Απορίες για Ταχύρρυθμα μαθήματα αγγλικών

elsaki36149

Νεοφερμένος

Η elsaki36149 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γειά σας μέσα σε μια μεγάλη προσπάθεια που κάνω να τελειώσω το σχολείο μιας και έχω χάσει αρκετό χρόνο λόγω διακοπής παλαιότερα, κατάλαβα οτι τα αγγλικά είναι απαραίτητο εφόδιο...έτσι αποφάσισα να ακολουθήσω κάποιο ταχύριθμο πρόγραμμα ενηλίκων μιας και είναι η μοναδική λύση..δεν είμαι τελείως άπειρη με τη γλώσσα όμως δεν έχω πλούσιο λεξιλόγιο..αυτό το αναφέρω γιατί έχει σημασία λένε στα ταχύριθμα το επίπεδο που βρίσκεσαι..Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εάν όντως με 6 μήνες που διδάσκεσε τη γλώσσα είσαι έτοιμος να πάρεις το πτυχίο?! Ή αν τέλος πάντων είναι εφικτό έστω και αν πέφτουν στο 50% οι πιθανότητες..ρωτάω εδώ γιατί φυσικά όλα τα φροντιστήρια υποστηρίζουν το τμήμα τους χωρίς όμως να ξέρω αν είναι αντικειμενικοί..ευχαριστώ εκ των προταίρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
Γειά σας μέσα σε μια μεγάλη προσπάθεια που κάνω να τελειώσω το σχολείο μιας και έχω χάσει αρκετό χρόνο λόγω διακοπής παλαιότερα, κατάλαβα οτι τα αγγλικά είναι απαραίτητο εφόδιο...έτσι αποφάσισα να ακολουθήσω κάποιο ταχύριθμο πρόγραμμα ενηλίκων μιας και είναι η μοναδική λύση..δεν είμαι τελείως άπειρη με τη γλώσσα όμως δεν έχω πλούσιο λεξιλόγιο..αυτό το αναφέρω γιατί έχει σημασία λένε στα ταχύριθμα το επίπεδο που βρίσκεσαι..Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εάν όντως με 6 μήνες που διδάσκεσε τη γλώσσα είσαι έτοιμος να πάρεις το πτυχίο?! Ή αν τέλος πάντων είναι εφικτό έστω και αν πέφτουν στο 50% οι πιθανότητες..ρωτάω εδώ γιατί φυσικά όλα τα φροντιστήρια υποστηρίζουν το τμήμα τους χωρίς όμως να ξέρω αν είναι αντικειμενικοί..ευχαριστώ εκ των προταίρων

κοιτα προσωπικα κανω 6 χρονια αγγλικα και ηταν δυσκολα.τωρα θα παρω το λοουερ και σιγουρη δεν ειμαι..αν εσυ σε 6 μηνες μπορεσεις να μαθεις τουλαχιστο τα βασικα θα μπορεσεις να δωσεις για κρατικα πιστοποιητικα ή καποιο κατωτερο πτυχιο απο το λοουερ...αλλα θελει πολυ διαβασμα..πιστεψε με!!!ελπιζω να τα καταφερεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
αναλογα τι θέλεις... αν θελεις ενα απλό πτυχίο φυσικά και μπορεισ να το παρεισ... μεχρι γ1 μπορεις να φτάσεις.. εγω ειχα μαθητριες Β1 που πηραν Γ1 ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini2011

Νεοφερμένος

Η eirini2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σε 6 μήνες και με προσωπικό διάβασμα πιστεύω μπορείς να φτάσεις σε επίπεδο lower. Πάντως, στο Ίντερνετ έχει πολύ υλικό. Εξάλλου λεξιλόγιο ούτως ή άλλως μόνη σου θα μάθεις. Στο φροντηστήριο απλά θα μαθαίνεις γραμματική και θα εξασκείσαι με το listening, speaking κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Γίνεται, απλά πρέπει να σ' αρέσει ώστε να ασχολείσαι. Αν είναι κάθε μέρα να λες "πω πω, πάλι αυτά τα βαρετά έχω?", τότε δυσκολεύουν τα πράγματα. Αν όμως σ' αρέσει η γλώσσα και το πάρεις σοβαρά, σε λίγους μήνες είσαι μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top