Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

zoi._k3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoi._k3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
γιαννη_00 Γιάννη ερώτηση 😂αν τώρα με την μετεγγραφή λέμε χάσω τα δύο εργαστήρια και λογικά και το εργαστήριο του δεύτερου εξαμήνου που είναι αλυσιδα. Μπορώ αυτά τα 3 να τα παρακολουθήσω με εκείνα του ε εξαμήνου?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
γιαννη_00 Γιάννη ερώτηση 😂αν τώρα με την μετεγγραφή λέμε χάσω τα δύο εργαστήρια και λογικά και το εργαστήριο του δεύτερου εξαμήνου που είναι αλυσιδα. Μπορώ αυτά τα 3 να τα παρακολουθήσω με εκείνα του ε εξαμήνου?
παραξενα μου τα λες , τα εργαστηρια του 2ου εξανημου εχουν προαπαιτουμενο τα εργαστηρια του 1ου ?περιεργο.
Τα εργαστηρια του πρωτου ξαναγινονται στα μονα εξαμηνα 1ο,3ο,5ο,7ο. και του δευτερου εξαμηνου ξαναγινονται στα ζυγα εξαμηνα 2ο,4ο,6ο,8ο.
 

zoi._k3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoi._k3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Γιάννη το πρώτο εξάμηνο έχει 2.το δεύτερο εξάμηνο είναι αλυσιδα με ένα εργαστήριο του 1ου εξαμήνου.ευχαριστώ πολύ Γιάννη δηλαδή δεν μένεις πίσω πχ μαζί με τα εργαστήρια λέμε του πρωτου εξαμήνου θα δώσεις και αυτά του τρίτου? Γενικά επειδή μπορεί να συμπίπτουν τα εργαστήρια μεταξύ τους υπάρχει περίπτωση να γίνονται διαφορετικές μέρες
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Γιάννη το πρώτο εξάμηνο έχει 2.το δεύτερο εξάμηνο είναι αλυσιδα με ένα εργαστήριο του 1ου εξαμήνου.ευχαριστώ πολύ Γιάννη δηλαδή δεν μένεις πίσω πχ μαζί με τα εργαστήρια λέμε του πρωτου εξαμήνου θα δώσεις και αυτά του τρίτου? Γενικά επειδή μπορεί να συμπίπτουν τα εργαστήρια μεταξύ τους υπάρχει περίπτωση να γίνονται διαφορετικές μέρες
Ειναι λοιπον κατανοητο οτι στα μονα εξαμηνα μπορεις να δωσεις οτι ανοικει στα μονα παρελθοντα και αντιστοιχα για τα ζυγά.
Τωρα για την συμπτωση των ωρων,Εδω χωρα κουβεντα. Οι θεωρητικες σχολες θα ελεγα οτι εχουν work shops ενω οι θετικες laboratories. Η διαφορα τους ειναι οτι τα πρωτα δεν εχουν ειδικα ακριβα οργανα και μπορει οι φοτητες να μην σπανε σε ομαδες ενω τα δευτερα εχουν ειδικα ακριβα οργανα και σιγουρα οι φοιτητες σπανε σε μικρες ομαδες οποτε υπαρχει ποικιλια ωρων
Αν λοιπον ησουν σε θετικη δεν θα υπηρχε προβλημα να επιλεξεις βολικη ωρα. Εισαι θεωρητικη οποτε θα πρεπει να δεις τι σετυπ εχει η σχολη σου . Δεν ξερω να σου πω.
 

zoi._k3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoi._k3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Δηλαδή Γιάννη τώρα που πχ στο α εξάμηνο έχει δύο λέμε μουσικόπαιδαγωγικη και αγωγή βρέφους 1 και στο δεύτερο εξάμηνο έχει αγωγή βρέφους 2. Δηλαδή πχ την μουσικόπαισαγωγικη μπορώ να την παρακολούθησω στο 5 εξαμηνο και την αγωγή βρέφους που έχει 1 και 2 σε ποιο εξάμηνο?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Δηλαδή Γιάννη τώρα που πχ στο α εξάμηνο έχει δύο λέμε μουσικόπαιδαγωγικη και αγωγή βρέφους 1 και στο δεύτερο εξάμηνο έχει αγωγή βρέφους 2. Δηλαδή πχ την μουσικόπαισαγωγικη μπορώ να την παρακολούθησω στο 5 εξαμηνο και την αγωγή βρέφους που έχει 1 και 2 σε ποιο εξάμηνο?
Με βαση την λογικη ,γιατι την συγκεκριμενη γνωση δεν την εχω ουτε θα την αποκτησω ποτε θα πω.
Μουσικόπαιδαγωγικη στο 3 εξαμηνο και τα συνδεομενα αγωγή βρέφους 1κ2 στο 3ο και 4ο εξαμηνο.
Βλεπω οτι εχεις μια εμμονή με το 5ο εξαμηνο και παραλειπεις το 3ο. Τι σκοπευεις να κανεις το 3ο διακοπες?
Σε αλλους καιρους νομιζω οτι το παδα που ειναι βολικο θα σας εβαζε κοντα ωστε να μην χανατε τα του 1ου. Τωρα με τους κωδικους εξ αποστασεως δεν ξερω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γνωρίζουμε πόσες αιτήσεις έχουν γίνει μέχρι στιγμής;
το πρωι 6120.
 

