Πόσα μόρια βγάλατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 118)

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Πατωσα....

Αρχαία 11.6
Ιστορία 7.1
Λατινικά 13.9
Έκθεση 12.6

Συνολικά 11.045

Δεν περνάω πουθενά......
 

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Πήγα είδα το απόκομμα Μαθηματικά.
Α2, διατύπωση Fermat, ο ένας 0/4, ο άλλος 4/4.
Α3, απόδειξη γνησίως αύξουσας συνάρτησης. Το βιβλίο θεωρεί ότι δεν είναι αύξουσα, κάνει ΘΜΤ, άτοπο, άρα είναι.
Εγώ θεώρησα ότι είναι σταθερή, παράγωγος 0, άτοπο. Έστω ότι είναι φθίνουσα, ΘΜΤ, άτοπο. Άρα είναι αύξουσα.
Και οι δύο βαθμολογητές 0/5, γιατί η απόδειξη είναι επιστημονικά ορθή, αλλά όχι μέσα στο βιβλίο.
Με τις υγειές μας.

Όσο για το φίλο με τη χολή στη Χημεία, στη γεννιά μου έδινα ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕ. Χημεία πήγα με 2 ημέρες διάβασμα, ασχολήθηκα με 3/4 θέματα, καθώς οργανική δεν είδα καν και, με άριστα στο 15 έγραψα 10.

κριμα να χανεις μοναδες απο το ΘΕΜΑ Α οταν στα αλλα θεματα εχεις σχεδον το απολυτο.
Τωρα η αποδειξη που λες δεν ειναι επιστημονικα ορθη , το οτι δεν ειναι σταθερη ή φθίνουσα δεν σημαινει απο μονο του οτι θα ειναι αυξουσα , μπορει σε αυτο το διαστημα να μην ειναι τιποτα απο ολα αυτα .
Το βιβλιο δεν το αποδεικνυει με ατοπο , αποδειξη με ατοπο σε αυτο με μαθηματικη ακριβεια οδηγει στο λαθος .
Στο Fermat δεν εχω εικονα για να σου πω τι πιστευω
 

adonman

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης Μανασσής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Λοιπόν πάμε:
1)17.000 μόρια είναι Αρίστος βαθμός ανεξάρτητος αν περνάς η όχι εκεί που θέλεις.
2)Δεν μπορείς να μας λες ότι έβγαλες 7.000 μόρια ενώ έβγαλες 17.000 ακόμα και λύσεις αν δεν έβλεπες.
3)Εσυ δεν είπες ότι μέχρι το Μάρτιο δεν άνοιγες βιβλίο;Τα 17.000 πως τα έβγαλες;

Σε παρακαλώ αν τρολαρεις να σταματήσεις τουλάχιστον σήμερα καθώς πολλά παιδιά δεν έγραψαν ούτε 10.000 και έχουν άγχος.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι.


Αυτο νομιζω ειναι μια συμπεριφορα των ανθρωπων που θελουν επευφημίες, προσπαθουν να το παιξουν μετριοι ετσι ωστε να φανουν εξυπνοι στα αποτελεσματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Αυτο νομιζω ειναι μια συμπεριφορα των ανθρωπων που θελουν επευφημίες, προσπαθουν να το παιξουν μετριοι ετσι ωστε να φανουν εξυπνοι στα αποτελεσματα.


Δεν ασχολουμε άλλο.
Πως τα πηγές;
 

adonman

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης Μανασσής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
εγω ειμαι αποφοιτος. απλα παρακολουθω το θεμα γιατι εχω συγγενεις και γνωστους που δινουν. ευχομαι να πετυχεις αυτο που θελεις!


Για οικονομικά τι πιστεύεις;Πτώση η σταθερότητα στις βάσεις;
 

adonman

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης Μανασσής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Για οικονομικά τι πιστεύεις;Πτώση η σταθερότητα στις βάσεις;


Απο τα στατιστικα αυτου του πεδιου φαινονται τα εξης: εκθεση και μαθηματικα πανωλεθρια (κατω απο 1% οι αριστοι). αεππ μετρια αποτελεσματα και αοθ πολυ λιγοι οι αριστοι. αρα βλεπω μια πτωση. οχι ακραια βεβαια. αλλα η σχετικα μεγαλυτερη ευκολια των μαθηατικων δεν αλλαξε τα ποσοστα των αριστων που παραμενουν εξαιρετικα χαμηλα.
 

