Απορία για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

synchronicity

Νεοφερμένος

Η synchronicity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Λοιπόν... Ας πούμε ότι θέλω μια σχολή που εντάσσεται στο 2ο και 4ο επιστημονικό πεδίο (πχ. Αρχιτεκτόνων Μηχανικών). Στο μηχανογραφικό, η συγκεκριμένη σχολή αναφέρεται μόνο στις σχολές του 4ου πεδίου. Στην πρώτη σελίδα που δηλώνουμε τα πεδία από τα οποία επιλέγουμε σχολή, τι πρέπει να βάλω; Μόνο 4ο ή 2ο και 4ο;

Μπορεί όποιος κατάλαβε τι θέλω να πω (ούτε κι εγώ καταλαβαίνω) να με διαφωτίσει; Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Στην πρώτη σελίδα, βάζεις τα πεδία από τα οποία έχεις δηλώσει σχολές. Αν έχεις δηλώσει σχολές και του 2ου και του 4ου πεδίου, τότε συμπληρώνεις 2 και 4. Αν έχεις δηλώσει π.χ. σχολές μόνο του 4ου πεδίου, γράφεις μόνο 4. Αν μια σχολή που δήλωσες τυγχάνει να εντάσσεται σε δύο πεδία, τότε, θα αναγράψεις μόνο το πεδίο στο οποίο τη δήλωσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

synchronicity

Νεοφερμένος

Η synchronicity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Στην πρώτη σελίδα, βάζεις τα πεδία από τα οποία έχεις δηλώσει σχολές. Αν έχεις δηλώσει σχολές και του 2ου και του 4ου πεδίου, τότε συμπληρώνεις 2 και 4. Αν έχεις δηλώσει π.χ. σχολές μόνο του 4ου πεδίου, γράφεις μόνο 4. Αν μια σχολή που δήλωσες τυγχάνει να εντάσσεται σε δύο πεδία, τότε, θα αναγράψεις μόνο το πεδίο στο οποίο τη δήλωσες.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Προσοχή ε. Αν θέλεις να δηλώσεις μια σχολή η οποία υπάρχει σε δύο επιστημονικά πεδία, τότε, δε θα τη δηλώσεις και στα δύο, μόνο στο ένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Λοιπόν... Ας πούμε ότι θέλω μια σχολή που εντάσσεται στο 2ο και 4ο επιστημονικό πεδίο (πχ. Αρχιτεκτόνων Μηχανικών). Στο μηχανογραφικό, η συγκεκριμένη σχολή αναφέρεται μόνο στις σχολές του 4ου πεδίου. Στην πρώτη σελίδα που δηλώνουμε τα πεδία από τα οποία επιλέγουμε σχολή, τι πρέπει να βάλω; Μόνο 4ο ή 2ο και 4ο;

Μπορεί όποιος κατάλαβε τι θέλω να πω (ούτε κι εγώ καταλαβαίνω) να με διαφωτίσει; Ευχαριστώ πολύ.

Στην αρχική σελίδα δηλώνεις τα πεδία (1 ή 2 το πολύ πεδία) από τα οποία δηλώνεις σχολές.

Αν κάποια σχολή υπάρχει σε 2 πεδία, π.χ. Πληροφορική που υπάρχει σε 2ο και 4ο, τότε την δηλώνεις μία μόνο φορά από όποιο πεδίο επιθυμείς αρκεί να είναι 1 από τα 2 που έχεις δηλώσει στην αρχική σελίδα. Π.χ. αν θες να δηλώσεις σχολές από 2ο και 3ο πεδίο και σε ενδιαφέρει η πληροφορική τότε δηλώνεις σχολές πληροφορικής από το 2ο πεδίο ανεξάρτητα αν υπάρχουν και στο 4ο. Το ίδιο ισχύει αν δηλώσεις σχολές μόνο από 1 πεδίο, στην συγκεκριμένη περίπτωση το 2ο στην οποία ανήκει η Πληροφορική. Αν θες να δηλώσεις σχολές από 2ο και 4ο πεδίο και σε ενδιαφέρουν π.χ. σχολές Πληροφορικής, τότε θα τις δηλώσεις είτε από το 2ο είτε από το 4ο πεδίο. Μπορείς να δηλώσεις π.χ. Πληροφορική ΟΠΑ από 2ο και Πληροφορική ΕΚΠΑ από 4ο σε αυτήν την περίπτωση, δεν παίζει κανένα ρόλο. Γενικά αν μία σχολή ανήκει σε 2 πεδία, δεν είσαι υποχρεωμένος να δηλώσεις αυτά τα 2 πεδία στο μηχανογραφικό, αλλά το 1 πεδίο που θα δηλώσεις να είναι το 1 από τα 2 στα οποία η σχολή που σε ενδιαφέρει είναι κοινή. Ελπίζω να κατάλαβες και να μην σε μπέρδεψα παραπάνω.


Σημείωση συντονιστή: Απορία για συμπλήρωση του μηχανογραφικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top