Γενικό -  Απορίες για την Α' Λυκείου

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Η Α' Λυκείου είναι πιο δύσκολη από τη Γ' Γυμνασίου;;:hmm:

Xμ...Τι να σου πω τώρα...
Κοίτα,σε ένα μαθητή η Α Λυκείου μπορεί να φαίνεται πιο δύσκολη,σε κάποιον άλλο πιο εύκολη.Προσωπικά,πιστεύω ότι στην Α Λυκείου είναι πιο δύσκολο να πάρεις βαθμό σε σχέση με τη Γ Γυμνασίου.(αυτό όσον αφορά στους βαθμούς.)Όσον αφορά στα μαθήματα,εντάξει,το επίπεδο είναι λίγο πιο δύσκολο,γιατί είναι και Λύκειο,αλλά αν διαβάζεις,δε θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα.Δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη δυσκολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Xμ...Τι να σου πω τώρα...
Κοίτα,σε ένα μαθητή η Α Λυκείου μπορεί να φαίνεται πιο δύσκολη,σε κάποιον άλλο πιο εύκολη.Προσωπικά,πιστεύω ότι στην Α Λυκείου είναι πιο δύσκολο να πάρεις βαθμό σε σχέση με τη Γ Γυμνασίου.(αυτό όσον αφορά στους βαθμούς.)Όσον αφορά στα μαθήματα,εντάξει,το επίπεδο είναι λίγο πιο δύσκολο,γιατί είναι και Λύκειο,αλλά αν διαβάζεις,δε θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα.Δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη δυσκολία.
:iagree: και περα απ αυτο ειναι μεχρι να προσαρμοστεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
:iagree: και περα απ αυτο ειναι μεχρι να προσαρμοστεις...
Αυτό με τους βαθμούς συμβαίνει και στις άλλες τάξεις του Λυκείου;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Αυτό με τους βαθμούς συμβαίνει και στις άλλες τάξεις του Λυκείου;;:hmm:

Αυτό εμείς δε μπορούμε να στο πούμε με σιγουριά,αλλά λογικά ναι.Αλλά εντάξει,μη φανταστείς καμιά μεγάλη διαφορά.Mη σε νοιάζει ο βαθμός,εσύ να διαβάζεις και θα δεις ότι δε θα χεις πρόβλημα.: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εγω απο τοτε που μπηκα στο λυκειο -δε ξερω γιατι-επαψαν να με αφορουν οι βαθμοι.κοιταγα μονο να καταλαβαινω το μαθημα και να διαβαζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Μπορεί λιγο κάποιος να μου πει πως μετράνε οι βαθμοί γιατι δεν έχω ιδέα?? αλλο πέρνεις στα γραπτά και άλλο στα προφορικά?? Ακομη είναι αλήθεια οτι πλέον θα μετρανε τα διαγωνίσματα στα 100?? και οχι οπως στο Γυμνασιο μέχρι το 20...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Έτσι έχω ακούσει απο παιδια που πάνε Λύκειο ότι μετράνε στα 100.Τώρα αν είναι αληθεια δεν ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
στα 100 το μετρανε αλλα ο βαθμος στα 20 βγαινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ωραία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ακριβώς για τον Λόγο που πάω φροντιστήριο
Λοιπόν ακούστε τιμές:
2 Μαθήματ:Γεωμετρία-Άλγεβρα 140ευρώ
3 Μαθήματα:Αλγεβρα-Γεωμετρία-Φυσική 230 ευρώ

Πόσες ώρες θα κάνεις φροντιστήριο (στο κάθε μάθημα ξεχωριστά);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω δεν καταλαβαινω αν η γυμναστικη ειναι ενα μαθημα,το οποιο συμμετεχει στην διεξαγωγη το γενικου μεσου ορου στην α λυκειου.θα το εκτιμουσα αν με διαφωτιζε καποιος. ειμαι νεος σε αυτη την διαδικτυακη διευθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
εγω δεν καταλαβαινω αν η γυμναστικη ειναι ενα μαθημα,το οποιο συμμετεχει στην διεξαγωγη το γενικου μεσου ορου στην α λυκειου.θα το εκτιμουσα αν με διαφωτιζε καποιος. ειμαι νεος σε αυτη την διαδικτυακη διευθυνση.

Καλώς ήρθες.:)
Όχι,η γυμναστική,δε μετράει στο μέσο όρο.Απλά μπαίνει ο βαθμός,τυπικά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
και ποια αλλα μαθηματα δεν μετρανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
και ποια αλλα μαθηματα δεν μετρανε?
Μόνο η γυμναστική δεν μετράει στο μέσο όρο !!!!Όπως επίσης και κάποια μαθήματα επιλογής!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Η πληροφορική δεν μετράει στον μέσο όρο. Τα μαθήματα που έχω 20 πάντα ρε γαμώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
τα γαλλικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Η πληροφορική δεν μετράει στον μέσο όρο. Τα μαθήματα που έχω 20 πάντα ρε γαμώτο.

Ναι ούτε η πληροφορική ούτε η γυμναστική μετράει στο μέσο όρο..Η ψυχολογία κ η β ξένη γλώσσα,αυτά ναι μετράνε κ πολλές φορές μπορούν κ να στον ανεβάσουν..ειδικά οι μαθητές που έχουν πρόβλημα να μείνουν,πολλές φορές τα μαθήματα επιλογής τους βοηθάνε στο τελικό βαθμό!:iagree::iagree::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
τι να κανω με τα μαθηματικα?ειναι δυο ξεχωριστα μαθηματα αλγεβρα και γεωμετρια.θα μου κατεβαζουν το μεσο ορο.ειναι πολυ δυσκολα?στισ εξετασεισ θα μπει θεωρια ωστε να παρω κανα βαθμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Στην άλγεβρα μπαίνει ένα θέμα θεωρία όπως και στη Γεωμετρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
και ποσο πιανει στους βαθμους η θεωρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top