόμη δεν παραλάβαμε κανένα βιβλίο.
κι εγω απο μετεγγραφη,προς το παρων εχω παραλαβει μονο ενα βιβλιο απ τη σχολη εισαγωγης,το οποιο δε μου ειναι χρησιμο αυτη τη στιγμη,γιατι το μαθημα δεν υπαρχει στη νεα σχολη.σε επικοινωνια με τη σχολη υποδοχης ενημερωθηκα οτι για οσα συγγραματα υπαρχει αντιστοιχο μαθημα στη νεα σχολη,δεν υπαρχει λογος επιστροφης.Καποια μαθηματα ειναι σχετικα,οποτε περιμενω μηπως ερθουν τα αναλογα βιβλια.κι επειδη δεν εχω προσβαση στο elearning λογω ελλειψης των νεων κωδικων,μπαινω στης αρχικης σχολης,συγκεντρωσα σημειωσεις,διαφανειες και συγγραματα σε ιντερνετικη μορφη.και ελπιζω οτι θα παρουμε κωδικους για να κανουμε δηλωση μαθηματων πριν την εξεταστικη,που αρχιζει στις 25 Ιανουαριου.στο ΑΠΘ κι εμενα η μετεγγραφη.
 

Μαρία Λι

Νεοφερμένος

Η Μαρία Λι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Έμαθε κανείς κάτι νεότερο για τις ενστάσεις? Έχουμε καμία ελπίδα εμείς που η ένσταση που υποβαλλαμε δεν ήταν λόγω λάθους? Εκτός από ένσταση έχω κάνει και κατεξαιρεση μετεγγραφή. Γιάννη υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Έμαθε κανείς κάτι νεότερο για τις ενστάσεις? Έχουμε καμία ελπίδα εμείς που η ένσταση που υποβαλλαμε δεν ήταν λόγω λάθους? Εκτός από ένσταση έχω κάνει και κατεξαιρεση μετεγγραφή. Γιάννη υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?
Ολοι εχουμε δικαιωμα στην ελπιδα. Οτι καναμε καλα το καναμε και ελπιζουμε. Και οι δυο θα δωσουν αποτελεσματα μετα την εξεταστικη οποτε τωρα συγκεντρωνωμαστε σε αυτη και μονο σε αυτη που ειναι και ανεξοδη.
Αλλο, τι αλλο να κανεις? αμα ειχες ''βύσμα'' θα το ηξερες, αμα μπορουσες να κανεις διαδηλωση στο υπαιθ θα την ειχες κανει.
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εμενα ,παντως η Πατρα μου ζητησε κιολας 😀την διαγραφη μου απο το προηγουμενο τμημα !! που σημαινει οτι εγινε ο ελεγχος!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.

Nikol123

Νεοφερμένος

Η Nikol123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ξέρουμε εάν από το Δημοκρίτειο ζητάνε πίσω τα βιβλία ;
 

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει με το MyDocs για την υποβολή δικαιολογητικών στις κατ' εξαίρεση ματεγγραφές; Δεν μπορώ να μπω στην ιστοσελίδα. Βγάζει το μύνημα "Forbidden". Καλώ συνέχεια στο υπουργείο αλλά δεν το σηκώνουν.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Ξέρουμε εάν από το Δημοκρίτειο ζητάνε πίσω τα βιβλία ;
Δεν νομιζω οτι η κομητηνη ζητα πισω βιβλια για διαγραφη, αργοτερα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μήπως γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει με το MyDocs για την υποβολή δικαιολογητικών στις κατ' εξαίρεση ματεγγραφές; Δεν μπορώ να μπω στην ιστοσελίδα. Βγάζει το μύνημα "Forbidden". Καλώ συνέχεια στο υπουργείο αλλά δεν το σηκώνουν.
Δουλεύει κανονικα, δοκιμασε με αλλο browser , κοψε antivirus, σβησε κουκις.
Δοκιμασε απο το λαπτοπ της κολλητής σου, πηγαινε κοπυ σεντερ, στον λογιστη σας, Ιντερνετ καφε ( ειναι ανοιχτα?)
Η τελικη ειναι να τα στειλεις τυπωμενα το αργοτερο αυριο με κουριερ με ημερομηνια το αργοτερο 23/12.
Στο φακελο εκτος των αλλων θα γραψεις ''προς την επιτροπη των κατ εξαιρεση μετεγγραφων φοιτητων.''
 
Τελευταία επεξεργασία:

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

Γιοκα

Νεοφερμένος

Ο Γιοκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ναι Γιαννη ,ημουν Ξανθη ,αλλα δεν πηρα τιποτα,ουτε πασο ουτε βιβλια!! Οποτε ολα καλα!
Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να αρνηθούν σχολές προέλευσης να δώσουν την βεβαίωση διαγραφής εάν κάποιοι πρωτοετής έχουν παραγγείλει βιβλία από ΕΥΔΟΞΟΣ στις σχολές προέλευσης τους μέχρι που να τα επιστρεψουν πίσω τα βιβλια???? Απο ότι κατάλαβα, δηλαδή εξαρτάτε από την Γραμματεία της σχολής του κάθε Πανεπιστημίου πως χειρίζεστε το θέμα αυτό???
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να αρνηθούν σχολές προέλευσης να δώσουν την βεβαίωση διαγραφής εάν κάποιοι πρωτοετής έχουν παραγγείλει βιβλία από ΕΥΔΟΞΟΣ στις σχολές προέλευσης τους μέχρι που να τα επιστρεψουν πίσω τα βιβλια???? Απο ότι κατάλαβα, δηλαδή εξαρτάτε από την Γραμματεία της σχολής του κάθε Πανεπιστημίου πως χειρίζεστε το θέμα αυτό???
Ναι ετσι ειναι αν εχεις εκρεμοτητες πρεπει να τις ξεμπερδεψεις. Αυτο βεβαια αν εχεις να κανεις με λιγους φοιτητες ( οπως η σχολη της τζινας) Αν ομως εχεις να χειριστεις πανω απο 150 διαγραφες που θα χειριστει η νομικη αντε βγαλε ακρη, ασε που η βιβλιοθηκη της εχει παραγεμισει απο το ιδια και ιδια βιβλια καθε χρονο, οποτε αστο για αργοτερα.
 

