Απορίες για κατατακτήριες

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Στη συγκεκριμένη σχολή μόνο ισχύει αυτό,σε άλλες του Παντείου δεν ισχύει και εμένα μου έκανε εντύπωση.
Ρώτησες τη δική σου γραμματεία αν σου αναγνωρίζονται μαθήματα; Τι έγινε;

Ολα καλά ευτυχως:)!! Έχω το δικαίωμα να αναγνωρίσω μέχρι και 12 μαθηματα (+3 αυτά που εξεταστηκαμε στις κατατακτηριες) και απο εκεί και πέρα ειναι δικό μας θεμα αν θα το τρέξουμε, θα έρθουμε σε συνεννόηση με τους καθηγητές κ.τ.λ. Πάντως, στην καλύτερη περίπτωση, τα μαθηματα που πρέπει να δώσω ντε και καλά ειναι: 60-15=45:/:!! Ε, δεν τα λες και λίγα... Btw μου εχει κολλήσει κι εμένα η τρελή ιδέα του ΜΠΣ, αλλα δεν ξέρω αν θα το τολμησω:hmm:!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitcaki07

Νεοφερμένος

Η mitcaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
να εκφρασω και εγω μια απορια...οσοι απο εσας δωσατε κατατακτηριες...αξιζε τελικα...?:)...εχω και εγω μια σχολη που θελω ιδιαιτερα αλλα επειδη δεν πετυχα μεσω πανελληνιων λεω να προσπαθησω διαμεσου κ αυτης της οδου σε 2 χρονια που τελειωνω την σχολη που βρισκομαι τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
ΤΟ εαν αξιζει εσυ το ξερεις τωρα το εαν γινεται ναι αλλα ειναι δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
να εκφρασω και εγω μια απορια...οσοι απο εσας δωσατε κατατακτηριες...αξιζε τελικα...?:)...εχω και εγω μια σχολη που θελω ιδιαιτερα αλλα επειδη δεν πετυχα μεσω πανελληνιων λεω να προσπαθησω διαμεσου κ αυτης της οδου σε 2 χρονια που τελειωνω την σχολη που βρισκομαι τωρα...

