Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Οι κωδικοί αργούν τόσο πολύ 🥺;
Δεν θα ελεγα αργουν , προσεξε την ροη:
χρονος να στειλει το υπουργειο λιστες στις σχολες
χρονος να ανακοινωσει η γραμματεια και να καταθεσουν τα παιδια τα πρωτα χαρτια.
χρονος να οριστει επιτροπη να εξετασει τα δικαιολογητικα.
χρονος να παρουν και να φερουν τα παιδια τις διαγραφες και τα χαρτια εγγραφης.
διακοπες χριστουγεννων.
χρονος να δωθουν οι κωδικοι
Οποτε 15/1 ειναι μαλλον συντομα αλλα και δεν παιρνει αλλο μακρυτερα γιατι καπου 18+/1 αρχιζει η εξεταστικη
 

Nikol123

Νεοφερμένος

Η Nikol123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Δεν θα ελεγα αργουν , προσεξε την ροη:
χρονος να στειλει το υπουργειο λιστες στις σχολες
χρονος να ανακοινωσει η γραμματεια και να καταθεσουν τα παιδια τα πρωτα χαρτια.
χρονος να οριστει επιτροπη να εξετασει τα δικαιολογητικα.
χρονος να παρουν και να φερουν τα παιδια τις διαγραφες και τα χαρτια εγγραφης.
διακοπες χριστουγενων.
χρονος να δωθουν οι κωδικοι
Οποτε 15/1 ειναι μαλλον συντομα αλλα και δεν παιρνει αλλο μακρυτερα γιατι καπου 18+/1 αρχιζει η εξεταστικη
Αα κατάλαβα, αλλά θα προλάβουμε να γραφτούμε στο eclass για να δώσουμε εξεταστικη πάλι καλά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Αα κατάλαβα, αλλά θα προλάβουμε να γραφτούμε στο eclass για να δώσουμε εξεταστικη πάλι καλά
Ναι φετος ειναι και αυτο ,πρεπει να γραφεις με κωδικους στο e class για να δωσεις. Περυσι θα μπορουσες να δωσεις με το ονομα σου και μετα το ρυθμιζαμε. ειναι σφιγμενα τα περιθωρια, θα βριζουν οι γραμματειες.
Επισεις και τα παιδια θα σφιχτουν , δεν θα εχουν χρονο προσαρμογης με την πλατφορμα της νεας σχολης.
 

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω το εξής σχετικά με τις κατ'εξαίρεση μετεγγραφές και συγκεκριμένα σχετικά με το εξής:
4. Η αίτηση για κατ’ εξαίρεση μετεγγραφή ή μετακίνηση δεν μπορεί να αφορά σε πραγματικά περιστατικά τα οποία αποτέλεσαν τη βάση για την απόρριψη της αίτησης μετεγγραφής ή μετακίνησης σύμφωνα με τις προϋποθέσεις του παρόντος.
Όταν αναφέρεται απόρριψη της αίτησης μετεγγραφής, εννοεί την πρώτη επιλογή? Πχ εγώ θέλω να πάρω για Αθήνα, αλλά βάζω και 2η επιλογή την Πάτρα ώστε να είμαι πιο κοντά στο πατρικό μου. Γίνεται δεκτή η Πάτρα και όχι η Αθήνα, επειδή δεν συγκέντρωνα τα απαραίτητα μόρια. Θέλω να κάνω κατ'εξαιρεση για πάω Αθήνα, ώστε να είμαι όσο το δυνατόν πιο κοντά στο πατρικό μου, λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας γονέα , δεδομένου του ότι μου την έχουν απορρίψει με τις κανονικές μετεγγραφές. Υπάρχει πιθανότητα να μη γίνει δεκτή η κατ'εξαιρεση λόγω του ότι έχει γίνει δεκτή η Πάτρα;
 

Hera167

Νεοφερμένος

Η Hera167 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω το εξής σχετικά με τις κατ'εξαίρεση μετεγγραφές και συγκεκριμένα σχετικά με το εξής:
4. Η αίτηση για κατ’ εξαίρεση μετεγγραφή ή μετακίνηση δεν μπορεί να αφορά σε πραγματικά περιστατικά τα οποία αποτέλεσαν τη βάση για την απόρριψη της αίτησης μετεγγραφής ή μετακίνησης σύμφωνα με τις προϋποθέσεις του παρόντος.
Όταν αναφέρεται απόρριψη της αίτησης μετεγγραφής, εννοεί την πρώτη επιλογή? Πχ εγώ θέλω να πάρω για Αθήνα, αλλά βάζω και 2η επιλογή την Πάτρα ώστε να είμαι πιο κοντά στο πατρικό μου. Γίνεται δεκτή η Πάτρα και όχι η Αθήνα, επειδή δεν συγκέντρωνα τα απαραίτητα μόρια. Θέλω να κάνω κατ'εξαιρεση για πάω Αθήνα, ώστε να είμαι όσο το δυνατόν πιο κοντά στο πατρικό μου, λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας γονέα , δεδομένου του ότι μου την έχουν απορρίψει με τις κανονικές μετεγγραφές. Υπάρχει πιθανότητα να μη γίνει δεκτή η κατ'εξαιρεση λόγω του ότι έχει γίνει δεκτή η Πάτρα;
Στους λόγους αποκλεισμού αναγράφεται και η προηγούμενη μετεγγραφή σε άλλο τμήμα. Ωστόσο γνωστός μου είχε πάρει μετεγγραφή πρώτα για Πάτρα και μετά για Αθήνα όποτε είναι εφικτό. Ο συγκεκριμένος είχε ο ίδιος πρόβλημα υγείας πήγε Πάτρα με τριτεκνια και μετά έκανε αίτηση θεραπείας για Αθήνα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:







