Απαράδεκτο το υπουργείο παιδείας

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ποιος ήρθε???? :P η εισαγωγή τότε γινόταν με μια νταμιτζάνα λάδι...και ένα καλό μέσο...Μην λέμε και ό,τι θέλουμε. Καθηγητής του σχολείου μου αποφοίτησε από θεωρητική τότε κατεύθυνση (κλασσικό λύκειο δεν ήταν τότε? ) τεσπα και μπήκε μαθηματικός.Και φυσικά το πτυχίο του με τον ίδιο τρόπο και διδάσκει σε παιδιά Γ λυκείου μέχρι σήμερα.Και δεν έχει βασικές γνώσεις στατιστικής..και μας διδάσκε στη γ λυκείου...και φυσικά και ο καθηγητής στα μαθηματικα κατε. τα ίδια χάλια ήταν που ήταν μαθητής του 1960:whistle: μην λέμε και ο,τι θέλουμε:whistle:
μπορώ να σε πληροφορήσω όμως πως οι τότε φυσικοί που ξέρω δεν γνώριζαν γεωμετρική οπτική δεν υπήρχε καν στην υλη του πανεπιστήμιου και αυτό μου το είπε φυσικός που σπούδασε δεκαετία 70.
Δεν αντιλέγω ότι ήταν πιο δύσκολα τότε..είχε τύχει να διβάσω βιβλίο φυσικής του 70..
Κι εγώ όπως κι εσύ δεν μπορούμε να έχουμε προσωπική γνώμη για την εποχή εκείνη και λέμε ότι έχουμε ακούσει. Όμως οι δικές μου πληροφορίες είναι αντίθετες από τις δικές σου. Συμφωνούμε για τα βιβλία, τυχαίνει να τα έχω σπίτι μου από τους γονείς μου. Επίσης, τη δεκαετία του 70 σε όλα τα μαθήματα η ύλη των πανελληνίων ήταν ίσως και 10 φορές περισσότερη από τη σημερινή. Δες και στο θέμα ΑΥΤΟ, που συζητήσαμε για πανελλαδικές στο πέρασμα των χρόνων.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Τα μαθηματικα δεν ειναι το φορτε μου ουτε η αλλως,
αλλα αυτο που με ενοχλησε ειναι η απαντηση του garch στο ποστ #91 οπου υποστηριζει (εμμεσα τουλαχιστον) οτι ειναι σωστο να μπαινουν καποιοι στις σχολες για να κανουν διακοπες

Τι υποστηρίζει ο garch;:blink:

Αν κάτσεις και το αποδείξεις αυτό λογικά κι όχι από αυθαίρετες υποθέσεις που ο καθένας καταλαβαίνει ό,τι θέλει, εγώ μετά ό,τι θες.

Γιατι ειμαστε ανθρωποι και οχι βαθμολογιες ρε γμτ!!!!

Και το πανεπιστήμιο δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.
Συμφωνώ πως η αξία ενός ανθρώπου δεν κρίνεται από μια εξέταση, αλλά είναι πολύ πιο αντικειμενικό να περνάς σε μια σχολή με πανελλήνιες εξετάσεις, παρά να χώνεις όλο τον κόσμο μέσα και μετά να ξεσκαρτάρεις με ενδοπανεπιστημιακές.

η στερεομετρια ειναι πολυ πιο χρησιμη απο τα ολοκληρωματα και τις συναρτησεις!

