Απορίες για κατατακτήριες

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Κατσε το γ εξαμηνο που αναφερεις ειναι το χειμερινο εξαμηνο του 2ου ετους!!! Μηπως εννοεις το β εξαμηνο αν εννοεις το τωρινο εαρινο? η το δ?

Η ανακοίνωση έλεγε ακριβώς πως γραφτήκαμε στο γ' εξάμηνο.
Δηλαδή όπως μας εξήγησαν,παίρνουμε κανονικά τα μαθήματα του δ' εξαμήνου που είναι το τρέχον εαρινό
και ΧΡΩΣΤΑΜΕ τα μαθήματα του γ',που μπορούμε να τα δηλώσουμε στο επόμενο χειμερινό εξάμηνο.

ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΜΕ κανένα μάθημα από το πρώτο έτος σε αυτή τη σχολή,για να πάρουμε εμείς πτυχίο αντί 48 μαθήματα
θέλουμε 36.

Κατανοητό; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Αυτο πάλι πρώτη φόρα το ακουω και έχω να πω πως είσαι τρομερά τυχερή!! Εμείς, όπως και στα περισσότερα τμήματα δηλαδή, θα πρέπει να εξεταστουμε σε όλα τα μαθήματα των 3 προηγούμενων εξαμηνων:/...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αυτο πάλι πρώτη φόρα το ακουω και έχω να πω πως είσαι τρομερά τυχερή!! Εμείς, όπως και στα περισσότερα τμήματα δηλαδή, θα πρέπει να εξεταστουμε σε όλα τα μαθήματα των 3 προηγούμενων εξαμηνων:/...

Αρχικά με το πού μπαίνεις, έχεις την υποχρέωση να εξεταστείς σε όλα τα μαθήματα προηγούμενων εξαμήνων. Ωστόσο ενδέχεται σε περίπτωση πού πιστεύεις πώς έχεις διδαχθεί ορισμένα από αυτά τα μαθήματα στην προηγούμενη σχολή σου, να κάνεις αίτηση αναγνώρισης στην γραμματεία του τμήματός σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Αρχικά με το πού μπαίνεις, έχεις την υποχρέωση να εξεταστείς σε όλα τα μαθήματα προηγούμενων εξαμήνων. Ωστόσο ενδέχεται σε περίπτωση πού πιστεύεις πώς έχεις διδαχθεί ορισμένα από αυτά τα μαθήματα στην προηγούμενη σχολή σου, να κάνεις αίτηση αναγνώρισης στην γραμματεία του τμήματός σου.

Ναι, γνωρίζω πως λειτουργεί το "σύστημα" των κατατακτηρίων και, ευτυχώς για μένα, έχω κάμποσα κοινά μαθηματα που μπορώ να αναγνωρίσω. Ωστόσο η Nimertis αναφέρει ότι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ την υποχρέωση να εξεταστούν στα μαθηματα των προηγούμενων εξαμήνων, κατι που ειναι πραγματικά πρωτοφανές!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ε ίσως έτσι λειτουργει το τμήμα της. Κι εγώ πάντως δεν έχω ξανακούσει κάτι αντίστοιχο. Αλλά εσένα τι σε νοιάζει, αν τα αναγνωρίσεις είσαι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Ε ίσως έτσι λειτουργει το τμήμα της. Κι εγώ πάντως δεν έχω ξανακούσει κάτι αντίστοιχο. Αλλά εσένα τι σε νοιάζει, αν τα αναγνωρίσεις είσαι οκ.

Κουβέντα να γίνεται μωρε:P!! Πάντως να ξέρετε πως ακόμα και με τις αντιστοιχίες-αναγνωρίσεις μαθημάτων υπάρχει κάποιος σχετικός περιορισμός. Για παράδειγμα στο τμήμα που πέρασα τώρα απαιτούνται 60 μαθηματα για τη λήψη πτυχίου και μας παρέχεται η δυνατότητα να αναγνωρίσουμε μέχρι 12, ακόμα και αν τα κοινά μαθηματα ειναι περισσότερα.