mariannaprl

Νεοφερμένος

Η mariannaprl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε γενικα τι παιζει με τις αναβαθμολογησεις; Στην εκθεση εγραψα πολυ πιο κάτω απ’ όσο περιμενα και απ’ όσο περίμεναν όλοι καθηγητές φίλοι συμμαθητές κλπ. 15 εγραψα ενώ ηταν σιγουρο ότι θα πηγαινα πάνω από 17 Ε και όσο ναναι δεν είναι και μικρή διαφορα. Μέσω ενός καθηγητή μου που είναι διορθωτής ειχα δει τις οδηγιες σύμφωνα με τις οποίες το υπουργείο ειχε ορίσει να γίνεται η βαθμολόγηση του κάθε ζητούμενου και ηταν σιγουρο ότι είχαν πιασει κάπου 33-34/35 στη θεωρία, κάπου 20/25 στην περιληψη και μετα εκθεση στην χειρότερη περίπτωση κάπου Στα 30/40. Δεν είμαι πολυ φαν των εκτιμήσεων αλλα για την εκθεση ηταν η πρωτη φορα που ήμουν τόσο σιγουρη για το τι εχω γράψει και βλεπω κι αλλα παιδιά που οι διάφορες των βαθμολογητών είναι τραγικά μεγάλες ή έγραψαν πολυ χειρότερα αλλα και καλυτερα αποσο πίστευαν. Προφανώς τετοια γινοται κάθε χρόνο αλλα αρνούμαι να πιστεψω ότι περσι που ειχα βγει τελειως εκτός θέματος, δεν ειχα γράψει επίλογο και ειχα κάνει λαθος τα μισα συνώνυμα ΣΥΝ το ότι η περιληψη μου ηταν γτπ ειχα γράψει ακριβως όσο φέτος που η θεωρία μου ηταν άριστη και η περιληψη και η εκθεση μου ηταν από τις πολυ καλές μου. Αξιζει πίστευετε να το δοκιμάσω; Αποτι μου παν πρέπει να γίνει εισαγγελική παρέμβαση κλπ και δεν ξερω αν τελικα θα βγει και απαυτο η θα φαω τα μούτρα μου.
 

Jowanna

Νεοφερμένος

Η Jowanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γεια σε όλους!Μιας και μοιραζόμαστε τους βαθμούς μας έβγαλα 13.543 μόρια και είμαι χαρούμενη!Η αλήθεια είναι περίμενα να γράψω παραπάνω κάπου στις 14 χιλιάδες περίπου αλλά με όλα αυτά που έγιναν μέσα στην χρονιά ειμαι πολύ ικανοποιημένη!

Θέλω να πω κάτι σε κάποιους που στεναχωριούνται!Εγώ προσωπικά ήμουν έτοιμη να τα παρατήσω δύο φορές και να μην δώσω πανελλήνιες γιατί υπήρξαν θέματα υγείας σε κοντινούς μου ανθρώπους,είχα μια μεγάλη απώλεια από την ζωή μου εξαιτίας ενός θανάτου...Δεν τα παρατήσα όμως!

Είμαι σίγουρη ότι πολλοί από εσάς θέλατε να τα παρατήσετε!Θέλατε να μην δώσετε καν!Μπορεί τώρα να γράψατε 14-13-12 χιλιαδες μόρια και να είστε στεναχωρημένοι!Όμως δώσατε!Έχετε ένα αποτέλεσμα!Μπορείτε να κάνετε κάτι με αυτό!Ψάξτε καλά τις επιλογές που έχετε!Πότε δεν ξέρετε τι γίνεται!Μπορεί η σχολή που θα περάσετε να σας αρέσει πιο πολύ και από αυτή που νομίζατε!
Ξέρω ότι ίσως κάποιοι να μην έχετε καθόλου επιλογές με τα μόρια που συγκεντρώσατε... Λυπάμαι πολύ για εσάς!Ίσως αν έχετε κουράγιο ξανά δώστε ή δείτε τις επιλογές που έχετε γενικά!ΙΕΚ δημόσιο ή ιδιωτικό,ανοιχτό πανεπιστήμιο ή σπουδές στο εξωτερικό!Δεν ξέρω ψάξτε περισσότερο τις επιλογές που έχετε αλήθεια!!!

Αυτά για τώρα από εμένα!
 

