Απορίες για κατατακτήριες

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
γεια σας, εγώ σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες στο τμήμα ειδικής αγωγής του βόλου, θα δείξει βασικά....:confused: όσοι περάσουν με κατατακτήριες δικαιούνται βιβλία και διαμονή στις εστίες; είναι κάτι που με προβληματίζει. πιστεύω πως αν δε παρακολουθώ δύσκολα θα τελειώσω τη σχολή.

οχι, δεν εχεις τα προνομια των φοιτητων στο δευτερο πτυχιο, πασο, εστιες, βιβλια, δυστυχως,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nipiagogos

Νεοφερμένος

Η nipiagogos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
τουλάχιστον μπορούμε να δανειστούμε από βιβλιοθήκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Καλησπέρα! Λοιπόν, γράφω στο ίδιο νήμα καιρό μετά την τελευταία ανάρτηση αλλά έχω ερωτήσεις πάνω στο θέμα κατατακτήριες εξετάσεις. Είμαι απόφοιτος ιατρικής, τελείωσα κι εργάζομαι. Έχω αποφασίσει προ πολλού πως η σχολή και το επάγγελμα -σε όλες τις εκφάνσεις του- δε με εκφράζουν. Θέλω να δώσω κατατακτήριες σε σχολή σχετική με υπολογιστές αλλά δυσκολεύομαι να αποφασίσω ποια: πληροφορική, μηχανικών πληροφορικής ή μηχανικών η/υ & πληροφορικής; Με ενδιαφέρουν κυρίως το λογισμικό και ο προγραμματισμός, λιγότερο το υλικό.

Πέραν αυτού ο Δεκέμβριος είναι κοντά και δε ξέρω κατά πόσο είναι ρεαλιστικό να ανταγωνιστώ αποφοίτους σχολών θετικών επιστημών και πολυτεχνείων σε μαθηματικά κλπ· η τελευταία επαφή με τέτοια μαθήματα ήταν στις Πανελλαδικές χρόνια πριν. Τέλος, ισχύει ότι οι εισακτέοι από κατατακτήριες δε δικαιούνται δωρεάν βιβλία και μειωμένο εισιτήριο; Με τις φοιτητικές εστίες τι παίζει;


Xαχα αν δεν σου αρεσει η σχολη σου εσενα, τι να πω κι εγω που σκυλομετανιωνω που δεν πηγα Θετικη για να παω Ιατρικη και τελειωσα τη ρημαδα τη Νομικη. (No offence, απωθημενα δικα μου βγαζω....)

Για δωρεαν βιβλια και μειωμενο εισητηριο ουτε καν αυτοι που περασαν απο πανελλαδικες δεν δικαιουνται, ποσο μαλλον αυτοι απο κατακτηριες. Δυστυχως ετσι ειναι η κατασταση, λες και δεν φτανει ο κοπος και η προσπαθεια των αποφοιτων που θελουν να βγαλουν και μια δευτερη σχολη μηπως και εχουν λιγο καλλιτερη μοιρα σε αυτο το ολο πιο απαιτητικο και αβεβαιο εργασιακο τοπιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
τουλάχιστον μπορούμε να δανειστούμε από βιβλιοθήκη;

φυσικα μπορεις να δανειστεις, νομιζω μερικες εχουν και προνομια για τους φοιτητες δευτερου πτυχιου (πχ περισσοτερες μερες δανεισμου κλπ) αν εχουν και πολλα αντιτυπα.
σε εναν φιλο μου που ειπε οτι ειναι απο κατατακτηριες τα ειχαν δωσει για 2-3 μηνες να φανταστεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArisKal95

