Από 11 μέχρι 28 Σεπτεμβρίου οι εγγραφές στα Πανεπιστήμια

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
E τοτε τι ειναι αυτο??Τρολαρουν μηπως? η κανενα κολπο καμιας παραταξης?
κανενας δεν τρολλαρει:Pπολλες σχολες το κανουν για να διευκολυνουν τις εγγραφες. ειναι πιο ευκολο και γρηγορο μεσα σε μια μερα να γραφτουν ολοι οι φοιτητες. αν καποιος δεν μπορεσει εκεινη τη μερα σιγουρα μπορει να παει σε καποιες αλλες ημερομηνιες που εγγραφονται οι αλλοδαποι κ καποιες αλλες κατηγοριες. εκτος αυτων των ημερων δε γνωριζω. θα συγκεντρωθειτε ολοι σε ενα αμφιθεατρο και με τις οδηγιες καποιου ανθρωπου απο τη γραμματεια θα συμπληρωσετε τα χαρτια σας και θα τα παραδωσετε στην εδρα. και φυσικα, το πρηξιμο απο τις παραταξεις ειναι πιο ηπιο σε συγκριση με την ατομικη εγγραφη...αλλο ενα συν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Απο τη σχολή θα σου δώσουν ενα χαρτί :)
Μονο μια βεβαιωση θα παρεις απο την γραμματεια οτι σπουδαζεις και κομπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Help help help!! έβγαλε ανακοίνωση για εγγραφές η σχολή μου και ζητάει Δελτίο επιτυχίας:worry: Τι ακριβώς είναι αυτό??????:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Help help help!! έβγαλε ανακοίνωση για εγγραφές η σχολή μου και ζητάει Δελτίο επιτυχίας:worry: Τι ακριβώς είναι αυτό??????:confused:
Προφανως εννοεις την βεβαιωση προσβασης αλλα σε πιο μαγκιορικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Help help help!! έβγαλε ανακοίνωση για εγγραφές η σχολή μου και ζητάει Δελτίο επιτυχίας:worry: Τι ακριβώς είναι αυτό??????:confused:

Είναι το ατομικό δελτίο επιτυχίας που το εκδίδει το σχολείο σου με το που ανοίξει (11/9)! Σ' αυτό λέει τις επιλογές που έκανες στο μηχανογραφικό και σε ποια απ' αυτές πέρασες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Προφανως εννοεις την βεβαιωση προσβασης αλλα σε πιο μαγκιορικα.


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ

Οι εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών της Ιατρικής Σχολής του Α.Π.Θ. θα πραγματοποιούνται καθημερινά από 11 Σεπτεμβρίου μέχρι 28 Σεπτεμβρίου και ώρες 10:00 με 13:00 στη Γραμματεία της Σχολής (γραφείο Αρχείου στο ισόγειο του κτηρίου Διοίκησης Ιατρικής Σχολής).

Οι εγγραφόμενοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους για να καταθέσουν
 Απολυτήριο Λυκείου (σε επικυρωμένο αντίγραφο),
 Βεβαίωση Πρόσβασης,
 έξι (6) μικρές φωτογραφίες,
 για τους Έλληνες πολίτες της Μουσουλμανικής Μειονότητας της Θράκης χρειάζεται και σχετική βεβαίωση από το Δήμο.

Οι εγγραφόμενοι παρακαλούνται να έχουν μαζί τους μια απλή φωτοτυπία της Αστυνομικής Ταυτότητας και το Δελτίο Επιτυχίας.



Αυτή είναι η ανακοίνωση...Μάλλον δεν είναι το ίδιο και έχω προβληματιστεί...Πρώτη φορά ακούω για δελτίο επιτυχίας...Αν κάποιος ξέρει τι ακριβώς είναι, ας μας δώσει τα φώτα του;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Είναι το ατομικό δελτίο επιτυχίας που το εκδίδει το σχολείο σου με το που ανοίξει (11/9)! Σ' αυτό λέει τις επιλογές που έκανες στο μηχανογραφικό και σε ποια απ' αυτές πέρασες!

Thanks thanks thanks!!! Δηλαδή μόλις ανοίξουν μπορώ να πάω στο λύκειό μου και να πάρω αυτό το χαρτί???:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ειναι ενα δελτιο που λεει που περασες και με ποια σειρα, περνα απο το σχολειο να το παρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Thanks thanks thanks!!! Δηλαδή μόλις ανοίξουν μπορώ να πάω στο λύκειό μου και να πάρω αυτό το χαρτί???:D:D:D
Ακριβώς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Γιατί κάθε πανεπιστήμιο ζητάει τα δικά του; :S
Για το ΑΠΘ απ'όσο διάβαζα, δεν λέει ούτε για φωτοτυπία ΑΤ, ούτε για μητρώο αρρένων, ούτε για Δελτίο επιτυχίας..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Γιατί κάθε πανεπιστήμιο ζητάει τα δικά του; :S
Για το ΑΠΘ απ'όσο διάβαζα, δεν λέει ούτε για φωτοτυπία ΑΤ, ούτε για μητρώο αρρένων, ούτε για Δελτίο επιτυχίας..!


