Απώλεια μορίων λόγω προφορικών!

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Καλησπέρα, σήμερα συνειδητοποίησα ότι από ένα λάθος που είχα βάλει στον προφορικό βγάζω αντί για 19.288 19.280. Εντάξει πιστεύω δεν είναι καμιά σημαντική διαφορά. Το θέμα είναι ότι και σε μαθήματα όπως Μαθ. Κατ., Έκθεση και ΑΟΔΕ με αδίκησαν, αν μπορώ να πω έτσι, γιατί αν είχα 20 και στην έκθεση ένα 18.5 Μ.Ο. στα προφορικά θα πήγαινα από 19.280 στα 19.357. Σημαντική διαφορά δεν βρίσκετε; Μπορεί να με βάλουν σε μια σχολή ή να με κρατήσουν έξω. Ή και κάποια υποτροφία.Δεν ξέρω. Αδικημένος νιώθω. Έχει συμβει σε σας τίποτα παρόμοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αν ειχα 20αρια σε ολα τα προφορικα και τον ιδιο προφορικο στην Εκθεση (19) θα εβγαζα:
3ο πεδιο: 18.762
2ο/4ο πεδιο: 18.752

Τωρα βγαζω:
3ο πεδιο: 18.621
2ο/4ο πεδιο: 18.560

Και φυσικα θα ημουν πιο σιγουρος για τη σχολη μου ακομα και μ' αυτη τη (φαινομενικα) μικρη αλλα κρισιμη διαφορα. Πανω που ειχα αρχισει να το χωνευω, το ξαναθυμηθηκα παλι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Όχι δεν μου έχει συμβεί..αλλά όντος είναι αδικία..μάλλον καλύτερα βλακεία μερικών καθηγητών που δεν θέλουν να βοηθήσουν καποιους μαθητές ενώ ξέρουν ότι οι μαθητές αυτοί θα γράψουν πολύ καλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Στην Έκθεση μου συνέβη...Και στα 2 τετράμηνα 18....Τώρα βγάζω 18724,αλλιώς θα έβγαζα 18860...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fok

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Και εμενα στην εκθεση μου συνεβη
Μου ειχε βαλει 15 και 16(ελεος!).Αν ειχα 20 και στα δυο τετραμηνα,απο 18841 θα εβγαζα 18926
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
εγω είχα 18 χημεία προφορικό και 19 μαθηματικά κατεύθυνσης.......
η χημεία μάλιστα ειναι μάθημα βαρύτητας......
απο οτι υπολογίζω τωρα ειμαι 19511 ενώ αν είχα 20 αρια θα ημουν κοντα στα 19600................θα είχα σιγουρη τη θεσσαλονίκη, τώρα όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Εγω θα κερδιζα 251 μορια αν μου ειχαν ολοι 20αρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Εγω θα κερδιζα 251 μορια αν μου ειχαν ολοι 20αρια

:!::!:
Δηλαδη ποσα μορια θα ειχες συγκεντρωσει, αν οι καθηγητες σου ειχαν φερθει πιο λογικα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_kelly_

Νεοφερμένος

Η _kelly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
αχ πικρη ιστορια...χανω 200 μορια λογω προφορικων!
πιστευω με αυτα δεν θα ειχα τοσο μεγαλη ανησυχια για τη σχολη που θελω.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Να σας πω κατι να καραφλιασετε? Απο τους προφορικους χανω κοντα 400 μορια, μπορει κ παραπανω. Δε τα ξανα υπολογισα γιατι θα νευριαζα κ αλλο.... Οχι δεν κοροιδευω. Οποιος δε πιστευει του δινω κ ακριβως τους βαθμους μου κ ας τα υπολογισει. Τους δικαιολογω μονο σε εναν μικρο βαθμο γιατι δεν διαβαζα κ παρα πολυ στην γ λυκειου οσο φετος που ξανα εδωσα αλλα δεν ημουν κ τελειως τσατρα. Κ στην τελικη δε θα τους επεφτε ο κ....ς να βαλουν καλους βαθμους ....αλλα τεσπα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
εγώ δεν έχω παράπονα δύο 19 στο πρώτο και όλα 20 στο δέυτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_kelly_

