Απουσιολόγοι

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, τι να κάνουμε. Ο Ελληνας δεν κοιτάει πως δεν θα κάνει τη μαλακία του, αλλά πως δεν θα τον πιάσουνε. Καμία κυβέρνηση, δυστυχώς, δεν φταίει όταν έχει να κάνει με τέτοιες νοοτροπίες. Όταν αντιμετωπίζει ο Έλληνας την παρανομία σαν κάτι ξένο τότε κρίνει με πάθος. Όταν όμως του δωθεί η ευκαιρία να την κάνει ξεχνάει τα πάντα. Και μετά λέμε οτι έφταιγε τάχα μου δήθεν το ΠΑΣΟΚ κι η Νέα Δημοκρατία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ο έλληνας δεν κοιτάει την δικιά του μαλακία αλλά των άλλων επίσης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε, τι να κάνουμε. Ο Ελληνας δεν κοιτάει πως δεν θα κάνει τη μαλακία του, αλλά πως δεν θα τον πιάσουνε. Καμία κυβέρνηση, δυστυχώς, δεν φταίει όταν έχει να κάνει με τέτοιες νοοτροπίες. Όταν αντιμετωπίζει ο Έλληνας την παρανομία σαν κάτι ξένο τότε κρίνει με πάθος. Όταν όμως του δωθεί η ευκαιρία να την κάνει ξεχνάει τα πάντα. Και μετά λέμε οτι έφταιγε τάχα μου δήθεν το ΠΑΣΟΚ κι η Νέα Δημοκρατία...
!!!
Κάποιος χάκαρε το account του miv :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ είμαι. Και για να βουλώσω κάποια στοματάκια ναι, λέω τα πάντα, ακόμη και τα άσχημα. Έτσι με μάθανε, έτσι κάνω. Απλώς πολλοί βιάζονται να κρίνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Εγώ είμαι απουσιολόγος από την 1η γυμνασίου. Στο γυμνάσιο πολλοί με είχανε στην μπούκα επειδή δεν έκρυβα απουσίες, αλλά δεν με ένοιαζε. Στο λύκειο όλοι αυτοί έμειναν (όχι από απουσίες, ε?!!!) και από τότε δεν είχα άλλο παράπονο. Τα τελευταία χρόνια έχω κρύψει αρκετές απουσίες, ειδικά φέτος σε ορισμένους καθηγητές που δεν καταλαβαίνουν. Βάζουν υπογραφή χωρίς καν να κοιτάξουν!
Η γνώμη μου πάντως είναι ότι δεν έχει κανείς το δικαίωμα να ζητάει από κάποιον απουσιολόγο να κρύψει απουσίες. Από πού κι ως πού ρε φίλε θα φύγεις και δεν θα πάρεις απουσία, ενώ οι άλλοι θα κάθονται να κάνουν μάθημα, παρόλο που μπορεί να έχουν παραπάνω απουσίες από εσένα; Δεν ξέρω, ίσως είμαι υπερβολικός, αλλά το θεωρώ αδικία για τους υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμας μια καθηγητρια μας αφηνει να βγουμε εξω απο την ταξη χωρις απουσια,αρκει να την αφησουμε να κανει μαθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
εμας μια καθηγητρια μας αφηνει να βγουμε εξω απο την ταξη χωρις απουσια,αρκει να την αφησουμε να κανει μαθημα!

Και εμείς είχαμε μία τέτοια τύχη στην Γ γυμνασίου στην Ιστορία! Ωραίες εποχές...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εμας μια καθηγητρια μας αφηνει να βγουμε εξω απο την ταξη χωρις απουσια,αρκει να την αφησουμε να κανει μαθημα!
Φαντάσου απελπισία η γυναίκα :P
@nick Δεν είσαι καθόλου υπερβολικός. Μια χαρά τα χώνεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Και εμείς είχαμε μία τέτοια τύχη στην Γ γυμνασίου στην Ιστορία! Ωραίες εποχές...:D


ε α στο @@@@@!!!!και μας ιστορια μας κανει!!!!!!!!:D:jumpy::P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εμας μια καθηγητρια μας αφηνει να βγουμε εξω απο την ταξη χωρις απουσια,αρκει να την αφησουμε να κανει μαθημα!
Ναι αλλά στους βαθμούς σας λέει πάρε ένα πέντε και πολύ σου είναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάλια22434