zoi._k3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoi._k3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Χαχαχα Γιάννη επειδή έχει πιο λίγα εργαστήρια το 5ο εξάμηνο. Ευχαριστώ πολύ και πάλι 😂
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Χαχαχα Γιάννη επειδή έχει πιο λίγα εργαστήρια το 5ο εξάμηνο. Ευχαριστώ πολύ και πάλι 😂
Ναι κανε ορεξη, λιγοτερα εργαστηρια στο 5ο και μια ουρα απεραστων μαθηματων να μας κυνηγα.
 

Ηβη2

Νεοφερμένος

Η Ηβη2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παρακαλω
Τωρα λες οτι αφορα την μητερα οκ . Η μητερα δεν χρειαζεται απαραιτητα ειδικη 7μελη επιτροπη ( αυτη ειναι κυριως για τα παιδια να μπουν με το 5% ανευ εξετασων) που γινεται απαξ του ετους. Η μαμα θελει βεβαιωση δημοσιου νοσοκομειου με υπογραφη συντονιστου διευθυντού οτι πασχει απο την συγκεκριμενη #9 παθηση για να σου δωσει το 1 μοριο. Η βεβαιωση αυτη θα εξεταστει απο την σχολη σου και αν δεν ειναι ισχυρη θα αποριψει το 1 μοριο.
Αν δεν υπαρχει αυτη η βεβαιωση τοτε ειμαστε στο παραπεντε με τα νοσοκομεια σχεδον κλειστα.
Αν μπορεις να την παρεις αυριο εχει καλως, ανο οχι και θες να πας με αμφιβολια παλι καλως .
Αν θες, λες σχολη στοχο και τι αλλα μορια εχεις να κανουμε εκτιμιση κινδυνου.

Ωπ λες ογκολογικου συμβουλιου ,αυτο ακουγεται πολυ βαρυ χαρτι, μηπως εχει εκει σφραγιδα συντονιστου δντου?
Σ' ευχαριστώ πάλι.
Το ογκολογικό συμβούλιο έχει τη σφραγίδα της Ελληνικής Δημοκρατίας και του νοσοκομείο μαζί με τα 6 ονόματα των ιατρών. Η ιστολογική έχει τη σφραγίδα του διευθυντή του παθολογανατομικού. Μπορούμε όμως να πάρουμε και βεβαίωση από το ογκολογικό τμήμα. Η μητέρα μου είναι καλά τώρα. Κάνει μια θεραπεία συντήρησης και εξετάσεις κάθε 6 μήνες. Απλά δεν ήμουν σίγουρη για το 1 μόριο επειδή το έχουμε αφήσει πίσω μας (όσο μπορούμε).
Μου έχεις ήδη κάνει εκτίμηση για πληροφορική ΟΠΑ και ΕΚΠΑ με 5 μόρια. 2 ορφανό από πατέρα και 3 οικονομικά. Λίγα χρόνια μετά τον θάνατο του πατέρα μου, νόσησε και η μητέρα μου. Όλα καλά τώρα.

