Απορίες και πληροφορίες για τα ΙΕΚ

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
καλησπερα.να κανω μια ερωτηση.τα δημοσια ιεκ εχουν απουσιες?αν ναι ποτε σε διαγραφουν απο το διεκ?

Έχουν απουσίες. Το "όριο"-σύνολο απουσιών που "δικαιολογούνται", ως ποσοστό, είναι στο 20% (αν θυμάμαι καλά). Εξαρτάται, λοιπόν, από τον αριθμό ωρών που διδάσκεται το κάθε μάθημα την εβδομάδα (και άρα στο σύνολό τους στο εξάμηνο).

Φαντάζομαι, η οριστική διαγραφή από το ΔΙΕΚ γίνεται με Υπ. Δήλωση και λογικά μετά από επικοινωνία με τη γραμματεία, αφού δεν θα έχουν πληρωθεί τα δίδακτρα του επόμενου εξαμήνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boss

Νεοφερμένος

Ο Boss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
αν ας πουμε τελικα δεν θελω να παρακολουθησω το α εξαμηνο και δεν πατησω θα μπορεσω να εγγραφω στο β εξαμηνο η θα διαγραφω απο το ιεκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seito0n

Νεοφερμένος

Ο Seito0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα ιδιωτικά ιεκ...είμαι γραμμένος σένα ιεκ και θέλω να πάω σε αλλα.αλλα δεν "μαφηνουν" gt μου λένε ότι πρέπει να πληρώνω 6 μήνες χωρίς να κάνω μάθημα και ας έχω κάνει αίτηση διαγραφής..ισχύει αυτό η μου λένε ότι νάναϊ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα ιδιωτικά ιεκ...είμαι γραμμένος σένα ιεκ και θέλω να πάω σε αλλα.αλλα δεν "μαφηνουν" gt μου λένε ότι πρέπει να πληρώνω 6 μήνες χωρίς να κάνω μάθημα και ας έχω κάνει αίτηση διαγραφής..ισχύει αυτό η μου λένε ότι νάναϊ????
Όταν γράφτηκες υπέγραψες κάτι χαρτιά. Αν μέσα στα χαρτιά αυτά γράφει κάτι τέτοιο, τότε πρέπει να πληρώσεις :-/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα ιδιωτικά ιεκ...είμαι γραμμένος σένα ιεκ και θέλω να πάω σε αλλα.αλλα δεν "μαφηνουν" gt μου λένε ότι πρέπει να πληρώνω 6 μήνες χωρίς να κάνω μάθημα και ας έχω κάνει αίτηση διαγραφής..ισχύει αυτό η μου λένε ότι νάναϊ????

Το πουλι και την υπογραφη μας προσεχουμε που τα βαζουμε :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alekos123asd

Νεοφερμένος

Ο alekos123asd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ολους
Με λένε αλεξανδρο είμαι 17 χρονών και πηγαίνω 3 λυκείου σε επαλ για πληροφορική.
Και επειδή με βλέπω στης πανελλήνιες να μην περάσω κάπου, σκέφτομαι να πάω σε κάποιο ιεκ η δημόσιο η ιδιωτικό δεν ξέρω ακόμα.
Και θα ηθελα να μάθω κάποια πραγματάκια που με απασχολούν..
Ερωτησεις (Έχω πολλές :P:P )

1)Ποσο κοιμαινονται πάνω κάτω οι τιμές στα δημοσιά και τα ιδιωτικά;
2)Ειναι καλα; δηλαδη μαθαινεις κατι η δεν μαθαινεις κατι, η μαθαινεις και αυτα ειναι ελαχιστα; υπαρχει πρακτικη ασκηση;
3)Συνηθως ποσες ωρες ειναι την ημερα;
4)Υπαρχει κατι αλλο εκτος απο ιεκ, το οποιο να μπορει να ακολουθησει καποιος; φυσικα με ειδικοτιτα πληροφορικη :clapup:
5)Το πτυχιο τον ιεκ πλεον μετραει εξω στην αγορα εργασιας, δηλαδη μπορει να σου εξασφαλησει το μελλον σου, η να βρεις μια καλη δουλεια;

