Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Είχε 6,5 μόρια ο τελευταίος και εγώ ειχα 6
Ελπίζω να μπορώ να κάνω ένσταση
Το διπαε ειναι που εκτοξευτηκε? Μπορεις να κανεις ενσταση αλλα δυστηχως με μικρο καλαθι.
Αν παρουν θα παρουν μονο ισοβαθμιες.
Εκτος και αποφασισουν να ενεργοποιησουν παραγραφο του παλιου νομου οπου αν η γραματεια αποριψει μετεγγραφη καλει τον επομενο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κωδικούς τραπέζης για Υ.Δ.; Δηλαδή;
με κωδικους ebanking μπαινεις στο gov,gr και βγαζεις υπευθυνες δηλωσεις που ειναι απαραιτητες τον καιρο αυτο γιατι δεν μπορεις να πας κεπ για γνησια υπογραφης.
 

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Το διπαε ειναι που εκτοξευτηκε? Μπορεις να κανεις ενσταση αλλα δυστηχως με μικρο καλαθι.
Αν παρουν θα παρουν μονο ισοβαθμιες.
Εκτος και αποφασισουν να ενεργοποιησουν παραγραφο του παλιου νομου οπου αν η γραματεια αποριψει μετεγγραφη καλει τον επομενο.
Όχι για το Χημικό ενδιαφερόμουν. Ναι βεβαίως θα κρατήσω μικρό καλάθι, αλλά όντως υπάρχει σοβαρός λόγος που πρέπει να είμαι στον τόπο μόνιμης κατοικίας μου. Απλά το θέμα είναι να μπορώ να κάνω την ένσταση.
Ευχαριστώ πολύ πάντως!
 

AndromedaS

Νεοφερμένος

Η AndromedaS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα των ενστασεων ποτε πιθανολογειται οτι βγαινουν; Θα χαθει η εξαταστικη α εξαμηνου;
 

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Δειτε περιπτωση υποψηφιας
Θα κανει ενσταση επειδη ξεχασε να δηλωσει τριτεκνια.Θα τη δεχτουν απο το υπουργειο?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Όχι για το Χημικό ενδιαφερόμουν. Ναι βεβαίως θα κρατήσω μικρό καλάθι, αλλά όντως υπάρχει σοβαρός λόγος που πρέπει να είμαι στον τόπο μόνιμης κατοικίας μου. Απλά το θέμα είναι να μπορώ να κάνω την ένσταση.
Ευχαριστώ πολύ πάντως!
Ναι βεβαια ενσταση μπορεις και κατ εξαιρεση μπορεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δειτε περιπτωση υποψηφιας
Θα κανει ενσταση επειδη ξεχασε να δηλωσει τριτεκνια.Θα τη δεχτουν απο το υπουργειο?
ελα ντε ... να κανει ενσταση αλλα παρα της αληθοφανειας του θεματος ο νομος λεει οτι εκανε λαθος ο ιδιος και το υπαιθ δεν εχει ευθυνη.
περυσι εβγαλαν αποτελεσματα ενστασεων σε 4 μερες ( 4000+ αιτησεις) κατι που υποδηλωνει οτι δεν ασχοληθηκε ανθρωπινο ματι αλλα ρουτινα υπολογιστη.
Κανουμε λοιπον ενσταση και ελπιζουμε για το αυτονοητο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Δειτε περιπτωση υποψηφιας
Θα κανει ενσταση επειδη ξεχασε να δηλωσει τριτεκνια.Θα τη δεχτουν απο το υπουργειο?

Πώς είναι δυνατόν να ξεχάσεις κάτι τέτοιο;;
Όπως και να 'χει με βάση τον νόμο, όχι, διότι πρόκειται για λάθος δικό της, όχι του υπουργείου. Αλλά φαντάζομαι μπορεί να κάνει μια προσπάθεια.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα των ενστασεων ποτε πιθανολογειται οτι βγαινουν; Θα χαθει η εξαταστικη α εξαμηνου;
περυσι βγηκαν σε 4 μερες και οι δικαιωθεντες εκαναν διαδικασια εγγραφης μαζι με τους κανονικους.
 

