Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Πέρασα φέτος με το 6% εργοθεραπεια πτολεμαιδας.Με 3 μόρια έχω πιθανότητες να πάρω μετεγγραφη;
Η σχολη αυτη εχει γινει ο στοχος της χρονιας, τα 3 ειναι ελπιδοφορα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό ναι όντως 😂τουλάχιστον εγώ να μπορέσω να πάω στο πάδα 😅
Αν ειναι να δουμε δακρυα χαρας τοτε Οκ, εισαι μεσα (5,5 ειπαμε εστι?)
Τα Ιωαννινα παντως ειναι ομορφοτερα απο το ιλιον , αλλα ποιος πλενει τωρα σνικερς μοναχος του? η μανουλα ειναι μεγαλο κεφαλαιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dim6

Νεοφερμένος

Η dim6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σε ολους !!να ρωτησω και εγω ...με 6,5μορια μετεγγραφη απο βιολογικο Πατρας σε Θεσσαλονίκη υπαρχουν ελπιδες;Ευχαριστώ!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Γεια σε ολους !!να ρωτησω και εγω ...με 6,5μορια μετεγγραφη απο βιολογικο Πατρας σε Θεσσαλονίκη υπαρχουν ελπιδες;Ευχαριστώ!
Εξαιρετικες ελπιδες , αν ηταν αλλοι καιροι θα σου ελεγα πηγαινε απο τωρα στα αμφιθεατρα του ΑΠΘ
 

Kathe26

Νεοφερμένος

Η Kathe26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα είμαι τρίτο έτος στα Τεφαα της Κομοτηνής και θέλω να κάνω μεταγραφή για Τεφαα Θεσσαλονίκης(όπου είναι και η μόνιμη κάτοικο μου).Απο οικονομικά κριτήρια έχω 4 μόρια και πιάνω την βάση εισαγωγής τα 2750 μόρια πιστεύετε υπάρχει πιθανότητα να πάρω την μεταγραφή;Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τα δικαιολογητικά(γι την ηλεκτρονική αίτηση είμαι κάτι άλλο πέρα από το αφμ και το αμκα το δικό μου και το αφμ των γονιών μου;)
 

Kathe26

Νεοφερμένος

Η Kathe26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα είμαι τρίτο έτος στα Τεφαα της Κομοτηνής και θέλω να κάνω μεταγραφή για Τεφαα Θεσσαλονίκης(όπου είναι και η μόνιμη κάτοικο μου).Απο οικονομικά κριτήρια έχω 4 μόρια και πιάνω την βάση εισαγωγής τα 2750 μόρια πιστεύετε υπάρχει πιθανότητα να πάρω την μεταγραφή;Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τα δικαιολογητικά(γι την ηλεκτρονική αίτηση είμαι κάτι άλλο πέρα από το αφμ και το αμκα το δικό μου και το αφμ των γονιών μου; )
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Τα μορια σου +2750 πιανουν την βαση θεσ/νικης του 2018, ωραια.
Τα 4 μορια ειναι πολυ οριακα,δυσκολα. Εμεις θα κανουμε την αιτηση και βλεπουμε.
Τα στοιχεια που θελει η αιτηση ειναι το δικο σου αφμ, των 2 γονιων σου και των αδελφων σου αν εχεις και ειναι πανω απο 18.
 

Kathe26

Νεοφερμένος

Η Kathe26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα είμαι τρίτο έτος στα Τεφαα της Κομοτηνής και θέλω να κάνω μεταγραφή για Τεφαα Θεσσαλονίκης(όπου είναι και η μόνιμη κάτοικο μου).Απο οικονομικά κριτήρια έχω 4 μόρια και πιάνω την βάση εισαγωγής τα 2750 μόρια πιστεύετε υπάρχει πιθανότητα να πάρω την μεταγραφή;Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τα δικαιολογητικά(γι την ηλεκτρονική αίτηση είμαι κάτι άλλο πέρα από το αφμ και το αμκα το δικό μου και το αφμ των γονιών μου; )
Τα μορια σου +2750 πιανουν την βαση θεσ/νικης του 2018, ωραια.
Τα 4 μορια ειναι πολυ οριακα,δυσκολα. Εμεις θα κανουμε την αιτηση και βλεπουμε.
Τα στοιχεια που θελει η αιτηση ειναι το δικο σου αφμ, των 2 γονιων σου και των αδελφων σου αν εχεις και ειναι πανω απο 18.
Θα κανεις και εσυ αίτηση για μεταγραφή στο ίδιο τμήμα στην Θεσσαλονίκη;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης να ρωτήσω εάν εγώ έχω πχ 4 μόρια και είμαι ακριβως στα 2750 μόρια απόκλιση και είναι και ένας με 3 μόρια αλλά έχει λιγότερα μόρια απόκλισης στην βάση εισαγωγής περνάει πριν από εμένα;
 

