Απο ΤΕΙ σε ΙΕΚ

mixalis007

Νεοφερμένος

Ο mixalis007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Θα ηθελα να ακουσω τις συμβουλες σχετικα με αυτο που με απασχολει.Ειμαι στο τμημα διοικησης κοινωνικων-συνεταιριστικων επιχειρησεων και οργανωσεων που βρισκεται στο μεσολογγι

Εχω παρακολουθησει το πρωτο ετος ηδη και παω για το δευτερο αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη σχολη και αν θα μπορεσω να βρω εργασια μολις τελειωσω γιαυτο σκεφτηκα να παω σε ιδιωτικο η δημοσιο ΙΕΚ κατι σχετικο με πληροφορικη η οικονομια.
Ειναι ισοτιμο του ΑΕΙ/ΤΕΙ?μπορω να κανω μεταπτυχιακο στην ελλαδα παντα και αν ναι το μεταπτυχιακο ειναι ισοτιμο του ΑΕΙ/ΤΕΙ?:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Θα ηθελα να ακουσω τις συμβουλες σχετικα με αυτο που με απασχολει.Ειμαι στο τμημα διοικησης κοινωνικων-συνεταιριστικων επιχειρησεων και οργανωσεων που βρισκεται στο μεσολογγι

Εχω παρακολουθησει το πρωτο ετος ηδη και παω για το δευτερο αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη σχολη και αν θα μπορεσω να βρω εργασια μολις τελειωσω γιαυτο σκεφτηκα να παω σε ιδιωτικο η δημοσιο ΙΕΚ κατι σχετικο με πληροφορικη η οικονομια.
Ειναι ισοτιμο του ΑΕΙ/ΤΕΙ?μπορω να κανω μεταπτυχιακο στην ελλαδα παντα και αν ναι το μεταπτυχιακο ειναι ισοτιμο του ΑΕΙ/ΤΕΙ?:hmm::hmm:

τα ιεκ δίνουν πιστοποιήσεις και όχι πτυχία αρχικά και φυσικά δεν είναι ισάξια με τα τει και τα αει.τώρα όσον αφορά την αποκατάσταση κάποια ιεκ έχουν κάποια όχι σε αυτό δν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά οι περισσότεροι υπόσχονται λαγούς με πετραχίλια,αν η σχολή σου αρέσει μην σκέφτεσαι το μετά καθώς στην ελλάδα όλα τα επαγγέλματα περνούν από κρίση λόγο της οικονομικής κατάστασης,αν πάλι δεν σου αρέσει τότε πρώτα σκέψου το ενδεχόμενο να ξαναδώσεις και μετά το ιεκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalis007

Νεοφερμένος

Ο mixalis007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τωρα στα 21 να δωσω ξανα?Να παω σε ιδιωτικο η Δημοσιο?Λεει ειναι κρατικα αναγνωρισμενο και μπορω να διαγωνιστω στο ασεπ αυτο δεν ειναι καλο??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Τωρα στα 21 να δωσω ξανα?Να παω σε ιδιωτικο η Δημοσιο?Λεει ειναι κρατικα αναγνωρισμενο και μπορω να διαγωνιστω στο ασεπ αυτο δεν ειναι καλο??????

εγώ επειδή δίδασκε και η μαμά μου σε ιεκ ξέρω πως δεν είναι τόσο απλό,μίλα με κάποιον που έχει τελειώσει να δεις πως τα πήγε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalis007

Νεοφερμένος

Ο mixalis007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν ξερω ατομο που εχει τελειωσει γιαυτο εγραψα εδω.Εχω ακουσει οτι αναλογα με την ειδικοτητα που διαλεγεις μπορεις και να βρεις εργασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top