Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Στάθης01

Νεοφερμένος

Ο Στάθης01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, έχω 4 μορια για μεταγραφή.. Δεύτερο έτος είμαι στην Κομοτηνή. Πιστεύετε ότι έχω καθόλου ελπίδες να κάνω μεταγραφή για το απθ οικονομικό;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,496 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, έχω 4 μορια για μεταγραφή.. Δεύτερο έτος είμαι στην Κομοτηνή. Πιστεύετε ότι έχω καθόλου ελπίδες να κάνω μεταγραφή για το απθ οικονομικό;
Αν στο επιτρεπει ο κοφτης , τα 4 μορια φτανουν
 

GregDel

Νεοφερμένος

Ο GregDel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Επειδή κάπου διάβασα ότι κάποιος δεν έχει ΑΦΜ και τρέχει, συμφοιτητριες μου που δεν είχαν έκαναν κανονικά την αίτηση, δεν είναι δηλαδή υποχρεωτικό το ΑΦΜ εφόσον δεν υπάρχει.

Εντιτ: Αυτό μάλλον αφορά μόνο τα οικονομικά κριτήρια, για τα αδέλφια δεν γνωρίζω.
Χριστίνα, το ξανατσέκαρα πιο προσεκτικά και είχα κάνει λάθος.
Ζητάει ΑΦΜ και για οικονομικά κριτήρια.
Μπορείς να τις ρωτήσεις πως το έκαναν χωρίς ΑΦΜ;
Ευχαριστώ
 

Στάθης01

Νεοφερμένος

Ο Στάθης01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,496 μηνύματα.

MARY Β.

Νεοφερμένος

Η MARY Β. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γιάννη σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση και τόσο κατατοπιστική απάντηση!!!!!! Υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις. Πρόκειται για σχολή της Ξάνθης, οπότε μάλλον όλα ΟΚ! Σου εύχομαι κι εσένα τα καλύτερα!!!
Πρόκειται για την Αρχιτεκτονική στο ΔΠΘ. Έχω περάσει στη σχολή του Βόλου και προβληματίστηκα αρκετά για το ποια απ' τις 2 να επιλέξω, καθώς υπάρχουν κάποιες διαφορές και δε ξέρω ποια ακριβώς θα μου ταίριαζε, κι απ' όσους ρώτησα κανείς δεν ήξερε να μου δώσει κάποια βοήθεια... Οπότε μάλλον μετεγγραφή για Ξάνθη.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,496 μηνύματα.
Πρόκειται για την Αρχιτεκτονική στο ΔΠΘ. Έχω περάσει στη σχολή του Βόλου και προβληματίστηκα αρκετά για το ποια απ' τις 2 να επιλέξω, καθώς υπάρχουν κάποιες διαφορές και δε ξέρω ποια ακριβώς θα μου ταίριαζε, κι απ' όσους ρώτησα κανείς δεν ήξερε να μου δώσει κάποια βοήθεια... Οπότε μάλλον μετεγγραφή για Ξάνθη.
φετος περασες , παλαιο η νεο?
 

Στάθης01

Νεοφερμένος

Ο Στάθης01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,496 μηνύματα.
Αν δεν σου ειναι κουραστικό ναι φίλε Γιάννη...
οκ σε λιγο, να δουμε τις παραμετρους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν στο επιτρεπει ο κοφτης , τα 4 μορια φτανουν
Καλησπέρα παιδιά, έχω 4 μορια για μεταγραφή.. Δεύτερο έτος είμαι στην Κομοτηνή. Πιστεύετε ότι έχω καθόλου ελπίδες να κάνω μεταγραφή για το απθ οικονομικό;
Υποθετω τον κοφτη 2750 τον εχεις τσεκαρει συμφωνα με τις βασεις 2019.
Επίσης δεν βλεπω στην εγκυκλιο να μοιραζει την ποσοτητα 15% ανα κατηγορια, ολοι μαζι.
Αρνητικα
Ο κυματοθραυστης που λεγεται ΠΑΜΑΚ δεν ειναι τοσο ισχυρος φετος .
Θετικα
Μεγαλη σχολη παιρνει 60 παιδια
Λογω αντιστοιχιας, εξω οι πολυ δυνατοι παιχτες κοζανη, σερρες, καστορια.
Γωγραφικα εξω παμακ, αθηνα,πατρα,κρητη, τριπολη
Τροφοδοτες ειναι ο βολος , η κομοτηνη, τα ιωαννινα.
Εξω ο βολος που θα παει παμακ γιατι μπορει.
Μενουν τα ιωαννινα με μικρο ενδιαφερον αλλα με πληρη δικαιωματα (2750) και η κομοτηνη με ισχυρο ενδιαφερον αλλα κουτσουρεμενη απο την κοφτη.
Προβλεψη
Η σχολη δεν συμπληρωνει , αν συμπληρωσει ( λογω θεσσαλονικης) θα ειναι καπου χαμηλα 2-3 μορια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

MARY Β.