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Απο τα στατιστικα αυτου του πεδιου φαινονται τα εξης: εκθεση και μαθηματικα πανωλεθρια (κατω απο 1% οι αριστοι). αεππ μετρια αποτελεσματα και αοθ πολυ λιγοι οι αριστοι. αρα βλεπω μια πτωση. οχι ακραια βεβαια. αλλα η σχετικα μεγαλυτερη ευκολια των μαθηατικων δεν αλλαξε τα ποσοστα των αριστων που παραμενουν εξαιρετικα χαμηλα.
Δεν τα κοιτάμε με ποσοστά αυτά.δν διαγωνιετε καθε χρόνο ο ιδιοσ Αριθμός εξεταζόμενων.κοιτωντας τους αριθμούς φαινεται ξεκάθαρα ποσο καλυτερα τα έχουν πάει τα παιδιά στα μαθηματικά και στο αεππ σε σχέση με πέρυσι.ισως η αύξηση των εισακτέων και το γεγονός ότι δν πήγαν καλα στο αοθ,να κρατήσει τις βάσεις στα ίδια επίπεδα.σιγουρα δν μιλάμε για πτώση στο 4ο πεδίο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Δεν τα κοιτάμε με ποσοστά αυτά.δν διαγωνιετε καθε χρόνο ο ιδιοσ Αριθμός εξεταζόμενων.κοιτωντας τους αριθμούς φαινεται ξεκάθαρα ποσο καλυτερα τα έχουν πάει τα παιδιά στα μαθηματικά και στο αεππ σε σχέση με πέρυσι.ισως η αύξηση των εισακτέων και το γεγονός ότι δν πήγαν καλα στο αοθ,να κρατήσει τις βάσεις στα ίδια επίπεδα.σιγουρα δν μιλάμε για πτώση στο 4ο πεδίο.


Υπάρχει περίπτωση για 350+ αύξηση;
 

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
18466 ευτυχώς πιάνω οδοντιατρική . Πιστεύω μπορώ να πιασω και στρατιωτική οδοντιατρική θα πέσουν αρκετά οι βάσεις ( διαφέρει κατά 228 μόρια)
 

PanosBat

Νεοφερμένος

Ο PanosBat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ έγραψα:
16.9 έκθεση
18.2 φυσική
16.7 χημεία
19.2 βιολογία
Συνολικά 17865
:dance3:
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
ΕΚΘ: 18,5
ΛΑΤ: 19,1
ΑΡΧ: 18,1
ΙΣΤ: 18,4


ΣΥΝ: 18.461


Μετά διθυραμβικών ιαχών, PRIMO VICTORIA :paladin:

Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά! Και για τα αποτελέσματα αλλά κυρίως για την προσπάθειά μας!





Δεν ήξερα ότι έχουμε συμφορουμίτη τον ίδιο τον Μάρκο Αυρήλιο (συγχαρητήρια μεγάλε :P)


Συγχαρητήρια παιδιά καλή αρχή στην νομική άμφω


Αρχική δημοσίευση από: Alexismicro
18466 ευτυχώς πιάνω οδοντιατρική . Πιστεύω μπορώ να πιασω και στρατιωτική οδοντιατρική θα πέσουν αρκετά οι βάσεις ( διαφέρει κατά 228 μόρια)



πολύ καλή επιλογή σχολή μπράβο

Αρχική δημοσίευση από: Debby63
αι σε ιδιωτικη παρολο που δεν ημουν συμφωνη σε αυτο. Αλλα αυτο που με στεναχωρει με τις ιδιωτικες ειναι οτι δεν εχεις το δικαιωμα να κανεις μεταπτυχιακο στην ελλαδα αλλα ειναι αναγκαστικο να κανεις στο εξωτερικο. :(

Ήσουν άτυχη παρόλα αυτά περνάς αν το θέλεις σε σχολές.