Δύσκολα θα βρεις άτομο που εχει περάσει μέσω κατατακτηριων και θα σου πει ότι δεν άξιζε σαν εμπειρία. Το διάβασμα που απαιτείται ειναι πιο κοντά στη λογική του Πανεπιστημίου, οπότε, απο αυτη την άποψη, ειναι πολυ πιο συμφέρουσα λύση απο το να μπεις στη διαδικασία να ξαναδωσεις πανελλήνιες. Εγώ πάντως είχα αποφασίσει ότι και να μην περνούσα τελικά, σίγουρα θα ξαναπροσπαθουσα. Οι πιθανότητες πλέον ειναι πολυ περισσότερες, καθώς το ποσοστό εχει αυξηθεί στο 12% του συνόλου των εισακτέων, χωρις να υπάρχει διαφορετική ποσόστωση ανάμεσα σε ΑΕΙ και ΤΕΙ. Σίγουρα απαιτείται πολυ διάβασμα, αλλα αν κανεις μια οργανωμένη προσπάθεια και ξεκινήσεις απο νωρίς την προετοιμασία, δεν πιστεύω να συναντήσεις σημαντική δυσκολία. Το σημαντικό ειναι να το πάρεις σοβαρά, να καλύψεις σε βάθος την ύλη και να αντιμετωπίσεις τα θέματα με ψυχραιμία. Εν ολίγοις, ναι, αξίζει να κανεις την προσπάθεια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Δύσκολα θα βρεις άτομο που εχει περάσει μέσω κατατακτηριων και θα σου πει ότι δεν άξιζε σαν εμπειρία. Το διάβασμα που απαιτείται ειναι πιο κοντά στη λογική του Πανεπιστημίου, οπότε, απο αυτη την άποψη, ειναι πολυ πιο συμφέρουσα λύση απο το να μπεις στη διαδικασία να ξαναδωσεις πανελλήνιες. Εγώ πάντως είχα αποφασίσει ότι και να μην περνούσα τελικά, σίγουρα θα ξαναπροσπαθουσα. Οι πιθανότητες πλέον ειναι πολυ περισσότερες, καθώς το ποσοστό εχει αυξηθεί στο 12% του συνόλου των εισακτέων, χωρις να υπάρχει διαφορετική ποσόστωση ανάμεσα σε ΑΕΙ και ΤΕΙ. Σίγουρα απαιτείται πολυ διάβασμα, αλλα αν κανεις μια οργανωμένη προσπάθεια και ξεκινήσεις απο νωρίς την προετοιμασία, δεν πιστεύω να συναντήσεις σημαντική δυσκολία. Το σημαντικό ειναι να το πάρεις σοβαρά, να καλύψεις σε βάθος την ύλη και να αντιμετωπίσεις τα θέματα με ψυχραιμία. Εν ολίγοις, ναι, αξίζει να κανεις την προσπάθεια σου.
κατα την γνωμη μου παιζουν ρολο δυο παραγοντες.
η συναφεια του αντικειμενου παλιας σχολης και νεας και η βαση στις πανελληνιες.
αν υπαρχει καποια σχεση με την παλια σχολη αξιζει σιγουρα γιατι εχεις και προβαδισμα σε σχεση με καποιους απο τους υπολοιπους υποψηφιους. αν παλι η σχολη εχει χαμηλα μορια στις πανελληνιες πιστευω οτι αξιζει να δωσεις πανελληνιες γιατι πλεον με την εμπειρια σου απαιτει πολυ λιγοτερο διαβασμα για να τα καταφερεις πανελληνιες. αν στοχευεις σε αρκετα υψηλοβαθμες σχολες καλυτερα να πας μεσω κατατακτηριων γιατι σιγουρα τα πολλα μορια απαιτουν και αρκετη προσπαθεια.
γι αυτο θεωρω πως για την καθε σχολη τα βαζεις κατω, βρισκεις την υλη, κοιτας την βαση της σχολης και προσεκτικα παιρνεις την αποφαση σου. αν η σχολη δεν ειναι αρκετα υψηλοβαθμη θεωρω πως μπορεις να δωσεις και κατατακτηριες δεκεμβριο (αν συνεχισουν να γινονται τοτε και οχι οπως φετος φλεβαρη) και ανετα αν δεν πετυχεις να κανεις προσπαθεια και στις πανελληνιες.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου παιζουν ρολο δυο παραγοντες.
η συναφεια του αντικειμενου παλιας σχολης και νεας και η βαση στις πανελληνιες.
αν υπαρχει καποια σχεση με την παλια σχολη αξιζει σιγουρα γιατι εχεις και προβαδισμα σε σχεση με καποιους απο τους υπολοιπους υποψηφιους. αν παλι η σχολη εχει χαμηλα μορια στις πανελληνιες πιστευω οτι αξιζει να δωσεις πανελληνιες γιατι πλεον με την εμπειρια σου απαιτει πολυ λιγοτερο διαβασμα για να τα καταφερεις πανελληνιες. αν στοχευεις σε αρκετα υψηλοβαθμες σχολες καλυτερα να πας μεσω κατατακτηριων γιατι σιγουρα τα πολλα μορια απαιτουν και αρκετη προσπαθεια.
γι αυτο θεωρω πως για την καθε σχολη τα βαζεις κατω, βρισκεις την υλη, κοιτας την βαση της σχολης και προσεκτικα παιρνεις την αποφαση σου. αν η σχολη δεν ειναι αρκετα υψηλοβαθμη θεωρω πως μπορεις να δωσεις και κατατακτηριες δεκεμβριο (αν συνεχισουν να γινονται τοτε και οχι οπως φετος φλεβαρη) και ανετα αν δεν πετυχεις να κανεις προσπαθεια και στις πανελληνιες.:D
Θα συμφωνήσω σε όλα νομίζω. Δεν είχα σκεφτεί καθόλου τον παράγοντα των μορίων είναι η αλήθεια και, όντως, για έναν απόφοιτο πανεπιστημιου το διαβασμα των πανελληνίων φαντάζει της πλάκας. Ευτυχώς, στη δικιά μου περίπτωση υπήρχε μεγάλη συνάφεια μεταξύ πρώτης και δευτερης σχολής, οποτε δε μπήκα ούτε στιγμή στο δίλλημα πανελληνιες-κατατακτήριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisb

Νεοφερμένος

Ο stathisb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα παιδιά, είμαι καινούριος στην παρέα σας και θα ήθελα να μάθω αν έχω την δυνατότητα να δώσω κατατακτήριες για στρατιωτικές σχολές!Ενδιαφέρομαι περισσότερο για την σχολή των Ναυτικών Δοκίμων..Σε περίπου ένα εξάμηνο -αν όλα πάνε καλά- περνώ το πτυχίο μου από το Τ.Ε.Ι Μηχανικών Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας (πρώην Πληροφορικής και Επικοινωνιών) και ψάχνω να βρω αν έχω αυτή την δυνατότητα που προείπα :worry: .Έψαξα να μάθω πληροφορίες αλλά δεν βρήκα κάτι ουσιώδης .Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας με βοηθήσει.
Σας ευχαριστώ εκ' των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,857 μηνύματα.
Στις στρατιωτικές σχολές και στα σώματα ασφαλείας δεν μπαίνεις με κατατακτήριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά, είμαι καινούριος στην παρέα σας και θα ήθελα να μάθω αν έχω την δυνατότητα να δώσω κατατακτήριες για στρατιωτικές σχολές!Ενδιαφέρομαι περισσότερο για την σχολή των Ναυτικών Δοκίμων..Σε περίπου ένα εξάμηνο -αν όλα πάνε καλά- περνώ το πτυχίο μου από το Τ.Ε.Ι Μηχανικών Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας (πρώην Πληροφορικής και Επικοινωνιών) και ψάχνω να βρω αν έχω αυτή την δυνατότητα που προείπα :worry: .Έψαξα να μάθω πληροφορίες αλλά δεν βρήκα κάτι ουσιώδης .Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας με βοηθήσει.
Σας ευχαριστώ εκ' των προτέρων!