Αυτααααα

Ευχαριστωωωωωωωωω
:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Στα δημόσια νομίζω είναι 370 το εξάμηνο. Δε θα σου πρότεινα το ιεκ. Χίλιες φορές καλύτερα θα ήταν να πας στο τει. Έχω ένα γνωστό που τελείωσε ιεκ πληροφορικής και πηγαίνει απο σπίτι σε σπίτι για να κάνει φορματ (ουτε 100ευρω δε βγάζει το μήνα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ολους
Με λένε αλεξανδρο είμαι 17 χρονών και πηγαίνω 3 λυκείου σε επαλ για πληροφορική.
Και επειδή με βλέπω στης πανελλήνιες να μην περάσω κάπου, σκέφτομαι να πάω σε κάποιο ιεκ η δημόσιο η ιδιωτικό δεν ξέρω ακόμα.
Και θα ηθελα να μάθω κάποια πραγματάκια που με απασχολούν..
Ερωτησεις (Έχω πολλές :P:P )

1)Ποσο κοιμαινονται πάνω κάτω οι τιμές στα δημοσιά και τα ιδιωτικά;
2)Ειναι καλα; δηλαδη μαθαινεις κατι η δεν μαθαινεις κατι, η μαθαινεις και αυτα ειναι ελαχιστα; υπαρχει πρακτικη ασκηση;
3)Συνηθως ποσες ωρες ειναι την ημερα;
4)Υπαρχει κατι αλλο εκτος απο ιεκ, το οποιο να μπορει να ακολουθησει καποιος; φυσικα με ειδικοτιτα πληροφορικη :clapup:
5)Το πτυχιο τον ιεκ πλεον μετραει εξω στην αγορα εργασιας, δηλαδη μπορει να σου εξασφαλησει το μελλον σου, η να βρεις μια καλη δουλεια;

Αυτααααα

Ευχαριστωωωωωωωωω
:D:D
Αλεξανδρε , εισαι πιτσιρικας ακομα οποτε εχεις πολλες επιλογες .
Αν υπαρχει η δυνατοτητα φυγε εξωτερικο πχ Αγγλια για σπουδες δε θα το μετανιωσεις.

Τα ΙΕΚ ειναι επιλογη αναγκης κατ εμε αν πχ δεν εχει λεφτα για εξω η οικογενεια κλπ
Αν μονη σου επιλογη ειναι το ιεκ και σου αρεσει η πληροφορικη πηγαινε εκει.
Ειναι λιγο ζωρικος χωρος γιατι μπορει να δουλευεις μονος για ψιχουλα με φορματ κλπ
γενικα η πληροφορικη δεν τραβα στην Ελλαδα ισως γιατι και οι Η/Υ εγιναν αναλωσιμοι
με 270 ευρω αγοραζεις λαπτοπ.
Προσωπικη μου αποψη παντα, για ιεκ καλυτερα κουρεας στην αναγκη να ανοιξεις κατι.
Γενικα τα ιεκ δεν εναι και τα καλυτερα χαρτια βεβαια παιζει ρολο τι σου αρεσει σαν αντικειμενο
367 το εξαμηνο πληρωνεις στα κρατικα ιεκ , εχεις υποχρεωτικες παρουσιες -αναλογα την ειδικοτητα
συνηθως φοιτας 2 χρονια + 6 μηνες προαιρετικη πρακτικη.
Υπαρχουν και τα ΚΕΜΕ (κολεγια) που πληρωνεις πολλα λεφτα και ειναι πιο γερα χαρτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alekos123asd

