Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Γιάννη, πραγματικά δεν το έγραφε για αυτούς που είναι να πάρουν μετεγγραφή λόγω αδελφού. Το ανέφερε μόνο για τους μοριοδοτούμενους (το ΦΕΚ). Η εγκύκλιος το λέει που βγήκε τώρα.
Δυστυχώς στη ΔΟΥ δεν είναι καθόλου συνεργάσιμοι. Λείπει σε καραντίνα ο ένας από το μητρώο και είναι μόνο μία που μου είπε τηλεφωνικά ότι έχει 100 mail να διεκπεραιώσει!
Εξάλλου το παιδί είναι ανήλικο και δεν απαιτούνταν να έχει ΑΦΜ για αυτό και δεν είχαμε βγάλει που να πάρει και να σηκώσει.
Ο νομος δεν το ελεγε , η υπουργικη αποφαση το ελεγε και η εγκυκλιος το ελεγε .
εν πασει περιπτωσει δεν ειναι δικο σας φταιξιμο η αδυναμια της εφοριας που ειναι 50% μειον και ο χρονος λιγος.
πιστευω οτι θα το κανουν , δεν κοιτατε και στο gov.gr μηπως γινεται αιτηση απο εκει.
Η περιπτωση σας παντως σηκωνει δικαιολογημενη ενσταση σε περιπτωση αποτυχιας αλλα πως να κανεις ενσταση οταν δεν εχεις κανει αιτηση?
εσεις συνεχιστε να ενοχλειτε, αυριο θα ειναι αλλος υπαλληλος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπόν είμαι πολύ χαρούμενη με τα οικονομικά μορια το σύστημα επιβεβαίωσε 6 μορια τι λες Γιάννη για νομική Αθηνών φτάνουν;μόλις οριστικοποίησαμε την αιτηση
τα 6 ειναι υπερσιγουρα για νομικη εκπα. η ωρα η καλη, οποτε ξεχνας τους υπολοιπους τροπους , μ αρεσει.
 

MARY Β.

Νεοφερμένος

Η MARY Β. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Αν εχεις αντιστοιχη σχολη
Αν πληρεις την βαση μετεγγραφης
Αν εχεις ικανα μορια απο κοινωνικο-οικονομικά κριτήρια
Πας οπου θες.
Οσο πιο μακρια απο αθηνα θεσσαλονικη , τοσο λιγοτερα μορια θελεις.
Γιάννη σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση και τόσο κατατοπιστική απάντηση!!!!!! Υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις. Πρόκειται για σχολή της Ξάνθης, οπότε μάλλον όλα ΟΚ! Σου εύχομαι κι εσένα τα καλύτερα!!!
 

GregDel

Νεοφερμένος

Ο GregDel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ο νομος δεν το ελεγε , η υπουργικη αποφαση το ελεγε και η εγκυκλιος το ελεγε .
εν πασει περιπτωσει δεν ειναι δικο σας φταιξιμο η αδυναμια της εφοριας που ειναι 50% μειον και ο χρονος λιγος.
πιστευω οτι θα το κανουν , δεν κοιτατε και στο gov.gr μηπως γινεται αιτηση απο εκει.
Η περιπτωση σας παντως σηκωνει δικαιολογημενη ενσταση σε περιπτωση αποτυχιας αλλα πως να κανεις ενσταση οταν δεν εχεις κανει αιτηση?
εσεις συνεχιστε να ενοχλειτε, αυριο θα ειναι αλλος υπαλληλος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


τα 6 ειναι υπερσιγουρα για νομικη εκπα. η ωρα η καλη, οποτε ξεχνας τους υπολοιπους τροπους , μ αρεσει.
Γιάννη, επειδή θα στείλω mail σήμερα στο υπουργείο, για να μη τους γράφω "αρλούμπες" μπορείς να μου δείξεις που υπάρχει στην υπουργική απόφαση (της 20/10/2020 δε λες);
Το βρήκα μόνο στο άρθρο 5 (το οποίο δεν είχα καν διαβάσει) που αφορά στη μοριοδότηση.
Από το άρθρο 9 και μετά δεν αναφέρεται πουθενά.
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Γιάννη, επειδή θα στείλω mail σήμερα στο υπουργείο, για να μη τους γράφω "αρλούμπες" μπορείς να μου δείξεις που υπάρχει στην υπουργική απόφαση (της 20/10/2020 δε λες);
Το βρήκα μόνο στο άρθρο 5 (το οποίο δεν είχα καν διαβάσει) που αφορά στη μοριοδότηση.
Από το άρθρο 9 και μετά δεν αναφέρεται πουθενά.
Τηλέφωνο καλύτερα, στο mail φοβάμαι δε θα απαντήσουν
 