Νεοφερμένος

Ο ArisKal95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Kαλησπερα καλως σας βρηκα ειμαι νεο μελοσ στο φορυμ:)
Ειμαι φοιτητης μηχανικων πληροφορικης Τ.Ε στην Αρτα τωρα μπαινω στο δευτερο ετος....η σχολη πιστευω ειναι καλη αν και εχει ελλειψεις βεβαια αλλα υπαρχουν αξιολογοι καθηγητες που εχουν ορεξη βρεβαια αν δεν εχεις και εσυ ο ιδιος μερακι δεν προκειται να κανεις τιποτα..εγω παντως μεχρις στιγμης δεν εχω δυσκολευτει..., βεβαια πηγαινω σε ολες τις διαλεξεις και ψαχνομαι γενικοτερα δεν αρκουμαι μονο σε αυτα που κανουμε...τωρα να μπω στο θεμα, σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για ΗΜΜΥ βολου για αποκτησω μια γνωση παραπανω και διακιωματα ηλεκτολογου τα μαθηματα που ειναι να δωσω τα εχω κανει ιδη στο ΤΕΙ βεβαια εμεις εχουμε λιγοτερη υλη εκτος απο τον προγραμματισμο που ειναι ιδια επισης εχω και την προτινομενη βιβλιογραφια και σκεφτομαι να δωσω κατατκτηριες
Ξερω οτι ειναι χανω χρονια αλλα πιστευω οτι αξιζει εσεις τι λετε???και φοιτητες που βρησκονται ιδη στην σχολη πως τα βλεπουν τα πραγματα????
ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dean32

Νεοφερμένος

Ο dean32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Πρέπει να πάρεις πτυχίο για να δώσεις κατατακτήριες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Kαλησπερα καλως σας βρηκα ειμαι νεο μελοσ στο φορυμ:)
Ειμαι φοιτητης μηχανικων πληροφορικης Τ.Ε στην Αρτα τωρα μπαινω στο δευτερο ετος....η σχολη πιστευω ειναι καλη αν και εχει ελλειψεις βεβαια αλλα υπαρχουν αξιολογοι καθηγητες που εχουν ορεξη βρεβαια αν δεν εχεις και εσυ ο ιδιος μερακι δεν προκειται να κανεις τιποτα..εγω παντως μεχρις στιγμης δεν εχω δυσκολευτει..., βεβαια πηγαινω σε ολες τις διαλεξεις και ψαχνομαι γενικοτερα δεν αρκουμαι μονο σε αυτα που κανουμε...τωρα να μπω στο θεμα, σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για ΗΜΜΥ βολου για αποκτησω μια γνωση παραπανω και διακιωματα ηλεκτολογου τα μαθηματα που ειναι να δωσω τα εχω κανει ιδη στο ΤΕΙ βεβαια εμεις εχουμε λιγοτερη υλη εκτος απο τον προγραμματισμο που ειναι ιδια επισης εχω και την προτινομενη βιβλιογραφια και σκεφτομαι να δωσω κατατκτηριες
Ξερω οτι ειναι χανω χρονια αλλα πιστευω οτι αξιζει εσεις τι λετε???και φοιτητες που βρησκονται ιδη στην σχολη πως τα βλεπουν τα πραγματα????
ευχαριστω εκ των προτερων

ΑΕΙ= πανεπιστήμια και ΤΕΙ

εχουμε λιγοτερη υλη εκτος απο τον προγραμματισμο
επειδή σπουδάζεις πληροφορική πολύ σωστά λοιπόν

