Απορίες για κατατακτήριες

jim slafkidis

Νεοφερμένος

Ο jim slafkidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δικια σου αντιληψη φιλε μου και τη σεβομαι!αλλα δε πρεπει να βαζουμε ολους και ολα σε ενα τσουβαλι!η αληθεια ειναι οτι υπαρχει καθε καρυδιας καρυδι οπουδηποτε και αν πας!και σε μια εταιρια να πας θα υπαρχει καποιος που θα σου κανει τη ζωη δυσκολη!ο πατερας μου ειναι στρατιωτικος και ομως δεν εχει ποτε υψωσει ποτε τη φωνη του σε κανενα φανταρο,ο,τι μαλακια και αν εχει κανει!το στρατο τον χαλανε οι λεγομενοι <<στρατοκαυλοι>>,που νομιζουν οτι ειναι καποιοι,δεν ειναι ομως ολοι ετσι!θελω να μπω στο στρατο καθαρα για θεμα αποκαταστασης(και πατρικων γονιδιων) και δεν ξερω και αν θα αντεξω κιολας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orfeas1912

Νεοφερμένος

Ο orfeas1912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Kαλησπέρα guystyle..Είδα ότι έψαχνεs την ύλη για τις κατατακτήριες για το τμήμα της Θεολογίας..Βασικά απ'ότι βλέπω εδω αυτές οι συζητήσεις έγιναν πριν απο δυο χρόνια..σε περίπτωση που καταφερες και εδωσες κατατακτήριες μήπως θα μπορουσες να με βοηθήσεις λίγο πάνω στα θέματα, πως ήταν, τι βαθμό δυσκολίας γιατί θα δώσω τον Δεκέμβριο και δεν λέει κανένας πάνω κάτω τον τρόπο εξέτασης και είναι (λίγο) too much αυτό... Εχω την ύλη αλλά αυτό που με απασχολεί είναι το πώς εξετάζεται το κάθε μάθημα...!!
Thanks ελπίζω να το δείς...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

orfeas1912

Νεοφερμένος

Ο orfeas1912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!!!Μήπως έχει περάσει κανείς στο τμήμα Θεολογίας Αθήνας με κατατακτήριες ;;;χρειάζομαι μερικές πληροφορίες πληροφορίες ως προς τον τρόπο εξέτασης των τριών μαθημάτων... ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orfeas1912

Νεοφερμένος

Ο orfeas1912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κλησπέρα Γατούλα!!!Βασικά εγω δίνω τον Δεκέμβριο για Θεολογία (οχι κοινωνική) και ήθελα να σε ρωτήσω μια και εσύ έχεις περάσει απο αυτό τον τύπο εξέτασης των κατατακτηρίων ... μήπως θυμάσαι πάνω κατω πώς ήταν ο τρόπος εξέτασης των μαθημάτων ; για κανένας απο τους καθηγητές που έχω ρωτήσει δεν μπορεί να μου πει με σιγουριά και να κάθεσαι και να διαβάζεις εκατό σελίδες και να μην γνωρίζεις τον τρόπο με τον οποίον θα εξεταστείς ειναι λίγο άκυρο...εύχομαι να έχεις περάσει κοινωνική θεολογία μέχρι τώρα..γτ πάει καιρός που έχεις γράψει αυτο το μήνυμα απ'οτι βλέπω.. ;) ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γατούλα20

Νεοφερμένος

Η γατούλα20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλησπερα!αν και δεν εδινα εγω ακριβως αλλα τεσπα......τι εννοεις πως ηταν ο τροπος εξετασης?
οι κατατακτηριες εξετασεις που περασε αυτος ο φιλος μ ηταν σε τρια μαθηματα συγκεκριμενα και σε συγκεκριμενη υλη τα οποια τα μαθαινεις ειτε απο την γραμματεια ειτε απο το σιτε της σχολης!τα τρια αυτα μαθηματα ηταν ολα γραπτα και ειχε απο δυο ητρεις ερωτησεις δεν θυμαμαι ακριβως καπου εκει αλλα οχι και παραπανω απο τρεις!τωρα επειδη εσυ λες για θεολογια και οχι κοινωνικη (αν και δικια μ γνωμη ειναι οτι κοινωνικη θεολογια ειναι καλυτερη και εχει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση)δεν ξερω εκει πως ειναι τα πραγματα!λογικα με τον ιδιο τροπο θα γινεται!αν δεν σ ειναι κοπος μπορεις να ρωτησεις στην γραμματεια της σχολης γτ μερικοι καθηγητες δεν καθονται να ασχοληθουν και να σ αναλυσουν τον τροπο εξετασεις!!!!!βλεπεις εχουν να ασχοληθουν με καλυτερα πραγματα (ειρωνικο)χαχα!!!!
εγω ειμαι εδω και τρια χρονια στην κοινωνικη θεολογια απλα δεν γνωριζα καθολου για τις εξετασεις αυτες και γιαυτο ρωτησα και εγω εδω!!!!τωρα εμαθα αρκετα για τις εξετασεις γτ ημουν και εγω εκει την ημερα της εξετασης και τα ειδα ολα!αυτα!ο,τι θες εδω ειμαι!στειλε μ!φιλακιαααααα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orfeas1912