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Θέλω να κάνω αίτηση μετεγγραφής βάση αδερφού για σχολή στη μόνιμη κατοικία των γονέων που είναι η Αθήνα. Ο αδερφός μου σπουδάζει επίσης στην Αθήνα. Το εισόδημα είναι από 0-5.000€.
Για να μπορέσω να πάρω μετεγγραφή θα πρέπει να κάνει ο αδερφός μου αποποίηση μετεγγραφής; Γιατί αλλιώς δεν μου δίνει τη δυνατότητα να συνεχίσω τη διαδικασία
 

Edward

Νεοφερμένος

Ο Edward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Έχω οριστικοποίησει την αίτηση όλα καλά, (με την αποθήκευση έχω ένα θέμα αλλά τεσπά) και γράφει ότι προέκυψαν 6 μόρια σύμφωνα με τα στοιχεία της ααδε. Μπαίνω ξανά στο σύστημα και μου γράφει σύνολο μορίων 0 . Γιατί???
 

Elena78

Νεοφερμένος

Η Elena78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Έχω οριστικοποίησει την αίτηση όλα καλά, (με την αποθήκευση έχω ένα θέμα αλλά τεσπά) και γράφει ότι προέκυψαν 6 μόρια σύμφωνα με τα στοιχεία της ααδε. Μπαίνω ξανά στο σύστημα και μου γράφει σύνολο μορίων 0 .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Νομίζω ότι 0 μορια ίσως επειδή δεν έκανες αίτηση μετακίνησης όποτε σε αυτό το πεδίο είναι 0
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Θέλω να κάνω αίτηση μετεγγραφής βάση αδερφού για σχολή στη μόνιμη κατοικία των γονέων που είναι η Αθήνα. Ο αδερφός μου σπουδάζει επίσης στην Αθήνα. Το εισόδημα είναι από 0-5.000€.
Για να μπορέσω να πάρω μετεγγραφή θα πρέπει να κάνει ο αδερφός μου αποποίηση μετεγγραφής; Γιατί αλλιώς δεν μου δίνει τη δυνατότητα να συνεχίσω τη διαδικασία

Δυστυχώς δεν δικαιούσαι μετεγγραφή μέσω αδερφών, είναι κάτι που συζητήθηκε πολύ εδώ αλλά άκρη (υπέρ μας) δεν βγήκε.
 

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Έχω οριστικοποίησει την αίτηση όλα καλά, (με την αποθήκευση έχω ένα θέμα αλλά τεσπά) και γράφει ότι προέκυψαν 6 μόρια σύμφωνα με τα στοιχεία της ααδε. Μπαίνω ξανά στο σύστημα και μου γράφει σύνολο μορίων 0 . Γιατί???
το ιδιο και σε μενα
 

Edward

Νεοφερμένος

Ο Edward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Νομίζω ότι 0 μορια ίσως επειδή δεν έκανες αίτηση μετακίνησης όποτε σε αυτό το πεδίο είναι 0
Ισχύει ότι δεν έκανα αίτηση μετακίνησης. Στο εγχειρίδιο που έχουν ,είδα ότι και εκεί πάλι 0 δείχνει οπότε μάλλον είναι αυτό που λέτε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

το ιδιο και σε μενα
Άρα παίζει να ναι απλα έτσι ( ; )
 

Enso

Νεοφερμένος

Η Enso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Με 3 μόρια εχω καμία ελπίδα για μεταγραφή παιδαγωγικό νηπιαγωγών Ιωάννινα;
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Από πού προς πού είναι η μετεγγραφή;
 