Να είσαι πάντα καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mariosch

Νεοφερμένος

Ο Mariosch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω συγκεντρώσει συνολικά 5.5 μόρια μετεγγραφής από οικονομικά/κοινωνικά κριτήρια (3 από εισόδημα και 2.5 από τριτεκνία). Ωστόσο, ο αδελφός μου (κάτω των 25 αλλά προστατευόμενος του πατέρας μας) είχε καταθέσει το έτος 2019 φορολογική δήλωση ύψους περίπου 5000. Στο πεδίο που ρωτά αν έχω εργαζόμενο αδελφό κάτω των 25 πρέπει να δηλώσω ΝΑΙ ή επειδή είναι προστατευόμενος δεν προσμετράται;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ποσο πιστευετε θα κλείσει το χημικό ΑΠΘ φέτος παιδιά? Εκτιμήσεις
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

Γιώργος Πετ

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Πετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στο ΑΡΘΡΟ 11 ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ της Υ.Α με αρ. Φύλλου 4617 της (20-10-2020) Τεύχος Β, (που ανακοινώθηκε μετά τη λήξη του μηχανογραφικού), περί μετακίνησης αδερφών φοιτητών, αναφέρεται πως « … ο φοιτητής …δύναται να υποβάλει αίτηση μετακίνησης σε τμήμα …για το οποίο συγκεντρώνει τα μόρια της βάσης εισαγωγής του >> αντίθετα με το Ν. 4692 ΑΡΘΡΟ 77 (12-6-2020) ΦΕΚ 111/Α ,όπου σε κανένα σημείο του δεν υπήρχε αυτή η διατύπωση για την κατηγορία αυτή , δηλ ΑΡΘΡΟ 77 1.γ και 3. , α,β όπου αναφέρει στο β « αναλογική εφαρμογή των παρ. 3 και 4 του άρθρου76 >>.[ Προέβλεπε μετακίνηση σε αντίστοιχο τμήμα].

Με βάση αυτόν το νόμο λοιπόν, που ίσχυε τότε , ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΦΕΤΙΝΟΥ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΎ 2020 , έκανα τις επιλογές μου στο μηχανογραφικό, με αποτέλεσμα σήμερα να έχω περάσει σε τμήμα επαρχίας. Δεν μπορώ να συνυπάρχω με τον δευτεροετή αδερφό μου σε ίδια πόλη (δεν ταιριάζουν οι σχολές μας), ενώ αποκλείονται η Αθήνα & η Θεσ/νίκη και ούτε με ενδιαφέρει να κάνω μετακίνηση σε άλλο τμήμα. Ισχύουν οι προυποθ. το κ.κ.εισ περίπου στις 9000 και με τόπο μόνιμης κατοικίας των γονέων η Αθήνα.

Με τι τρόπο νομίζεις μπορεί να διεκδικηθεί να μην ισχύσει από το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ( τουλάχιστον για φέτος) η παραπάνω διάταξη της τωρινής Υ.Α για την κατηγορία των αδερφών. Μπορεί να γίνει τίποτα με αίτηση θεραπείας; ισχυριζόμενοι πως « υπάρχει προφανές σφάλμα » της Υ.Α στη διατύπωση της που διαφοροποιείται στο ανωτέρω σημείο του αρχικού νόμου; ( Παρατήρησα πως στη φόρμα δεν εμφανίζει στη μετακίνηση το αντίστοιχο τμήμα της Αθήνας που θα έπρεπε να εμφανίζει σύμφωνα με τον τότε ισχύοντα νόμο Ν. 4692 ΑΡΘΡΟ 77 (12-6-2020) ΦΕΚ 111/Α που ίσχυε έως την λήξη του φετ. μηχανογραφικού, οπότε έτσι μάλλον δεν θα έχω και το δικαίωμα αίτησης θεραπείας; ).

Μήπως κάνω κάπου λάθος;

Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων

18-11-2020
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Έχω συγκεντρώσει συνολικά 5.5 μόρια μετεγγραφής από οικονομικά/κοινωνικά κριτήρια (3 από εισόδημα και 2.5 από τριτεκνία). Ωστόσο, ο αδελφός μου (κάτω των 25 αλλά προστατευόμενος του πατέρας μας) είχε καταθέσει το έτος 2019 φορολογική δήλωση ύψους περίπου 5000. Στο πεδίο που ρωτά αν έχω εργαζόμενο αδελφό κάτω των 25 πρέπει να δηλώσω ΝΑΙ ή επειδή είναι προστατευόμενος δεν προσμετράται;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Πρεπει να τον βγαλεις απο προστατευομενο το 2019 (αμεση τροποποιητικη δηλωση ηλεκτρονικα απο ταχις) και να δηλωσεις το εισοδημα του διοτι ειναι μεγαλο ( μεγαλυτερο απο 3000).
Αυτα λεει ο νομος ,απ'εκει οτι σε φωτισει. Μετα εσυ και η σχολη σου στο δευτερο ελεγχο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σ' ευχαριστώ πάλι.
Το ογκολογικό συμβούλιο έχει τη σφραγίδα της Ελληνικής Δημοκρατίας και του νοσοκομείο μαζί με τα 6 ονόματα των ιατρών. Η ιστολογική έχει τη σφραγίδα του διευθυντή του παθολογανατομικού. Μπορούμε όμως να πάρουμε και βεβαίωση από το ογκολογικό τμήμα. Η μητέρα μου είναι καλά τώρα. Κάνει μια θεραπεία συντήρησης και εξετάσεις κάθε 6 μήνες. Απλά δεν ήμουν σίγουρη για το 1 μόριο επειδή το έχουμε αφήσει πίσω μας (όσο μπορούμε).
Μου έχεις ήδη κάνει εκτίμηση για πληροφορική ΟΠΑ και ΕΚΠΑ με 5 μόρια. 2 ορφανό από πατέρα και 3 οικονομικά. Λίγα χρόνια μετά τον θάνατο του πατέρα μου, νόσησε και η μητέρα μου. Όλα καλά τώρα.

