Από πού ενημερώνεστε;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,804 μηνύματα.
Από ίντερνετ (εφημερίδες) και λίγο κρατική τηλεόραση. Προσπαθώ να απέχω όσο μπορώ ημερησίως από την πολιτική καθημερινότητα της Ελλάδας. Μου προκαλεί βαρεμάρα και σιχαμάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Αμα απεχεις απο αυτην,πως προσδοκεις να αλλαξει?Η αδιαφορια δεν ειναι λυση,ασχετα αν διαφωνεις καθετα με κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Αμα απεχεις απο αυτην,πως προσδοκεις να αλλαξει?Η αδιαφορια δεν ειναι λυση,ασχετα αν διαφωνεις καθετα με κατι.

κατι μου λεει οτι τα επομενα 2-3 ποστς τουλαχιστον θα ειναι μεγάλα και εκτός θεματος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,804 μηνύματα.
Noμίζω Florenc ότι το κούρασες...:popcorn:

@ Εmpristi το κάτι δεν μπορεί να αλλάξει από μένα. Τα πρόβατα υπάρχουν και αυξάνονται...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Αυτη η ελλαδα που ομως κραζεις και αμφισβητεις(με καθε δικιο),περιμενει η νοοτροπια των απλων ανθρωπων να αλλαξει.
Γελοιοι παντα θα υπαρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Noμίζω Florenc ότι το κούρασες...:popcorn:

και εγω αυτό νομίζω :D

το κάτι δεν μπορεί να αλλάξει από μένα.

αμα σκεφτόμαστε όλοι έτσι, τότε ο κόσμος θα παραμένει παντα στάσιμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,804 μηνύματα.
Αυτη η ελλαδα που ομως κραζεις και αμφισβητεις(με καθε δικιο),περιμενει η νοοτροπια των απλων ανθρωπων να αλλαξει.
Γελοιοι παντα θα υπαρχουν.

Όσο ξανά και ξανά υποψήφιοι πολιτικοί κάθε 4 χρόνια, θα κατεβαίνουν οι ίδιες σκουληκαντέρες όλων των αποχρώσεων (πράσινες, κόκκινες, μπλε), αποτυχημένοι πολιτικοί, ιδεολόγοι της τσέπης, μέλη του λόμπυ Μητσοτάκις,...κ.α. νούμερα τι να σου κάνει ο λαός, εμείς, εσείς,...κτλ; Βλέπεις οι επαγγελματίες πολιτικάντηδες που μας διαχειρίζονται τις ζωές μας, δεν αφήνουν θέσεις για νέους ανθρώπους με αξίες. Πού να τους βρούμε τους καλύτερους; Από το διάστημα; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Όσο είμαι στο σπίτι ακούω σχεδόν όλη την ώρα ραδιοφωνο. Τα ολιγόλεπτα δελτία ειδήσεων που βάζουν κάθε "ακριβώς" και "και μισή" είναι υπεραρκετά για να ενημερωθούμε για όλες τις σημαντικές ειδήσεις στην Ελλάδα και τον κόσμο.

Και από το contra.gr για να μαθαίνουμε για καμιά μεταγραφή...

-------------------------

"Να βλέπεις πρωινάδικα
Να ακούς πιστά τις αναλύσεις
Να αιμοδιψάς για τις ειδήσεις..."

Μεγάλωσα - Αλεξίου Χαρούλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Απο το ιντερνετ κυριως: παλια λιγο τρωκτικο, το οποιο το ανακαλυψα κανα δυο μηνες πριν κλεισει, πιο πολυ tvxs.gr το οποιο το επισκεπτομαι εδω και καιρο (εχει και ωραια ντοκιμαντερ) και επισης απο τις ιστοσελιδες εφημεριδων πού και πού. Ακομα, στο γκουγκλ, οτιδηποτε με καιει το πληκτρολογω και βρισκω.

Απο φιλους: αν μου πουνε "ξερεις εγινε αυτο", το ψαχνω στο ιντερνετ υστερα.

Απο το ραδιοφωνο: ελληνοφρενεια, ακουω τις εκπομπες μεσω ιντερνετ, λαϊβ δεν τις πετυχα ακομα γιατι ανακαλυψα το σαϊτ αφου ειχαν σταματησει για καλοκαιρι, οποτε ακουω τα παλια. Απο σεπτεμβρη παλι... Παρ' ολα αυτα δεν ξερω αν μπορει να θεωρηθει καθαρη ενημερωση, κυριως σατιρα θα ελεγα.