Νεοφερμένος

Ο orfeas1912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σου!!!Σ'ευχαριστώ πάρα πολυ για τις πληροφορίες σου!!!:D Βασικά έχω πάρει τα πάντα ύλη,βιβλία και διάβασμα εδω και ένα χρόνο επειδή δεν πρόλαβα αυτές τις εξετάσεις του Δεκεμβρίου του 09' λόγο ενος μαθήματος στν σχολή μου.Εχω έρθει σε επικοινωνία με κάποιους απο τους καθηγητές και την γραμματεία αλλα θεωρούν πως η επιτροπή κάθε φορά βγάζει τα θέματα και οι ίδιοι δεν ξέρουν...απλά ψάχνω ξέρεις να μου πούνε πάνω κάτω κανένα θέμα αν βρω ποτέ αυτούς που δώσανε αν και δεν νομίζω γτ απ'οτι έχω καταλαβει ειναι μεγάλοι όσοι δινουν...οσον αφορά για την κοινωνική βασικά έχει πολλές κοινωνιολογίες και δεν τις μπορώ με τπτ...ενω στην θεολογία έχει περισσότερο δογματική και συγκριτική που με ενδιαφέρει...και απο την άλλη πάω για προσωπικό ενδιαφέρον οπως οι περισσότεροι πιστεύω που μπαίνουν σε αυτή την διαδικασία να ξαναπεράσουν "φοιτιτικά χρόνια ξανά" χαχα ...και οχι για επαγγελματική αποκατάσταση διότι όλοι όσοι σπουδάζουμε νομίζω κάνουμε παντελώς κατι άλλο..!!!Και δυστηχώς απο ΑΕΙ σε ΑΕΙ ειναι πάνω κάτω 5-6 θέσεις οπότε θα είναι δύσκολο και να μπείς...εμπειρία ειναι ..θα δείξει..χεχε!!Ευχαριστώ και πάλι!!!Ο φίλος σου ξέρεις όταν πέρασε (κ μπράβο του) μπήκε στο Γ' εξάμηνο όπως φημολογήται;;;
Υ.Γ: εχω φτίαξει και μια ομάδα στο διαδύκτιο για να μαζέψω ολους εμάς που θα δώσουμε είτε θεολογία είτε κοινωνική για να θέσουμε ερωτήματα και αν μπορούν οι παλαιότεροι να μας δωσουν κανένα θέμα ή και ο φίλος σου αν μπορεί :P https://www.facebook.com/?sk=messages&tid=1299598141308#!/group.php?gid=100144186706494&ref=ts !!!! ευχαριστώωωωωωω καλή συνέχεια εύχομαι φιλιά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γατούλα20

Νεοφερμένος

Η γατούλα20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
κοιταξε να δεις καθε χρονο αλλαζουν κατα πολυ τα θεματα που βαζουν!δεν ξερω δυστυχως καθολου να σ πω για θεολογια θεματα και για την κοινωνικη ουτε εγω θυμαμαι ουτε ο φιλος μου:(!στο φεις που εφτιαξες το γκρουπακι τ ειδα καλη προσπαθεια :)αλλα μπορεις να μπεις και να ρωτησεις στο γκρουπ που εχουν φτιαξει τα παιδια απο την θεολογια και απο την κοινωνικη!καποιος μπορει να σε βοηθησει εκει!!!!
οσο για το αν ισχυει οτι μπαινεις στο γ'εξαμηνο ισχυει.....αλλα δεν χανεις χρονο!δηλαδη μπανεις μεν στο 2ο ουσιαστικα ετος αλλα το πρωτο ετος θα πρεπει να το αντικαταστησεις στη συνεχεια!σαν να κανεις ενα ετος παραπανω!και τα μαθηματα που δινεις στην αρχη στις εξετασεις αναγνωριζονται σαν να τα εχεις περασει κανονικα!καταλαβες?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orfeas1912