Νεοφερμένος

Ο alekos123asd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις σας.
Το να παω στο εξωτερικο ειναι δυσκολο, επειδη δεν ξερω καλα αγγλικα και δεν εχω και την οικονομικη δυνατοητα.
Το να περασω σε ΤΕΕ δεν ξερω, ειναι πολυ δυσκολο, θα διαβασω αλλα...
Το ξερω οτι ο κλαδος της πληροφορικης ποια στην ελλαδα δεν ειναι ο καλυτερος, και βγαινουν και πολλα ατομα.
Τωρα εμενα ο σκοπος μου δεν ειναι να ακολουθησω κατι αλλο και να αφησω την πληροφορικη, αλλα ουτε και να σπουδάσω πληροφορική και να περιμένω να με παρουν καπου αλιος δεν θα θελω να μπω σε καμια αλλη δουλεια.
Απλος επειδη μου αρεσει η πληροφορικη, θελω να μαθω περισσοτερα επανω στο θεμα τον υπολογιστων, τωρα εαν αυτο θα μου εξασφαλισει το μελλον μου, δεν ξερω..
Τα κολεγια ειναι καλα;
Ποσο καιρο ειναι; και οι τιμες;
Ευχαριστωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις σας.
Το να παω στο εξωτερικο ειναι δυσκολο, επειδη δεν ξερω καλα αγγλικα και δεν εχω και την οικονομικη δυνατοητα.
Το να περασω σε ΤΕΕ δεν ξερω, ειναι πολυ δυσκολο, θα διαβασω αλλα...
Το ξερω οτι ο κλαδος της πληροφορικης ποια στην ελλαδα δεν ειναι ο καλυτερος, και βγαινουν και πολλα ατομα.
Τωρα εμενα ο σκοπος μου δεν ειναι να ακολουθησω κατι αλλο και να αφησω την πληροφορικη, αλλα ουτε και να σπουδάσω πληροφορική και να περιμένω να με παρουν καπου αλιος δεν θα θελω να μπω σε καμια αλλη δουλεια.
Απλος επειδη μου αρεσει η πληροφορικη, θελω να μαθω περισσοτερα επανω στο θεμα τον υπολογιστων, τωρα εαν αυτο θα μου εξασφαλισει το μελλον μου, δεν ξερω..
Τα κολεγια ειναι καλα;
Ποσο καιρο ειναι; και οι τιμες;
Ευχαριστωωω
Τα κολεγια-ΚΕΜΕ ειναι κανουργια περιπτωση στην Ελλαδα , ειναι γερο πτυχιο ,υπαρχουν παραρτηματα
ξενων πανεπιστημιων τωρα για ισοτιμια θα σε γελασω ψαξ το εχεις καιρο.
Τα λεφτα ομως ειναι πολλα δεν ξερω με λεπτομερειες κανα 7χιλιαρο το χρονο υπολογιζω και παλι ψαξ το.
Τα ΙΕΚ ειναι κορεσμενα γενικα με περιορισμενες δυνατοτητες.(Ειμαι αποφοιτος 2 ΙΕΚ)
Φυσικα και αυτα εχουν καποια αξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Σου αρέσει η Πληροφορική = Δαβάζεις τα μαθήματα στο ΕΠΑΛ = εύκολα μπαίνεις σε ΤΕΙ Πληροφορικής

Γενικά απο το ΕΠΑΛ είναι εύκολο να μπείς γιατί τα περισσότερα παιδία ειναι στον κόσμο τους και δεν θέλουν να πάνε παραπέρα. Πως είσαι τόσο σίγουρος οτι δεν θα περάσεις?

άποψη μου, ξέχνα ΙΕΚ και κολλέγια με το ΤΕΙ μπορείς να κάνεις πολλα περισσότερα πράγματα στην συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Σου αρέσει η Πληροφορική = Δαβάζεις τα μαθήματα στο ΕΠΑΛ = εύκολα μπαίνεις σε ΤΕΙ Πληροφορικής

Γενικά απο το ΕΠΑΛ είναι εύκολο να μπείς γιατί τα περισσότερα παιδία ειναι στον κόσμο τους και δεν θέλουν να πάνε παραπέρα. Πως είσαι τόσο σίγουρος οτι δεν θα περάσεις?

άποψη μου, ξέχνα ΙΕΚ και κολλέγια με το ΤΕΙ μπορείς να κάνεις πολλα περισσότερα πράγματα στην συνέχεια.
Μακαρι το παιδι να παει σε ΤΕΙ . Αλλα που στηριζεις οτι με το ΤΕΙ θα ειναι καλυτερα;
Φιλε μου ειμαι καποιας ηλικιας και νομιζω οτι τα κολεγια που πλεον αναγνωριστηκαν εχουν
ισχυ απλα ο χωρος της πληροφορικης ειναι κορεσμενος στη χωρα και εχει γεμισει αποφοιτους.
Αν θεωρεις οτι με το ΤΕΙ θα διοριστει στο δημοσιο πλεον οι προσληψεις ειναι ελαχιστες εως ανυπαρκτες
σε σχεση με τον ογκο των αποφοιτων. Παλια και απο ιεκ εμπαιναν μιλιουνια.

Τα ιεκ οκ σαμποταριστηκαν απο πολλους(κακως) τα κολεγια ομως εχουν πρεστιζ.
Απλα θελουν πολλα λεφτα και στην τελικη αν εχεις φραγκα πας κι εξω .
(λεμε αν...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Μακαρι το παιδι να παει σε ΤΕΙ . Αλλα που στηριζεις οτι με το ΤΕΙ θα ειναι καλυτερα;
Φιλε μου ειμαι καποιας ηλικιας και νομιζω οτι τα κολεγια που πλεον αναγνωριστηκαν εχουν
ισχυ απλα ο χωρος της πληροφορικης ειναι κορεσμενος στη χωρα και εχει γεμισει αποφοιτους.
Αν θεωρεις οτι με το ΤΕΙ θα διοριστει στο δημοσιο πλεον οι προσληψεις ειναι ελαχιστες εως ανυπαρκτες
σε σχεση με τον ογκο των αποφοιτων. Παλια και απο ιεκ εμπαιναν μιλιουνια.