Να είσαι πάντα καλά.
μαλιστα
δεδομενα
-εχουμε αναλυσει το οπα και εκπα και ειπαμε οτι τα 5 μορια ειναι υπερ αρκετα.
-εσυ χρειαζεσαι την μετεγγραφη γιατι η μητερα σου θελει μια σχετικη επιτηρηση συμπαρασταση απο σενα.
-το 1 μορια συν ειναι παντα ενα επιπλεον μοριο.

τι κανεις
δηλωνεις οτι η μητερα σου εχει παθηση και παιρνεις το μοριο απο το Υπαιθ.
εχεις 3 εβδομαδες να πας στο νοσοκομειο και να παρεις βεβαιωση απο συντονιστη δντη.
αν παρεις εχει καλως την καταθετεις στην σχολη μαζι με το αντιγραφο της ογκολογικης επιτροπης και το μοριο ειναι οκ.
αν δεν παρεις νεα βεβαιωση καταθετεις το της ογκολογικης επιτροπης στη σχολη και παλι εχεις καλες πιθανοτητες για το 1+ μοριο.

σεναρια
1.παιρνεις την μετεγγραφη με τα 5 μορια ,το 6ο δεν ειχει νοημα.
2 παιρνεις την μετεγγραφη με την βοηθεια του 6ου μοριου
3 η σχολη απορριπτει το 6ο και δεν παιρνεις μετεγγραφη.
στο 3ο αυτο σπανιωτατο σεναριο φροντιζεις να παρεις και την βεβαιωση του συντονιστη δντη και κανεις κατ εξαιρεση, εισαι μεσα στις 4 προβλεπομενες κατηγοριες. Ελπιζω η διαμονη σας να ειναι αθηνα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ηβη2

Νεοφερμένος

Η Ηβη2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πρεπει να τον βγαλεις απο προστατευομενο το 2019 (αμεση τροποποιητικη δηλωση ηλεκτρονικα απο ταχις) και να δηλωσεις το εισοδημα του διοτι ειναι μεγαλο ( μεγαλυτερο απο 3000).
Αυτα λεει ο νομος ,απ'εκει οτι σε φωτισει. Μετα εσυ και η σχολη σου στο δευτερο ελεγχο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


μαλιστα
δεδομενα
-εχουμε αναλυσει το οπα και εκπα και ειπαμε οτι τα 5 μορια ειναι υπερ αρκετα.
-εσυ χρειαζεσαι την μετεγγραφη γιατι η μητερα σου θελει μια σχετικη επιτηρηση συμπαρασταση απο σενα.
-το 1 μορια συν ειναι παντα ενα επιπλεον μοριο.

τι κανεις
δηλωνεις οτι η μητερα σου εχει παθηση και παιρνεις το μοριο απο το Υπαιθ.
εχεις 3 εβδομαδες να πας στο νοσοκομειο και να παρεις βεβαιωση απο συντονιστη δντη.
αν παρεις εχει καλως την καταθετεις στην σχολη μαζι με το αντιγραφο της ογκολογικης επιτροπης και το μοριο ειναι οκ.
αν δεν παρεις νεα βεβαιωση καταθετεις το της ογκολογικης επιτροπης στη σχολη και παλι εχεις καλες πιθανοτητες για το 1+ μοριο.

