Αποβολές μαθητών λόγω Facebook

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Πιστεύω πως μόνο χαμηλής ποιότητας μπορεί να είναι ο παιδαγωγός που θα καταφύγει σε μία τέτοια ενέργεια.
Ναι λοιπόν,ο χ μαθητής τον σχολίασε στο φβ.Η λύση δε μπορεί να είναι αυτομάτως η τιμωρία του.Ένας σωστός εκπαιδευτικός όπως εγώ δεν τον ήθελα,οφείλει να πιάσει από το χερι από το μαθητή και να του μιλήσει,αλλά και να τον ακούσει.Χωρίς απειλές γραφεία και αποβολές.
Για κάποιον λόγο ο μαθητής κατέφυγε σε αυτή την ενέργεια.Ο καθηγητής σαν φίλος,και όχι αν τιμωρός,πρέπει να του δώσει να καταλάβει το λάθος του,και να του δώει και κίνητρο να μην το ξανακάνει.Να δημιουργηθεί μια σχέση ανάμεσά τους δηλαδή που να βασίζεται στο σεβασμό και όχι στο φόβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marionhollywood

Νεοφερμένος

Η Marion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
φαντάζομαι και αυτή τι καλή διευθύντρια που θα είναι για να της κάνει γκρουπ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
παιδια υπαρχουν και πολυ χειροτερα!
προπερσι μου ειπε μια φιλη μου και συμμαθητρια μου να της ανεβασω κατι photo της στο Fb γιατι αυτη ειχε δημιουργησει προσφατα προφιλ και δεν ηξερε πως να τις βαλει. αναμεσα σε αυτες τις φωτο ηταν και μια η οποια εδειχνε την ιδια να ειναι ορθια στον πινακα του σχολειου και να γραφει κατι. και επειδη ειχε κανει "φιλη" μια καθηγητρια του σχολειου μας και ειδε αυτη τη φωτο την πηγε στον διευθυντη την επομενη μερα για να της ζητησει το λογο που ανεβασε στο διαδικτυο μια φωτογραφια που απεικονιζει τους εσωτερικους χωρους του σχολειου εφοσον αυτο ειναι παρανομο. η κοπελα ζητησε συγγνωμη και ειπε πως δεν γνωριζε πως ειναι παρανομο κατι τετοιο και εσβησε τη φωτογραφια. ομως το θεμα δεν σταματησε εκει. ο διευθυντης ζητησε να ομολογησει ποιος ΤΡΑΒΗΞΕ την φωτογραφια και πως αν δεν ομολογουσε ολοκληρη η ταξη δεν θα πηγαινε 4ημερη. η κοπελα η οποια τραβηξε τη φωτογραφια ομολογησε και πηρε 2ημερη αποβολη με την δικαιολογια πως η φωτογραφια τραβηχτηκε μεσω κινητου (πραγμα το οποιο δεν ειναι σε θεση να μπορουν να το γνωριζουν. ισως και να ειχε τραβηχτει με ψηφιακη) και πως ειναι γνωστο πως τα κινητα απαγορευονται. καπου εδω να σημειωσω επισης πως η καθηγητρια που "καρφωσε" τη φωτογραφια στον διευθυντη ειναι μελος στο γκρουπ του σχολειου στο facebook στο οποιο υπαρχουν δεκαδες φωτογραφιες απο εσωτερικους και εξωτερικους χωρους του σχολειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
παιδια υπαρχουν και πολυ χειροτερα!
προπερσι μου ειπε μια φιλη μου και συμμαθητρια μου να της ανεβασω κατι photo της στο Fb γιατι αυτη ειχε δημιουργησει προσφατα προφιλ και δεν ηξερε πως να τις βαλει. αναμεσα σε αυτες τις φωτο ηταν και μια η οποια εδειχνε την ιδια να ειναι ορθια στον πινακα του σχολειου και να γραφει κατι. και επειδη ειχε κανει "φιλη" μια καθηγητρια του σχολειου μας και ειδε αυτη τη φωτο την πηγε στον διευθυντη την επομενη μερα για να της ζητησει το λογο που ανεβασε στο διαδικτυο μια φωτογραφια που απεικονιζει τους εσωτερικους χωρους του σχολειου εφοσον αυτο ειναι παρανομο. η κοπελα ζητησε συγγνωμη και ειπε πως δεν γνωριζε πως ειναι παρανομο κατι τετοιο και εσβησε τη φωτογραφια. ομως το θεμα δεν σταματησε εκει. ο διευθυντης ζητησε να ομολογησει ποιος ΤΡΑΒΗΞΕ την φωτογραφια και πως αν δεν ομολογουσε ολοκληρη η ταξη δεν θα πηγαινε 4ημερη. η κοπελα η οποια τραβηξε τη φωτογραφια ομολογησε και πηρε 2ημερη αποβολη με την δικαιολογια πως η φωτογραφια τραβηχτηκε μεσω κινητου (πραγμα το οποιο δεν ειναι σε θεση να μπορουν να το γνωριζουν. ισως και να ειχε τραβηχτει με ψηφιακη) και πως ειναι γνωστο πως τα κινητα απαγορευονται. καπου εδω να σημειωσω επισης πως η καθηγητρια που "καρφωσε" τη φωτογραφια στον διευθυντη ειναι μελος στο γκρουπ του σχολειου στο facebook στο οποιο υπαρχουν δεκαδες φωτογραφιες απο εσωτερικους και εξωτερικους χωρους του σχολειου.
Καλά πώς αφήσατε την καθηγήτρια στο γκρουπάκι;Εμάς όλοι οι καθηγητές έχουν ban :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γιατι ανακατευονται?Δικαιωμα του καθενος εκτος σχολειου ειναι να κανει οτι θελει:mad:Ελεος δηλαδη.Που εχουμε φτασει?Μια επιπληξη χρειαζοταν αλλα δεν ξερουνε απο αυτα τι να κανουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top