τωρα να μπω στο θεμα, σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για ΗΜΜΥ βολου για αποκτησω μια γνωση παραπανω και διακιωματα ηλεκτολογου τα μαθηματα που ειναι να δωσω τα εχω κανει ιδη στο ΤΕΙ βεβαια εμεις εχουμε λιγοτερη υλη
έχεις κάνει παρόμοια μαθήματα αλλά λογικό είναι να μην έχετε εισχωρήσει σε βάθος..Ο λόγος?? Σπουδάζεις μηχανικός πληροφορικής και όχι ηλεκτρολόγος μηχανικός (τε & πε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν εισαι του 95 εχεις χρονο μπροστα σου και δε χρειαζεται να δωσεις κατατακτηριες. Προτεινω να ξαναδωσεις πανελληνιες για ΗΜΜΥ Βόλου γιατί όχι. Δεν έχει νόημα να φας άλλα 3 χρόνια στη σχολή σου αν από τώρα έχεις αποφασίσει ότι δε σε καλύπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Η σχολη στο βολο ειναι απαιτητικη και αυτο 1)γιατι τα εργαστηρια (σε οσα μαθηματα υπαρχουν) εχουν περισσοτερο το ρολο της εξετασης παρα να σε βοηθησουν να κατανοησεις καποια πραγματα
2)ειναι γεματη αλυσιδες που σημαινει οτι αν δε περασεις μεχρι το σεπτεμβρη ενα μαθημα μπορει να σου κοπουν το επομενο ετος εως και τρια μαθηματα.
(χαρτης προαπαιτουμενων https://www.inf.uth.gr/?page_id=7186 ) . Η δυσκολια των μαθηματων εκτος μερικων εξαιρεσεων κυμαινεται σε λογικα επιπεδα.
Σε σχεση με αλλα ημμυ εχουμε λιγοτερα μαθηματα και καποια πραγματα γινονται τσαπατσουλικα,γενικα δλδ πρεπει να ψαχνεσαι μονος σου,αλλα σαν σχολη παρατηρειται βελτιωση .Σε κανα δυο χρονια θα εχουμε δικο μας κτιριο(τωρα κανουμε μαθημα στο παιδαγωγικο και εργαστηρια σε μια πολυκατοικια).Πιστευω οτι η σχολη στο βολο θα σου δωσει περισσοτερες προοπτικες απο αυτη στην αρτα και αν ασχοληθεις θα λαβεις αρκετη γνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArisKal95

Νεοφερμένος

Ο ArisKal95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ευχαριστω για τις απαντησεις σας...τωρα το να δωσω πανελληνιες δεν νομιζω ειναι πολλα τα μαθηματα ενω για κατατακτηριες ειναι μονο 3 ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολα αλλα αν δεν μπορω να γραψω τουλαχιστον πανω απο τη βαση σε αυτα ττοτε δεν προκειται να βγαλω την σχολη και πιστευω δεν υπαρχει ιδιαιτερος ανταγωνισμος στο βολο....
τα μαθηματα ποθ ειναι για κατατακτηριες locotrelos ειναι πολυ δυσκολα???
επισης το επιπεδο δθσκολιας κατακτηριων ειναι ιδια με αυτη των εξετεσεων η ειναι πιο δθσκολα για να μη παιρνουν κοσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ευχαριστω για τις απαντησεις σας...τωρα το να δωσω πανελληνιες δεν νομιζω ειναι πολλα τα μαθηματα ενω για κατατακτηριες ειναι μονο 3 ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολα αλλα αν δεν μπορω να γραψω τουλαχιστον πανω απο τη βαση σε αυτα ττοτε δεν προκειται να βγαλω την σχολη και πιστευω δεν υπαρχει ιδιαιτερος ανταγωνισμος στο βολο....
τα μαθηματα ποθ ειναι για κατατακτηριες locotrelos ειναι πολυ δυσκολα???
επισης το επιπεδο δθσκολιας κατακτηριων ειναι ιδια με αυτη των εξετεσεων η ειναι πιο δθσκολα για να μη παιρνουν κοσμο
Προσωπικα δε ξερω το επιπεδο δυσκολιας των κατακτηριων ουτε τα μαθηματα που εξεταζονται αλλα αφου δε θα δωσεις πανελληνιες βαλε τα δυνατα σου εξαλου δε χανεις και τιποτα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Από 1 έως 15 Νοεμβρίου οι αιτήσεις για τις κατατακτήριες εξετάσεις.

Καλή τύχη στους ενδιαφερόμενους:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karmela10

Νεοφερμένος

Η Karmela10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα! Φετος δινω πανελλαδικες και ενδιαφερομαι για το τμημα νοσηλευτικης σε περιπτωση που περασω στο τει αθηνων μπορω στα μεσα των σπουδων να δωσω κατατακτηριες για το αντιστοιχο τμημα στο ΑΕΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα! Φετος δινω πανελλαδικες και ενδιαφερομαι για το τμημα νοσηλευτικης σε περιπτωση που περασω στο τει αθηνων μπορω στα μεσα των σπουδων να δωσω κατατακτηριες για το αντιστοιχο τμημα στο ΑΕΙ?