Καλο κουράγιο με το διάβασμα και καλη τύχη σου εύχομαι (αν θυμάμαι καλά θα δώσεις κι εσύ κατατακτηριες του χρόνου). Με συστηματική προσπάθεια και θέληση υπάρχουν πολλές πιθανότητες να τα καταφερεις;)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Κουβέντα να γίνεται μωρε:P!! Πάντως να ξέρετε πως ακόμα και με τις αντιστοιχίες-αναγνωρίσεις μαθημάτων υπάρχει κάποιος σχετικός περιορισμός. Για παράδειγμα στο τμήμα που πέρασα τώρα απαιτούνται 60 μαθηματα για τη λήψη πτυχίου και μας παρέχεται η δυνατότητα να αναγνωρίσουμε μέχρι 12, ακόμα και αν τα κοινά μαθηματα ειναι περισσότερα.

Καλο κουράγιο με το διάβασμα και καλη τύχη σου εύχομαι (αν θυμάμαι καλά θα δώσεις κι εσύ κατατακτηριες του χρόνου). Με συστηματική προσπάθεια και θέληση υπάρχουν πολλές πιθανότητες να τα καταφερεις;)!

Ευχαριστώ να'σαι καλά. Ναι θα δώσω για Φυσικό Αθήνας. Ευελπιστώ να τα καταφέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.

Leela

Νεοφερμένος

Η Leela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρες y'all

Είμαι (φρέσκια απ το φούρνο) απόφοιτος ΑΣΟΕΕ, πιο συγκεκριμένα μάρκετινγκ, ετών 22 (και 9 μηνών :whistle:)

Από το 2ο-3ο έτος συνειδητοποίησα ότι δεν είμαι γεννημένη για αυτό που σπούδαζα. Είμαι άνθρωπος πρακτικός/ερευνητικός με κλίση στις θετικές επιστήμες και στα τεχνικά επαγγέλματα.
Μ αρέσει να επισκευάσω, κατασκευάσω,να ερευνώ, να μπλέκομαι με γράσα και να μηχανεύομαι. Είμαι καλή σε ότι κάποιοι θα ονομάζαν.. ahem... "αντρικά επαγγέλματα"
Τώρα βρίσκομαι σε θέση απόγνωσης και άγχους
Τα μεταπτυχιακά που με ενδιαφέρουν και μπορώ να κάνω, με το παρόν ακαδηκαιμό υπόβαθρο, περιορίζονται σε αριθμό από 0 έως 1.

ΤΑ μόρια που είχα συγκεντρώσει στις πανελλήνιες ήταν 18.500. Επιανα κάποιες καλές σχολές μηχανικών εκτός αθηνών αλλά για οικονομικούς λόγους επέλεξα ότι υπήρχε στην αθήνα. 1η επιλογή μου ήταν η ασοεε και μαλακωδώς το μάρκετινγκ. Τοο bad που δεν υπάρχει πλέον η επιλογή 10%
Τέλος πάντων...

Σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά να δώσω κατατακτήριες σε κάποιο τμήμα πληροφορικής/μηχανικών/βιολογιοχημειας or smthn. Η βιολογία και η χημεία με ενδιαφέρουν πολύ αλλά εκτιμώ ότι δεν έχω πολύ μέλλον εν Ελλάδι...αν έχω άδικο διορθώστε με.

Το πολυτεχνείο γυρνάει συνέχεια στο μυαλό μου αλλά με αποθαρρύνουν:
1) Τα πολλά χρόνια φοίτησης (είμαι ήδη 23)
2) Η μη ξεκάθαρη επαγγελματική αποκατάσταση
3) Η επικαλούμενη δυσκολία της σχολής (αν και δε με φοβίζει τόσο )
4) τα μαθήματα των κατατακτηρίων δεν τα βρήκα μέσα στο ωρολόγιο πρόγραμμα διδασκαλίας (με ότι συνεπάγεται αυτό)

Η πληροφορική (μάλλον ασοεε) Ωριμάζει περισσότερο μέσα μου αλλά
1) δεν βγαίνω μηχανικός/τεχνικός υπολογιστών
2) Δεν θα ασχοληθώ ιδιαίτερα με hardware που με ενδιαφέρει
3) Δεν έχει το κύρος των Ηλεκτρολόγων Μηχ. Η/Υ

