Απορία σχετικά με εγγραφή στη σχολή

Paul77

Νεοφερμένος

Ο Paul77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Λόγω φόρτου της σελίδας που πόσταρα την απορία κανω την εξής ερώτηση σε αυτό το θέμα

Την πρωτη φορα που εδωσα πανελληνιες δηλαδη περυσι περασα στο ζωικης παραγωγης του γεωπονικου αθηνων ενω αυτη τη χρονια περασα εργοθεραπεια στο αιγαλεω αλλα δεν εχω γραφτει ακομα.Θελω να κανω αιτηση μετακινησης σε μια αλλη σχολη οπως βιολογικο πατρας καθως μαζευω μορια.Πρεπει να γραφτω στη νεα μου σχολη,δηλαδη στην εργοθεραπεία η μπορώ να ξαναγραφτώ στο πρώτο εξάμηνο του ζωικής παραγωγής για να κάνω την αίτηση και να μη χάσω τη σχολη?
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aρχικά γράφου στην Εργοθεραπεία.

Για το άλλο που λες, δεν γίνεται. Πρέπει ή να ξαναδώσεις πανελλήνιες ή να κάνεις το 10% του χρόνο
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Λόγω φόρτου της σελίδας που πόσταρα την απορία κανω την εξής ερώτηση σε αυτό το θέμα

Την πρωτη φορα που εδωσα πανελληνιες δηλαδη περυσι περασα στο ζωικης παραγωγης του γεωπονικου αθηνων ενω αυτη τη χρονια περασα εργοθεραπεια στο αιγαλεω αλλα δεν εχω γραφτει ακομα.Θελω να κανω αιτηση μετακινησης σε μια αλλη σχολη οπως βιολογικο πατρας καθως μαζευω μορια.Πρεπει να γραφτω στη νεα μου σχολη,δηλαδη στην εργοθεραπεία η μπορώ να ξαναγραφτώ στο πρώτο εξάμηνο του ζωικής παραγωγής για να κάνω την αίτηση και να μη χάσω τη σχολη?
Πώς γίνεται να μαζεύεις μόρια για βιολογικό; 🤔🤔🤔
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Λόγω φόρτου της σελίδας που πόσταρα την απορία κανω την εξής ερώτηση σε αυτό το θέμα

Την πρωτη φορα που εδωσα πανελληνιες δηλαδη περυσι περασα στο ζωικης παραγωγης του γεωπονικου αθηνων ενω αυτη τη χρονια περασα εργοθεραπεια στο αιγαλεω αλλα δεν εχω γραφτει ακομα.Θελω να κανω αιτηση μετακινησης σε μια αλλη σχολη οπως βιολογικο πατρας καθως μαζευω μορια.Πρεπει να γραφτω στη νεα μου σχολη,δηλαδη στην εργοθεραπεία η μπορώ να ξαναγραφτώ στο πρώτο εξάμηνο του ζωικής παραγωγής για να κάνω την αίτηση και να μη χάσω τη σχολη?
Για να κάνεις μετακίνηση πρέπει να έχεις και τα μόρια της σχολής που επιθυμείς να πας δηλαδή να είχες μεν τα μόρια του.βιολογικου αλλά να επέλεγες εργοθεραπεία και στην πορεία να μετανιωνες. Αυτό το σεναριο παίζει.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Μετακινηση μπορεις να αιτηθεις νομιζω οταν δεν πιανεις τα μορια της σχολης που αιτηθηκες μετεγγραφη (δηλαδη αντιστοιχης σχολης με αυτη που ησουν ηδη), ή δεν υπηρχαν διαθεσιμες θεσεις, οποτε δηλωνεις κατι αλλο παραπλησιο, που να ανηκει στο ιδιο επιστημονικο πεδιο.
Σχετικα με τα μορια, δε χρειαζεται να εχεις τα μορια της σχολης που θες να πας, πρεπει απλα να εχεις μεχρι 2750 μορια λιγοτερα απο τη βαση της σχολης που θες να πας.
 

DrsKatia

Νεοφερμένος

Η DrsKatia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εάν πας στη ζωική παραγωγή όπως θα λες , θα είσαι 2ο έτος , τυπικά.
Γίνεται να κανείς αίτηση για μετακίνηση όντας στο 2ο έτος; Δεν έχω καταλάβει ...
 

Paul77

Νεοφερμένος

Ο Paul77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μετακινηση μπορεις να αιτηθεις νομιζω οταν δεν πιανεις τα μορια της σχολης που αιτηθηκες μετεγγραφη (δηλαδη αντιστοιχης σχολης με αυτη που ησουν ηδη), ή δεν υπηρχαν διαθεσιμες θεσεις, οποτε δηλωνεις κατι αλλο παραπλησιο, που να ανηκει στο ιδιο επιστημονικο πεδιο.
Σχετικα με τα μορια, δε χρειαζεται να εχεις τα μορια της σχολης που θες να πας, πρεπει απλα να εχεις μεχρι 2750 μορια λιγοτερα απο τη βαση της σχολης που θες να πας.
Μου ειχανε πει στο φροντ οτι μπορω να κανω αιτηση μετακινησης χωρις να εχω κανει αιτηση μετεγγραφης αρκει να εχω δηλωσει τη σχολη στο μηχανογραφικο και να πιανω τη βαση μετεγγραφης
Εάν πας στη ζωική παραγωγή όπως θα λες , θα είσαι 2ο έτος , τυπικά.
Γίνεται να κανείς αίτηση για μετακίνηση όντας στο 2ο έτος; Δεν έχω καταλάβει ...
Εδωσα δευτερη φορα πανελληνιες οποτε μπορω να κανω αιτηση μετακινησης μονο αν γραφτω στη νεα μου σχολη,δηλαδη την εργοθεραπεια.Ετσι καταλαβα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top