Από 11 μέχρι 28 Σεπτεμβρίου οι εγγραφές στα Πανεπιστήμια

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
λογικά είναι ήδη επικυρωμένη!

μόνο επικυρωμένη φωτοτυπία του απολυτηρίου μας έδωσαν, όχι της βεβαίωσης :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
τη νατασουλα δε νομιζω να την ενδιαφερει η στρατευση :P .Σχετικα με αυτο , σου δινουν χαρτι στην σχολη και πας μετα σε ΚΕΠ και το καταθετης

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι γίνεται με το χαρτί στράτευσης;
Στη δική μου περιοχή έκλεισε η στρατολογία και πήγαμε φέτος στα ΚΕΠ, για να πάρουμε ένα χαρτί που επιβεβαίωνε πως περάσαμε από περιοδεύον (δεν ξέρω αν γράφεται έτσι).
Αυτό πρέπει να κατεθέσω στην εγγραφή;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εμάς πάντως ούτε του απολυτηρίου ούτε και της βεβαίωσης πρόσβασης μας είχαν δώσει κανέναν επικυρωμένο αντίγραφο απ' το σχολείο...Και τα δύο στο ΚΕΠ τα έβγαλα.....
Να ρωτήσω κάτι λίγο κουλό τώρα,δεν πιστεύω να ξέρει κανείς αλλά θα προσπαθήσω...Έχω πει σ' ένα γνωστό μου εφοριακό να με βοηθήσει με αυτά που θέλω από εφορία (εκκαθαριστικό των γονιών μου και υπεύθυνη δήλωση ότι δεν κάνω φορολογική δήλωση..)Και για το δεύτερο,μου είπε να μάθω αν θέλουν να γράφει στην υπεύθυνη δήλωση ότι αφορά το έτος '12,για χρήση '11......Ξέρει κανείς??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίσταρχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Σὲ ἕνα ἔνθετο τῶν Νέων ἔλεγε πάντως 6 φωτογραφίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εμάς πάντως ούτε του απολυτηρίου ούτε και της βεβαίωσης πρόσβασης μας είχαν δώσει κανέναν επικυρωμένο αντίγραφο απ' το σχολείο...Και τα δύο στο ΚΕΠ τα έβγαλα.....
Να ρωτήσω κάτι λίγο κουλό τώρα,δεν πιστεύω να ξέρει κανείς αλλά θα προσπαθήσω...Έχω πει σ' ένα γνωστό μου εφοριακό να με βοηθήσει με αυτά που θέλω από εφορία (εκκαθαριστικό των γονιών μου και υπεύθυνη δήλωση ότι δεν κάνω φορολογική δήλωση..)Και για το δεύτερο,μου είπε να μάθω αν θέλουν να γράφει στην υπεύθυνη δήλωση ότι αφορά το έτος '12,για χρήση '11......Ξέρει κανείς??:confused:
Του 2012 θελει.Δηλαδη του προηγουμενου ετους.Οτι ισχυει δηλαδη για το εκαθαριστικο των γονιων σου ισχυει και για εσενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos45

Νεοφερμένος

Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
το απολυτηριο και η βεβαιωση προσβασης δεν ειναι εδη επικυρωμενα απο το σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
το απολυτηριο και η βεβαιωση προσβασης δεν ειναι εδη επικυρωμενα απο το σχολειο?
Το γνησιο που σου δινουν απο το σχολειο ναι.Αλλα εγω πηρα αντιγραφο τους οποτε πρεπει να το επικυρωσω.Αλλοστε γιατι να δωσω το γνησιο??Μπορει να το χρειαστω ξανα.Οποτε τους εδωσα ενα φωτοαντιγραφο επικυρωμενο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos45

Νεοφερμένος

Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Το γνησιο που σου δινουν απο το σχολειο ναι.Αλλα εγω πηρα αντιγραφο τους οποτε πρεπει να το επικυρωσω.Αλλοστε γιατι να δωσω το γνησιο??Μπορει να το χρειαστω ξανα.Οποτε τους εδωσα ενα φωτοαντιγραφο επικυρωμενο.;)