Ολες οι αποψεις είναι δεκτές, θα εκτιμούσα κυρίως αυτές των ατόμων που τα ξέρουν εκ των έσω (Φοιτητές, απόφοιτοι και ακόμη περισσότερο επαγγελματίες των τομέων αυτών ) και για τους 3 τομείς που ανέφερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Δυο μικρα ερωτηματα...
α. αν υποθεσουμε οτι κανεις κατι με σπουδες, στο μεσοδιαστημα πως θα τη βγαλεις? εχεις λεφτα?
β. αν κανεις μια προβολη του εαυτου σου στο μελλον, τι δουλεια θες να κανεις? πως θες να ναι η καθημερινοτητα σου? οκ σ αρεσουνε πολλα θεματα, αλλα μια δουλεια θα κανεις στη ζωη αυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Κοπελια επειδη ταχεις λιγο σαλατα στο μυαλο σου(εχεις πιεει κανα ποτακι?),η πληροφορικη ειναι μια καλη επιλογη.Η πληροφορικη στην οποια θα απασχοληθεις σαν προγραμματιστης και δικτυα και στην οποια θα ανταγωνιζεσαι τους πληροφορικαριους εχει πολυ ψωμι στην Ελλαδα.Εισαι πολυ μικρη ακομα για να πεις οτι δεν μπορεις να αλλαξεις τομεα οποτε δες το σαν στοχο.

Εαν σε ενδιαφερει το πολυτεχνειο σκεψου οτι αποψη αποκαταστασης η κλιση ειναι προς την πληροφορικη,το μηχανιλικι στην ελλαδα εχει τελματωσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leela

Νεοφερμένος

Η Leela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
α. αν υποθεσουμε οτι κανεις κατι με σπουδες, στο μεσοδιαστημα πως θα τη βγαλεις? εχεις λεφτα?
β. αν κανεις μια προβολη του εαυτου σου στο μελλον, τι δουλεια θες να κανεις? πως θες να ναι η καθημερινοτητα σου? οκ σ αρεσουνε πολλα θεματα, αλλα μια δουλεια θα κανεις στη ζωη αυτη.
α. Δεδομένου ότι μένω με γονείς, τα προσωπικά μου έξοδα είναι ελάχιστα και έχω το οκ τους για οικονομική υποστήριξη όσο σπουδάζω....ναι τη βγάζω
β. από το να κάνω αναλύσεις σε βιοχημικό εργαστήριο μέχρι να επισκευάζω ηλ.συσκευές κ αυτοκίνητα. :D

Κοπελια επειδη ταχεις λιγο σαλατα στο μυαλο σου(εχεις πιεει κανα ποτακι?)
Ευχαριστώ! Είμαι νηφάλια
η πληροφορικη ειναι μια καλη επιλογη.Η πληροφορικη στην οποια θα απασχοληθεις σαν προγραμματιστης και δικτυα και στην οποια θα ανταγωνιζεσαι τους πληροφορικαριους εχει πολυ ψωμι στην Ελλαδα.Εισαι πολυ μικρη ακομα για να πεις οτι δεν μπορεις να αλλαξεις τομεα οποτε δες το σαν στοχο.

Εαν σε ενδιαφερει το πολυτεχνειο σκεψου οτι αποψη αποκαταστασης η κλιση ειναι προς την πληροφορικη,το μηχανιλικι στην ελλαδα εχει τελματωσει
Ευχαριστώ. Ωστόσο σκέφτομαι μακροπρόθεσμα. Οταν θα τελειώσω το 2019 η κατάσταση μπορεί να είναι διαφορετική για τους μηχανικούς. Εξάλλου νομίζω πως οι ηλεκτρολόγοι μπορούν να απασχοληθούν και σαν πληροφορικάριοι ενώ το αντίστροφο δεν ισχύει για τους πληροφορικάριους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Σκεψου λοιπον τι θα κρατησεις για δουλεια και τι για χομπυ. Σκεψου επισης οχι μονο το αντικειμενο αλλα και τις συνθηκες, πχ εξωτερικο πας για μονιμα? θες αθηνα ή επαρχια? ποσα λεφτα θες να βγαζεις? ποσες ωρες θες να δουλευεις? μηπως θες να το συνδυασεις με καποια σχολη αξιωματικων? εγω θα στο προτεινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Κοιτα το πολυτεχνειο ειναι η καλυτερη δυνατοτητα εαν θες να εισαι ηλεκτρολογος μηχανικος.Για το μηχανικος υπολογιστων δεν ειναι καθως σου δινει λιγα και πολυ βασικα.Οι πολυτεχνιτες που ασχολουνται με τον προγραμματισμο ειναι αυτοι που λιωνουν ολη μερα στον προγραμματισμο.