Απο τηλεοραση ΤΙΠΟΤΑ. Ευτυχως εδω που ειμαστε δεν βαλαμε νοβα και δεν εχουμε ελληνικα καναλια, αλλα ακομα και τα τοπικα δεν τα παρακολουθω, μονο σπανια, πολυ σπανια. Στο ιντερνετ βλεπω κανενα ντοκιμαντερ του σκαϊ που εχει προβληθει στην τηλεοραση, αλλα οχι τακτικα, πολυ αραια, μονο αν πετυχω κατι καλο, π.χ. τις προαλλες για τον πλατωνα, τετοια πραγματα.

ΥΓ: Απο ο,τι βλεπω η πλειοψηφια οσων εχουν απαντησει στο θεμα δεν επιλεγουν την τηλεοραση για ενημερωση, θεωρωντας τη μη αντικειμενικη ή οτιδηποτε αλλο. Αυτο ειναι καλο σημαδι... Για να δουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Άσ τα παει και το τροκτικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Άσ τα παει και το τροκτικο...
Εχει ανοιξει το τρο(μα)κτικο που στην ουσια ειναι σαν το τρωκτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
το τρο(μα)κτικό το βρίσκω μια βλακεία και μισή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Από το Internet, πάντα.. δεν βλέπω τηλεόραση πλέον >.>

Στο τρωκτικό από την άλλη δεν μπαίνω ποτέ.. κυρίως τις ειδήσεις του google κοιτάω και μερικές άλλες ιστοσελίδες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
απτο tro-ma-ktiko..κάτι μου θυμίζει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Με μεγάλη χαρά μπορώ να πω ότι εδώ και αρκετές μέρες έχω σταματήσει να μπαίνω σε ειδησιογραφικά sites και νοιώθω μια χαρά, σα να έκοψα κάποια κακιά συνήθεια! :P
Στην "κοινωνία της πληροφορίας", η ανάγκη για συνεχή ενημέρωση είναι βαρύ ναρκωτικό τελικά! :worry:

Τις σημαντικές ειδήσεις τις μαθαίνω από το ραδιόφωνο που είναι σχεδόν πάντα ανοιχτό (ΒΗΜΑ 99.5).

Αρκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
το τρομακτικο ειναι μια κακουγουστη κοπια του τροκτικο.δεν υποστηριζω οτι το τελαυταιο ηταν το πιο αξιοπιστο αλλα σιγουρα το λιγοτερο μπλεγμενο απ ολα.
ουτε και γω το πολυσυμπαθουσα.

εγω βλεπω επιστημονικες ειδησεις απο το in.gr και γενικα καποιες πολτικες.
δεν βλεπω τηλεοραση,εκτος απο καμια ταινια και πολλα ντοκυμαντερ ,εχω λιωσει σ αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εγώ ενημερώνομαι κυρίως από το internet. Κοιτάω συχνά ιστοσελίδες των New York Times και της Huffington Post. Αν τύχει, διαβάζω και κανένα από τα free press έντυπα που κυκλοφορούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Για ενημέρωση επιλέγω σχεδόν αποκλειστικά το διαδίκτυο πλέον, απ' όπου μπορώ να μάθω τι συμβαίνει σε παγκόσμιο επίπεδο και δεν πληροφορούμαι μόνο τα του εσωτερικού. Τηλεόραση δεν ανοίγω σχεδόν καθόλου γιατί έχω βαρεθεί να υποτιμούν τη νοημοσύνη μου όλα αυτά τα παπαγαλάκια ,υποτιθέμενοι δημοσιογράφοι και παρουσιαστές, που δεν αντιλαμβάνονται το χρέος τους απέναντι στον πολίτη. Και οι εφημερίδες έχουν χαλάσει αρκετά και προβάλουν πολύ συγκεκριμένες θέσεις. Το ραδιόφωνο αντιστέκεται ακόμα, αλλά δεν ακούω συχνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Για ενημέρωση επιλέγω σχεδόν αποκλειστικά το διαδίκτυο πλέον, απ' όπου μπορώ να μάθω τι συμβαίνει σε παγκόσμιο επίπεδο και δεν πληροφορούμαι μόνο τα του εσωτερικού. Τηλεόραση δεν ανοίγω σχεδόν καθόλου γιατί έχω βαρεθεί να υποτιμούν τη νοημοσύνη μου όλα αυτά τα παπαγαλάκια ,υποτιθέμενοι δημοσιογράφοι και παρουσιαστές, που δεν αντιλαμβάνονται το χρέος τους απέναντι στον πολίτη. Και οι εφημερίδες έχουν χαλάσει αρκετά και προβάλουν πολύ συγκεκριμένες θέσεις. Το ραδιόφωνο αντιστέκεται ακόμα, αλλά δεν ακούω συχνά.
Μια απο τα ιδια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top