σεναρια
1.παιρνεις την μετεγγραφη με τα 5 μορια ,το 6ο δεν ειχει νοημα.
2 παιρνεις την μετεγγραφη με την βοηθεια του 6ου μοριου
3 η σχολη απορριπτει το 6ο και δεν παιρνεις μετεγγραφη.
στο 3ο αυτο σπανιωτατο σεναριο φροντιζεις να παρεις και την βεβαιωση του συντονιστη δντη και κανεις κατ εξαιρεση, εισαι μεσα στις 4 προβλεπομενες κατηγοριες. Ελπιζω η διαμονη σας να ειναι αθηνα.

Πρεπει να τον βγαλεις απο προστατευομενο το 2019 (αμεση τροποποιητικη δηλωση ηλεκτρονικα απο ταχις) και να δηλωσεις το εισοδημα του διοτι ειναι μεγαλο ( μεγαλυτερο απο 3000).
Αυτα λεει ο νομος ,απ'εκει οτι σε φωτισει. Μετα εσυ και η σχολη σου στο δευτερο ελεγχο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


μαλιστα
δεδομενα
-εχουμε αναλυσει το οπα και εκπα και ειπαμε οτι τα 5 μορια ειναι υπερ αρκετα.
-εσυ χρειαζεσαι την μετεγγραφη γιατι η μητερα σου θελει μια σχετικη επιτηρηση συμπαρασταση απο σενα.
-το 1 μορια συν ειναι παντα ενα επιπλεον μοριο.

τι κανεις
δηλωνεις οτι η μητερα σου εχει παθηση και παιρνεις το μοριο απο το Υπαιθ.
εχεις 3 εβδομαδες να πας στο νοσοκομειο και να παρεις βεβαιωση απο συντονιστη δντη.
αν παρεις εχει καλως την καταθετεις στην σχολη μαζι με το αντιγραφο της ογκολογικης επιτροπης και το μοριο ειναι οκ.
αν δεν παρεις νεα βεβαιωση καταθετεις το της ογκολογικης επιτροπης στη σχολη και παλι εχεις καλες πιθανοτητες για το 1+ μοριο.

σεναρια
1.παιρνεις την μετεγγραφη με τα 5 μορια ,το 6ο δεν ειχει νοημα.
2 παιρνεις την μετεγγραφη με την βοηθεια του 6ου μοριου
3 η σχολη απορριπτει το 6ο και δεν παιρνεις μετεγγραφη.
στο 3ο αυτο σπανιωτατο σεναριο φροντιζεις να παρεις και την βεβαιωση του συντονιστη δντη και κανεις κατ εξαιρεση, εισαι μεσα στις 4 προβλεπομενες κατηγοριες. Ελπιζω η διαμονη σας να ειναι αθηνα.
Καλησπέρα,

Ναι, Αθήνα μένουμε. Μίλησε σήμερα με τον Διευθηντή της Κλινικής ο οποίος είναι και ο θεράπων γιατρός της και θα της φτιάξει τη βεβαίωση. Από περιέργεια, στο 3ο σενάριο γιατί να μην πάρει κάποιος μετεγγραφή με τα 5 αν απορρίψουν το 6ο? (όλα τα έγγραφα είναι σώστα και δεν νομίζω να το απορρίψουν).

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Ναι, Αθήνα μένουμε. Μίλησε σήμερα με τον Διευθηντή της Κλινικής ο οποίος είναι και ο θεράπων γιατρός της και θα της φτιάξει τη βεβαίωση. Από περιέργεια, στο 3ο σενάριο γιατί να μην πάρει κάποιος μετεγγραφή με τα 5 αν απορρίψουν το 6ο? (όλα τα έγγραφα είναι σώστα και δεν νομίζω να το απορρίψουν).

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά
εξαιρετικα ,οποτε δηλωσεις αναλογα για το 6 μοριο.
Αυτο που υπονοω στο σεναριο 3 ειναι οτι η μετεγγραφη καθεται στα 6 μορια και μας εχουν απορριψει το 6ο.
Πραγματι αν απορριφθει το 6ο ισχυουν τα 5 με λιγη καθυστερηση.
Αφου ο ανθρωπος ειναι προθυμος ας βαλει και οτι η παθηση της μαμας ειναι η αναφερομενη στον νομο (Φ.151/17897/ Β6/2014 (Β ́ 358) ΚΥΑ) αριθμο 9.
Εχε αισιοδοξια οι σχολες θα κατσουν κατω απο 5 μορια.
 

Petr02

Νεοφερμένος

Ο Petr02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Με 4 μόρια για ΗΜΜΥ Πάτρα και Βόλου τι πιστεύετε ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top