Πόσα μόρια βγάλατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 118)

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τι σχολή θέλεις;




Σκέφτομαι να το κάνω στο πανεπιστήμιο αυτό που λες.
Και εσυ πάντως είσαι τρέλα πετυχημένος αφού είσαι ιατρός!

Η επιτυχία και η αποτυχία είναι κάτι το σχετικό . Το να έχεις στον περίγυρο σου ιατρούς, μηχανικούς, δικηγορους σε κάνει αποτυχημένο με οτιδήποτε λιγότερο.

Σπούδασα ιατρική όμως έδωσα κατατακτήριες όχι πανελλαδικές (οπότε αποτυχημένος είμαι). Έγινα ιατρός όχι γιατί είχα ονειρο την ιατρική αλλά για την μούρη.
Αν στο περίγυρο έχεις ιατρούς , δικηγόρους οτιδήποτε χαμηλό θεωρείται αποτυχία. Κανένας δε πάει ιατρική γιατί του αρέσει να βοηθά ανθρώπους (ασχετα αν λένε όλοι αυτό) κανένας δε χάνει 2 χρόνια + από την ζωή του για να βοηθά ανθρώπους.

Ποιος τρολαρει ποιον εδω μεσα; ουφ.

Για έμενα λες;

Μάλλον για μας τους 2..όμως δε καταλαβαίνουν.

Δε τρολάρω παιδιά την αλήθεια λέω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

Δημ.Μοσχόπουλος

Νεοφερμένος

Ο Δημ.Μοσχόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Νέα Μουδανιά (Χαλκιδική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Πάμε θα πεθάνω!!
20 Μαθηματικά
19 Φυσική
17.4 Χημεία
15.2 Έκθεση
Σύνολο 18.250


Respect,
respect
και ξανά respect!

20 στα Μαθηματικά;;;

Υποκλίνομαι και βγάζω το καπέλο!

19 στην Φυσική, με την φασαρία που έγινε για τα θέματα;
Αντίστοιχα, στην Χημεία;

Τι να πω... το κοντέρ το σπάσατε, δεν το τερματίσατε απλώς.

Σας εύχομαι τα καλύτερα για την επόμενη όμορφη φάση της ζωής σας και να συνεχίσετε να κινείστε σε βαθμολογικά ύψη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Η επιτυχία και η αποτυχία είναι κάτι το σχετικό . Το να έχεις στον περίγυρο σου ιατρούς, μηχανικούς, δικηγορους σε κάνει αποτυχημένο με οτιδήποτε λιγότερο.

Σπούδασα ιατρική όμως έδωσα κατατακτήριες όχι πανελλαδικές (οπότε αποτυχημένος είμαι). Έγινα ιατρός όχι γιατί είχα ονειρο την ιατρική αλλά για την μούρη.
Αν στο περίγυρο έχεις ιατρούς , δικηγόρους οτιδήποτε χαμηλό θεωρείται αποτυχία. Κανένας δε πάει ιατρική γιατί του αρέσει να βοηθά ανθρώπους (ασχετα αν λένε όλοι αυτό) κανένας δε χάνει 2 χρόνια + από την ζωή του για να βοηθά ανθρώπους.





Μάλλον για μας τους 2..όμως δε καταλαβαίνουν.

Δε τρολάρω παιδιά την αλήθεια λέω.


Τι ήθελες να γίνεις;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ποιος τρολαρει ποιον εδω μεσα; ουφ.


Θα πας με τέτοιους βαθμούς σε Πολυτεχνική σχολή προφανώς σε σχολή ΕΜΠ ή Θεσσαλονίκης ή ΗΜΜΥ ή Μηχανολόγων.
Με την ανωτετοποίηση των ΤΕΙ θα βγαίνουν μηχανικοί με πολύ χαμηλό επίπεδο στα μαθηματικά και μαθητές που διάβσσν ελάχιστα. Επίσης στο ΕΜΠ στην Θεσσαλονίκη , Ξάνθη δεν μαθαίνουν τόσα πράγματα της πιάτσας αλλά ακαδημαικά θέματα με αποτέλεσμα έναν απόφοιτος του ΤΕΙ να μπορεί πιο εύκολα να σταθεί στην αγορά της εργασίας. Πριν δεν υπήρχε πρόβλημα γιατί δεν είχατε τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα τώρα όμως είστε ίδιοι οποτε θα υπάρχει πρόβλημα.