Θεωρώ ότι αξίζει να προσπαθήσεις ακόμη μια φορά αλλιώς θα σε θεωρούν αποτυχημένη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
12053 μόρια και νιώθω περήφανος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Guest 731132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν πάμε:
1)17.000 μόρια είναι Αρίστος βαθμός ανεξάρτητος αν περνάς η όχι εκεί που θέλεις.
2)Δεν μπορείς να μας λες ότι έβγαλες 7.000 μόρια ενώ έβγαλες 17.000 ακόμα και λύσεις αν δεν έβλεπες.
3)Εσυ δεν είπες ότι μέχρι το Μάρτιο δεν άνοιγες βιβλίο;Τα 17.000 πως τα έβγαλες;

Σε παρακαλώ αν τρολαρεις να σταματήσεις τουλάχιστον σήμερα καθώς πολλά παιδιά δεν έγραψαν ούτε 10.000 και έχουν άγχος.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Το αν με πιστεύεις ή όχι δεν είναι δικό μου πρόβλημα και ούτε μπορώ να σε πείσω για το αντίθετο.Παρόλαυτα δεν έχω λόγο να πω ψέματα.Για να δειξω τι; Ότι είμαι κάποιος; Όλοι ξέρουμε ότι οι πανελλήνιες μόνο διαγωνισμός εξυπνάδας δεν είναι.Εκτός αυτού δεν θα έχανα τον χρόνο μου στο ischool τρολάροντας.Πιστεψε με έχω καλύτερα πράγματα να κάνω.

Μέχρι τον Μάρτιο δεν είχα ανοίξει βιβλίο.Κυριολεκτικά δεν είχα ανοίξει βιβλίο.Επειδή ήμουν απόφοιτος όμως είχα ακούσει κουτσά στραβά την ύλη μια φορά,στο σχολείο και στο φροντιστήριο και ας μην διάβαζα.Δεν είναι δηλαδή ότι έβλεπα την λέξη πχ κρούση για πρώτη φορά.Ηξερα πάνω κάτω τι σημαίνει.

Όταν έφτασε Μάρτιος τα εχασα.Κατάλαβα την βλακεία μου και πλέον ήταν θεμα ζωής ή θανάτου.Πιστεψε με δεν υπάρχει πιο μεγάλη κινητήρια δύναμη από τον φόβο της αποτυχίας.Τα έπαιξα όλα για όλα.Ξενυχτια.Οταν λέμε 15 ώρες την μέρα διάβασμα εννοούμε 15 ώρες την μέρα.Τουαλετα πήγαινα αν και μόνο αν δεν άντεχα άλλο.Για 2 μήνες δεν βγήκα,όχι από το σπίτι αλλά από το δωμάτιο μου.Οταν δώσαμε πρώτο μάθημα,τα μάτια μου θόλωσαν από την ξαφνική έκθεση στον ήλιο.Απο το άγχος δεν έτρωγα κιολας γιατί δεν πεινούσα.

Το καλό με εμένα ήταν 1) ότι είμαι πεισματάρης και αν πάρω κάτι απόφαση δεν με σταματάει τίποτα
2) έχω πολύ καλή μνήμη(αρκεί να διαβάσω κάτι μια φορά συγκεντρωμένος και το θυμάμαι για καιρό)
3) Δεν είχα άλλη επιλογή.Δεν ήθελα να μείνω εκτός πανεπιστημίου.

Τωρα, μαθηματικά κάνω αυτήν την ύλη από 3η Γυμνασιου. Συμμετέχω από μικρός σε μαθηματικούς διαγωνισμούς.Μάρεζαν κιόλας.Οποτε ήξερα ότι θα γράψω.

Εκθεση είναι το στοιχείο μου πάλι από μικρός.Εγραφα για χρόνια στην σχολική εφημεριδα και ανήκω στα παιδιά που το έχουν με τον λόγο.Χωρις να θέλω να περιαυτολογώ.

Φυσική διάβασα 2 μήνες κυριολεκτικά.Αλλά είχα γερές βασεις.Αλλοι φτάνουν 3η λυκείου και ακόμη δεν ξέρουν τι είναι ΘΜΚΕ!! Εγώ αυτά τα ήξερα.Και πολλές ασκήσεις τις έλυσα με μαθηματικό τρόπο.Γιαυτο λέω με έσωσαν τα μαθηματικά.(δεν έκανα πχ αριθμητικά σε σχέση με άλλους συμμαθητές μου.Μια μια μονάδα μαζεύονται) Ήμουν τυχερός όμως,γιατί από τα 5 κεφάλαια διάβασα τα 3 πολύ καλά( ασκήσεις).Και αυτά έπεσαν.

Χημεία διάβασα τέλεια το σχολικό.Την χημεία την μισούσα.Μονο σχολικό διάβασα.Θεωρια τα έπιασα όλα σωστά.Και από ασκήσεις,έτυχε να δω κάποιες και ένα από τα θέματα έμοιαζε με αυτό που έπεσε και με λίγη κριτική σκέψη το εγραψα.