Νεοφερμένος

Ο orfeas1912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
χαχα καλα ασε πίστεψε με έχω ρωτήσει και εγω δεν ξέρω πόσους απο κεί και στο ένα τμήμα και στο άλλο αλλα κανένας δεν έχει δώσει σήματα ζωής..εγω και η αλλη κοπέλα που είδες στο γκρούπ ειμαστε στο χώρο της αναμονής μέχρι τώρα...να μ πείς είναι νωρίς ακομη μεχρι τον δεκέμβρη αλλα προσπαθώ να το οργανώσω οσον το δυνατόν καλύτερα...γτ θέλω να βοηθήσω και τους μελλοντικούς υποψίφιους...θα δείξει!!!Οκ επιβεβαιώθηκαν οι υποψίες μου περι Γ' εξαμήνου...ευχαριστώ και πάλι!!!;) βασικά μήπως έδινες πατρολογια τώρα; η αν έχεις δώσει θυμάσαι κανενα θέμα ; εμεις εξεταζόμαστε στν Πατρολογία στον Γρηγόριο το Νύσση,Γρηγόριο Θεολόγο και Μ.Βασιλειο... αν ξέρεις τπτ σοσ απο αυτούς τους Πατέρες... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση. Όταν πας να δώσεις κατατακτήριες χρειάζεται να έχεις πάρει το πτυχίο από το προηγούμενο τμήμα right? Η διαδικασία δήλωσης ενδιαφέροντος γι'αυτές πότε είναι; Γιατί αν η εξεταστική είναι Φλεβάρη κι εγώ πάρω πτυχίο το Φλεβάρη, προλαβαίνω να δώσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση. Όταν πας να δώσεις κατατακτήριες χρειάζεται να έχεις πάρει το πτυχίο από το προηγούμενο τμήμα right? Η διαδικασία δήλωσης ενδιαφέροντος γι'αυτές πότε είναι; Γιατί αν η εξεταστική είναι Φλεβάρη κι εγώ πάρω πτυχίο το Φλεβάρη, προλαβαίνω να δώσω;

Θέλεις πτυχίο ή βεβαίωση ότι έχεις συμπληρώσεις όλα τα απαιτούμενα μαθήματα από την σχολή που έχεις τελειώσεις.
Oι εξετάσεις είναι κάθε Δεκέμβρη συνεπώς αν πάρεις πτυχίο Φλεβάρη δεν προλαβαίνεις να δώσεις πρέπει να περιμένεις μέχρι τον Δεκέμβρη. Επίσης μερικά τμήματα επιλέγουν χωρίς εξετάσεις αλλά με βάση βαθμού πτυχίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γατούλα20

Νεοφερμένος

Η γατούλα20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
κοιταξε να δεις!εχω δωσει πατρολογια και την εχω περασει!ολα αυτα που ειπες ειναι σοσ!δηλαδη γα αυτους μπορει να ρωτησει εργα τι εκαναν κλπ!οποτε απο την υλη που εχεις διαβασε τα πιο μπαμ που βλεπεις!για την ζωη τους τα εργα τους....καταλαβαινεις!δεν υπαρχουν σοσ σε αυτα!π.χ εμας ο καθηγητης εβαλε αλλα θεματα την μια εξεταστικη και αλλα την αλλη!εχει πολλα να ρωτησει απο αυτα!θα βαλει λογικα κατι που η απαντηση του θα ειναι ευκολη και λογικη και η αλλη μπορει να ειναι συνδυαστικη η να πρεπει να αλεις το μυαλο σ να σκεφτει πιο κομματι θελει!παντως οσα εχει βαλει στην υλη ειναι πολυ πολυ σημαντικα!
οτι ειναι στον κοσμο τους εκει ειναι!αν δεν πας απο εκει και να τους πιεσεις να σ πουν μην περιμενεις να βγαλεις ακρη!!!!!;)
μπηκες στην ομαδα που σ ειπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psy1951

