Απεργία διαρκείας σε Πανεπιστήμια και ΤΕΙ από 10 Σεπτεμβρίου

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Ρε να τους πάρει ο διάολος!!!οι μόνοι που ζημιώνονται είναι οι φοιτητές!κατι τέτοια υποβαθμίζουν τα πανεπιστήμια μας!και ύστερα κατα κρίνουμε την κοπέλα που πέρασε 1η νομική επειδή θέλησε να φύγει απο εδώ....

ΕΛΕΟΣ

καλά και εσένα όταν σε πετάξουν από τη σχολή μην αντιδράσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,751 μηνύματα.
Ρε να τους πάρει ο διάολος!!!οι μόνοι που ζημιώνονται είναι οι φοιτητές!κατι τέτοια υποβαθμίζουν τα πανεπιστήμια μας!και ύστερα κατα κρίνουμε την κοπέλα που πέρασε 1η νομική επειδή θέλησε να φύγει απο εδώ....

ΕΛΕΟΣ

Και που είσαι ακόμη. Ανέτρεξε στο παρελθόν της εικονικής ευμάρειας να δεις καταλήψεις για την πλάκα μας. :P Ποιος χέστηκε για τα Ελληνικά Πανεπιστήμια; Αφού ο στόχος είναι μόνο η εισαγωγή. Το μετά είναι οι ...διακοπές. Ο μέσος τσιφτετέλληνας φοιτητής πρώτα θα πάει Πάρο για να ξεπαρθενευτεί ...στο αλκοόλ και μετά θα διαβάσει για την εξεταστική.

καλά και εσένα όταν σε πετάξουν από τη σχολή μην αντιδράσεις.

Σε όλο τον κόσμο τρώνε πόρτα κάποιοι φοιτητές...αλλά τα Πανεπιστήμια αυτά είναι αξιοζήλευτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DimX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
καλά και εσένα όταν σε πετάξουν από τη σχολή μην αντιδράσεις.

Αν είμαι άσχετος και κοιτάζω μόνο την καλοπέραση να με πετάξουν.ειδαλλως γιατί?

Και ξαναλέω ότι στο τέλος οι μόνοι που ζημιώνονται είμαστε οι φοιτητές!γιατι μια φορά σε αυτή την χώρα να μην κυλήσουν τα πράγματα ομαλά ρε γμτ???!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,751 μηνύματα.
Αν είμαι άσχετος και κοιτάζω μόνο την καλοπέραση να με πετάξουν.ειδαλλως γιατί?

Και ξαναλέω ότι στο τέλος οι μόνοι που ζημιώνονται είμαστε οι φοιτητές!γιατι μια φορά σε αυτή την χώρα να μην κυλήσουν τα πράγματα ομαλά ρε γμτ???!!!

Πότε ήταν σοβαροί οι ψηφοφόροι σ' αυτή τη χώρα; Ποτέ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Δυστυχώς, φίλος που έχει πατέρα καθηγητή μας είπε οτι χωρίς γραμματεία (τουλάχιστον για Ασοεε αλλά λογικά και στις άλλες) δεν γίνεται εξεταστική.Βέβαια,δεν είμαστε σίγουροι οτι θα ακολουθήσουν όλες οι σχολές τις αποφάσεις του οργάνου.Γενικώς πάντως,αυτά γίνονται για την τιμή των όπλων, αφού έαν ήθελαν όλοι ανατροπή της κυβέρνησης θα έκαναν απεργίες διαρκείας σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες της χώρας.Τότε ίσως είχε κάποιο νόημα αλλά έτσι μεμονωμένα δεν μπορούν να πετύχουν και τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,476 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι γίνεται στο ΑΠΘ με τις εγγραφές και τις καταλήψεις τελικά?Θα γίνουν κανονικά οι εγγραφές από τις 11 ή αργότερα?Θα βγει ανακοίνωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
για το Πα.ΠΕΙ ?? Εχουμε καποια συγκεκριμενη πληροφορια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι γίνεται στο ΑΠΘ με τις εγγραφές και τις καταλήψεις τελικά?Θα γίνουν κανονικά οι εγγραφές από τις 11 ή αργότερα?Θα βγει ανακοίνωση?


για το Πα.ΠΕΙ ?? Εχουμε καποια συγκεκριμενη πληροφορια ?