Παιδιά έχω μπερδευτεί. Έχω κάνει αίτηση μετεγγραφής με αδέρφια που σου βγάζει άμεσα που δύνασαι να κανεις αίτηση. Υπαρχει περίπτωση να μην εγκριθεί;
Επίσης πως θα ξέρω αν έχει εγκριθεί η μετεγγραφή μου για να στείλω τα δικαιολογητικά;
μετα την αποστολή των δικαιολογητικών υπάρχει περίπτωση να μην πάρω τη μετεγγραφή ;
 

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Στους λόγους αποκλεισμού αναγράφεται και η προηγούμενη μετεγγραφή σε άλλο τμήμα. Ωστόσο γνωστός μου είχε πάρει μετεγγραφή πρώτα για Πάτρα και μετά για Αθήνα όποτε είναι εφικτό. Ο συγκεκριμένος είχε ο ίδιος πρόβλημα υγείας πήγε Πάτρα με τριτεκνια και μετά έκανε αίτηση θεραπείας για Αθήνα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Βασεις για ΑΠΘ?
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Πάντως γενικά το ρίσκο είναι μεγάλο. Γιατί πού ξέρω στα σίγουρα ότι θα μου εξεταζόταν η κατ'εξαιρεση ώστε να κάνω μόνο αυτή και όχι κανονική αίτηση μετεγγραφής? Επίσης αυτό που παρέθεσα και αναγράφεται είναι αρκετά θολό τοπίο. Και στην τελική πού ξέρω ότι δε θα βρουν ως δικαιολογία το ότι έγινε δεκτή η Πάτρα όποτε δεν εξετάζεται η κατ'εξαιρεση, ακόμα και αν εγώ δεν δεχτώ την Πάτρα;
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ο Γιάννης μου έχει πει. Εσυ τι πιστευεις?
Πιστεύω θα κλείσει στα 4 μόρια (αντί 5 που έκλεισε πέρσι) γιατί φέτος έγιναν λιγότερες αιτήσεις μετεγγραφών γενικότερα. Ο κόφτης 2.750 δεν επηρεάζει το χημικό ΑΠΘ γιατί η βάση του δεν απέχει τόσα πολλά μόρια από τις βάσεις της "επαρχίας".
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Δεν ξέρω... Ακριβως για τον λόγο ότι ο κόφτης δεν επιρεαζε, και με το γεγονός ότι
Η καβάλα δεν έιναι αντίστοιχη τι πιστευρις?
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Δεν ξέρω... Ακριβως για τον λόγο ότι ο κόφτης δεν επιρεαζε, και με το γεγονός ότι
Η καβάλα δεν έιναι αντίστοιχη τι πιστευρις?
Πάλι 4, είναι σχολή με σχετικά μεγάλη ζήτηση και όχι με πάρα πολλές θέσεις. Στο καλύτερο σενάριο 3 μόρια.
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εντάξει ευχαριστώ για την άποψη
 

Hera167

Νεοφερμένος

Η Hera167 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδιά είχα ρωτήσει και πιο πριν . Έχω κάνει αίτηση μετεγγραφής με αδέρφια που σου βγάζει άμεσα που δύνασαι να κανεις αίτηση. Υπαρχει περίπτωση να μην εγκριθεί;
Επίσης πως θα ξέρω αν έχει εγκριθεί η μετεγγραφή μου για να στείλω τα δικαιολογητικά;
μετα την αποστολή των δικαιολογητικών υπάρχει περίπτωση να μην πάρω τη μετεγγραφή ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Παιδιά είχα ρωτήσει και πιο πριν . Έχω κάνει αίτηση μετεγγραφής με αδέρφια που σου βγάζει άμεσα που δύνασαι να κανεις αίτηση. Υπαρχει περίπτωση να μην εγκριθεί;
Επίσης πως θα ξέρω αν έχει εγκριθεί η μετεγγραφή μου για να στείλω τα δικαιολογητικά;
μετα την αποστολή των δικαιολογητικών υπάρχει περίπτωση να μην πάρω τη μετεγγραφή ;
Συνηθως οταν σου επιτρεπει την αιτηση ειναι και σαν εγκριση.
Θες να μας πεις περιπου αριθμο πρωτοκόλλου και ημερομηνια για στατιστικους λογους?
Θα ξερεις οτι πηρες την μετεγγραφη ,οταν ανακοινωθουν τα αποτελεσματα , μπεις στην ιδια εφαρμογη που εκανες αιτηση και δεις την πρασινη λωριδα που λεει οτι ''εχετε επιλεγει για μετεγγραφη''.
Για το τριτο ερωτημα πες μου αν σου ζητα ως δικαιολογητικο E9?
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top