Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

geogeo12

Νεοφερμένος

Ο geogeo12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα σας ,

Θα ήθελα να ρωτήσω , στην διαδικασία μετεγγραφής φοιτητών ( Λόγω αδελφών ) η αποποίηση απο τον αδελφό γίνεται μόνο ηλεκτρονικά μέσω της εφαργογής ή γίνεται και μετά με μια απλή υπεύθηνη δήλωση την οποία πρέπει να υπογράψει στα ΚΕΠ ; Ρωτάω γιατί με τον αδελφό μου είμαστε δίδυμα και δεν τους έχουν στείλει τους κωδικούς απο το τμήμα του . Σας ευχαριστώ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Καλησπέρα σας ,

Θα ήθελα να ρωτήσω , στην διαδικασία μετεγγραφής φοιτητών ( Λόγω αδελφών ) η αποποίηση απο τον αδελφό γίνεται μόνο ηλεκτρονικά μέσω της εφαργογής ή γίνεται και μετά με μια απλή υπεύθηνη δήλωση την οποία πρέπει να υπογράψει στα ΚΕΠ ; Ρωτάω γιατί με τον αδελφό μου είμαστε δίδυμα και δεν τους έχουν στείλει τους κωδικούς απο το τμήμα του . Σας ευχαριστώ.
Η χειρογραφη ΥΔ αποποιησης προβλεπεται απο τον νομο. Δεν γνωριζω να σου πω την συμπεριφορα της ηλεκτρονικης πλατφορμας η οποια εχει την δικη της προσωπικοτητα.
Ας κανει ενα τηλεφωνημα ο αδελφος σου στην γραμματεια του, πιστευω οτι θα καταλαβουν ,ηδη εχουν καθυστερήσει παρα πολυ.
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Πιστευετε οτι θα βγουν νωρίτερα τα αποτελέσματα?
 

Γιαννης Εύβοια

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης Εύβοια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Έκανα την μετεγγραφή
Είμαι από τριτεκνη οικογένεια
Έκανα το λάθος όμως εκεί που λέει να δηλώσετε πόσα είναι τα ανήλικα αγαμα τέκνα για να πάρετε 0.5 μόριο για το καθένα χωρίς τον εαυτό σας
Και δήλωσα 3 αντί για 2 που είναι τα αδέρφια μου
Λέτε να μου ακυρώσουν την μετεγραφες????
 

Ana

Νεοφερμένος

Η Ana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Με 7.5 μόρια πιστεύετε παίρνω μετεγγραφή από οδοντιατρική απθ σε εκπα;
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Έκανα την μετεγγραφή
Είμαι από τριτεκνη οικογένεια
Έκανα το λάθος όμως εκεί που λέει να δηλώσετε πόσα είναι τα ανήλικα αγαμα τέκνα για να πάρετε 0.5 μόριο για το καθένα χωρίς τον εαυτό σας
Και δήλωσα 3 αντί για 2 που είναι τα αδέρφια μου
Λέτε να μου ακυρώσουν την μετεγραφες????
ποσα μορια σου εδωσε συνολικα και ποια σχολη θελεις?
 
Τελευταία επεξεργασία:

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Οριστικοποιησα και εγω..Ο αριθμος πρωτοκολλου λετε να δειχνει ποσοι εκαναν αιτηση μεχρι τωρα???
 

De Broglie

Νεοφερμένος

Ο De Broglie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Οροστικοποιησα και εγω..Ο αριθμος πρωτοκολλου λετε να δειχνει ποσοι εκαναν αιτηση μεχρι τωρα???
Τα τελευταία νουμερα δείχνει την ημερομηνία υποβολής και τα πρώτα 3 ένα τυχαίο νούμερο?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Γιαννης Εύβοια

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης Εύβοια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Μου έδωσε 9 ενώ κανονικά είναι 8.5
Πολιτικής επιστήμης και δημόσιας διοίκησης του ΕΚΠΑ
ΑΠΌ ΠΟΛΙΤΙΚΏΝ ΕΠΙΣΤΗΜΏΝ ΚΟΜΟΤΗΝΉΣ
Τα μορια σου ειναι υπερογκα ,δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις την μετεγγραφη. Ετσι λεει ο νομος.

Σεναρια
1.η σχολη θα δει το λαθος ( διοτι δεν θα υπαρχει χαρτι πολυτεκνιας ή ασθενειας) , θα αφαιρεσει το 0,5 μοριο και θα δωσει Οκ.
2.η σχολη θα δει το λαθος και θα γυρισει την υποθεση στο υπαιθ για επανεξεταση . Το υπαιθ θα την ξαναστειλει πισω στην σχολη ως ΟΚ με 8,5 μορια και η σχολη θα πει το ΟΚ.
Αυτο ειναι μια καθυστερηση για σενα στους κωδικους.
Εχεις δικαιωμα να την αναιρεσεις (για μια φορα ) και να την κανεις σωστα.
 

Γιαννης Εύβοια

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης Εύβοια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ποσα μορια σου εδωσε συνολικα και ποια σχολη θελεις?
Μου έδωσε 9 ενώ κανονικά είναι 8.5
Πολιτικής επιστήμης και δημόσιας διοίκησης του ΕΚΠΑ
ΑΠΌ ΠΟΛΙΤΙΚΏΝ ΕΠΙΣΤΗΜΏΝ ΚΟΜΟΤΗΝΉΣ
Έκανα την μετεγγραφή
Είμαι από τριτεκνη οικογένεια
Έκανα το λάθος όμως εκεί που λέει να δηλώσετε πόσα είναι τα ανήλικα αγαμα τέκνα για να πάρετε 0.5 μόριο για το καθένα χωρίς τον εαυτό σας
Και δήλωσα 3 αντί για 2 που είναι τα αδέρφια μου
Λέτε να μου ακυρώσουν την μετεγραφες????
Ευτυχώς γιατί αγχώθηκα ενώ έχω τα δικαιολογητικά να γίνει τέτοιο λάθος
Έχω και το 2700 από τη βάση αφού έγραψα 14375....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μου έδωσε 9 ενώ κανονικά είναι 8.5
Πολιτικής επιστήμης και δημόσιας διοίκησης του ΕΚΠΑ
ΑΠΌ ΠΟΛΙΤΙΚΏΝ ΕΠΙΣΤΗΜΏΝ ΚΟΜΟΤΗΝΉΣ

Ευτυχώς γιατί αγχώθηκα ενώ έχω τα δικαιολογητικά να γίνει τέτοιο λάθος
Έχω και το 2700 από τη βάση αφού έγραψα 14375....
Το έκανα ήδη μια φορά γιατί είχα κάνει το λάθος και δεν είχα γράψει καθόλου ότι τα αδέρφια μου ήταν ανήλικα και είχα συγκεντρώσει 7.5 μόρια ρώτησα μια καθηγήτρια μου και μου είπε να δηλώσω 3 αντί για 2....
Με μπέρδεψε και αυτή αφού δεν το ήξερε....
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top