ΕΛΛΗ*

Νεοφερμένος

Η ΕΛΛΗ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
περυσι βγηκαν σε 4 μερες και οι δικαιωθεντες εκαναν διαδικασια εγγραφης μαζι με τους κανονικους.
Ενστάσεις-αιτήσεις θεραπείας θα υποβάλλονται μέσω της ανωτέρω ηλεκτρονικής εφαρμογής από τη Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2020 και για διάστημα 30 ημερών,


30 ημερών;; Πολλές δεν είναι;










https://www.foititikanea.gr/φοιτητή...εγγραφών-υποβολή-αίτησης-θεραπείας-διαδικασια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Γιάννη κι εγώ με την σειρά μου να σε ευχαριστήσω για όλα. Βοήθησες πάρα πολύ και το εκτιμώ απίστευτα που δεν με έκραξες στιγμή για τις άκυρες απορίες μου.
Εύχομαι τα καλύτερα!
Καλή μας αρχή παιδιά.
Και εγω εμεινα εκπληκτος απο την ευστροφεια σου και ρεαλιστικοτητα σου και σε ευχαριστω για αυτο.
Τα παιδακια θα ειναι προνομιουχα μαζι σου.
Τελικα εκεινο το θεμα που λεγαμε δεν βλεπω να επαιξε αρνητικα. Ισως ελαβαν υπ οψιν οτι τους ειπα ( παρ'οτι εκαναν τον κινεζο) και σιγουρα θα το ειπαν και αλλοι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ενστάσεις-αιτήσεις θεραπείας θα υποβάλλονται μέσω της ανωτέρω ηλεκτρονικής εφαρμογής από τη Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2020 και για διάστημα 30 ημερών,


30 ημερών;; Πολλές δεν είναι;










https://www.foititikanea.gr/φοιτητής/μετεγγραφές/21649-ενστάσεις-μετεγγραφών-υποβολή-αίτησης-θεραπείας-διαδικασια
Ωχ δεν μου ερεσει , δειχνει απαθεια , τις εβαλαν στο ιδιο σακι με τις κατ εξαιρεση , μπαι 1ο εξαμηνο.
Αυτο εχει και το καλο του, οτι μπορει να τις εξετασει ανθωπινο ματι και οχι μηχανη.
 

argiri p

Νεοφερμένος

Η argiri p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδια,θα ηθελα να ρωτησω,υπαρχει καπου ,που μπορουμε να δουμε τις βασεις μετεγγραφων?
ενταξει παιδια,το βρηκα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα.

Έχω περάσει στο τμήμα Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, και ήθελα να κάνω μεταγραφή στο τμήμα Γεωπονίας του Α.Π.Θ. (τηρώ και την βάση μεταγραφής με την διαφορά των 2.750 μορίων).

Δυστηχώς δεν έκανα την αίτηση μεταγραφής, καθώς έχω εξαιρετικά λίγα μόρια μεταγραφής (αν όχι 0), και πίστευα πως θα την έκανα χωρίς λόγο αφού πέρυσι ο τελευταίος που πήρε την μεταγραφή είχε 7 μόρια. Βλέποντας όμως τις βάσεις των μεττεγραφών φέτος, παρατηρώ πως δεν έχουν καν συμπληρωθεί οι θέσεις που ήταν ανοιχτές για μεταγραφή στη σχολή Γεωπονίας του Α.Π.Θ.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω την μεταγραφή τώρα;
(Δεν είμαι σε κάποια κατηγορία των μεταγραφών κατ' εξαίρεση)

Γίνεται να κάνω κάποια αίτηση ή οτιδήποτε;

Ευχαριστώ
δυστηχως οχι, του χρονου, αλλα του χρονου μπορει να αλαξουν οι αντιστοιχιες οποτε και η βαση, ηταν ευκαιρια φετος ,σορρυ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδια,θα ηθελα να ρωτησω,υπαρχει καπου ,που μπορουμε να δουμε τις βασεις μετεγγραφων?