Νεοφερμένος

Ο psy1951 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδιά,γνωρίζετε εάν υπάρχουν κάπου συγκεντρωτικά όλα τα τμήματα που διεξάγουν κατατακτήριες εξετάσεις με βάση τον βαθμό πτυχίου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orfeas1912

Νεοφερμένος

Ο orfeas1912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γεια σουυυ!!!τι κανεις;;; χμμμ...κατάλαβα όλα δλδ πρέπει να τα διαβάσω καλά..αν και είναι κάπως δυσνόειτα σε μερικά σημεία..και μετά μ μένει το τελευταίο βιβλιο η εισαγωγή στα 4 ευαγγέλια..παλι καλα εχω τελείωσει με τν δογματική..κ μετα ολα απο την αρχή!!!!ελπίζω να μν παεί ολος ο κόπος στο κουτουρου.. ομως .. λολ!οσο για την ομάδα έχω γραφτεί και στην κοινωνική κ στην κλασσική θεολογία!!αλλα σου λέω μονο μια κοπέλα μέχρι στιγμής που έχω βρει που θα δώσει κοινωνική..θα δείξει!!!θα ξαναμιλήσουμε!! φιλακια!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά , ήθελα να ρωτήσω κάτι περί κατατακτήριων εξετάσεων . Μπορώ να δώσω απ'όλες τις σχολές κατατακτήριες ; Π.χ. Από ΤΕΙ Λογιστικής μπορώ να δώσω ; Συμφέρει να μπω π.χ. σε κάποιο πολύ χαμηλό επίπεδο ΤΕΙ ώστε να περάσω πιο εύκολα τις κατατακτήριες ; Παράδειγμα , εγώ αν μπω στο ΤΕΙ Λογιστικής ( που δεν είναι εύκολη σχολή σχετικά ) θα συναγωνίζομαι με παιδιά από άλλα ΤΕΙ , π.χ. ΤΕΙ Ζωικής παραγωγής (που πιστεύω ότι είναι πιο εύκολη σχολή ) ...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Απο ολες τις σχολες μπορεις για κατατακτηριες αλλα μονο σε σχολες σχετικα παραπλησιες με το αντικειμενο της σχολης που σπουδαζεις. Ο ανταγωνισμος ειναι ιδιος σε οποιο τμημα και να πας.

Νομιζω παντως οτι απο ΑΕΙ σε ΑΕΙ ειναι πιο ευκολο για κατατακτηριες απ οτι απο ΤΕΙ σε ΑΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Όχι απαραίτητα παραπλήσιο.Από οποιαδήποτε σχολή μπορείς να μπεις σε οποιαδήποτε σχολή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Όχι απαραίτητα παραπλήσιο.Από οποιαδήποτε σχολή μπορείς να μπεις σε οποιαδήποτε σχολή.:)
Δεν νομιζω.Δηλαδη απο τει τουριστικων επιχειρησεων μπορεις να περασεις ιατρικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Κατατακτήριες εξετάσεις μπορείς να δώσεις σε οποιαδήποτε σχολή (ΑΕΙ/ΤΕΙ), οποιαδήποτε σχολή (ΑΕΙ/ΤΕΙ) κι αν έχεις βγάλει. Δεν είναι απαραίτητο η σχολή υποδοχής να είναι παρεμφερής με τη σχολή προέλευσης. Αν όμως είναι τότε η κατάταξη γίνεται συνήθως σε εξάμηνο μεταγενέστερο του πρώτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δηλαδη απο τει τουριστικων επιχειρησεων μπορεις να περασεις ιατρικη?
Ναι αμέ!!!! Ξέρω κάποια που από ΤΕΙ βρεφονηπιακών μεταπήδησε στην ιατρική. Και μάλιστα πήρε και διδακτορικό 2 χρόνια πριν πάρει πτυχείο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ναι αμέ!!!! Ξέρω κάποια που από ΤΕΙ βρεφονηπιακών μεταπήδησε στην ιατρική. Και μάλιστα πήρε και διδακτορικό 2 χρόνια πριν πάρει πτυχείο.

:wacko:

Με πτυχίο ΤΕΙ βρεφονηπιοκομίας την δέχτηκαν για διδακτορικόο στην ιατρική πριν πάρει το δίπλωμα ιατρικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top