Μην τα λες έτσι απότομα αυτά...
Η στερεομετρία είναι πολύ χρήσιμη και θα έπρεπε να διδάσκεται σε κάποιες κατευθύνσεις, αλλά τον τελευταίο καιρό συνηθίζεται να χρησιμοποιείται η αναλυτική γεωμετρία (δεν ξέρω για τους μαθηματικούς, ο nPb θα μας τα πει αυτά, αν και έτσι φαντάζομαι είναι, αλλά για τους μηχανικούς οπωσδήποτε). You know, ολοκληρώματα που μετρούν όγκους και περισσότερες από δύο διαστάσεις, μηχανική που λύνεται με συναρτήσεις... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μεταξύ σοβαρού και αστείου το θέμα ξεκίνησε τόσο ωραία μέχρι που μπήκατε οι φοιτητές και το χαλάσατε :clapup: Ρε παίδες δεν καταλαβαίνετε πως στη Γ' Λυκείου δεν ενδιαφέρονται για το ποσοτό των φοιτητών που παίρνουν πτυχίο ούτε για Στερεομετρίες; Το θέμα είναι απλό, τα παιδιά νιώθουν αγανάκτιση και φόβο γιατί πρώτη φορά έρχονται σε επαφή με εξετάσεις τέτοιας κλίμακας, ακούγοντας ταυτόχρονα ότι αυτή τους η απόδοση θα καθορίσει τη ζωή τους. Το πως θα βλέπουν αυτή τη διαδικασία σε 5,10 χρόνια ακόμα και σε 1 μήνα είναι άλλο θέμα. Αφήστε τους να χαρούν τα συναισθήματά τους. Μερικές φορές χαίρομαι που όταν ήμουν μαθήτρια δεν καιγόμασταν στο Ίντερνετ. Θα μου χαλούσατε πολλές εμπειρίες και συναισθήματα με τα τόσα αποστάγματα σοφίας που συλλέξατε στα πανεπιστημιακά σας χρόνια. Άντε να διαβάσουμε και λίγο μπας και πάρουμε κανένα πτυχίο κι αφήστε τα παιδιά να δώσουν με την ησυχία τους και να βρίζουν το σύστημα τώρα που μπορούν και έχουν ακόμη την όρεξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Διαφωνώ. Το δημόσιο δεν επιβαρύνεται. Δε σου παρέχει δεύτερα βιβλία, δεν πληρώνει τον καθηγητή με το "κεφάλι", δίνει "standard" επιδοτήσεις στις σχολές, κλπ κλπ.
Εγώ ο συμφοιτητής που θα έχω 100 παραπάνω μαντράχαλους στο έτος μου και θα έχω μια αναλογία διδασκόντων 1/40 από 1/10 πως θα αποζημιωθώ; Σίγουρα όχι με χρήματα, πόσο μάλλον που δεν έρχονται και σε μένα.

Γιατί απλούστατα να μην εισάγονται αυτοί που δεν σημειώνουν υψηλή βαθμολογία στις εξετάσεις;

garch ειπες αυτο εδω ακριβως, ισως εσυ να εχεις ξεχασει τις πανελληνιες, λογω των εξετασεων στη σχολη(δεν εχω μεχρι στιγμης συναντησει ανθρωπο που να υποστηριζει οτι στις εξετασεις των σχολων ειναι δυσκολο να αντιγραψεις....)

Δεν σου λεω να μπαινουν ολοι σε ολες τις σχολες και να κανουν χαμο(μαντραχαλοι που λες και συ)
λεω αυτοι που δεν θελουν να σπουδασουν να ειναι τιμιοι με τον εαυτο τους και με την κοινωνια

Να σου πω μια απλη λυση στο θεμα αυτο;
Οποιος δεν παρουσιαζεται στο τελος καθε εξεταστικης να του ακυρωνουν το πασο

απλα ειναι τα πραγματα, δηλαδη τι? οι υπολοιποι που δεν σπουδαζουν ή που σπουδαζουν σε ΙΕΚ ειναι μα....ες που δεν πηγαν να γραφτουν σε σχολες για να εχουν πασο????

Γιατι, αυτο μου λες τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
και επειδη εχουμε ξεφυγει εντελως απο το θεμα

μαθετε και αυτο, υπηρχε διαρροη θεματων

https://www.newsbomb.gr/editorial/story/51268/ti-symbainei-me-tis-panelladikes-k-diamantopoyloy



Σε αυτους δεν πρεπει να μηδενισουν τα γραπτα αν οντως εγινε ετσι???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αυτά τα ανώνυμα άρθρα είναι τα καλύτερά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
ο χαρδαβελας το εχει γραψει,
νταξει θα μου πεις εχει γραψει και εχει πει πολλες κοτσανες,
αλλα αυτο το εχει γραψει ως γονιος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Και το τρόμαξε το σχολείο, που το έγραψε στο διαδίκτυο...
Αν ήμουν γονιός και συνέβαινε αυτό, θα πήγαινα καρφωτός στην Αστυνομία για καταγγελία και μήνυση. Τι τηλέφωνα στο υπουργείο και αηδίες;Έτσι λύνονται αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
αστυνομια?? μμμ....
και αμα βγαλεις ακρη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ενώ στο Υπουργείο θα βγάλεις;
Και ακόμα χειρότερα, με ένα άρθρο στο διαδίκτυο θα βγάλεις;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ενώ στο Υπουργείο θα βγάλεις;
Και ακόμα χειρότερα, με ένα άρθρο στο διαδίκτυο θα βγάλεις;;;;;;