Μήπως ποικίλει από σχολή σε σχολή, ακόμα και στο ίδιο πανεπιστήμιο, η λίστα με τα απαιτούμενα έγγραφα?? Γιατί κι εγώ στο ΑΠΘ είμαι και στην ανακοίνωση της σχολής μου γράφει ότι για την εγγραφή πρωτοετών απαιτείται και φωτοαντίγραφο ΑΤ και δελτίο επιτυχίας.Τώρα για μητρώο αρρένων δεν ξέρω, εξάλλου δεν χρειάστηκε να το ψάξω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Μήπως ποικίλει από σχολή σε σχολή, ακόμα και στο ίδιο πανεπιστήμιο, η λίστα με τα απαιτούμενα έγγραφα?? Γιατί κι εγώ στο ΑΠΘ είμαι και στην ανακοίνωση της σχολής μου γράφει ότι για την εγγραφή πρωτοετών απαιτείται και φωτοαντίγραφο ΑΤ και δελτίο επιτυχίας.Τώρα για μητρώο αρρένων δεν ξέρω, εξάλλου δεν χρειάστηκε να το ψάξω;)
Από την σελίδα του ΑΠΘ:
-Αίτηση για εγγραφή.
-Τίτλος απόλυσης: απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο
αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της
Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα (όπως οι σχολές και τμήματα περιλαμβάνονται στο άρθρο 1 της
Φ.253/28934/Β6/21-3-2006 Υ.Α.).
-Έξι (6) φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
2
- Εκτός των παραπάνω, και μόνο όσοι πέτυχαν από το Γενικό Λύκειο και ΕΠΑΛ - ΟΜΑΔΑ Β΄ (90% και 10%)
υποβάλλουν και νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης (ΔΕΝ
ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΠΟΤΕ Η ΠΡ'ΤΟΤΥΠΗ ΒΕΒΑΙ'ΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ).

Κατά την προσέλευσή τους για εγγραφή, οι εισαχθέντες πρέπει να έχουν μαζί τους την αστυνομική
ταυτότητα/διαβατήριο ή άλλο δημόσιο έγγραφο, από το οποίο να αποδεικνύονται τα ονομαστικά τους στοιχεία και η
ακριβής ημερομηνία γέννησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οι φωτογραφιες τυπου αστυνομικης ταυτοτιτας ειναι η ασπρομαυρες που εχουν οι ταυτοτιτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Οι φωτογραφιες τυπου αστυνομικης ταυτοτιτας ειναι η ασπρομαυρες που εχουν οι ταυτοτιτες;

Δεν έχει σημασία. Ό,τι θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

Tι να σου πω...Δεν ξέρω...Σε ποιο τμήμα είσαι??ίσως να ενημερώσουν την ιστοσελίδα της σχολής σου σχετικά με τα απαιτούμενα έγγραφα...Πχ. σε μας η ανακοίνωση είναι:


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ

Οι εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών της Ιατρικής Σχολής του Α.Π.Θ. θα πραγματοποιούνται καθημερινά από 11 Σεπτεμβρίου μέχρι 28 Σεπτεμβρίου και ώρες 10:00 με 13:00 στη Γραμματεία της Σχολής (γραφείο Αρχείου στο ισόγειο του κτηρίου Διοίκησης Ιατρικής Σχολής).

Οι εγγραφόμενοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους για να καταθέσουν
 Απολυτήριο Λυκείου (σε επικυρωμένο αντίγραφο),
 Βεβαίωση Πρόσβασης,
 έξι (6) μικρές φωτογραφίες,
 για τους Έλληνες πολίτες της Μουσουλμανικής Μειονότητας της Θράκης χρειάζεται και σχετική βεβαίωση από το Δήμο.

Οι εγγραφόμενοι παρακαλούνται να έχουν μαζί τους μια απλή φωτοτυπία της Αστυνομικής Ταυτότητας και το Δελτίο Επιτυχίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Αποκλείεται να σημαίνει ότι θα πάτε όλοι στις 20,πρώτον γιατί είναι υποχρεωμένοι να σας δεχτούν στις προθεσμίες που έχουν ανακοινωθεί και δεύτερον γιατί δεν προλαβαίνουν να γράψουν όλους τους πρωτοετείς σε μια μέρα....;)
Στην ΑΣΟΕΕ παντως μας λενε κατι για ηλεκτρονικη προεγγραφη που θα γινει απο τις 8 μεχρι τις 12 σεπτεμβριου.
Μετα στις 18 του μηνα και συγκεκριμενη ωρα παρακαλω θα παμε ολοι στο αμφιθεατρο για να ολοκληρωθει η διαδικασια της εγγραφης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
γινεται καποιος να γραφτει με καποιο τροπο ηλεκτρονικα χωρις να παρουσιαστει αυτες τις μερες (11-28 ) στη σχολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Μονο μια βεβαιωση θα παρεις απο την γραμματεια οτι σπουδαζεις και κομπλε
τη βεβαιωση που δε τη δινεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top