Απουσιολόγοι

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ΔΕΝ ειμαστε σπασικλακια! Εγω δεν θεωρω σωστο να σβηνω τις απουσιες ακομα και απο κολλητους διοτι δεν ξερεις τ ζημια μπορει να μας κανουν... Αυτοι που λενε οτι ειμαστε οι αγαπημενοι και τα καρφια των καθηγητων ειναι χαζοι! Αμα νομιζεται πως το απουσιολογιο εχει κατι το ''μαγικο'' διαβαστε παρτε το και μετα μην πειτε οτι δεν σας ειχαμε προιδοποιησει οτι ειναι το λιγοτερο που πρεπει να σκεφτεστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Σωστά. ΓΛΥΦΤΡΟΝΙΑ είστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Όσα δεν φτάνει η αλεπού ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Mερικοι το κερδιζουν με την αξια τους αγαπητε!

Είχα την εντύπωση ότι στην Γερμανία δεν υπήρχαν απουσιολόγοι.
Anyway, δεν θεωρώ κακό το να κρατάει κανείς το απουσιολόγιο, αλλά προσωπικά δεν θα το ήθελα! Δεν μου αρέσει το πρήξιμο του στυλ "έλα ρε, σβήστη μου αυτήν την απουσία" (το έχω κάνει :P) και πιστεύω επιπλέον το να κρατάς στα χέρια σου ένα τέτοιο ΔΗΜΟΣΙΟ έγγραφο σου δίνει πολλές ευθύνες μαζί με συνέπειες αν κάνεις ποτέ κάτι λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Όσα δεν φτάνει η αλεπού ...

Λολ, αφού και εγώ είχα το απουσιολόγιο, οπότε δεν ισχύει αυτό που λες, αν αναφέρεσαι σε εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είχα την εντύπωση ότι στην Γερμανία δεν υπήρχαν απουσιολόγοι.
Anyway, δεν θεωρώ κακό το να κρατάει κανείς το απουσιολόγιο, αλλά προσωπικά δεν θα το ήθελα! Δεν μου αρέσει το πρήξιμο του στυλ "έλα ρε, σβήστη μου αυτήν την απουσία" (το έχω κάνει :P) και πιστεύω επιπλέον το να κρατάς στα χέρια σου ένα τέτοιο ΔΗΜΟΣΙΟ έγγραφο σου δίνει πολλές ευθύνες μαζί με συνέπειες αν κάνεις ποτέ κάτι λάθος.

Εμ... στην Ελλαδα υπαρχου και το ειχα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niki K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Niki K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
...ο οποιοσδήποτε υπεύθυνος μαθητής ανεξαιρέτως βαθμολογίας θα μπορούσε να είναι απουσιολόγος,όμως αφού δεν υπάρχει άλλος τρόπος δίκαιης επιλογής, απλά βάζουν αυτόν με το μεγαλύτερο βαθμό...;)κάποιος πρέπει να την κάνει και αυτή τη δουλειά!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Καλά,λίγο έλειψα για να ευχηθώ σε έναν ξάδερφο που γιορτάζει και έγινα είδηση:P.

Αν δεν ήταν φίλη μου και πολύ καλή κοπέλα το κορίτσι που βγάλαμε τον ίδιο βαθμό θα έβαζα δυο φορές το όνομά της στην κλήρωση ή θα λάδωνα:D!Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να το κάνω αυτό!