Τέλος βιολογία,αφιερωνα κάθε μέρα και από λίγο.Ειδικα τις 4 τελευταίες μέρες δεν κοιμήθηκα 1 μέρα καθόλου.Στην βιολογία αποφάσισα,και καλά έκανα όπως αποδείχτηκε να μην κάτσω να μάθω αποστήθιση αλλά να τα κατανοήσω.Ειδα πολλά βιντεάκια,κυρίως ξένα.Και μετά έπιασα και ελυνα ασκήσεις.

Έλυσα όσο πιο πολλά προηγούμενα θέματα μπορουσα σε όλα τα μαθήματα.

Για να μην μακρηγορω και το που θέλω να καταλήξω.
1ον) Κάθισα και ξεσκιστηκα τους τελευταίους 2 μήνες.Ξεσκιστηκα σε βαθμό καταπόνησης. Από τότε που τελειώσαμε όλη μέρα κοιμάμαι.
2ον) Δεν άκουσα κανέναν που μου έλεγε δεν μπορω και είναι ντροπή να σκέφτομαι να περάσω μέχρι και σε ΤΕΙ. Το πίστεψα και δεν κοίταξα πίσω.Λιγο κάποια στιγμή τα ψιλοαφησα γιατί λέω δεν έχει νόημα δεν θα τα καταφέρω αλλά κυριολεκτικά σκυλιασα και δεν ξαναέκανα τέτοιες σκέψεις και το πήγα μέχρι τέλους.
3ον) όταν τελείωσαμε ήρθε όλη η κούραση και όλοι οι φόβοι.Λεω δεν έγραψα τίποτα.Δεν θα περάσω πουθενά.Δεν ήξερα καν αν έγραψα καλά η όχι.Και είχα και τα στάνταρ μου χαμηλά για να μην απογοητευτώ και καταρρεύσει.

Θα το ξανάκανα? ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ!! Είναι αγώνας με την ψυχή και το μυαλό σου αλλά και το σώμα σου.Τετοια πίεση θα μπορούσε να με στείλει στο νοσοκομείο.Γιατι να τα περάσεις όλα αυτα και να μην διαβάζεις συστηματικά από την αρχή της χρονιάς χαλαρά ένα 5ωρο την μέρα?

Αλλά κρατάω επίσης και ότι μπορείς να πετύχεις καλή βαθμολογία σε λίγο διαστημα.,ανεξάρτητα από το σου λένε οι υπόλοιποι.Εγραψα πιο καλά από παιδιά που διάβαζαν 2 χρόνια. και αυτό γιατί; Γιατί οι πανελλήνιες είναι πολυπαραγοντική διαγωνισμός. Θέλει διάβασμα αλλά και πολλά άλλα. Πίστη,τύχη,θέληση και προς θεού ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ! Όταν έγραφα δεν σκεφτόμουν τίποτα! Ήμουν χαλαρός και έτσι δεν έκανα βλακωδες λάθη απροσεξίας που έπειτα τα μετανιωνα.Μαζευα τις μονάδες μια προς μια.

Αν κάτι θα μπορούσατε να κρατήσετε από την εμπειρία μου είναι να μην τα παρατάτε ποτέ!ΠΟΤΕ! Και μια μέρα να έχει μείνει καθηστε ξεσκιστικε.Καλυτερο από το να κάθεστε και να κλαιγεστε. Μπάλα είναι και γυριζει.Και ο αγώνας κρατάει 90'.

Παρόλαυτα διαβάστε συστηματικά.Αυτες είναι εξτριμ καταστάσεις και δεν τις προωθώ με τίποτα. Ασχετα που σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα έγραφα αν διάβαζα συστηματικά όλη την χρονιά! Καλή επιτυχία σε όλους!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Το αν με πιστεύεις ή όχι δεν είναι δικό μου πρόβλημα και ούτε μπορώ να σε πείσω για το αντίθετο.Παρόλαυτα δεν έχω λόγο να πω ψέματα.Για να δειξω τι; Ότι είμαι κάποιος; Όλοι ξέρουμε ότι οι πανελλήνιες μόνο διαγωνισμός εξυπνάδας δεν είναι.Εκτός αυτού δεν θα έχανα τον χρόνο μου στο ischool τρολάροντας.Πιστεψε με έχω καλύτερα πράγματα να κάνω.