Enso

Νεοφερμένος

Η Enso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Από εκπαιδευτικου σχεδιασμού Ροδο
 

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Οσοι ολοκληρωσαν την αιτηση ας κανουν μια επαληθευση
 

Elena78

Νεοφερμένος

Η Elena78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Νομίζω ότι 0 μορια ίσως επειδή δεν έκανες αίτηση μετακίνησης όποτε σε αυτό το πεδίο είναι 0
Ισχύει ότι δεν έκανα αίτηση μετακίνησης. Στο εγχειρίδιο που έχουν ,είδα ότι και εκεί πάλι 0 δείχνει οπότε μάλλον είναι αυτό που λέτε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Άρα παίζει να ναι απλα έτσι ( ; )
Ναι γιατί εγω όταν εκτύπωσα την αίτηση γράφει 6 μορια
 

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν δικαιούσαι μετεγγραφή μέσω αδερφών, είναι κάτι που συζητήθηκε πολύ εδώ αλλά άκρη (υπέρ μας) δεν βγήκε.
Έβγαζε δύο επιλογές. Είτε να γίνει μετεγγραφή βάση αδερφού λόγω χαμηλού εισοδήματος ή απλά βάση αδερφού. Στην πρώτη επιλογή όμως έλεγε ότι τα αδέρφια θα μετακινηθούν από κοινού σε τμήματα της περιοχής μόνιμης κατοικίας των γονέων. Για αυτό ρώτησα αν κάνει ο αδερφός μου αποποίηση μετεγγραφής να μπορέσω να κάνω αίτηση με βάση αυτή την επιλογή. Θα καλέσω και αύριο στο Υπουργείο αν είναι. Ευχαριστώ πολύ
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Την έχεις σίγουρη την μετεγγραφή, πέρυσι το τμήμα στα Γιάννενα έκλεισε με 0 μόρια.
Συγχαρητήρια!

Έβγαζε δύο επιλογές. Είτε να γίνει μετεγγραφή βάση αδερφού λόγω χαμηλού εισοδήματος ή απλά βάση αδερφού. Στην πρώτη επιλογή όμως έλεγε ότι τα αδέρφια θα μετακινηθούν από κοινού σε τμήματα της περιοχής μόνιμης κατοικίας των γονέων. Για αυτό ρώτησα αν κάνει ο αδερφός μου αποποίηση μετεγγραφής να μπορέσω να κάνω αίτηση με βάση αυτή την επιλογή. Θα καλέσω και αύριο στο Υπουργείο αν είναι. Ευχαριστώ πολύ

Τι νέα πληροφορία είναι αυτή πάλι, δύο επιλογές;
Εάν μάθεις κάτι νέο ενημέρωσε μας.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Γιάννη σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση και τόσο κατατοπιστική απάντηση!!!!!! Υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις. Πρόκειται για σχολή της Ξάνθης, οπότε μάλλον όλα ΟΚ! Σου εύχομαι κι εσένα τα καλύτερα!!!
παρακαλω ,για να σου πω περισσοτερα θελω το ονομα της σχολης στην ξανθη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά ερώτηση:
Ο γιός μου σπουδάζει στο τρίτο έτος στην Κοζάνη στο τμήμα μηχανικών Αντιρρυπανσης του πρώην ΤΕΙ ΔΜ.
Η κόρη μου πέρασε στο Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής στην Καλαμάτα Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου
Τόπος κατοικίας Αθήνα
Εισόδημα ξεπερνάει ανά άτομο τα 12500 €
Υπάρχει δυνατότητα μεταγραφής για την κόρη μου στο ΠΑΔΑ στο αντίστοιχο τμήμα.
Επίσης υπάρχει και το πρόβλημα ότι έχει μεγαλύτερη διαφορά από 2750 μόρια από την βάση του ΠΑΔΑ.
Υπάρχει καμία ελπίδα για κάτι;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Με νομιμο τροπο οχι ο κοφτης 2750 ειναι πολυ ισχυρος , Δεν υπολογιζω αν χρειαζονται μορια δεν εχει νοημα.
 

Enso

Νεοφερμένος

Η Enso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top