Νεοφερμένος

Η _kelly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Να σας πω κατι να καραφλιασετε? Απο τους προφορικους χανω κοντα 400 μορια, μπορει κ παραπανω. Δε τα ξανα υπολογισα γιατι θα νευριαζα κ αλλο.... Οχι δεν κοροιδευω. Οποιος δε πιστευει του δινω κ ακριβως τους βαθμους μου κ ας τα υπολογισει. Τους δικαιολογω μονο σε εναν μικρο βαθμο γιατι δεν διαβαζα κ παρα πολυ στην γ λυκειου οσο φετος που ξανα εδωσα αλλα δεν ημουν κ τελειως τσατρα. Κ στην τελικη δε θα τους επεφτε ο κ....ς να βαλουν καλους βαθμους ....αλλα τεσπα!!

πωπω ειναι πολλα παρα πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Να σας πω κατι να καραφλιασετε? Απο τους προφορικους χανω κοντα 400 μορια, μπορει κ παραπανω. Δε τα ξανα υπολογισα γιατι θα νευριαζα κ αλλο.... Οχι δεν κοροιδευω. Οποιος δε πιστευει του δινω κ ακριβως τους βαθμους μου κ ας τα υπολογισει. Τους δικαιολογω μονο σε εναν μικρο βαθμο γιατι δεν διαβαζα κ παρα πολυ στην γ λυκειου οσο φετος που ξανα εδωσα αλλα δεν ημουν κ τελειως τσατρα. Κ στην τελικη δε θα τους επεφτε ο κ....ς να βαλουν καλους βαθμους ....αλλα τεσπα!!

Πραγματι έχασες πολλά μόρια...Προφανώς θα'ταν πολύ γουρούνια οι καθηγητές,όπως σε μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Να σας πω κατι να καραφλιασετε? Απο τους προφορικους χανω κοντα 400 μορια, μπορει κ παραπανω. Δε τα ξανα υπολογισα γιατι θα νευριαζα κ αλλο.... Οχι δεν κοροιδευω. Οποιος δε πιστευει του δινω κ ακριβως τους βαθμους μου κ ας τα υπολογισει. Τους δικαιολογω μονο σε εναν μικρο βαθμο γιατι δεν διαβαζα κ παρα πολυ στην γ λυκειου οσο φετος που ξανα εδωσα αλλα δεν ημουν κ τελειως τσατρα. Κ στην τελικη δε θα τους επεφτε ο κ....ς να βαλουν καλους βαθμους ....αλλα τεσπα!!
Καλα τωρα ανοιγεις ολοκληρο θεμα...
Οι προφορικοι βαθμοι αδικουν σε πολλες περιπτωσεις τους μαθητες και τους ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ(κυριως...).Τα παιδια που ξαναδινουν πανελλαδικες εξετασεις ειναι σαν να κανουν την γ' λυκειου απο την αρχη(διαφωνειτε;;;)!Αφου ξεκινουν απο μηδενικη βαση(στις περισσοτερες περιπτωσεις),ξανα φροντιστηριο ή και ιδιαιτερα μαθηματα.Ομως <<κουβαλουν στην πλατη τους>> για καποια χρονια τους Προφορικους βαθμους οι οποιοι υπονομευουν την σκληρη προσπαθεια τους στην ΝΕΑ χρονια.Γι'αυτο και πιστευω οτι δεν πρεπει να ισχυουν οι προφορικοι βαθμοι για τα παιδια που αποφασιζουν να δοκιμασουν για ακομη μια φορα την τυχη τους.Οπως επισης ειναι αδικια να μη μπορει ενας αποφοιτος να βελτιωσει το απολυτηριο λυκειου του!:(

Τελοσπαντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
:!::!:
Δηλαδη ποσα μορια θα ειχες συγκεντρωσει, αν οι καθηγητες σου ειχαν φερθει πιο λογικα ;
Ε ενταξει τα μορια μου δεν ηταν και τπτ φοβερο- τουλαχιστον μπροστα σ αυτα που βλεπω εδω μεσα- ουτε θα αλλαζε κατι στην επιλογη σχολης... ευτυχως γι αυτους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Οπως επισης ειναι αδικια να μη μπορει ενας αποφοιτος να βελτιωσει το [/quote]

+1 ......Aυτό κι αν είναι αδικία!!
-----------------------------------------
.Οπως επισης ειναι αδικια να μη μπορει ενας αποφοιτος να βελτιωσει το απολυτηριο λυκειο του!:(

+1...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εγω εχω 19223 και αν ειχα 20 φυσικη θα ειχα 19269!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Καλα τωρα ανοιγεις ολοκληρο θεμα...
Οι προφορικοι βαθμοι αδικουν σε πολλες περιπτωσεις τους μαθητες και τους ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ(κυριως...).Τα παιδια που ξαναδινουν πανελλαδικες εξετασεις ειναι σαν να κανουν την γ' λυκειου απο την αρχη(διαφωνειτε;;;)!Αφου ξεκινουν απο μηδενικη βαση(στις περισσοτερες περιπτωσεις),ξανα φροντιστηριο ή και ιδιαιτερα μαθηματα.Ομως <<κουβαλουν στην πλατη τους>> για καποια χρονια τους Προφορικους βαθμους οι οποιοι υπονομευουν την σκληρη προσπαθεια τους στην ΝΕΑ χρονια.Γι'αυτο και πιστευω οτι δεν πρεπει να ισχυουν οι προφορικοι βαθμοι για τα παιδια που αποφασιζουν να δοκιμασουν για ακομη μια φορα την τυχη τους.Οπως επισης ειναι αδικια να μη μπορει ενας αποφοιτος να βελτιωσει το απολυτηριο λυκειο του!:(

Τελοσπαντων...
Κ εγω πιστευω πως ειναι τεραστια αδικια να μη μπορουμε να κανουμε κατι με τους προφορικους. Χαιρομαι που καποιος με καταλαβε...αυτα ακριβως σκεφτομαι κ εγω....Καλα το θεμα με το απολυτηριο επισης χαλια.....πιο χαλια δε παει..... αν αναφερω κ το απολυτηριο με ποσο το πηρα θα γινει χαμος απο μηνυματα....για αυτο αστο....πλεον δεν μπορω να αλλαξω κατι...!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγώ πάντως όπως έχω ξαναπεί "έχασα" αρκετά μόρια από τους προφορικούς (για παράδειγμα Φυσική είχα 11 προφορικό και 14 γραπτό) αλλα δεν μπορώ να αδικήσω και τον καθηγητή που μου έβαλε 11 στο τετράμηνο αφού ούτε καλά διαγωνίσματα έγγραφα,ούτε προσπαθούσα,ουτε τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Εγω ομως ρε συ προσπαθουσα κ αυτο δεν μπορουν να το αμφισβητησουν ουτε αυτοι.....απλα δεν εγραφα τα εικοσαρια που ηθελαν......κ αυτο ειναι το γαμωτο
"κατσε ρε φιλε ποιος σου ειπε οτι θελω να μπω ιατρικη ή νομικη για να γραφω και τα 20αρια σου? εγω την προσπαθεια μου οσο μπορω την κανω...τι θα παθεις να βαλεις κ εσυ εναν βαθμο? απο την τσεπη σου τον βαζεις? ποιος εισαι για να μου στερησεις τα ονειρα μου απο την στιγμη που εγω παλευω για αυτα....'' κατι τετοιο το εχω μεσα μου για ολους τους περσινους καθηγητες μου αλλα δε το εχω πει σε κανεναν....ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top