Οι στρατιωτικές σχολές έχουν όριο ηλικίας τα 21 έτη. Συνεπώς δεν γίνεται να μπεις με κατατακτήριες. Στα σώματα ασφαλείας μπορείς να μπεις με κάποια πτυχία (χημείας, ιατρικής, βιολογίας, οικονομικών,φυσικής), ως αξιωματικός ειδικών καθηκόντων, αλλά εκεί μετρούν τα μόρια πού έχεις και οι τελευταίοι πού μπήκαν το 12' είχαν μέχρι και post-doc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Μια ενημέρωση προς όλους τους ενδιαφερόμενους: "οι περισσότερες σχολές έχουν αναρτήσει εδώ και κάποιες μερες την ύλη την κατατακτηριων εξετάσεων για το Ακαδημαϊκό έτος 2014-2015. Οι αιτήσεις γίνονται το Νοέμβριο (1 με 15) και οι εξετάσεις κλασικά το Δεκέμβριο. Το ποσοστό εισαγωγής ανέρχεται στο 12% επι του συνόλου των εισακτέων (μέσω πανελληνίων) για το αντίστοιχο ακαδημαϊκό έτος".

Καλη τύχη και καλο κουράγιο με το διάβασμα και την προετοιμασία σε όσους το προσπαθήσουν:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinkheart

Νεοφερμένος

Η pinkheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
PieMaker να σε ρωτήσω μιας και είσαι έμπειρος να μου πεις. Καταρχήν συγχαρητήρια για την επιτυχία! Πρέπει να ένιωσες μεγάλη χαρά και περηφάνεια :) Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι, στο τμήμα που έδωσες κατατακτήριες πόσα άτομα ήσασταν συνολικά και πόσοι περάσατε; Τα θέματα ήταν σε αριθμό όπως σε μια εξεταστική (πχ 5-10); Ενδιαφέρομαι για κατατακτήριες κτηνιατρικής από χημικό για αυτό σε ρωτάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,857 μηνύματα.
Ύλη και υλικό μελέτης για κατατακτήριες από πού βρίσκουμε; Αν περάσει κάποιος σε ένα Τμήμα με κατατακτήριες, μπορεί να συνεχίσει τις μεταπτυχιακές σπουδές του ή θα πρέπει να διαγραφεί από το μεταπτυχιακό πρόγραμμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andante

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
μπορεί να κάνει ταυτόχρονα όσα μεταπτυχιακά ή διδακτορικά θέλει, περιορισμός υπάρχει μόνο στο να κάνεις ταυτόχρονα προπτυχιακά, υλικό μελέτης εξαρτάται που θες να δώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,857 μηνύματα.
Σκέφτομαι για τα 2 Τμήματα:

- Τμήμα Οικονομικών Επιστημών

ή

- Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων


του Πανεπιστημίου Πατρών. Με ενδιαφέρουν Τμήματα χωρίς εργαστήριο για να μην περιορίζομαι σε θέμα ωραρίου. Θα ήθελα κάποιες γνώμες σχετικά με την ποιότητα σπουδών τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
PieMaker να σε ρωτήσω μιας και είσαι έμπειρος να μου πεις. Καταρχήν συγχαρητήρια για την επιτυχία! Πρέπει να ένιωσες μεγάλη χαρά και περηφάνεια :) Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι, στο τμήμα που έδωσες κατατακτήριες πόσα άτομα ήσασταν συνολικά και πόσοι περάσατε; Τα θέματα ήταν σε αριθμό όπως σε μια εξεταστική (πχ 5-10); Ενδιαφέρομαι για κατατακτήριες κτηνιατρικής από χημικό για αυτό σε ρωτάω.

Σ' ευχαριστώ πολύ:).