οταν λεμε επικυρωμενο, εννοουμε οτι πρεπει να εχει σφραγιδα πρωτοτυπη? (δηλαδη με χρωμα?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
οταν λεμε επικυρωμενο, εννοουμε οτι πρεπει να εχει σφραγιδα πρωτοτυπη? (δηλαδη με χρωμα?)
Οχι επικυρωμενο σημαινει οτι θα πρεπει να πας το αντιγραφο της βεβαιωσης μαζι με το πρωτοτυπο σε ενα ΚΕΠ και εκει θα σου το επικυρωσουν αυτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Εμάς πάντως ούτε του απολυτηρίου ούτε και της βεβαίωσης πρόσβασης μας είχαν δώσει κανέναν επικυρωμένο αντίγραφο απ' το σχολείο...Και τα δύο στο ΚΕΠ τα έβγαλα.....
Να ρωτήσω κάτι λίγο κουλό τώρα,δεν πιστεύω να ξέρει κανείς αλλά θα προσπαθήσω...Έχω πει σ' ένα γνωστό μου εφοριακό να με βοηθήσει με αυτά που θέλω από εφορία (εκκαθαριστικό των γονιών μου και υπεύθυνη δήλωση ότι δεν κάνω φορολογική δήλωση..)Και για το δεύτερο,μου είπε να μάθω αν θέλουν να γράφει στην υπεύθυνη δήλωση ότι αφορά το έτος '12,για χρήση '11......Ξέρει κανείς??:confused:

Λογικό δεν είναι , Νατασάκι, αφού για το 2012 θα υποβάλουν/λουμε δήλωση το 2013;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Λογικό δεν είναι , Νατασάκι, αφού για το 2012 θα υποβάλουν/λουμε δήλωση το 2013;
Τα πιανει με χρονοκαθηστερηση δεν ειναι τιποτα χαχαχαχα.Πω και ποιος πηγαινει αυριο στην Εφορια.Αυτο το κτιριο το μισω.Ασε που οποτε το βλεπω φοβαμαι οτι θα καταρευσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι γίνεται με το χαρτί στράτευσης;
Στη δική μου περιοχή έκλεισε η στρατολογία και πήγαμε φέτος στα ΚΕΠ, για να πάρουμε ένα χαρτί που επιβεβαίωνε πως περάσαμε από περιοδεύον (δεν ξέρω αν γράφεται έτσι).
Αυτό πρέπει να κατεθέσω στην εγγραφή;:hmm:

το περιοδευων ειναι μονο για να σε φακελωσουν , για να σε καλεσουν αργοτερα για στρατευση, το χαρτι που σου δωσανε θα το πας στο ΚΕΠ , μαζι με το χαρτι για την αναβολη που θα σου δωσουν απο την σχολη , μολις γραφτεις, .Θα δωσεις λοιπον τα δυο χαρτια αυτα και θα παρεις την αναβολη. Το χαρτι για το περιοδευων δε χρειαζεται αυτο καθεαυτο , μονο τον αριθμο στρατευσης θελουν απο αυτο και στο δινουν πισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ για φωτογραφίες δίνω συνήθως 3€ για καμιά 15αριά. :P

Ετοιμάζεις ένα Α4 με καμιά 15αριά (ή όσες χωράνε) φωτογραφίες, πηγαίνεις σε ένα κατάστημα που τυπώνουν φωτογραφίες και τις τυπώνεις. Μετά, ψαλιδάκι και τις κόβεις. Κόστος περί τα 3€. Καληνύχτα σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John2103

Νεοφερμένος

Ο John2103 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κάτι? για εγγραφές πρέπει να πάμε απαραίτητα κατά τις ημερομηνίες που βγάζει το κάθε τμήμα, σύμφωνα με την αλφαβητική σειρά??????:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λογικό δεν είναι , Νατασάκι, αφού για το 2012 θα υποβάλουν/λουμε δήλωση το 2013;
Λογικό ακούγεται,αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά και θέλω να είμαι σίγουρη......:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κάτι? για εγγραφές πρέπει να πάμε απαραίτητα κατά τις ημερομηνίες που βγάζει το κάθε τμήμα, σύμφωνα με την αλφαβητική σειρά??????:hmm:

ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Σιγά σιγά παιδιά όλα θα τα βρείτε.Παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις από το site της σχολής σας και πάρτε για όποιες απορίες τηλ. στη γραμματεία.Είναι βέβαια ένα θέμα να απαντήσουν στα τηλέφωνα αλλά τέλος πάντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Σιγά σιγά παιδιά όλα θα τα βρείτε.Παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις από το site της σχολής σας και πάρτε για όποιες απορίες τηλ. στη γραμματεία.Είναι βέβαια ένα θέμα να απαντήσουν στα τηλέφωνα αλλά τέλος πάντων.
Ειδικα η δικη μας γραμματεια απ οτι εμαθα φημιζεται για τη συνεπεια, την ευγενεια και την εξυπηρετικοτητα της.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Ωπ συμφοιτητής φιλαράκι?Συγχαρητήρια για την εισαγωγή σου!Ναι η γραμματεία μας ΔΕΝ έχει καθόλου καλή φήμη κ όχι άδικα.Ο,τι απορία έχεις ευχαρίστως να βοηθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
04-08-12 Εγγραφές σε Πανεπιστήμια και ΤΕΙ


Δελτίο Τύπου


Εγγραφές σε Πανεπιστήμια και ΤΕΙ

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού υπενθυμίζεται ότι οι εγγραφές των επιτυχόντων στα τμήματα και τις σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης από το Γενικό Λύκειο (ΓΕΛ) ή από τα ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ Α΄& Β΄) για το ακαδημαϊκό έτος 2012-2013θα γίνουναπό 11 Σεπτεμβρίου μέχρι και 28 Σεπτεμβρίου 2012. Την ίδια περίοδο θα εγγραφούν και οι επιτυχόντες με την ειδική κατηγορία των Ελλήνων πολιτών της μουσουλμανικής μειονότητας της Θράκης και με τις ειδικές κατηγορίες των αλλοδαπών-αλλογενών και των αποφοίτων Λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων Κρατών-Μελών της Ε.Ε μη ελληνικής καταγωγής.
ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΓΕΛ (90% & 10%) ΚΑΙ ΕΠΑΛ (Ομάδες Α΄ και Β΄)
Για την εγγραφή τους οι επιτυχόντες ή το νομίμως εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο, καταθέτουν στη Γραμματεία της Σχολής ή του Τμήματος τα ακόλουθα δικαιολογητικά:
-Αίτηση για εγγραφή.
-Τίτλο απόλυσης: απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του Σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη Σχολή ή Τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.
-Έξι (6) φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.

- Εκτός των παραπάνω, και μόνο όσοι πέτυχαν από το Γενικό Λύκειο και ΕΠΑΛ - ΟΜΑΔΑ Β΄ (90% και 10%) υποβάλλουν και νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης (όχι την πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης).