Τα ιεκ οκ σαμποταριστηκαν απο πολλους(κακως) τα κολεγια ομως εχουν πρεστιζ.
Απλα θελουν πολλα λεφτα και στην τελικη αν εχεις φραγκα πας κι εξω .
(λεμε αν...)

Τα Κολλέγια αναγνωριστηκαν σε μια νύχτα έπειδη θέλουν να καταστρέψουν την δωρεάν τριτοβάθμια εκπαίδευση. Εμένα δεν μου λέει κάτι αυτό.
Δεν σημαίνει πως είναι ισάξια με τα ΤΕΙ. Εχω δεί προγράμματα σπουδών Κολλεγίων (πληροφορική) δεν έχουν καμία σχέση με των ΤΕΙ και οι καθηγητές το ίδιο.
Ποιός είναι καλύτερος θα το κρίνει ο εργοδότης (ΤΕΙ,κολλέγιο,πανεπιστήμιο,ΙΕΚ). Επίσεις δεν εννοούσα ως λύση το δημόσιο αλλα γνώση, μεταπτυχιακά κλπ.

Όλα αυτά είναι λόγια του αέρα.. ανάλογα σε ποιό τμήμα θα μπείς, τι θες να κάνεις κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κοστας12346

Νεοφερμένος

Ο Κοστας12346 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα,παω 3η Λυκειου σε Γενικο! Θελω λοιπον να ρωτησω αν μπορω με απολυτηριο λυκειου με ανδοσχολικες εξετασεις να παω σε καποιο δημοσιο ΙΕΚ μηχανολογιας;

ή θα πρεπει να δωσω πανελληνιες;


Eυχαριστω εκ των προτερων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Δεν είναι υποχρεωτικές οι πανελλαδικές για να πας σε ιεκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Η αδερφή μου θέλει να ασχοληθεί με τον χόρο της κομμωτικής και είμαστε σε φάση που ψαχνόμαστε για να της βρούμε μια καλή σχολή από άποψη ποιότητας μαθημάτων αλλά και επαγγελματικής αποκατάστασης.Έχεται κάποια υπόψη σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Το ΑΚΜΙ το έχεις κοιτάξει; Νομίζω είναι απ' τα καλύτερα ΙΕΚ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
σκεφτομαι πολυ σοβαρα να δωσω ενδοσχολικες ...αλλα δεν 3ερω απο την μια οι γονεις μ περιμενουν να περασω καπου απο την αλλη εγω να μην με ενθουσιαζει καποια σχολη..σκεφτομαι να παω σε ιεκ αισθητικηαλλα θα εχω προοπτικες αμα παω σε ιεκ?3ερετε κανενα καλο αισθητικης ??της ιεκ 3υνης ειναι καλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michalis-1993-

Νεοφερμένος

Ο michalis-1993- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας
Σκέφτομαι απο του χρόνου να πάω σε δημόσιο ΙΕΚ για τεχνικός οχημάτων.

Αξίζει να πάω σε ΕΠΑΛ για 2 χρόνια μόνο για την ειδικότητα και μετά να κάνω 1 χρόνο στο ΙΕΚ ή να πάω κατευθείαν για 2 χρόνια κανονικά στο ΙΕΚ;

Υ.Γ. Το πτυχίο απο το ΕΠΑΛ είναι επιπέδου 3 και των ΙΕΚ επιπέδου 4 σωστά;

ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μητσάρας

Νεοφερμένος

Ο Μητσάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!Το πηρα λοιπον αποφαση φετος ΔΕΝ περναω..δηλαδη αμα περασω θα ναι καμια επαρχια που δεν παω για κανενα λογο και το να ξαναδωσω δεν το συζηταμε καν!..Σκεφτηκα λοιπον ΙΕΚ..εχω καποιες αποριες ομως..Αμα τελικα αποφασισω να παω ΙΕΚ..πως εγγραφομαι?ποσο καιρο διαρκουν οι σπουδες εκει?θελει μεσο για να μπεις?πληρωνεις?Εχει προοπτικες? (μεχρι στιγμης με ενδιαφερει να κανω κατι με υπολογιστες αλλα κυριοτερα με μουσικη).Αν μπορειτε,απαντηστε :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top