Την πρώτη μέρα των εξετάσεων ήμασταν 70 με 80 άτομα περίπου, αλλά την τελευταία μείνανε 50. Πάντοτε υπάρχει "διαρροή" ατόμων κατά τη διάρκεια των εξετάσεων, καθώς αυτοί που δεν τα πήγαν καλά στα πρώτα μαθήματα, πολλές φορές δε συνεχίζουν στα επόμενα. Περάσαμε τελικά 13, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το πόσοι δώσαμε, αλλά με τον αριθμό εισακτέων στο τμήμα κατά το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014, καθώς μέσω των κατατακτηριων εξετάσεων περνάει το 12% αυτού του αριθμού.
Εξεταστήκαμε σε 3 μαθήματα και για κάθε μάθημα είχε επιλέγει ένα και μόνο θέμα (με εξαίρεση τα μαθηματικά που εκ των πραγμάτων δε μπορούσαν να κάνουν κάτι τέτοιο). Οι βαθμολογητές βαθμολογούν με άριστα το 20 και αν υπάρχει μεγάλη διάφορα μεταξύ τους (δε θυμάμαι ποσο ακριβώς), τότε μπαίνει και τρίτος βαθμολόγησης. Απαραίτητη προϋπόθεση για να περάσεις στο τμήμα που επιθυμείς ειναι να γράψεις τουλάχιστον τη βάση (10) και στα 3 μαθήματα.

Ελπίζω να σε βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinkheart

Νεοφερμένος

Η pinkheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Τόσα άτομα; :worry::/: Αγχώθηκα τώρα. Εγώ νόμιζα το πολύ να ήταν 10 άτομα. :/: Ευχαριστώ για την απάντηση, με βοήθησες καθώς δεν ήξερα και τον τρόπο βαθμολόγησης :) Επίσης, κάτι ακόμα. Όταν λες ήταν ένα θέμα, ήταν μια ερώτηση μόνο ή είχε και υποερωτήματα; Εσένα γενικά σου φάνηκαν δύσκολα; Σε βοήθησαν οι γνώσεις που είχες από το 1ο πτυχίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Τόσα άτομα; :worry::/: Αγχώθηκα τώρα. Εγώ νόμιζα το πολύ να ήταν 10 άτομα. :/: Ευχαριστώ για την απάντηση, με βοήθησες καθώς δεν ήξερα και τον τρόπο βαθμολόγησης :) Επίσης, κάτι ακόμα. Όταν λες ήταν ένα θέμα, ήταν μια ερώτηση μόνο ή είχε και υποερωτήματα; Εσένα γενικά σου φάνηκαν δύσκολα; Σε βοήθησαν οι γνώσεις που είχες από το 1ο πτυχίο;
Το πόσα άτομα είστε εξαρτάται από το τι ζήτηση έχει η σχολή, δεν υπάρχει κάποιος κανόνας που να λέει θα είναι Χ άτομα. Εγώ πέρασα πολύ εύκολα μέσω κατατακτηρίων αλλά η σχολή δεν ήταν υψηλόβαθμη. Το αν τα θέματα θα απαρτίζονται από μία ή εκατό ερωτήσεις, είναι στην διακριτική ευχέρεια του εκάστοτε καθηγητή, δεν υπάρχει κάποιος κανόνας. Όπως και για τη δυσκολία των θεμάτων ισχύει το ίδιο. Το μόνο σίγουρο, πρέπει να γράψεις την βάση του 5 σε κάθε μάθημα (ή 10 αν είναι με κλίμακα το 20 δεν θυμάμαι καλά.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elizasss

Νεοφερμένος

Η elizasss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αρχισα την προετοιμασια και εγω!!! Μπορεις να μου στειλεις τα θεματα κατατακτηριων για το ΠΤΕΑ στο ELIZASSS@YAHOO.GR ; Μιλαμε για τον Βολο ; Πως τα πηγες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Αρχισα την προετοιμασια και εγω!!! Μπορεις να μου στειλεις τα θεματα κατατακτηριων για το ΠΤΕΑ στο ELIZASSS@YAHOO.GR ; Μιλαμε για τον Βολο ; Πως τα πηγες ;


Καλησπέρα Ελιζα:).

Θα σου τα στείλω τα θεματα, μην αγχωνεσαι. Απλά προσπαθώ να θυμηθώ τι ακριβώς μας είχαν ζητήσει. Ναι, στο Βόλο εξετάστηκα κι εγώ. Πέρασα και τώρα ειμαι στο δεύτερο έτος. Πάντως, αν εχεις ξεκινήσει συστηματική προετοιμασία απο τώρα, θεωρώ πως δε θα συναντήσεις δυσκολία, αν και φέτος ο ανταγωνισμός αναμένεται να ειναι μεγαλύτερος. Ποια σχολή εχεις τελειώσει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pinkheart

Νεοφερμένος

Η pinkheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
στο ίντερνετ δεν κυκλοφορούν θέματα ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top