Νεοφερμένος

Η Βάλια22434 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά, ήρθε η ώρα της δικαίωσης των απουσιολόγων !!!! Έλεος πια με αυτούς τους τίτλους <<φυτά>> και <<σπασικλακια>> !!! Είμαι και εγώ απουσιολόγος, από το πρώτο τρίμηνο, βγήκα στην κλήρωση, αλλά δεν μου αρέσουν όλα αυτά. Κανένας απουσιολόγος δεν τα θέλει όλα αυτά, τόσες ευθύνες , τους τίτλους που προανέφερα και τη ζήλια μερικών παιδιών που καρφώνουν ένα λάθος ή μια απουσία που δεν έβαλε ο απουσιολόγος. Ειδικά μερικά παιδιά στο τμήμα μου σπάνε πολύ τα νεύρα για όλα αυτά. Το χειρότερο βέβαια είναι ότι ενώ ο απουσιολόγος προσπαθεί να μην φαίνεται ως καρφί στους υπόλοιπους και να καλυτερέψει τις σχέσεις του με τα παιδιά, οι καθηγητές τα χαλάνε όλα. Βάζουν που βάζουν μία τιμωρία σε ένα παιδί, πρεπει ο απουσιολόγος να τη θυμηθεί την επόμενη φορά, και αν δεν την θυμηθεί να πάρει και αυτός τιμωρία; Κάτι τέτοια μου κάνει η μαθηματικός μου τώρα τελευταία και τα έχω πάρει:mad::mad::mad: Παραλίγο να έπαιρνα τιμωρία επειδή κάλυψα ένα παιδί, και μάλιστα, όταν μετά η καθηγήτρια ρώτησε τα παιδιά αν θα τιμωρούμαστε και οι δύο, οι άλλοι είπαν να τιμωρηθώ και εγώ !!! Τέτοια αχαριστία δεν την περίμενα. Για αυτό δεν σβήνω καθόλου απουσίες από τότε επειδή δεν εκτιμούν το γεγονός ότι είμαι υπερ τους. Για να μη θυμηθώ ένα άλλο περιστατικό, στην αρχή της χρονιάς, πρώτη μέρα που ειχα το απουσιολόγιο. Είχαμε πληροφορική και στο βιβλίο ύλης, στην πρώτη σελίδα υπήρχε μία κολα που έγραφε αλφαβητικά τα ονόματα των παιδιών. Η κόλα αυτή ήταν ανεξάρτητη από το βιβλίο ύλης και πάνω στην έδρα της αίθουσας της πληροφορικής βρίσκονταν αρκετές τέτοιες κόλες άλλων τμημάτων. Ο καθηγήτης λοιπόν την μπέρδεψε με την αντίστοιχη του Β3 !!!! Ακόμα θυμάμαι την αγωνία μου να ψάχνω όλες τις τάξεις για να βρω τον απουσιολόγο, επειδή εμείς έχουμε για κάθε μάθημα μία διαφορετική αίθουσα !!!:jumpy: Πήγα και στο γραφείο αλλά δεν με κατσάδιασαν γιατί ήταν πρώτη μέρα και ήμουν λίγο ψαρωμένη. Εκτός από αυτό, έχω ξεχάσει αρκετές φορές να βάλω απουσίες σε κάποιους αλλά πάντα με παίρνουν χαμπάρι οι καθηγητές, οπότε δεν το ξανακάνω !!! Αυτές ήταν μερικές από τις ιστορίες μιας απουσιολόγου.... Για να μη λέτε μετά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Παιδιά, ήρθε η ώρα της δικαίωσης των απουσιολόγων !!!! Έλεος πια με αυτούς τους τίτλους <<φυτά>> και <<σπασικλακια>> !!! Είμαι και εγώ απουσιολόγος, από το πρώτο τρίμηνο, βγήκα στην κλήρωση, αλλά δεν μου αρέσουν όλα αυτά. Κανένας απουσιολόγος δεν τα θέλει όλα αυτά, τόσες ευθύνες , τους τίτλους που προανέφερα και τη ζήλια μερικών παιδιών που καρφώνουν ένα λάθος ή μια απουσία που δεν έβαλε ο απουσιολόγος. Ειδικά μερικά παιδιά στο τμήμα μου σπάνε πολύ τα νεύρα για όλα αυτά. Το χειρότερο βέβαια είναι ότι ενώ ο απουσιολόγος προσπαθεί να μην φαίνεται ως καρφί στους υπόλοιπους και να καλυτερέψει τις σχέσεις του με τα παιδιά, οι καθηγητές τα χαλάνε όλα. Βάζουν που βάζουν μία τιμωρία σε ένα παιδί, πρεπει ο απουσιολόγος να τη θυμηθεί την επόμενη φορά, και αν δεν την θυμηθεί να πάρει και αυτός τιμωρία; Κάτι τέτοια μου κάνει η μαθηματικός μου τώρα τελευταία και τα έχω πάρει:mad::mad::mad: Παραλίγο να έπαιρνα τιμωρία επειδή κάλυψα ένα παιδί, και μάλιστα, όταν μετά η καθηγήτρια ρώτησε τα παιδιά αν θα τιμωρούμαστε και οι δύο, οι άλλοι είπαν να τιμωρηθώ και εγώ !!! Τέτοια αχαριστία δεν την περίμενα. Για αυτό δεν σβήνω καθόλου απουσίες από τότε επειδή δεν εκτιμούν το γεγονός ότι είμαι υπερ τους. Για να μη θυμηθώ ένα άλλο περιστατικό, στην αρχή της χρονιάς, πρώτη μέρα που ειχα το απουσιολόγιο. Είχαμε πληροφορική και στο βιβλίο ύλης, στην πρώτη σελίδα υπήρχε μία κολα που έγραφε αλφαβητικά τα ονόματα των παιδιών. Η κόλα αυτή ήταν ανεξάρτητη από το βιβλίο ύλης και πάνω στην έδρα της αίθουσας της πληροφορικής βρίσκονταν αρκετές τέτοιες κόλες άλλων τμημάτων. Ο καθηγήτης λοιπόν την μπέρδεψε με την αντίστοιχη του Β3 !!!! Ακόμα θυμάμαι την αγωνία μου να ψάχνω όλες τις τάξεις για να βρω τον απουσιολόγο, επειδή εμείς έχουμε για κάθε μάθημα μία διαφορετική αίθουσα !!!:jumpy: Πήγα και στο γραφείο αλλά δεν με κατσάδιασαν γιατί ήταν πρώτη μέρα και ήμουν λίγο ψαρωμένη. Εκτός από αυτό, έχω ξεχάσει αρκετές φορές να βάλω απουσίες σε κάποιους αλλά πάντα με παίρνουν χαμπάρι οι καθηγητές, οπότε δεν το ξανακάνω !!! Αυτές ήταν μερικές από τις ιστορίες μιας απουσιολόγου.... Για να μη λέτε μετά....


