[Αρχείο] Συζητήσεις για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
γεια σας παιδια! γνωριζει κανεις πληροφοριες για το πως κανω μηχανογραφικο για το Πανεπιστιμιο Κυπρου και Τεχνολογικο Πανεπιστιμιο Κυπρου αλλα και γενικος για το πως το στελνω; :D

Το μηχανογραφικο για το Πανεπιστιμιο Κυπρου και Τεχνολογικο Πανεπιστιμιο Κυπρου, τελείωσε 25 ιουνίου :(:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Το μηχανογραφικο για το Πανεπιστιμιο Κυπρου και Τεχνολογικο Πανεπιστιμιο Κυπρου, τελείωσε 25 ιουνίου :(:(:(:(:(

οχι κανεισ λαθος γιατι δεν εχει αρχισεει ακομη..στς 5 του ιουλιου αρχιζει και τελεινει στς 22
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
@TsitsoMitsos δηλωσες την ιδια σχολη απο δυο διαφορετικα πεδια???

Παρε αμεσως στο 210.3443993 να ρωτησεις....
(Κεντρο υποστηριξης μηχανογραφικου δελτιου)

Δεν γίνετε αυτό το πράγμα και εγώ το έκανα κατά λάθος, αλλά όταν πήγα να το κάνω save, η οριστικοποίηση, μου έβγαλε μήνυμα « έχετε συμπληρώσει την ίδια σχολή σε δυο διαφορετικά πεδια, παρακαλώ διορθώστε».
Άρα είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μπορεί κάποιος να βάλει την ίδια σχολή σε 2 διαφορετικά πεδία.

Δεν ισχύει ακριβώς αυτό. Μπορείς μόνο να κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή στις ειδικές κατηγορίες πχ να πεις ότι τελικά δεν ανήκεις σε ειδική κατηγορία για να μην φας την ποινή ή να αλλάξεις την κατηγορία που ήδη δήλωσες πχ από "Πολύτεκνος" να το κάνεις "Κοινωνικά Κριτήρια" κλπ.

Άμα ενδιαφέρεσαι εδώ θα βρεις το δελτίου τύπου και την αίτηση την οποία συμπληρώνεις και την στέλνεις με φαξ στο υπουργείο μέχρι και τις 5 Ιουλίου


Ευχαριστώ, αν ήμουν 18-26 ετών θα το έκανα, αλλά λόγο ηλικίας, «δεν ανήκω σε κάποια ειδική κατηγορία».. Έλεγα και εγώ… να αλλάξω λίγο την σειρά προτίμησης στα τελευταία.. λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fragolarossa

Νεοφερμένος

Η fragolarossa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εγώ στο μηχανογραφικό μου εχω δηλώσει οτι ανηκω σε ειδική κατηγορία που οντος ανήκω και συμφωνα μ αυτην μπορώ να διεκδικήσω επιπλέον θεσεις στην στερεα ελλάδα!Αλλά δεν εχω δηλώσει καμία σχολή απο στερεά ελλάδα!Θεωρείται λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εγώ στο μηχανογραφικό μου εχω δηλώσει οτι ανηκω σε ειδική κατηγορία που οντος ανήκω και συμφωνα μ αυτην μπορώ να διεκδικήσω επιπλέον θεσεις στην στερεα ελλάδα!Αλλά δεν εχω δηλώσει καμία σχολή απο στερεά ελλάδα!Θεωρείται λάθος;

Δε θεωρείται λάθος. Απλά για όλες τις σχολές που δήλωσες θα κριθείς μόνο για τη γενική σειρά, εφόσον ειδικές θέσεις δικαιούσαι μόνο στη Στερεά Ελλάδα.;)

Απλά δεν ήταν απαραίτητο να το κάνεις αφού δεν δήλωσες σχολές της περιφέρειας σου.αλλά δεν έγινε και τίποτα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragolarossa

Νεοφερμένος

Η fragolarossa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Δε θεωρείται λάθος. Απλά για όλες τις σχολές που δήλωσες θα κριθείς μόνο για τη γενική σειρά, εφόσον ειδικές θέσεις δικαιούσαι μόνο στη Στερεά Ελλάδα.;)

Απλά δεν ήταν απαραίτητο να το κάνεις αφού δεν δήλωσες σχολές της περιφέρειας σου.αλλά δεν έγινε και τίποτα


ααα πάλι καλά!σ ευχαριστώ για την απάντηση!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brave_star

Νεοφερμένος

Η brave_star αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
γεια σας παιδια! γνωριζει κανεις πληροφοριες για το πως κανω μηχανογραφικο για το Πανεπιστιμιο Κυπρου και Τεχνολογικο Πανεπιστιμιο Κυπρου αλλα και γενικος για το πως το στελνω; :D
Μπορεις να βρεις πληροφοριες εδω https://www.cut.ac.cy/studies/news/article/?contentId=14000. Πρεπει να κατεβασεις και την αιτηση εισδοχης οπου και τα λεει πιο αναλυτηκα(τα απαραιτητα [FONT=&quot]δικαιολογητικά που χρειαζονται κτλ[/FONT].).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Μια ερώτηση, όλοι μπορούν να κάνουν αίτηση? Η έπρεπε να το δηλώσουμε κάπου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Μια ερώτηση, όλοι μπορούν να κάνουν αίτηση? Η έπρεπε να το δηλώσουμε κάπου.. Στέλνουμε το απολυτήριο λυκείου με συμπληρωμένη την αίτηση??