Πάρτε καλού κακού το πρωί ένα τηλεφωνο στις γραμματείες των σχολών σας....δεν θα τους πεσει ο κωλος να σας δωσουν μια πληροφορια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Κατι για ηλεκτρονικη εγγραφη που ακουσα απο ενα φιλο μου, τι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Βγήκε δελτίο τύπου από το ΑΠΘ:
https://www.auth.gr/news/press/16245

" Έχουμε αποφασίσει 48ωρη απεργία για Τρίτη 10 και Τετάρτη 11 Σεπτέμβρη, με προοπτική κλιμάκωσης του αγώνα."
Αυτό σημαίνει ότι την Πέμπτη 12 του μηνός θα γίνουν κανονικά εγγραφές; Σχεδιάζω να έρθω από μακριά και θα ήθελα κάποιος να με πληροφορήσει, αν γνωρίζει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Κατι για ηλεκτρονικη εγγραφη που ακουσα απο ενα φιλο μου, τι ειναι?

μήπως σου είπαν για ηλεκτρονική ανανέωση εγγραφής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini9595

Νεοφερμένος

Η eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας Ιονίου (Κέρκυρα) και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδιά για εγγραφή πηγαίνουμε όποια μέρα θέλουμε όταν δεν θα απεργούν ή οι γραμματείες ανακοινώνουν ποια άτομα θα πηγαίνουν κάθε μέρα ανάλογα με το επίθετο?
Λογικα θα το δεις στην ιστοσελιδα του πανεπιστημιου σου,αναλογα με τη σχολη!! (πχ εγω θα παω στις 26, ενας γνωστος μου ομως επειδη το τμημα του δεν πηρε πολλους επρεπε να πανε ολοι την ιδια μερα για εγγραφη) ελπιζω να βοηθησα!! :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ξέρουμε τι παίζει στο ΑΠΘ. Γιατί, στο site λέει να αναμένουμε για τις ανακοινώσεις. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,476 μηνύματα.
Ξέρουμε τι παίζει στο ΑΠΘ. Γιατί, στο site λέει να αναμένουμε για τις ανακοινώσεις. :hmm:
Το μόνο που έχουν πει είναι ότι θα έχουν απεργία μέχρι και αύριο στα σίγουρα.Τώρα από Δευτέρα δεν ξέρω...Θα ανακοινώσουν κάτι λογικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εμας παντως χθες βγηκε βρωμα οτι η απεργια θα συνεχιστει μεχρι τις 20 του μηνα, προς το παρον υπαρχει ΚΑΙ καταληψη. Η εξεταστικη διακοπηκε λιγο μετα την εναρξη της και κανεις δν ξερει ποτε θα ξανααρχισει. Δν ξερουμε ολιγον τι μας ξημερωνει... Οσο για τους πρωτοετεις, καλωσηρθατε στην τριτοβαθμια εκπαιδευση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και εγώ θέλω να πάω λάρισα να γραφτώ αλλά άκουσα πως έχουν απεργία. Έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,751 μηνύματα.
Και εγώ θέλω να πάω λάρισα να γραφτώ αλλά άκουσα πως έχουν απεργία. Έλεος...

Eδώ ο κόσμος καίγεται και εσένα σε νοιάζει μόνο η εγγραφή και το "ομαλό" εξάμηνο; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Eδώ ο κόσμος καίγεται και εσένα σε νοιάζει μόνο η εγγραφή και το "ομαλό" εξάμηνο; :)
Όχι. Εγώ απλά θα γραφτώ στη σχολή δεν θα πάω γιατί θα ξαναδώσω πανελλήνιες. Είμαι από άλλη πόλη όμως και πρέπει να ξέρω τι παίζει ποτέ θα πάω κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Λοιπον παιδια εγω πηρα τηλεφωνο στην γραμματεια της σχολης μου (οδοντιατρικη απθ) και μου ειπε να περασω την αλλη τεταρτη-πεμπτη-παρασκ. Ομως ανησυχω μην γινει καμια στραβη και δεν καταφερω να γραφτω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TECHNICBOY

Νεοφερμένος

Ο TECHNICBOY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Και σε εμένα (φαρμακευτική απθ) είπαν καλύτερα μετά τις 20... ελπίζω μην έχω κανένα πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top