Γιοκα

Νεοφερμένος

Ο Γιοκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Το Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών του ΑΠΘ ενώ είχε αναρτήσει το πρόγραμμα των εξετάσεων για το Χειμερινό Εξάμηνο 2020-2021 και οι εξετάσεις των πρωτοετή φοιτητων ξεκινούν 18 Ιανουαρίου 2021, ανακοινωσε πως η Σύγκλητος του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών του ΑΠΘ θα συνεδριάσει για να εγκρίνει τις μεταγραφές στις 19 Ιανουαρίου. Όπως αντιλαμβανεστε η οποιαδήποτε διαδικασία για ολοκλήρωση της εγγραφής στο Τμήμα απόδοσης των υπό μεταγραφή φοιτητών θα πρέπει να ακολουθήσει μετά τη συνέδρια της Συγκλήτου (αίτηση διαγραφής από σχολή προέλευσης, εξασφάλιση κωδικών από το Τμήμα αποδοχης, δηλώσεις μαθημάτων και συμμετοχή στις εξετάσεις του 1ου εξαμήνου). Με αυτά τα δεδομενα πλέον δυστυχώς φαίνεται χάνεται το εξάμηνο. Όλο αυτό το διάστημα παρακολουθούμε μαθήματα, υποβαλλουμε εργασίες κλπ, στο Τμήμα Υποδοχής και ενώ έχει εγκριθεί η μεταγραφή μας από τις 4 Δεκεμβρίου, θα χάσουμε το εξάμηνο γιατί η Σύγκλητος του Τμήματος δεν μπορεί να συνεδριάσει πιο γρήγορα και να επιταχυνθούν οι Διαδικασίες για επικύρωση των μεταγραφων μας. Υπάρχουν και άλλα παιδιά που συναντούν αυτό το πρόβλημα??? Τι πρέπει να κάνουμε τώρα?? Προετοιμαζομαστε για εξετάσεις και που?????
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! ΗΞανθη μου εστειλε αστραπιαια την διαγραφη μου και την εστειλα στην Πατρα.Αρα απο αυριο και μετα ελπιζω να μου δοθουν και οι κωδικοι για να δηλωσω μαθηματα !!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! ΗΞανθη μου εστειλε αστραπιαια την διαγραφη μου και την εστειλα στην Πατρα.Αρα απο αυριο και μετα ελπιζω να μου δοθουν και οι κωδικοι για να δηλωσω μαθηματα !!
Καλη αρχη και τερμα το αγχος.
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Το Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών του ΑΠΘ ενώ είχε αναρτήσει το πρόγραμμα των εξετάσεων για το Χειμερινό Εξάμηνο 2020-2021 και οι εξετάσεις των πρωτοετή φοιτητων ξεκινούν 18 Ιανουαρίου 2021, ανακοινωσε πως η Σύγκλητος του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών του ΑΠΘ θα συνεδριάσει για να εγκρίνει τις μεταγραφές στις 19 Ιανουαρίου. Όπως αντιλαμβανεστε η οποιαδήποτε διαδικασία για ολοκλήρωση της εγγραφής στο Τμήμα απόδοσης των υπό μεταγραφή φοιτητών θα πρέπει να ακολουθήσει μετά τη συνέδρια της Συγκλήτου (αίτηση διαγραφής από σχολή προέλευσης, εξασφάλιση κωδικών από το Τμήμα αποδοχης, δηλώσεις μαθημάτων και συμμετοχή στις εξετάσεις του 1ου εξαμήνου). Με αυτά τα δεδομενα πλέον δυστυχώς φαίνεται χάνεται το εξάμηνο. Όλο αυτό το διάστημα παρακολουθούμε μαθήματα, υποβαλλουμε εργασίες κλπ, στο Τμήμα Υποδοχής και ενώ έχει εγκριθεί η μεταγραφή μας από τις 4 Δεκεμβρίου, θα χάσουμε το εξάμηνο γιατί η Σύγκλητος του Τμήματος δεν μπορεί να συνεδριάσει πιο γρήγορα και να επιταχυνθούν οι Διαδικασίες για επικύρωση των μεταγραφων μας. Υπάρχουν και άλλα παιδιά που συναντούν αυτό το πρόβλημα??? Τι πρέπει να κάνουμε τώρα?? Προετοιμαζομαστε για εξετάσεις και που?????
Ααα αυτά δεν μου αρέσουν καθολουυ.
Εμείς προς το παρόν δεν έχουμε νέα, έχουν πει "με το νέο έτος", γενικά και αόριστα, αλλά ελπίζω να μην έχουμε τέτοια.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top