ναι φιλε μου:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω μηχανογραφικό για το πανεπιστήμιο της κύπρου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω μηχανογραφικό για το πανεπιστήμιο της κύπρου???
δες 3 4 σχολια πιο πανω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
να ρωτήσω κ κάτι άλλο, στο παν της κύπρου δεν πληρώνουμε δίδακτρα έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Το μόνο κακό είναι η μετακίνηση, μόνο αεροπλάνο και όλοι στην οικογένεια φοβόμαστε τα αεροπλάνα.. χαχαχαχα..
Έψαξα για δρομολόγια πλοίων και δεν υπάρχουν! Μόνο κάτι φορτηγά πλοία με 400 ευρώ εισιτήριο και 3 ημερες ταξιδι.. Το πανεπιστήμιο πάντως είναι πολύ ενδιαφέρων και με αγγλικό σύστημα.. Μόνο με απολυτήριο λυκείου..
Ήθελα να ήξερα γιατί δεν υπάρχουν γραμμές πλοίων, έστω από ρόδο η Κρήτη..

Αυτά που θέλουν είναι συμπληρωμένη η αίτηση από την ιστοσελίδα τους, επικυρωμένα (απολυτήριο, ταυτότητα) και στα αγόρια θέλει χαρτί από τον στρατό (αν έχουν τελειώσει).. Μάλλον αυτό εννοούν γράφοντας χαρτί από την εθνική φρουρά…
Κάτι για δίδακτρα δεν είδα.. αντιθέτως, δίνουν και επίδομα στους φοιτητές 2100 ευρώ για το ενοίκιο.. (αν είναι φτωχός ο φοιτητής).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Αμα κανεις την αιτηση για Κυπρο και περασεις σε καποια σχολη εχεις δικαιωμα να μην πας? Δηλαδη λειτουργει σαν το 10% εδω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Αμα κανεις την αιτηση για Κυπρο και περασεις σε καποια σχολη εχεις δικαιωμα να μην πας? Δηλαδη λειτουργει σαν το 10% εδω??

σιγά μη κοινητοποιήσουν και την ιντερπολ :P
απλά κάνεις μηχανογραφικό με το βαθμό πρόσβασης. Οι βάσεις απο οτι ειχα κοταξει ειναι πολύ χαμηλές για τους Έλληνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brave_star

Νεοφερμένος

Η brave_star αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Το πανεπιστήμιο πάντως είναι πολύ ενδιαφέρων και με αγγλικό σύστημα..
Εισαι σίγουρος???? Γιατι εγω ξερω οτι μονο τα ιδιωτικα εκει ειναι στα αγγλικα.
Αυτά που θέλουν είναι συμπληρωμένη η αίτηση από την ιστοσελίδα τους, επικυρωμένα (απολυτήριο, ταυτότητα) και στα αγόρια θέλει χαρτί από τον στρατό (αν έχουν τελειώσει).. Μάλλον αυτό εννοούν γράφοντας χαρτί από την εθνική φρουρά…
Κάτι για δίδακτρα δεν είδα.. αντιθέτως, δίνουν και επίδομα στους φοιτητές 2100 ευρώ για το ενοίκιο.. (αν είναι φτωχός ο φοιτητής).
Στην αιτηση εισδοχης δεν τα λεει ολα αυτα. Συγκεκριμενα εναφερει 1. Αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου.
2. Αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.
3. Βεβαίωση επιτυχίας σε ειδικό μάθημα, βάση κατάστασης επιτυχόντων από το Λύκειο αποφοίτησης ή/και δίπλωμα Αγγλικών, όπου αυτό απαιτείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Σήμερα ξαναάνοιξε η σελίδα https://exams.minedu.gov.gr/Default.aspx όπου μπορούμε να δούμε το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό μας γράφοντας τον "Κωδικός Εξετάσεων Υποψηφίου" και τον "Κωδικός Ασφαλείας Υποψηφίου".

Εγώ όταν γράφω τα στοιχεία δε μου βγάζει τίποτα. Δοκιμάστε το και εσείς και πείτε μου αν σας βγάζει τίποτα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Σήμερα ξαναάνοιξε η σελίδα https://exams.minedu.gov.gr/Default.aspx όπου μπορούμε να δούμε το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό μας γράφοντας τον "Κωδικός Εξετάσεων Υποψηφίου" και τον "Κωδικός Ασφαλείας Υποψηφίου".

Εγώ όταν γράφω τα στοιχεία δε μου βγάζει τίποτα. Δοκιμάστε το και εσείς και πείτε μου αν σας βγάζει τίποτα :worry:
Εμενα μου εβγαλε το οριστικο μηχ/κο δελτιο που κατεθεσα τον Ιουνιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εμενα μου εβγαλε το οριστικο μηχ/κο δελτιο που κατεθεσα τον Ιουνιο

Εμένα ακόμα όχι:worry: Το φόρτωνε αρκετή ώρα?

Edited: Εντάξει το φόρτωσε. Δοκίμασα με Internet Explorer και μου το 'βγαλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Εμένα το βγάζει κανονικά..

Εισαι σίγουρος???? Γιατι εγω ξερω οτι μονο τα ιδιωτικα εκει ειναι στα αγγλικα.

Στην αιτηση εισδοχης δεν τα λεει ολα αυτα. Συγκεκριμενα εναφερει 1. Αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου.
2. Αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.
3. Βεβαίωση επιτυχίας σε ειδικό μάθημα, βάση κατάστασης επιτυχόντων από το Λύκειο αποφοίτησης ή/και δίπλωμα Αγγλικών, όπου αυτό απαιτείται.

Εγώ διάβασα ένα word document που σου έχει να κατεβάσεις..
Τώρα αν κατέβασα λάθος αρχείο.. Εγώ θα πήγαινα με τα 1000, αλλά είναι μόνο με αεροπλάνο και έχω πρόβλημα με τα αεροπλάνα!!! Δεν έχουν ούτε 1 καράβι. Είχαν παλιά και το έβγαλαν με πρόφαση αυτά που γίνονταν στο Ισραηλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top