Νεοφερμένος

Η MARY Β. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πρόκειται για την Αρχιτεκτονική στο ΔΠΘ. Έχω περάσει στη σχολή του Βόλου και προβληματίστηκα αρκετά για το ποια απ' τις 2 να επιλέξω, καθώς υπάρχουν κάποιες διαφορές και δε ξέρω ποια ακριβώς θα μου ταίριαζε, κι απ' όσους ρώτησα κανείς δεν ήξερε να μου δώσει κάποια βοήθεια... Οπότε μάλλον μετεγγραφή για Ξάνθη.
Πρόκειται για την Αρχιτεκτονική στο ΔΠΘ. Έχω περάσει στη σχολή του Βόλου και προβληματίστηκα αρκετά για το ποια απ' τις 2 να επιλέξω, καθώς υπάρχουν κάποιες διαφορές και δε ξέρω ποια ακριβώς θα μου ταίριαζε, κι απ' όσους ρώτησα κανείς δεν ήξερε να μου δώσει κάποια βοήθεια... Οπότε μάλλον μετεγγραφή για Ξάνθη.
φετος περασες , παλαιο η νεο?
10/100
 

Greg1900

Νεοφερμένος

Ο Greg1900 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παρακαλω ,για να σου πω περισσοτερα θελω το ονομα της σχολης στην ξανθη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Με νομιμο τροπο οχι ο κοφτης 2750 ειναι πολυ ισχυρος , Δεν υπολογιζω αν χρειαζονται μορια δεν εχει νοημα.
Δηλαδή να μην κανω τον κόπο ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,496 μηνύματα.

Greg1900

Νεοφερμένος

Ο Greg1900 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,496 μηνύματα.
Εξαιρετικα , αντιστοιχια υπαρχει , κοφτης 2750 δεν υπαρχει . Η σχολη αρχιτεκτονων μηχανικων ΔΠΘ ειναι σχολη ελευθερης προσβασης ως προς μετεγγραφες. Απλα κανεις την αιτηση και πας με 0 μορια.
Το μονο που εχεις να σκεφτεις ειναι αν πραγματι το θελεις και το κοστος ,διοτι μετα επιστροφη δεν εχει.
 

Hello23

Νεοφερμένος

Ο Hello23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έκανα αίτηση για μετεγγραφή στην Ιατρική ΑΠΘ με 6 μόρια (κοινωνικά-οικονομικά κριτήρια) και έχω λιγότερα από 250 μόρια διαφορά,συγκριτικά με τη βάση του ΑΠΘ φέτος. Υπάρχουν πιθανότητες να την πάρω;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,496 μηνύματα.
Έκανα αίτηση για μετεγγραφή στην Ιατρική ΑΠΘ με 6 μόρια (κοινωνικά-οικονομικά κριτήρια) και έχω λιγότερα από 250 μόρια διαφορά,συγκριτικά με τη βάση του ΑΠΘ φέτος. Υπάρχουν πιθανότητες να την πάρω;

Τα 6 μορια ειναι υπερ αρκετα για το ΑΠΘ και υπαρχει πλεονεκτημα ισσοβαθμιας. Νομιζω εισαι σιγουρος.
 

Hello23

Νεοφερμένος

Ο Hello23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,496 μηνύματα.

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Χριστίνα, το ξανατσέκαρα πιο προσεκτικά και είχα κάνει λάθος.
Ζητάει ΑΦΜ και για οικονομικά κριτήρια.
Μπορείς να τις ρωτήσεις πως το έκαναν χωρίς ΑΦΜ;
Ευχαριστώ

Φαίνεται να το εμφανίζει σαν επιλογή, θα παραθέσω ένα σκρινσοτ που είχαν στείλει αλλά έχει κάκιστη ανάλυση, εάν βγάλεις άκρη καλώς. Ειδάλλως μπορείς να περιμένεις μέχρι αύριο που θα κάνω την αίτηση μου και θα μου έχουν απαντήσει οι συμφοιτητριές μου, μην αγχώνεσαι, υπάρχει χρόνος.

Εντιτ: Δεν νομίζω ότι φαίνεται απολύτως τίποτα τελικά.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201105_212751.jpg
    IMG_20201105_212751.jpg
    50.7 KB · Εμφανίσεις: 69

TheodoraNt

Νεοφερμένος

Η TheodoraNt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σχετικά με το οικονομικό κριτήριο,εάν εχω αδερφο άνω των 25 προσμετράται το εισόδημα του;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top