Κοιτα επαγγελματικα δικαιωματα προγραμματιστων δεν ξερω αν υπαρχουν.Δηλαδη ο καθενας μπορει να δουλεψει σαν προγραμματιστης.Οι εταιρειες κοιτανε το backround του προγραμματιστη.Δηλαδη το παρελθον του τι εχει κανει ποσο εχει απασχοληθει στον προγραμματισμο και στα δικτυα.Την δουλεια του.

Οποτε για προγραμματισμο πας σε σχολη πληροφορικης.

Για μηχανικος μπορεις να απασχοληθεις σαν προγραμματιστης οπως ο καθενας μη μηχανικος.Απαιτουνται ισχυρες γνωσεις.Ανταγωνιζεσαι τους καλυτερους προγραμματιστες και δικτυαδες που υπαρχουν.

Καμια αλλη απορια?Μακροπροθεσμα,για να παει καλα το μηχανιλικι στην ελλαδα καθως δεν υπαρχει βιομηχανικος τομεας τετοιος ωστε να πεις οτι θα υπαρχει αναπτυξη με απορροφητικοτητα δηλαδη ειναι πολυ ρηχη η βιομηχανια,και το επαγγελμα του μηχανικου εξαρταται ακρως με την αναπτυξη και τις κατασκευες,τοτε για να επιστρεψει στα πριν 2009 επιπεδα ο κατασκευαστικος τομεας θελει περιπου 20 χρονια και σιγουρα δεν θαναι οπως πριν φουσκα οπως και τα φωτοβολταικα.

Προσθεσε πως σημερα η πραγματικοτητα για τους μηχανικους ειναι πολυ σκληρη,στα λεω σε γενικα πλαισια για να μην σε αποθαρρυνω αλλα η αγορα εχει τελματωσει,πολλοι ανεργοι μηχανικοι και μηχανικοι που ειναι τωρα 35-45 χρονων ειναι σαν να ξεκινανε απο την αρχη.

Ο προγραμματισμος παει πολυ καλυτερα,και εαν ξερεις προγραμματισμο σιγουρα θα πας πολυ καλα με καλους μισθους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Leela

Νεοφερμένος

Η Leela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κοιτα το πολυτεχνειο ειναι η καλυτερη δυνατοτητα εαν θες να εισαι ηλεκτρολογος μηχανικος.Για το μηχανικος υπολογιστων δεν ειναι καθως σου δινει λιγα και πολυ βασικα.Οι πολυτεχνιτες που ασχολουνται με τον προγραμματισμο ειναι αυτοι που λιωνουν ολη μερα στον προγραμματισμο.

Κοιτα επαγγελματικα δικαιωματα προγραμματιστων δεν ξερω αν υπαρχουν.Δηλαδη ο καθενας μπορει να δουλεψει σαν προγραμματιστης.Οι εταιρειες κοιτανε το backround του προγραμματιστη.Δηλαδη το παρελθον του τι εχει κανει ποσο εχει απασχοληθει στον προγραμματισμο και στα δικτυα.Την δουλεια του.

Οποτε για προγραμματισμο πας σε σχολη πληροφορικης.

Για μηχανικος μπορεις να απασχοληθεις σαν προγραμματιστης οπως ο καθενας μη μηχανικος.Απαιτουνται ισχυρες γνωσεις.Ανταγωνιζεσαι τους καλυτερους προγραμματιστες και δικτυαδες που υπαρχουν.

Καμια αλλη απορια?Μακροπροθεσμα,για να παει καλα το μηχανιλικι στην ελλαδα καθως δεν υπαρχει βιομηχανικος τομεας τετοιος ωστε να πεις οτι θα υπαρχει αναπτυξη με απορροφητικοτητα δηλαδη ειναι πολυ ρηχη η βιομηχανια,και το επαγγελμα του μηχανικου εξαρταται ακρως με την αναπτυξη και τις κατασκευες,τοτε για να επιστρεψει στα πριν 2009 επιπεδα ο κατασκευαστικος τομεας θελει περιπου 20 χρονια και σιγουρα δεν θαναι οπως πριν φουσκα οπως και τα φωτοβολταικα.