Μακάρι να κάνω λάθος αλλά δε τα βλέπω καλά τα πράγματα για τους μηχανικούς...
respect για τους βαθμούς.


Αρχική δημοσίευση από: Volkswagen Fan
Τι ήθελες να γίνεις;
όταν ήμουν μικρός ήθελα να γίνω σκιτσογράφος . (την εικόνα στα αβαταρ μου εγώ την έχω κάνει).. αλλά περασα νοσηλευτική κατι είχα δουλειά μόνιμη αλλά αναγκάστηκα και έδωσα για ιατρική λόγω κοινωνικών συνθηκών.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εντυπωσιακή απόδσση για έναν βετεράνο τον Πανελλαδικών που αποφάσισε να δώσει Πανελλαδικές μετά από πολλά χρόνια και σίγουρα με λιγότερο χρόνο στο διάβασμα απο τους άλλους.

Η βαθμολογία στην έκθεση αρκετά καλή πιστεύω ότι έχασες στις ασκήσεις και λιγότερο στην κύρια έκθεση. Τα μαθηματικά δυστυχώς αν τα αφήσουμε μας αφήνουν εγώ δε θυμάμαι τπτ πλέον οπότε ήθελε πολύ χρόνο για προετοιμασία πράγμα που λίγοι μεγάλοι μπορούν να διαθέσουν. Εδωσες τον αγώνα σου και πέτυχες τον σκοπό σου αυτό έχει σημασία.
Μπράβο από μένα.



ο Πέτρος έχει μια άριστη παραγωγή λόγου.... ο ένας φιλόλογος το διέκρινε και τον επιβράβευσε (έχασε στις ασκήσεις), ο άλλος προφανώς ΄ήθελε να τελειώνει γρήγορα και έκανε διόρθωση με γοργούς ρυθμούς και δεν διέκρινε τόσο όσο θα έπρεπε την παραγωγή.
Το μάθημα πρέπει να καταργηθεί παιδιά δεν έχει κανένα νόημα για τις θετικοτεχνολογικές σχολές.
Δεν νομίζω ότι η έκθεση πρέπει να καταργηθεί, καθώς ένας επιστήμονας που δεν μπορεί να εκφραστεί δεν δυναται να γίνει επιστήμονας. Θα πρέπει θεωρώ όμως να χαλαρώσουν λίγο με την βαθμολόγηση, καθώς δεν κρίνουν τον λόγο σου αλλά τις ιδέες σου, κάτι που έρχεται σε αντίθεση με την φύση του μαθήματος και τον σκοπό του μαθήματος
Καλη συνεχεια σε ο,τι κανετε στη ζωη σας, ειστε γεννημενοι να πετυχετε

Αγόρι μου μην τα παρατάς τίποτα δεν τελείωσε. Εγώ προ πέρυσι που έδινα δεν έγραψα καλά, με σκοπό να μην πετυχαίνω ούτε για πλάκα την σχολή που ήθελα. Μια χρονιά όμως με καθαρό μυαλό με έκανε να αναθεωρήσω πολλά και να εξετάζω τα γεγονότα από άλλη οπτική. Η διαφορά μορίων 1ης με 2ης χρονιάς ήταν κοντά στα 4000. Επίσης αν δεν το έχεις με ένα μάθημα δεν τρέχει και κάτι, την πρώτη φορά μαθ έγραψα 9.8,ενώ την δεύτερη 19.6. Κάτσε ξεκουρασου τώρα το καλοκαίρι και από Σεπτέμβρη προσπαθούμε πάλι! ;)
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αρχική δημοσίευση από: SonGokuUI
Καλη συνεχεια σε ο,τι κανετε στη ζωη σας, ειστε γεννημενοι να πετυχετε
Ξαναδώσε και δεν είσαι αποτυχημένος μικρος είσαι ακόμα
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

Guest 731132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο νομιζω ειναι μια συμπεριφορα των ανθρωπων που θελουν επευφημίες, προσπαθουν να το παιξουν μετριοι ετσι ωστε να φανουν εξυπνοι στα αποτελεσματα.