zoi._k3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoi._k3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Ρε παιδιά
Η εγκυκλιος λένε ότι θα βγει αυτή την εβδομάδα? Για τις μετεγγραφές
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα κανεις και εσυ αίτηση για μεταγραφή στο ίδιο τμήμα στην Θεσσαλονίκη;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης να ρωτήσω εάν εγώ έχω πχ 4 μόρια και είμαι ακριβως στα 2750 μόρια απόκλιση και είναι και ένας με 3 μόρια αλλά έχει λιγότερα μόρια απόκλισης στην βάση εισαγωγής περνάει πριν από εμένα;
Νομιζω δεν παιζει ρόλο η απόκλιση με το 2750 αλλά τα μόρια που συγκεντρώνεις πχ η σχολή που θες στην Θεσσαλονίκη ο τελευταίος που μπήκε είχε 6 μόρια πέρσι
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Θα κανεις και εσυ αίτηση για μεταγραφή στο ίδιο τμήμα στην Θεσσαλονίκη;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης να ρωτήσω εάν εγώ έχω πχ 4 μόρια και είμαι ακριβως στα 2750 μόρια απόκλιση και είναι και ένας με 3 μόρια αλλά έχει λιγότερα μόρια απόκλισης στην βάση εισαγωγής περνάει πριν από εμένα;
Οχι εγω ειμαι καλα στην αθηνα. Το ''εμεις'' αναφερετε στην συμπαρασταση στο θεμα σου.
Προταιρεοτητα εχουν τα οικονομικα κοινωνικα μορια ( 3,4,5 κλπ) και αν αυτα ισοβαθμουν τοτε λογαριαζουν τα μορια πανελληνιων.
 

zoi._k3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoi._k3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Οχι εγω ειμαι καλα στην αθηνα. Το ''εμεις'' αναφερετε στην συμπαρασταση στο θεμα σου.
Προταιρεοτητα εχουν τα οικονομικα κοινωνικα μορια ( 3,4,5 κλπ) και αν αυτα ισοβαθμουν τοτε λογαριαζουν τα μορια πανελληνιων.
Γιάννη να σε ρωτήσω? Εσύ πότε πιστεύεις θα βγει η εγκυκλιος των μετεγγραφων εγώ κάτι άκουσα για αυτή την εβδομάδα. Και κάτι άλλο τα μόρια που έλεγε η βάση μετεγγραφων στο πάδα που είναι στα 5 μόρια λες να παραμείνει η ίδια?
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Γιαννη ειχες δικιο για τους ανθρωπογουελκαμ στην Πατρα!!! Μεχρι κ εργαστηριο παρακολουθουμε οι υπο μετεγγραφη..Τελικα εισαι πολυυ διαβασμενος!!!
 

anastasia.phd

Νεοφερμένος

Η anastasia.phd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά τις καλησπέρες μου, έχω μια ερώτηση. Πιστεύετε πως θα πάρω τη μετεγγραφή -έχοντας συγκεντρώσει 4 μόρια απο οικονομικούς παράγοντες και φυσικά όντας κάτω του ορίου των 2.750 μορίων- απο το Φυσικό Ιωαννίνων στο Φυσικό του ΑΠΘ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Γιάννη να σε ρωτήσω? Εσύ πότε πιστεύεις θα βγει η εγκυκλιος των μετεγγραφων εγώ κάτι άκουσα για αυτή την εβδομάδα. Και κάτι άλλο τα μόρια που έλεγε η βάση μετεγγραφων στο πάδα που είναι στα 5 μόρια λες να παραμείνει η ίδια?
Ζωη δυσκολα βαζεις. Κοφτης 2750 και κοφτης αντιστοιχιας δεν υπαρχει. Βασικος τροφοδοτης του παδα ειναι τα ιωαννινα. Και οι δυο μικρες και περιπου ισοποσες. Η σχολη αυτη δεν ειναι βασικος στοχος στο χωρο , ο βασικος στοχος ειναι οι νηπιαγωγοι . Φετος τα ιωαννινα και οι φλωρινα ειχαν χαμηλες βασεις στους νηπιαγωγους οποτε αποσυμφορισαν την κατασταση. Φετος εχουμε 3ετια στα οικονομικα . Για ολα αυτα υπολογιζω το παδα στα 4 βια 5 μορια.
Η εγκυκλιος μετεγγραφων μαλλον την παρασκευη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Τα δικαιολογητικα θα τα γραφει η αιτηση μετεγγραφης που θα κανεις .
Πιθανολογω οτι θα ειναι
Για την επιβεβαιωση της μετεγγραφης:
Πιστοποιητικο πολυτεκνιας απο την ενωση πολυτεκνων
Πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασεως
Για την εγγραφη στη νεα σχολη:
Χειρογραφη ή δακτυλογραφημενη αιτηση εγγραφης . Εδω δεν υπαρχει η μαζικη ηλεκτρονικη διαδικασια ,τουλαχιστον δεν υπηρχε περυσι και οτι χαρτια εδωσες στην τωρινη, τα οποια οπως ξερεις ποικίλουν απο σχολη σε σχολη .
Τελευταιο και μονο κατοπιν εντολης απο την νεα σχολη και οχι πριν, βεβαιωση διαγραφης απο την παλια σχολη.
Η δική μου κατάσταση είναι λίγο διαφορετική. Ο πατέρας μου έκανε εμένα, μετά χώρισε και έκανε άλλα τρία παιδιά με άλλη γυναίκα σε άλλη χώρα. Συνεπώς δεν έχει σχέση με την ένωση πολύτεκνων. Υπάρχει άλλο πιστοποιητικό που μπορώ να δώσω;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Η δική μου κατάσταση είναι λίγο διαφορετική. Ο πατέρας μου έκανε εμένα, μετά χώρισε και έκανε άλλα τρία παιδιά με άλλη γυναίκα σε άλλη χώρα. Συνεπώς δεν έχει σχέση με την ένωση πολύτεκνων. Υπάρχει άλλο πιστοποιητικό που μπορώ να δώσω;