Μέχρι τον Μάρτιο δεν είχα ανοίξει βιβλίο.Κυριολεκτικά δεν είχα ανοίξει βιβλίο.Επειδή ήμουν απόφοιτος όμως είχα ακούσει κουτσά στραβά την ύλη μια φορά,στο σχολείο και στο φροντιστήριο και ας μην διάβαζα.Δεν είναι δηλαδή ότι έβλεπα την λέξη πχ κρούση για πρώτη φορά.Ηξερα πάνω κάτω τι σημαίνει.

Όταν έφτασε Μάρτιος τα εχασα.Κατάλαβα την βλακεία μου και πλέον ήταν θεμα ζωής ή θανάτου.Πιστεψε με δεν υπάρχει πιο μεγάλη κινητήρια δύναμη από τον φόβο της αποτυχίας.Τα έπαιξα όλα για όλα.Ξενυχτια.Οταν λέμε 15 ώρες την μέρα διάβασμα εννοούμε 15 ώρες την μέρα.Τουαλετα πήγαινα αν και μόνο αν δεν άντεχα άλλο.Για 2 μήνες δεν βγήκα,όχι από το σπίτι αλλά από το δωμάτιο μου.Οταν δώσαμε πρώτο μάθημα,τα μάτια μου θόλωσαν από την ξαφνική έκθεση στον ήλιο.Απο το άγχος δεν έτρωγα κιολας γιατί δεν πεινούσα.

Το καλό με εμένα ήταν 1) ότι είμαι πεισματάρης και αν πάρω κάτι απόφαση δεν με σταματάει τίποτα
2) έχω πολύ καλή μνήμη(αρκεί να διαβάσω κάτι μια φορά συγκεντρωμένος και το θυμάμαι για καιρό)
3) Δεν είχα άλλη επιλογή.Δεν ήθελα να μείνω εκτός πανεπιστημίου.

Τωρα, μαθηματικά κάνω αυτήν την ύλη από 3η Γυμνασιου. Συμμετέχω από μικρός σε μαθηματικούς διαγωνισμούς.Μάρεζαν κιόλας.Οποτε ήξερα ότι θα γράψω.

Εκθεση είναι το στοιχείο μου πάλι από μικρός.Εγραφα για χρόνια στην σχολική εφημεριδα και ανήκω στα παιδιά που το έχουν με τον λόγο.Χωρις να θέλω να περιαυτολογώ.

Φυσική διάβασα 2 μήνες κυριολεκτικά.Αλλά είχα γερές βασεις.Αλλοι φτάνουν 3η λυκείου και ακόμη δεν ξέρουν τι είναι ΘΜΚΕ!! Εγώ αυτά τα ήξερα.Και πολλές ασκήσεις τις έλυσα με μαθηματικό τρόπο.Γιαυτο λέω με έσωσαν τα μαθηματικά.(δεν έκανα πχ αριθμητικά σε σχέση με άλλους συμμαθητές μου.Μια μια μονάδα μαζεύονται) Ήμουν τυχερός όμως,γιατί από τα 5 κεφάλαια διάβασα τα 3 πολύ καλά( ασκήσεις).Και αυτά έπεσαν.

Χημεία διάβασα τέλεια το σχολικό.Την χημεία την μισούσα.Μονο σχολικό διάβασα.Θεωρια τα έπιασα όλα σωστά.Και από ασκήσεις,έτυχε να δω κάποιες και ένα από τα θέματα έμοιαζε με αυτό που έπεσε και με λίγη κριτική σκέψη το εγραψα.

Τέλος βιολογία,αφιερωνα κάθε μέρα και από λίγο.Ειδικα τις 4 τελευταίες μέρες δεν κοιμήθηκα 1 μέρα καθόλου.Στην βιολογία αποφάσισα,και καλά έκανα όπως αποδείχτηκε να μην κάτσω να μάθω αποστήθιση αλλά να τα κατανοήσω.Ειδα πολλά βιντεάκια,κυρίως ξένα.Και μετά έπιασα και ελυνα ασκήσεις.

Έλυσα όσο πιο πολλά προηγούμενα θέματα μπορουσα σε όλα τα μαθήματα.

