Απορίες για κατατακτήριες

tru22

Νεοφερμένος

Η tru22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Απορία σχετικά με τις κατατακτήριες... Έστω ότι δίνεις εξετάσεις και περνάς στη σχολή που ΄ηθελες. Οι εξετάσεις είναι Δεκέμβριο. Η φοίτηση στη σχολή ξεκινά απο Φεβρουάριο ή από τον επόμενο Σεπτέμβριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ξεκινάς κανονικά τον Φεβρουάριο, γίνονται ειδικές εγγραφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όποιος θελει ιατρική κατατακτηριες έπρεπε να είχε ήδη αρχίσει διάβασμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iliaA

Νεοφερμένος

Η iliaA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα και εγω να ρωτησω αν γινεται ν δωσει κατατακτηριες καποιος που εχει περασει στους ηλεκτρολογους μηχανικους του πολυτεχνειου ξανθης ετσι ωστε να παει στο εμπ.Εγώ άκουσα πως αν περάσεις μέχρι το 2ο έτος όλα τα μαθήματα γινεται αλλά παρακαλώ δώστε τα φώτα σας!ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για να δώσεις κατατακτήριες, πρέπει να έχεις πάρει πτυχίο από την πρώτη σου σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iliaA

Νεοφερμένος

Η iliaA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
εννοώ στην ίδια σχολη του πολυτεχνείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία. Για κατατακτήριες, πρέπει να έχεις πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα και εγω να ρωτησω αν γινεται ν δωσει κατατακτηριες καποιος που εχει περασει στους ηλεκτρολογους μηχανικους του πολυτεχνειου ξανθης ετσι ωστε να παει στο εμπ.Εγώ άκουσα πως αν περάσεις μέχρι το 2ο έτος όλα τα μαθήματα γινεται αλλά παρακαλώ δώστε τα φώτα σας!ευχαριστώ προκαταβολικά!

Κατατακτηριες εχει δικαιωμα να δωσει καποιος μονο αν ειναι κατοχος πτυχιου τμηματος/σχολης της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης για να εγγραφει σε αλλη σχολη η τμημα της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης. Οι κατατακτηριες αφορουν ΜΟΝΟ πτυχιουχους. Εσυ θες απο ΗΜΜΥ ΔΠΘ να πας ΗΜΜΥ ΕΜΠ ενω εισαι προπτυχιακος φοιτητης. Εδω μιλας για μετεγγραφη και οχι για καταταξη. Δε γινεται καθως οι μετεγγραφες εχουν καταργηθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mits0s

Νεοφερμένος

Ο mits0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια μηπως γνωριζει κανεις αμα δωσεις κατατακτηριες εξετασεις για οικονομικη σχολη και εχεις τελιωσει φυσικο σε πιο ετος μπαινεις?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Από όπου και να δώσεις, στο ίδιο έτος μπαίνεις! Νομίζω δεύτερο (δεν είμαι 10000% σίγουρη....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tru22

Νεοφερμένος

Η tru22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδια μηπως γνωριζει κανεις αμα δωσεις κατατακτηριες εξετασεις για οικονομικη σχολη και εχεις τελιωσει φυσικο σε πιο ετος μπαινεις?:)

Λογικά θα μπαίνεις στο 2ο έτος αφου είσαι από σχολή θετικών επιστημών. Πάντως για να είσαι σίγουρος μπες στην ιστοσελίδα της σχολής που σε ενδιαφέρει κι εκεί θα λέει σε ποιο εξάμηνο θα εγγραφείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
παιδια μηπως γνωριζει κανεις αμα δωσεις κατατακτηριες εξετασεις για οικονομικη σχολη και εχεις τελιωσει φυσικο σε πιο ετος μπαινεις?:)

από το 1ο πιστεύω.............
μην σσχολείσαι σε πoιο θα μπεις..... κοίταξε να μπεις πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρώ πουθενά παλιά θέματα κατατακτήριων εξετάσεων; π.χ. του ΤΕΙ Αθήνας;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniS_M

Νεοφερμένος

Ο gianniS_M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια.Ηθελα και εγω να κανω την εξης ερωτηση...καποιος αποφοιτος ΑΣΣΥ(ανωτερες στρατιωτικες σχολες υπαξιωματικων) εχει το δικαιωμα να δωσει κατατακτηριες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημήτρης Γκράβα

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Γκράβα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας
Θελω να μαθω αν γινεται με τις κατατακτηριες εξετασεις, αφου τελειωσω το ΤΕΙ Ναυπηγικης, να περασω στους Ναυπηγους Μηχανολογους στο ΕΜΠ και σε ποιο εξαμηνο.
Εχει δωσει κανεις αυτες τις εξετασεις και αν ναι, η υλη τι περιλαμβανει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γεια σας
Θελω να μαθω αν γινεται με τις κατατακτηριες εξετασεις, αφου τελειωσω το ΤΕΙ Ναυπηγικης, να περασω στους Ναυπηγους Μηχανολογους στο ΕΜΠ και σε ποιο εξαμηνο.
Εχει δωσει κανεις αυτες τις εξετασεις και αν ναι, η υλη τι περιλαμβανει;

3ο εξάμηνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω κατι... αν στην προκυρηξη της μια σχολη λεει πως οι φοιτητες εγγραφονται στο Α' εξαμηνο, τοτε οι φοιτητες πανε τον επομενο Σεπτεμβριο-Οκτωβριο να γραφτουν? εχει ιδεα κανεις πως γινεται? :worry:
Επισης, κατι ειχε παρει το αυτι/ματι μου για μη δωρεαν βιβλια στους φοιτητες απο κατατακτηριες απο φετος. Ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Συνήθως, οι κατατακτήριες γίνονται τον Δεκέμβριο (αν δεν κάνω λάθος), οπότε με το που βγουν τα αποτελέσματα γράφεσαι κανονικά στο εξάμηνο που πρέπει.

Σχετικά με τα βιβλία, νομίζω ότι πλέον δεν παίρνουν, αλήθεια είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω κατι... αν στην προκυρηξη της μια σχολη λεει πως οι φοιτητες εγγραφονται στο Α' εξαμηνο, τοτε οι φοιτητες πανε τον επομενο Σεπτεμβριο-Οκτωβριο να γραφτουν? εχει ιδεα κανεις πως γινεται? :worry:
Επισης, κατι ειχε παρει το αυτι/ματι μου για μη δωρεαν βιβλια στους φοιτητες απο κατατακτηριες απο φετος. Ισχυει?

Όχι πάνε στο Β εξάμηνο και χρωστάνε όλα τα μαθήματα του α.
Για τα μη δωρεάν ισχύει αλλά σε λίγο θα δούμε που θα εφαρμοστεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ευχαριστω για τις πληροφοριες! η απορια μου δημιουργηθηκε γιατι ειχα μιλησει με μια φιλη που εδωσε φετος και μου ειχε πει πως πρεπει να περιμενω μεχρι τον επομενο σεπτεμβριο για να ειμαι ενεργη φοιτητρια και μου ακουστηκε κουλο!
Αυτο με τα βιβλια αδικο ειναι ομως... ειδικα στις Ιατρικες σχολες! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top