΄Οχι. Πρέπει πρώτα να πάρεις το πτυχίο σου και μετά να δώσεις κατατακτήριες σε άλλη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MinaG

Νεοφερμένος

Η MinaG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για κατατακτήριες στην σχολή ψυχολογίας. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά με το ποσοστό επιτυχίας; Πόσο δύσκολο είναι; Δεν με απασχολεί η τοποθεσία καθόλου και εκτός κι αν οι διάφορες στην ποιότητα της εκπαίδευση είναι τεράστιες, ούτε ποια σχολή είναι καλύτερη. Πέραν του προφανές ότι φαντάζομαι στις 2 σχολές της Αθήνας ειναη πιο δύσκολο να μπεί κάποιος λόγο ανταγωνισμού (κάνω λάθος;), σε ποιά από τις 4, είναι πιο εύκολο να περάσεις;; Είτε λόγο μαθημάτων, είτε λόγω ζήτησης κτλ. Θα εκτιμούσα πολύ κάποια βοήθεια, καθοδήγηση σχετικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporia11

Νεοφερμένος

Ο aporia11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια,σε δυο χρονια που ευελπιστω να τελειωσω την σχολη μου σκευτομαι να κανω κατατακτηριες για Ικαρων μηχανικος αεροσκαφων αλλα δεν ξερω αν γινεται κατι τετοιο!Δεν ξερω καν τι παιζει με τις κατατακτηριες και οσο και να το εχω ψαξει,ακρη δεν εχω βγαλει.Γινεται αυτο που σκευτομαι για απο την σχολη μου στην Ικαρων ή να κοιταξω για καμια ΑΣΟΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Reith

Νεοφερμένος

Ο Reith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα και από μενα!Καινουργιος στο φορουμ αν και το παρακολουθω καιρό..Γενικά τον τελευταιο καιρο με εχει πιασει μια κριση και ενας πανικος για το μελλον μου..Ειμαι στο ΤΕΙ Αθηνας Διοικηση Επιχειρησεων και ποτε δν μου αρεσε καθολου..Καλη σχολη με καλες προοπτικες αλλα τα οικονομικα πλεον τα σιχαινομαι οσο δν παει..Ειχα μπει με το μυαλο και μονο οσο βγαλω και οπου περασω..Τωρα στα 21 μου (ξερω το αργησα) αρχισα να τα σκεφτομαι ολα πιο σφαιρικα..Μετα για αγορα εργασιας δν θελω να κανω κατι το οποιο να με μαραζωνει..Πες οτι δυσκολευοντουσαν οι δικοι μου για επαρχια σε καποια καλη σχολη?(γιατι στην αθηνα πραγματικα γινεται σφαγη) πες το οπως θες..Ειμαι τεταρτο ετος και μου μενουν καμια 10αρια για πτυχιο..Σκεφτομαι πολυ να παρω πτυχιο και μετα να κανω κατακτηριες για αλλη σχολη σε επαρχια που μου αρεσει..Πχ συστηματα πληροφορικης και αλλα παρομοια..Το θεμα που σκεφτομαι ειναι αν οντως παλι αξιζει να χασω κι αλλα χρονια απο την ζωη μου στις σπουδες..Θα μου πειτε αν ειναι να κανεις αυτο που θες καντο (και αν φυσικα επιτρεπεται οικονομικα)..Εγω τοσο καιρο αυτο νιωθω και λεω να τελειωσω και να το κυνηγησω...Ειχα δωσει 10% αλλα παλι σαν βλακας εβαλα αθηνα που δν επιασα πουθενα..Τι λετε? (έχω γραψει και σε άλλα θεματα το ιδιο και περιμενω καποιον συμπασχοντα :P )