Για να μην μακρηγορω και το που θέλω να καταλήξω.
1ον) Κάθισα και ξεσκιστηκα τους τελευταίους 2 μήνες.Ξεσκιστηκα σε βαθμό καταπόνησης. Από τότε που τελειώσαμε όλη μέρα κοιμάμαι.
2ον) Δεν άκουσα κανέναν που μου έλεγε δεν μπορω και είναι ντροπή να σκέφτομαι να περάσω μέχρι και σε ΤΕΙ. Το πίστεψα και δεν κοίταξα πίσω.Λιγο κάποια στιγμή τα ψιλοαφησα γιατί λέω δεν έχει νόημα δεν θα τα καταφέρω αλλά κυριολεκτικά σκυλιασα και δεν ξαναέκανα τέτοιες σκέψεις και το πήγα μέχρι τέλους.
3ον) όταν τελείωσαμε ήρθε όλη η κούραση και όλοι οι φόβοι.Λεω δεν έγραψα τίποτα.Δεν θα περάσω πουθενά.Δεν ήξερα καν αν έγραψα καλά η όχι.Και είχα και τα στάνταρ μου χαμηλά για να μην απογοητευτώ και καταρρεύσει.

Θα το ξανάκανα? ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ!! Είναι αγώνας με την ψυχή και το μυαλό σου αλλά και το σώμα σου.Τετοια πίεση θα μπορούσε να με στείλει στο νοσοκομείο.Γιατι να τα περάσεις όλα αυτα και να μην διαβάζεις συστηματικά από την αρχή της χρονιάς χαλαρά ένα 5ωρο την μέρα?

Αλλά κρατάω επίσης και ότι μπορείς να πετύχεις καλή βαθμολογία σε λίγο διαστημα.,ανεξάρτητα από το σου λένε οι υπόλοιποι.Εγραψα πιο καλά από παιδιά που διάβαζαν 2 χρόνια. και αυτό γιατί; Γιατί οι πανελλήνιες είναι πολυπαραγοντική διαγωνισμός. Θέλει διάβασμα αλλά και πολλά άλλα. Πίστη,τύχη,θέληση και προς θεού ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ! Όταν έγραφα δεν σκεφτόμουν τίποτα! Ήμουν χαλαρός και έτσι δεν έκανα βλακωδες λάθη απροσεξίας που έπειτα τα μετανιωνα.Μαζευα τις μονάδες μια προς μια.

Αν κάτι θα μπορούσατε να κρατήσετε από την εμπειρία μου είναι να μην τα παρατάτε ποτέ!ΠΟΤΕ! Και μια μέρα να έχει μείνει καθηστε ξεσκιστικε.Καλυτερο από το να κάθεστε και να κλαιγεστε. Μπάλα είναι και γυριζει.Και ο αγώνας κρατάει 90'.

Παρόλαυτα διαβάστε συστηματικά.Αυτες είναι εξτριμ καταστάσεις και δεν τις προωθώ με τίποτα. Ασχετα που σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα έγραφα αν διάβαζα συστηματικά όλη την χρονιά! Καλή επιτυχία σε όλους!


Εξακολουθούμε όλοι να αναρωτιόμαστε γιατί έδωσες πανελλήνιες αφού πέρσι έβγαλες (όπως λες) 19.800 μόρια.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αρχική δημοσίευση από: Scandal
Συνονόματε, είναι πολύ κοντά οι βαθμοί μας!! :D
Οι δικοί μου:



Σύνολο: 14.421
Είμαι αρκετά ικανοποιημένος (ειδικά αν σκεφτούμε ότι δεν επένδυσα μέσα στη χρονιά ιδιαίτερα πολύ χρόνο για τις πανελλήνιες).

Περνάω σίγουρα σε σχολή πληροφορικής επαρχίας και για κάποιους λόγους, μπορώ να πάρω μετεγγραφή για την Πληροφορική ΟΠΑ που με ενδιαφέρει :)
Εντυπωσιακή απόδσση για έναν βετεράνο τον Πανελλαδικών που αποφάσισε να δώσει Πανελλαδικές μετά από πολλά χρόνια και σίγουρα με λιγότερο χρόνο στο διάβασμα απο τους άλλους.

Η βαθμολογία στην έκθεση αρκετά καλή πιστεύω ότι έχασες στις ασκήσεις και λιγότερο στην κύρια έκθεση. Τα μαθηματικά δυστυχώς αν τα αφήσουμε μας αφήνουν εγώ δε θυμάμαι τπτ πλέον οπότε ήθελε πολύ χρόνο για προετοιμασία πράγμα που λίγοι μεγάλοι μπορούν να διαθέσουν. Εδωσες τον αγώνα σου και πέτυχες τον σκοπό σου αυτό έχει σημασία.
Μπράβο από μένα.

