Από ΤΕΕ σε ΕΠΑ.Λ.

toro

Νεοφερμένος

Ο toro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εχω τελειωσει β κυκλο τεε σε μηχανολογικη ειδικοτητα..θελω να παω ξανα σε επαλ για καλυτερο απολυτηριο θα κανω 1 η 2 χρονια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λογικά δύο, αλλά ρώτα για επιβεβαίωση! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
δεν θα το κανα για κανενα λογο! να πας επαλ στην ιδια ιδικοτιτα? μα τα πτυχια τεε και επαλ δεν υποτιθετε πως ειναι ισαξια? δεν πας σ ενα ιεκ καλυτερα? στον 1 χρονο θα το χεις τελιωσει

btw ειναι 2 χρονια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toro

Νεοφερμένος

Ο toro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
δεν θα το κανα για κανενα λογο! να πας επαλ στην ιδια ιδικοτιτα? μα τα πτυχια τεε και επαλ δεν υποτιθετε πως ειναι ισαξια? δεν πας σ ενα ιεκ καλυτερα? στον 1 χρονο θα το χεις τελιωσει

btw ειναι 2 χρονια..
δεν ειναι...αυτο ειναι το θεμα!!!θα ρωτησω στο σχολειο...γιατι απο επαλ παιρνεις και απολυτηριο και πτυχιο...δεν ειμαι για ιεκ...εχω περασει τει μηχανολογιας ηρακλειο..αλλα δεν παω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
μα τι παραπανω θα σου προσφερει τo επαλ σημερα?? ειτε πεις στον εργοδωτη οτι εχεις τελιωσει τεε ειτε του πεις επαλ, το ιδιο πραγμα ειναι πιστευω.

σιγουρα ειναι 2 χρονια.το χουν κανει κι αλλοι απο δω μεσα.αν ειναι να ρωτησεις καπου ρωτα κατευθειαν στο υπουργειο παιδειας γιατι στα σχολεια συνηθως σου λενε οτι να ναι.το ιεκ σε συμφερει γιατι αν πας σε ιδικοτητα παραπλησια με αυτην που χεις τελιωσει στο ΤΕΕ, τοτε ξεκινας απ το 3το εξαμηνο κατευθειαν. δηλαδη κανεις 1 χρονο αντι για 2.

οσο για το τει... καλα ειναι εδωπερα.. ελα στο τει μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toro

Νεοφερμένος

Ο toro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μα τι παραπανω θα σου προσφερει τo επαλ σημερα?? ειτε πεις στον εργοδωτη οτι εχεις τελιωσει τεε ειτε του πεις επαλ, το ιδιο πραγμα ειναι πιστευω.

σιγουρα ειναι 2 χρονια.το χουν κανει κι αλλοι απο δω μεσα.αν ειναι να ρωτησεις καπου ρωτα κατευθειαν στο υπουργειο παιδειας γιατι στα σχολεια συνηθως σου λενε οτι να ναι.το ιεκ σε συμφερει γιατι αν πας σε ιδικοτητα παραπλησια με αυτην που χεις τελιωσει στο ΤΕΕ, τοτε ξεκινας απ το 3το εξαμηνο κατευθειαν. δηλαδη κανεις 1 χρονο αντι για 2.

οσο για το τει... καλα ειναι εδω περα.. ελα στο τει μας:)
χα χα χα..μια χαρα ειναι το ξερω ειμαι απο ηρακλειο...θελω καλυτερο απολυτηριο...;)
αυτο ειναι..αλλα αν ειναι 2 χρονια...δυσκολα θα παω αν ειναι 1 κατι θα γινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
8a πας ενα χρονο να κανεις τα ιδια?? πηγαινε ιεκ 1 χρονο.θα μαθεις και κατι καινουριο και θα παρεις και καλυτερο χαρτη καθως το ιεκ ανοικει στην μετα-δευτεροβαθμια εκπαιδευση = καλητερο απ το επαλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aina

Νεοφερμένος

Η aina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εχω τελειωσει β κυκλο τεε σε μηχανολογικη ειδικοτητα..θελω να παω ξανα σε επαλ για καλυτερο απολυτηριο θα κανω 1 η 2 χρονια?

Απολυτήριο δε παίρνεις δεύτερη φορά, δε γίνετε. Το είχα ρωτήσει κι εγω στο ΕΠΑΛ και πηγαίνω για πτυχίο. Ήθελα να ανεβάσω τον βαθμό του απολυτηρίου (στερνή μου γνώση..) Υπάρχει η δυνατότητα να πας ΕΠΑΛ για πτυχίο σε ειδικότητα που να έχει συνάφεια με το προηγούμενο σου πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
μην πιστευετε τους διευθηντες/καθηγιτες για νομικα θεματα... δεν γνωριζουν και σας περνουν στο λαιμο τους αδικα.ρωτιστε καλητερα κατευθειαν στο υπουργειο παιδειας.

δε νομιζω να υπαρχει καποιος νομος που να το απαγορευει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toro

Νεοφερμένος

Ο toro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Απολυτήριο δε παίρνεις δεύτερη φορά, δε γίνετε. Το είχα ρωτήσει κι εγω στο ΕΠΑΛ και πηγαίνω για πτυχίο. Ήθελα να ανεβάσω τον βαθμό του απολυτηρίου (στερνή μου γνώση..) Υπάρχει η δυνατότητα να πας ΕΠΑΛ για πτυχίο σε ειδικότητα που να έχει συνάφεια με το προηγούμενο σου πτυχίο.
ωραια.οχι απολυτηριο αλλα πτυχιο απο επαλ με καλυτερο βαθμο!συμφωνω...αλλα ποσο θα κανω 1 η 2 χρονια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top