Επισημαίνεται ότι οι επιτυχόντες με τις ειδικές περιπτώσεις των πολύτεκνων, των τρίτεκνων και των κοινωνικών κριτηρίων δεν προσκομίζουν κανένα επιπλέον σχετικό δικαιολογητικό, αφού ο έλεγχος των σχετικών δικαιολογητικών έχει ήδη γίνει στα Λύκεια και θα επακολουθήσει δειγματοληπτικός έλεγχος και από την αρμόδια υπηρεσία του Υπουργείου Παιδείας.
Στην ίδια προθεσμία υποβάλλουν αίτηση για εγγραφή μαζί με τα σχετικά δικαιολογητικά στα Πανεπιστημιακά Τμήματα οι απόφοιτοι Γενικού Λυκείου, οι οποίοι διακρίθηκαν στη Βαλκανική ή στη Διεθνή Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Πληροφορικής, Φυσικής, Χημείας ή Βιολογίας και στα ΤΕΙ οι κάτοχοι απολυτηρίου ΕΠΑΛ-Α΄, οι οποίοι διακρίθηκαν στη Βαλκανική ή τη Διεθνή Ολυμπιάδα Πληροφορικής και τους έχει απονεμηθεί, πρώτο, δεύτερο και τρίτο βραβείο (χρυσό, αργυρό ή χάλκινο μετάλλιο), όπως και οι απόφοιτοι ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ Β΄) που έχουν διακριθεί στη Βαλκανική ή τη Διεθνή Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Φυσικής ή Βιολογίας.
Οι συγκεκριμένοι επιτυχόντες μπορούν να πληροφορηθούν τα επιπλέον δικαιολογητικά για την εγγραφή τους είτε από τις Γραμματείες των Τμημάτων είτε από την αναλυτική εγκύκλιο εγγραφών που αναρτάται στην ιστοσελίδα του Υπουργείου (www.minedu.gov.gr/eksetaseis).
Οι επιτυχόντες με την ειδική κατηγορία των Ελλήνων πολιτών της μουσουλμανικής μειονότητας της Θράκης οφείλουν να προσκομίσουν στη Γραμματεία της Σχολής ή Τμήματος εισαγωγής κατά την εγγραφή τους, εκτός από τα ανωτέρω δικαιολογητικά, επιπλέον βεβαίωση Δήμου των Νομών Ξάνθης, Ροδόπης ή Έβρου, στα Δημοτολόγια των οποίων είναι γραμμένοι. Αν έχουν μετεγγραφεί σε άλλο Δήμο άλλης περιοχής, τότε θα πρέπει από τη βεβαίωση του συγκεκριμένου Δήμου, να προκύπτει ότι μετεγγράφησαν σ’ αυτόν, από Δήμο των ανωτέρω 3 Νομών (Φ.151/64998/Β6/15-6-2011(ΦΕΚ1307Β΄).
Τέλος, οι επιτυχόντες με την ειδική κατηγορία των αλλοδαπών-αλλογενών και των αποφοίτων Λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων Κρατών-Μελών της Ε.Ε μη ελληνικής καταγωγής μπορούν να πληροφορηθούν τα δικαιολογητικά για την εγγραφή τους είτε από τις Γραμματείες των τμημάτων είτε από την αναλυτική εγκύκλιο εγγραφών που αναρτάται στην ιστοσελίδα του Υπουργείου (www.minedu.gov.gr/eksetaseis).
Κατά την προσέλευσή τους για εγγραφή, οι εισαχθέντες πρέπει να έχουν μαζί τους την αστυνομική ταυτότητα/διαβατήριο ή άλλο δημόσιο έγγραφο, από το οποίο να αποδεικνύονται τα ονομαστικά τους στοιχεία και η ακριβής ημερομηνία γέννησης.
Για οποιαδήποτε διευκρίνιση, οι εισαχθέντες μπορούν να απευθύνονται στις Γραμματείες των οικείων σχολών. Επισημαίνεται, ιδιαίτερα, ότι όλοι οι νεοεισαχθέντες πρέπει να φροντίσουν για την έγκαιρη εγγραφή τους μέσα στις παραπάνω προθεσμίες και σύμφωνα με το ειδικότερο πρόγραμμα κάθε Σχολής ή Τμήματος. Όσοι δεν θα εγγραφούν στο οριζόμενο χρονικό διάστημα, χάνουν οριστικά το δικαίωμα εγγραφής τους.
Η προθεσμία και η διαδικασία εγγραφής των επιτυχόντων στις Στρατιωτικές και Αστυνομικές Σχολές, στη Σχολή Ανθυποπυραγών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού καθώς στις Ανώτερες Σχολές Τουριστικής Εκπαίδευσης Ρόδου και Αγίου Νικολάου Κρήτης θα ορισθεί και θα ανακοινωθεί από τις ίδιες τις σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top