Δεν ασχολουμε άλλο.
Πως τα πηγές;


Αν αυτό κράτησες εσύ φίλε μου δεν έχω να πω κάτι αλλο.Το τραγικό της υπόθεσης ξέρεις όμως ποιο είναι;Πως όταν λες ότι μπορείς και θα πετύχεις κατι ασυνηθιστο σε λένε όλοι τρελό και ότι δεν θα τα καταφέρεις.Όταν τους διαψευδεις ο εγωισμός είναι τόσο μεγάλος που για να μην κλονίστουν οι πεποιθήσεις τους προσπαθούν να υποβιβάσουν την προσπάθειά σου λέγοντας σου πως ψευδεσαι και αρνούμενοι να δουν την αλήθεια. Έγραψα 16.000 μορια με υπεράνθρωπη προσπάθεια.Αυτή είναι η αλήθεια είτε το πιστεύετε είτε όχι. Αισθάνομαι περήφανος για τον εαυτό αλλά όχι επιτυχημένος γιατί πολύ απλά δεν περνάω εκεί που θέλω. Η επιτυχία όπως σου ξαναειπα είναι υποκειμενική. Άλλος με 13000 μόρια νιώθει πως πραγματοποίησε το όνειρο του και άλλος με 18000 κλαίει και μαραζώνει που δεν πέρασε ιατρική.


Όσο για τα 19.800 μόρια μέχρι να καταλάβω τι έλεγες χρειάστηκα πόση ώρα. Προφανώς, και δεν έγραψα εγώ τόσα αλλιώς γιατί να ξαναεδινα. Τα μόρια αυτά τα έγραψε ο κολλητός μου που συγκέντρωσε πέρυσι από τις υψηλότερες βαθμολογίες στην Ελλάδα και σπουδάζει στο Bristol τώρα. Δικός του ήταν ο λογαριασμός και από αυτόν έμαθα για το ischool.Ελπιζω να έλυσα την απορία σου.
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Respect,
respect
και ξανά respect!

20 στα Μαθηματικά;;;

Υποκλίνομαι και βγάζω το καπέλο!

19 στην Φυσική, με την φασαρία που έγινε για τα θέματα;
Αντίστοιχα, στην Χημεία;

Τι να πω... το κοντέρ το σπάσατε, δεν το τερματίσατε απλώς.

Σας εύχομαι τα καλύτερα για την επόμενη όμορφη φάση της ζωής σας και να συνεχίσετε να κινείστε σε βαθμολογικά ύψη.

Σας ευχαριστώ πολύ κ.Μοσχόπουλε!!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Αφού έλεγες ότι εσυ έβγαλες τόσα;Έλεγες φέτος έδωσα πανελλήνιες και έβγαλα 19.800 μόρια...

Δεν ξέρω φίλε το 90% εδώ μέσα δεν σε πιστεύει.
 

MIkeTr123

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πατρών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έκθεση: 17,3 (14/16,6/18)
Μαθηματικά: 19,4 (19,6/19,2)
Φυσική: 16,7 (17/16,4)
Χημεία: 17,2 (17,2/17,2)
Σύνολο: 17811

Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά και καλά αποτελέσματα!
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια!!

Έδωσα δεύτερη φορά από θεωρητική. Πέρσι έβγαλα 10.011 μόρια και φέτος 14.701

Έκθεση 15
Αρχαία 12.7
Λατινικα 14.6
Ιστορία 17 (91/100 ο πρώτος 79/100 δεύτερος)


Πρώτη μου επιλογή είναι το ιστορικο αρχαιλογικο Ιωάννινα, αλλά επειδή μένω Αθήνα με πιέζουν να βάλω πάντειο που περνάω. Η πάντειος είναι καλη σχολή;
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Συγχαρητήρια παίδες, καλή σταδιοδρομία και κυρίως καλή φοιτητική ζωή :cool: Και για όσους δεν πέρασαν εκεί που ήθελαν, να ξαναδώσουν και δεύτερη και τρίτη φορά αμα χρειαστεί. Ποτέ δεν κατάλαβα αυτό το κυνήγι με το χρόνο, λες κι αν μπει κάποιος πρωτοετής στα 20 αντί στα 18 χάθηκε ο κόσμος. Το επάγγελμα θα καθορίσει σε μεγάλο βαθμό της ζωής μας, κάντε αυτό που αγαπάτε.