Aggresive:Καλό είναι να μην είσαι τόσο απόλυτη.Δε θεωρώ ότι επειδή κάποιος έβγαλε το μεγαλύτερο βαθμό στο τμήμα του είναι γλυφτρόνι ή οτιδήποτε παρόμοιο.Με συγχωρείς αλλά νομίζω ότι τον άξιζα το βαθμό που έβγαλα.και εγώ και η άλλη η κοπέλα είμαστε εξίσου καλές.Ποτέ δε βασίστηκα στη συμπάθεια,αν το θες,κάποιου καθηγητή για να έχω καλό βαθμό στο μάθημά του.Τον κόπο ή το διάβασμα που έκανε ο καθένας τον ξέρει μόνο ο ίδιος,γι'αυτό καλύτερα άσε τους χαρακτηρισμούς.Επειδή αυτό συμβαίνει στο σχολείο σου δε σημαίνει ότι γίνεται παντού.
Και κάτι άλλο που είδα.Όχι δε μου αρέσει που είμαι απουσιολόγος με ό,τι ευθύνες αυτό συνεπάγεται,αλλά από τη στιγμή που είμαι και κανένας άλλος δε θέλει τη θέση μου δεν έχω και πολλές επιλογές.Αλλά και πάλι είτε το θέλω είτε όχι αυτό το ξέρω μόνο εγώ.Δεν μπορείς να πεις ότι το κρυφογουστάρω και τα γράφω αυτά για ξεκάρφωμα.Έτσι για να φανώ κουλ.Ίσως να το κάνω,ναι.Αλλά δεν το ξέρεις.

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Καλά,λίγο έλειψα για να ευχηθώ σε έναν ξάδερφο που γιορτάζει και έγινα είδηση:P.

Αν δεν ήταν φίλη μου και πολύ καλή κοπέλα το κορίτσι που βγάλαμε τον ίδιο βαθμό θα έβαζα δυο φορές το όνομά της στην κλήρωση ή θα λάδωνα:D!Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να το κάνω αυτό!

Να τον χαίρεσαι. :)

Αφού είστε φίλες, γιατί δεν καταλαβαίνει πως θα ήταν σωστό να το αναλάβει αυτή φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Καλά,λίγο έλειψα για να ευχηθώ σε έναν ξάδερφο που γιορτάζει και έγινα είδηση:P.

Αχαχα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Να τον χαίρεσαι. :)

Αφού είστε φίλες, γιατί δεν καταλαβαίνει πως θα ήταν σωστό να το αναλάβει αυτή φέτος;

Ευχαριστώ!

Κοίτα δε νομίζω ότι έχει να κάνει με σωστό και λάθος.Επειδή ήμουν η άτυχη φέτος δε σημαίνει ότι πρέπει να κάνει αυτή τη "θυσία" και να με απαλλάξει.
Αν ήταν εκείνη στη θέση μου και μου το ζητούσε δεν ξέρω αν θα το έκανα.Ίσως αισθανόμουν και αδικημένη,ενώ μια κλήρωση θα μου φαινόταν πιο δίκαιη και θα είχα και ελπίδες να ξανατύχει σε εκείνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ευχαριστώ!

Κοίτα δε νομίζω ότι έχει να κάνει με σωστό και λάθος.Επειδή ήμουν η άτυχη φέτος δε σημαίνει ότι πρέπει να κάνει αυτή τη "θυσία" και να με απαλλάξει.
Αν ήταν εκείνη στη θέση μου και μου το ζητούσε δεν ξέρω αν θα το έκανα.Ίσως αισθανόμουν και αδικημένη,ενώ μια κλήρωση θα μου φαινόταν πιο δίκαιη και θα είχα και ελπίδες να ξανατύχει σε εκείνη.
Αν είστε πραγματικά φίλες, δεν υπάρχει το νιώθω αδικημένη:P. Εστω να το μοιραστείτε; Ούτε αυτό δεν θέλει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Αν είστε πραγματικά φίλες, δεν υπάρχει το νιώθω αδικημένη:P. Εστω να το μοιραστείτε; Ούτε αυτό δεν θέλει;

Καλά όταν λέω φίλες δεν εννοώ ότι είναι η κολλητή μου ή κάπως έτσι.Συμμαθήτριες είμαστε και απλά μιλάμε και έχουμε πολύ καλές σχέσεις.Αυτό για το μισό μισό πάντως μπορώ να της το προτείνω εντάξει.Έχω το θάρρος.Αλλά από κει και πέρα είναι δικαίωμά της να αρνηθεί και να μη θέλει και δε θα επιμείνω πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
παιδια γιατι ολοι εχετε την εντυπωση οτι οι απουσιολογοι ειναι σπασικλακια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
παιδια γιατι ολοι εχετε την εντυπωση οτι οι απουσιολογοι ειναι σπασικλακια;
Kαι γαμω ειναι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top