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για κατατακτήριες στην σχολή ψυχολογίας. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά με το ποσοστό επιτυχίας; Πόσο δύσκολο είναι; Δεν με απασχολεί η τοποθεσία καθόλου και εκτός κι αν οι διάφορες στην ποιότητα της εκπαίδευση είναι τεράστιες, ούτε ποια σχολή είναι καλύτερη. Πέραν του προφανές ότι φαντάζομαι στις 2 σχολές της Αθήνας ειναη πιο δύσκολο να μπεί κάποιος λόγο ανταγωνισμού (κάνω λάθος;), σε ποιά από τις 4, είναι πιο εύκολο να περάσεις;; Είτε λόγο μαθημάτων, είτε λόγω ζήτησης κτλ. Θα εκτιμούσα πολύ κάποια βοήθεια, καθοδήγηση σχετικά :)

Η δυσκολια αποτι ξερω στις κατατακτηριες παει αναλογα με την ζητηση..Πχ αθηνα θα γινεται σφαγη ενω επαρχια δν νομιζω τοσο..Καθε σχολη εχει τα θεματα της και ΠΑΝΤΑ εξαρταται απο την σχολη..Και εγω θελω να παω ή Συρο ή Σαμο μετα τις σπουδες μου για κατι που μου αρεσει γενικα αλλα ακομα δν ξερω τι παιζει.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλησπέρα και από μενα!Καινουργιος στο φορουμ αν και το παρακολουθω καιρό..Γενικά τον τελευταιο καιρο με εχει πιασει μια κριση και ενας πανικος για το μελλον μου..Ειμαι στο ΤΕΙ Αθηνας Διοικηση Επιχειρησεων και ποτε δν μου αρεσε καθολου..Καλη σχολη με καλες προοπτικες αλλα τα οικονομικα πλεον τα σιχαινομαι οσο δν παει..Ειχα μπει με το μυαλο και μονο οσο βγαλω και οπου περασω..Τωρα στα 21 μου (ξερω το αργησα) αρχισα να τα σκεφτομαι ολα πιο σφαιρικα..Μετα για αγορα εργασιας δν θελω να κανω κατι το οποιο να με μαραζωνει..Πες οτι δυσκολευοντουσαν οι δικοι μου για επαρχια σε καποια καλη σχολη?(γιατι στην αθηνα πραγματικα γινεται σφαγη) πες το οπως θες..Ειμαι τεταρτο ετος και μου μενουν καμια 10αρια για πτυχιο..Σκεφτομαι πολυ να παρω πτυχιο και μετα να κανω κατακτηριες για αλλη σχολη σε επαρχια που μου αρεσει..Πχ συστηματα πληροφορικης και αλλα παρομοια..Το θεμα που σκεφτομαι ειναι αν οντως παλι αξιζει να χασω κι αλλα χρονια απο την ζωη μου στις σπουδες..Θα μου πειτε αν ειναι να κανεις αυτο που θες καντο (και αν φυσικα επιτρεπεται οικονομικα)..Εγω τοσο καιρο αυτο νιωθω και λεω να τελειωσω και να το κυνηγησω...Ειχα δωσει 10% αλλα παλι σαν βλακας εβαλα αθηνα που δν επιασα πουθενα..Τι λετε? (έχω γραψει και σε άλλα θεματα το ιδιο και περιμενω καποιον συμπασχοντα :P )

Και εγώ είμαι 21, φοιτώ στο τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων του Οικονομικού Πανεπιστήμιου Αθηνών και θα δώσω και εγώ κατατακτήριες φέτος, όχι βέβαια επειδή μισώ το τμήμα μου η οτιδήποτε τέτοιο.
Όντως στην Αθήνα γίνεται χαμός από ενδιαφερομένους για κατατακτήριες ΑΛΛΑ μην ξεχνάς ότι αρκεί σε πολλές περιπτώσεις να γράψεις απλά πάνω από 10/20 σε κάθε ένα από τα 3 μαθήματα. Σε μερικές περιπτώσεις βέβαια χρειάζεσαι ακόμα παραπάνω γιατί καλύπτονται οι θέσεις με μεγαλύτερες βαθμολογίες.
Το θέμα για εμένα είναι καθαρά γνωστικό. Από Δ.Ε σε πληροφορική δεν έχεις σχεδόν κανένα γνωστικό υπόβαθρο, επομένως οι κατατακτήριες θα σου είναι βουνό!! Αυτό πρέπει να είναι που πρέπει να μελετήσεις και να σκεφτείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top