κλικ στο βελακι ΒΑΣΕΙΣ
1607089929022.png
 

Ιωάννα λ

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα λ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Τι γίνεται με τις θέσεις που δεν καλύφθηκαν με τις μετεγγρσφες
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.

Ιωάννα λ

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα λ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Κάποιος που δεν έκανε αίτηση μετεγγραφής μπορεί τώρα να διεκδικήσει μετεγγραφή;
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Και εγω εμεινα εκπληκτος απο την ευστροφεια σου και ρεαλιστικοτητα σου και σε ευχαριστω για αυτο.
Τα παιδακια θα ειναι προνομιουχα μαζι σου.
Τελικα εκεινο το θεμα που λεγαμε δεν βλεπω να επαιξε αρνητικα. Ισως ελαβαν υπ οψιν οτι τους ειπα ( παρ'οτι εκαναν τον κινεζο) και σιγουρα θα το ειπαν και αλλοι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Να 'σαι καλά βρε Γιάννη, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Ναι, το ελπίζω γιατί μπορεί να αδικήθηκε κανένας.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.

Nikol123

Νεοφερμένος

Η Nikol123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Γιάννη σε ευχαριστώ παρά πολύ ,έπεσες μέσα σε ότι είπες και με καθησύχαζες κάθε φορά που είχα άγχος.Πραγματικα ευχαριστώ παρά πολύ.Επισης,τώρα περιμένουμε να μας πει η σχολή και των τρόπο κατάθεσης των δικαιολογητων ,με βάση τη σημερινή ημερομηνία ανακοίνωσης μπροεις να προβλέψεις αν θα πάρουμε σύντομα κωδικούς eclass και αν θα ελεχθουν σύντομα τα δικαιολογητικά κλπ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Γιάννη σε ευχαριστώ παρά πολύ ,έπεσες μέσα σε ότι είπες και με καθησύχαζες κάθε φορά που είχα άγχος.Πραγματικα ευχαριστώ παρά πολύ.Επισης,τώρα περιμένουμε να μας πει η σχολή και των τρόπο κατάθεσης των δικαιολογητων ,με βάση τη σημερινή ημερομηνία ανακοίνωσης μπροεις να προβλέψεις αν θα πάρουμε σύντομα κωδικούς eclass και αν θα ελεχθουν σύντομα τα δικαιολογητικά κλπ;
Νικολ , νομιζω πολιτικης εκπα?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Κοιτα υπαρχουν καποια σταδια ενεργειων που δεν μπορουν να παρακαμφθουν
χρονος να στειλει το υπουργειο λιστες στις σχολες
χρονος να ανακοινωσει η γραμματεια και να καταθεσουν τα παιδια τα πρωτα χαρτια.
χρονος να οριστει επιτροπη να εξετασει τα δικαιολογητικα.
χρονος να παρουν και να φερουν τα παιδια τις διαγραφες και τα χαρτια εγγραφης.
διακοπες χριστουγεννων.
χρονος να δωθουν οι κωδικοι
Βεβαια το ΕΚΠΑ δεν φημιζεται για την ευελιξία του και την ταχυτητα του αλλα δεν μπορει και να κοντραρει και την αυταρχικη υπουργο που αργησε 20 μερες.
Οποτε μεσα ιανουαριου ειναι μαλλον εφικτο και δεν παιρνει αλλο μακρυτερα γιατι καπου 18+/1 αρχιζει η εξεταστικη
Ολα γρηγορα θα γινουν και θα πρεπει να τρεξεις , να εχεις ετοιμα τα χαρτια.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top