Έκθεση: 18.4 (96, 88)
Αρχαία: 19.7 (98, 99)
Ιστορία: 19.5 (96, 99)
Λατινικά: 20 (100, 100)

Σύνολο: 19.446

ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ

Ρε θηρίο! Όχι ότι περίμενα και λιγότερο. Πολλά συγχαρητήρια και καλή ακαδημαϊκή πορεία στο Ιστορικό. Αν ασχοληθείς με την έρευνα είμαι σίγουρος θα καταφέρεις πράγματα που μπροστά τους η πρωτιά στις πανελλήνιες θα φαντάζει πολύ μικρή.

(Και αγνόησε αυτούς που θα σου πουν ότι με τέτοιους βαθμούς θα πρέπει να βάλεις νομική, είναι επικίνδυνοι :P).
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
Συγχαρητήρια παίδες, καλή σταδιοδρομία και κυρίως καλή φοιτητική ζωή :cool: Και για όσους δεν πέρασαν εκεί που ήθελαν, να ξαναδώσουν και δεύτερη και τρίτη φορά αμα χρειαστεί. Ποτέ δεν κατάλαβα αυτό το κυνήγι με το χρόνο, λες κι αν μπει κάποιος πρωτοετής στα 20 αντί στα 18 χάθηκε ο κόσμος. Το επάγγελμα θα καθορίσει σε μεγάλο βαθμό της ζωής μας, κάντε αυτό που αγαπάτε.



Ρε θηρίο! Όχι ότι περίμενα και λιγότερο. Πολλά συγχαρητήρια και καλή ακαδημαϊκή πορεία στο Ιστορικό. Αν ασχοληθείς με την έρευνα είμαι σίγουρος θα καταφέρεις πράγματα που μπροστά τους η πρωτιά στις πανελλήνιες θα φαντάζει πολύ μικρή.

(Και αγνόησε αυτούς που θα σου πουν ότι με τέτοιους βαθμούς θα πρέπει να βάλεις νομική, είναι επικίνδυνοι :P).
Σε ευχαριστώ πολύ φίλτατε. Δεν προτίθεμαι να αλλάξω την πρώτη μου επιλογή. Να ξέρεις ότι αποτελείς πρότυπο για εμένα! Εύχομαι τόσο σε εσένα, όσο και στα υπόλοιπα παιδιά μία καλή σταδιοδρομία και πολλές επιτυχίες στο μέλλον.
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια!!

Έδωσα δεύτερη φορά από θεωρητική. Πέρσι έβγαλα 10.011 μόρια και φέτος 14.701

Έκθεση 15
Αρχαία 12.7
Λατινικα 14.6
Ιστορία 17 (91/100 ο πρώτος 79/100 δεύτερος)


Πρώτη μου επιλογή είναι το ιστορικο αρχαιλογικο Ιωάννινα, αλλά επειδή μένω Αθήνα με πιέζουν να βάλω πάντειο που περνάω. Η πάντειος είναι καλη σχολή;


Καλή η Πάντειος, αλλά σε παρακαλώ μην βάλεις σχολές μόνο και μόνο επειδή το λένε οι άλλοι, εκτός και αν η οικογένειά σου δεν μπορεί να σε στηρίξει οικονομικά. Ακολούθα την καρδιά σου.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Έκθεση 17.4
Φυσική 18.5
Χημεία 17.6
Βιολογία 18.8

Σύνολο: 18.136

<3 <3 <3


Συγχαρητήρια!!:clapping:
Ποια σχολή θέλεις;

Εγώ έγραψα:
16.9 έκθεση
18.2 φυσική
16.7 χημεία
19.2 βιολογία
Συνολικά 17865
:dance3:


Συγχαρητήρια!!! :clapping:
Για που στοχεύεις;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top