Προσθεσε πως σημερα η πραγματικοτητα για τους μηχανικους ειναι πολυ σκληρη,στα λεω σε γενικα πλαισια για να μην σε αποθαρρυνω αλλα η αγορα εχει τελματωσει,πολλοι ανεργοι μηχανικοι και μηχανικοι που ειναι τωρα 35-45 χρονων ειναι σαν να ξεκινανε απο την αρχη.

Ο προγραμματισμος παει πολυ καλυτερα,και εαν ξερεις προγραμματισμο σιγουρα θα πας πολυ καλα με καλους μισθους

Eυχαριστώ παιδιά.
Η αλήθεια είναι ότι μ αρέσει το κομμάτι ηλεκτρολογία/ηλεκτρονική, θέλω πολύ να ασχοληθώ με hardware, περισσότερο απ ότι με software. Φυσικά απλώς υποθέτω καθώς δεν έχω ασχοληθεί ούτε με το ένα ούτε με το άλλο..... Το θέμα είναι ότι η ιδέα να καταπιάνομαι με κατσαβίδια, καλωδια, πλακέτες κλπ μου αρέσει περισσότερο απ το να καταπιανομαι με κώδικες...

Οι περισσότεροι που ζητάω τη γνώμη τους με προτρέπουν στην πληροφορική για πάνω κάτω τους ίδιους λόγους που αναφέρεις

Σκεψου λοιπον τι θα κρατησεις για δουλεια και τι για χομπυ. Σκεψου επισης οχι μονο το αντικειμενο αλλα και τις συνθηκες, πχ εξωτερικο πας για μονιμα? θες αθηνα ή επαρχια? ποσα λεφτα θες να βγαζεις? ποσες ωρες θες να δουλευεις? μηπως θες να το συνδυασεις με καποια σχολη αξιωματικων? εγω θα στο προτεινα.
Εξαρτάται καθαρά το επάγγελμα. Αν μου αρέσει και είμαι καλή όπως το φαντάζομαι, πάω και εξωτερικό και επαρχία και στην έρημο. Μπορώ να δουλεύω και 12ωρα. Αν με ρωτούσες με το παρόν πτυχίο που διαθέτω, ούτε εξωτερικό ούτε τίποτα, μιά δουλειά 8ωρη να βγάζω τα προς το ζειν και τελος.. γιατί βγάζω καντίλες
You got the point.
Η σχολή αξιοματικών τι σχέση έχει? :hmm:


Αν είστε γνώστες θα ήθελα μια αξιολόγηση αυτού του προγράμματος πληροφορικής μιας και οι περιγραφές μαθημάτων δε μου λένε και πολλά εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Απο πληροφορικη μαθε που κανουνε περισσοτερο προγραμματισμο,το πιο βασικο.
Το λεω γιατι ενας φιλος μου τελειωσε αει αθηνα και δεν ηξερε προγραμματισμο και πηγε αγγλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leela

Νεοφερμένος

Η Leela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ποιο αει, γνωρίζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Θα σου πω ψεματα δεν θυμαμαι παει λιγος καιρος που εχει φυγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leela

Νεοφερμένος

Η Leela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
οκ no prob
Nομίζω, λοιπόν, θα ακολουθήσω το δρόμο της πληροφορικής μιας και μετά έχω τη δυνατότητα να τη συνδιάσω με βιολογία/ιατρική κλπ με κάποιο μεταπτυχιακό.
Τουλάχιστον θα σπουδάζω κάτι που πραγματικά με ευχαριστεί και δεν θα χω προβλημα με την προοπτική εξωτερικού

Αρκεί να πετύχω στις κατατακτήριες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ναι, γνωρίζω πως λειτουργεί το "σύστημα" των κατατακτηρίων και, ευτυχώς για μένα, έχω κάμποσα κοινά μαθηματα που μπορώ να αναγνωρίσω. Ωστόσο η Nimertis αναφέρει ότι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ την υποχρέωση να εξεταστούν στα μαθηματα των προηγούμενων εξαμήνων, κατι που ειναι πραγματικά πρωτοφανές!!

Στη συγκεκριμένη σχολή μόνο ισχύει αυτό,σε άλλες του Παντείου δεν ισχύει και εμένα μου έκανε εντύπωση.
Ρώτησες τη δική σου γραμματεία αν σου αναγνωρίζονται μαθήματα; Τι έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top