Αρχική δημοσίευση από: Αγγελος Κοκ
58 78 χααχαχαχα τι διαολο. Αυτα τα ατομα ειναι φουλ κομπλεξικα

ο Πέτρος έχει μια άριστη παραγωγή λόγου.... ο ένας φιλόλογος το διέκρινε και τον επιβράβευσε (έχασε στις ασκήσεις), ο άλλος προφανώς ΄ήθελε να τελειώνει γρήγορα και έκανε διόρθωση με γοργούς ρυθμούς και δεν διέκρινε τόσο όσο θα έπρεπε την παραγωγή.
Το μάθημα πρέπει να καταργηθεί παιδιά δεν έχει κανένα νόημα για τις θετικοτεχνολογικές σχολές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Maimou

Νεοφερμένος

Η Maimou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε γενικα τι παιζει με τις αναβαθμολογησεις; Στην εκθεση εγραψα πολυ πιο κάτω απ’ όσο περιμενα και απ’ όσο περίμεναν όλοι καθηγητές φίλοι συμμαθητές κλπ. 15 εγραψα ενώ ηταν σιγουρο ότι θα πηγαινα πάνω από 17 Ε και όσο ναναι δεν είναι και μικρή διαφορα. Μέσω ενός καθηγητή μου που είναι διορθωτής ειχα δει τις οδηγιες σύμφωνα με τις οποίες το υπουργείο ειχε ορίσει να γίνεται η βαθμολόγηση του κάθε ζητούμενου και ηταν σιγουρο ότι είχαν πιασει κάπου 33-34/35 στη θεωρία, κάπου 20/25 στην περιληψη και μετα εκθεση στην χειρότερη περίπτωση κάπου Στα 30/40. Δεν είμαι πολυ φαν των εκτιμήσεων αλλα για την εκθεση ηταν η πρωτη φορα που ήμουν τόσο σιγουρη για το τι εχω γράψει και βλεπω κι αλλα παιδιά που οι διάφορες των βαθμολογητών είναι τραγικά μεγάλες ή έγραψαν πολυ χειρότερα αλλα και καλυτερα αποσο πίστευαν. Προφανώς τετοια γινοται κάθε χρόνο αλλα αρνούμαι να πιστεψω ότι περσι που ειχα βγει τελειως εκτός θέματος, δεν ειχα γράψει επίλογο και ειχα κάνει λαθος τα μισα συνώνυμα ΣΥΝ το ότι η περιληψη μου ηταν γτπ ειχα γράψει ακριβως όσο φέτος που η θεωρία μου ηταν άριστη και η περιληψη και η εκθεση μου ηταν από τις πολυ καλές μου. Αξιζει πίστευετε να το δοκιμάσω; Αποτι μου παν πρέπει να γίνει εισαγγελική παρέμβαση κλπ και δεν ξερω αν τελικα θα βγει και απαυτο η θα φαω τα μούτρα μου.

Ειλικρινά δε ξέρω αν φαίνομαι Νάρκισσος αλλά έγραφα πάρα πολύ καλές εκθέσεις! Έγραφα 30 με 34 στα 40! Αρνούμαι να δεχτώ τέτοιο ρεζίλι! Περίμενα ότι θα πήγαινα για 17 αφού έκανα ολοσωστες τις ασκήσεις εκτός από μια και έδωσα την έκθεση μου με πολύ πίστη σε αυτό που έκανα! Και η περίληψη μου θεωρώ ότι ήταν πάρα πολύ καλή αφού και σε αυτές έγραφα πολύ καλά όσο ήμουν στο φροντιστήριο. Και μάλιστα με καθηγητή που είχαμε διαφορετικές απόψεις πολιτικά και μου έλεγε να έχω μετριασμένο πολιτικό τόνο, αλλά πως όντως γράφω πολύ καλά! Είδα το 11.8 και έφριξα! Στη χειρότερη των χειροτερων περίμενα 13! Μου είχαν πει στο φροντ ότι δεν αξίζει το κόπο για επανεξέταση και αν οι βαθμολογητές σου είναι και οι δύο κοντά πολύ, άστο να πάει στα κομμάτια.... Θα τη θυμάμαι μια ζωή προσωπικά τέτοια κατάντια ακόμη και να περάσω!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top