Κατσε ροζ πανθηρα γιατι δεν την παλευω.
Εσυ δεν ειπες οτι εχεις τα ιδια κριτηρια με ενα πολυτεκνο? Αν δεν εισαι , τι εισαι? για να σου πω για χαρτια.

1602598299027.png
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Κατσε ροζ πανθηρα γιατι δεν την παλευω.
Εσυ δεν ειπες οτι εχεις τα ιδια κριτηρια με ενα πολυτεκνο? Αν δεν εισαι , τι εισαι? για να σου πω για χαρτια.

View attachment 71615
Όταν είπα "ίδια κριτήρια" εννοούσα ότι υπάγομαι και εγώ στην κατηγορία των πολύτεκνων...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Όταν είπα "ίδια κριτήρια" εννοούσα ότι υπάγομαι και εγώ στην κατηγορία των πολύτεκνων...

Ναι αυτο το καταλαβα , αλλα πως υπαγεσαι στους πολυτεκνους αν δεν εισαι γραμμενος στην ενωση πολυτεκνων?
Ο πατερας σου που ζει τωρα που κανει φορολογικη δηλωση? Το χαρτι οικογενειακης καταστασης που θα παρεις απο το κεπ ποσα παιδια γραφει μεσα?
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ναι αυτο το καταλαβα , αλλα πως υπαγεσαι στους πολυτεκνους αν δεν εισαι γραμμενος στην ενωση πολυτεκνων?
Ο πατερας σου που ζει τωρα που κανει φορολογικη δηλωση? Το χαρτι οικογενειακης καταστασης που θα παρεις απο το κεπ ποσα παιδια γραφει μεσα?
Στην Αγγλία ζει, μου είπε ότι μπορεί να δώσει πιστοποιητικά γεννήσεως των παιδιών. Βέβαια δεν ξέρω αν μπορώ να διεκδικήσω μετεγγραφή με αυτά τα χαρτιά... εφόσον χώρισαν οι γονείς μου λογικά το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης γράφει ένα τέκνο (εμένα).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Στην Αγγλία ζει, μου είπε ότι μπορεί να δώσει πιστοποιητικά γεννήσεως των παιδιών. Βέβαια δεν ξέρω αν μπορώ να διεκδικήσω μετεγγραφή με αυτά τα χαρτιά... εφόσον χώρισαν οι γονείς μου λογικά το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης γράφει ένα τέκνο (εμένα).

Πολυτεκνος δεν εισαι. Η ελλαδα δεν ειναι υπεύθυνη να υποστηριξει 3 εγγλεζακια που γεννηθηκαν, ειναι ρετζιστερ στην αγγλια και ζουν στην αγγλια. Προφανως ο πατερας σου εχει αγγλικο αφμ και κανει δηλωση εκει. Δεν ξερω καν πως θα καταφερεις να κανεις αιτηση μετεγγραφης που ζητα αφμ πατερα? Κανε ερωτηση στο υπουργειο.
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Πολυτεκνος δεν εισαι. Η ελλαδα δεν ειναι υπεύθυνη να υποστηριξει 3 εγγλεζακια που γεννηθηκαν, ειναι ρετζιστερ στην αγγλια και ζουν στην αγγλια. Προφανως ο πατερας σου εχει αγγλικο αφμ και κανει δηλωση εκει. Δεν ξερω καν πως θα καταφερεις να κανεις αιτηση μετεγγραφης που ζητα αφμ πατερα? Κανε ερωτηση στο υπουργειο.
Βασικά εγώ νόμιζα ότι αρκεί που είμαι τέκνο πολύτεκνου, ανεξαρτήτως χώρας. Θα ρωτήσω και στο υπουργείο.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top