Εσύ τώρα κάποια μου θυμίζεις....

Σε ποια περιοχή είναι το σχολείο σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinotubo

Νεοφερμένος

Η Οχι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
οι απουσιολογοι ειναι μια χαρα παιδακια....δν υπηρξα ποτε απουσιολογος αλλα ξερω αρκετα ατομα.... βεβαια μπορει να υπαρχουν εξαιρεσεις. τεσπα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tfslover

Νεοφερμένος

Η tfslover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ειμαι μια ζωη απουσιολογος και ειναι φρικτοοο(καλα 4 χρονια ειμαι αλλα και παλι)Περα απο τις ευθυνες και τα ονοματα που σου προσαπτουν ειναι και κατι που πραγματικα δεν το αντεχω...Καποιοι πανε και γραφουν χαζομαρες πανω στο απουσιολογιο ζωγραφιζουν και αλλα τετοια.Ποιος ομως σκεφτεται τι θα τραβηξει ο απουσιολογος μετα...Εγω καποτε γλυτωσα παρατριχα αποβολη επειδη καποια συμμαθητρια μου ζωγραφισε λουλουδακια στο... δημοσιο εγγραφο(οπως λενε παντα οι καθηγητες):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Σε εμένα ποτέ δεν έχουν ζωγραφίσει(αυτό τους έλλειπε!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EiRiNi<3

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εγω ειμαι η 3η σε σειρα απουσιολογος...πραγματι ειναι λιγο δυσκολο να σβησεις απουσιες αλλα εχω σβησει κανα 2-3 γτ τα παιδια θα εμμεναν...
Εμας η βασικη απουσιολος μας ειναι μια χαρα κοπελα κανει κ τα στραβα ματια για κπ παιδια που εχουν πολλες απουσιες...αν κ οι καθηγητες την παιρνουν χαμπαρι...!!!χεχε..
παντως περσι κ σε ολο τ γυμνασιο ειχαμε κ μια αλλη πολυ σπαστικη...ειναι αναλογως στο παιδι...τι να λεμε τωρα!!?
κ στο κατω κατω πρεπει να καταλαβαινουν τα παιδια οτι το απουσιολογιο ειναι ευθυνη αν δν καταλαβαινουν...χιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
το απουσιολογιο ειναι ευθυνη
Ακριβώς και το κακό είναι ότι πολλοί δεν το καταλαβαίνουν αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
έχω υπάρξει απουσιολόγος στην Β γυμνασίου..Δεν μου άρεσε να βάζω απουσίες,εν αντιθέσει με τον 2 που το ευχαριστιόταν.. βέβαια δε μπορούσα να κρύβω κιόλας γιατί μετρούσαν κάθε ώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάλια22434

Νεοφερμένος

Η Βάλια22434 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
qwertyuiop2 δεν μένω Αθήνα οπότε αποκλείεται να με ξέρεις. Και τι ακριβώς από αυτά που είπα σου θυμίζει κάποια γνωστή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
στο γυμνάσιο είναι δύσκολο να κρύψεις απουσίες..στο λύκειο όμως δεν είναι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top