χαρδαβελας ειναι αυτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
So what?
Τι εξουσία έχει;
Βλέπεις στην τελική να έγινε κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
So what?
Τι εξουσία έχει;
Βλέπεις στην τελική να έγινε κάτι;

οχι, αλλα μαθαμε εμεις οι υπολοιποι οτι υπηρξε δολιωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Και που το μάθατε τι έγινε;;;
Λύνεται το πρόβλημα; Τιμωρήθηκαν αυτοί που το έκαναν;

Το θέμα είναι να γίνονται πράξεις, να λαμβάνονται μέτρα, να υπάρχουν τιμωρίες.
Γιατί τώρα, αν δεν τιμωρηθούν ξέρεις τι θα γίνει;;Το συγκεκριμένο σχολείο θα έχει περισσότερους μαθητές του χρόνου, γιατί όλοι θέλουν να έχουν το πλεονέκτημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Και που το μάθατε τι έγινε;;;
Λύνεται το πρόβλημα; Τιμωρήθηκαν αυτοί που το έκαναν;

Το θέμα είναι να γίνονται πράξεις, να λαμβάνονται μέτρα, να υπάρχουν τιμωρίες.
Γιατί τώρα, αν δεν τιμωρηθούν ξέρεις τι θα γίνει;;Το συγκεκριμένο σχολείο θα έχει περισσότερους μαθητές του χρόνου, γιατί όλοι θέλουν να έχουν το πλεονέκτημα!!!

εστω οτι παει και κανει μηνυση υπαρχει ποτε περιπτωση να τιμωρηθει καποιος???

αφου οι εξουσιες βοηθιουνται μεταξυ τους.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν στο άρθρο αυτό, έλεγε ότι έχει κάνει μήνυση και καλούσε και άλλους γονείς, τους οργάνωνε και έκαναν και αυτοί, και ξαφνικά είχαν 200 μηνύσεις, λες να μην γινόταν κάτι....;

Δηλαδή είναι κάποιος ευχαριστημένος με το να το ξέρει απλά; Ίσως για να έχει μια δικαιολογία για το ότι δεν πέρασε (αν χτύπα ξύλο δεν περάσει). Αν περάσει, όλα καλά όλα ανθηρά. (προφανώς δεν το λέω για σένα, μην παρεξηγηθώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Αν στο άρθρο αυτό, έλεγε ότι έχει κάνει μήνυση και καλούσε και άλλους γονείς, τους οργάνωνε και έκαναν και αυτοί, και ξαφνικά είχαν 200 μηνύσεις, λες να μην γινόταν κάτι....;

Δηλαδή είναι κάποιος ευχαριστημένος με το να το ξέρει απλά; Ίσως για να έχει μια δικαιολογία για το ότι δεν πέρασε (αν χτύπα ξύλο δεν περάσει). Αν περάσει, όλα καλά όλα ανθηρά. (προφανώς δεν το λέω για σένα, μην παρεξηγηθώ)

δεν παρεξηγουμαι ευκολα.....;)

ομως και το ιντερνετ ειναι πλεον μεσα στα ΜΜΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Και τι σημασία έχει αυτό; Πρέπει να γίνει καταγγελία και μάλιστα οργανωμένη. Δεν είναι από τις περιπτώσεις που το λες και πάει λύθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
garch ειπες αυτο εδω ακριβως, ισως εσυ να εχεις ξεχασει τις πανελληνιες, λογω των εξετασεων στη σχολη(δεν εχω μεχρι στιγμης συναντησει ανθρωπο που να υποστηριζει οτι στις εξετασεις των σχολων ειναι δυσκολο να αντιγραψεις....)

Παραθέτοντας αυτό το post, δεν έδειξες απολύτως τίποτα.
Βλέπεις πουθενά να γράφει "να μπαίνει όποιος γουστάρει στα πανεπιστήμια και να κοπροσκυλιάζει"; Τι παραλογισμός είναι αυτός;

Ας τα πάρουμε ένα-ένα: Εσύ ο ίδιος υποστηρίζεις αρχικά να μπαίνει όποιος θέλει στο πανεπιστήμιο και να δίνει εξετάσεις στο 1ο έτος.
Όταν σου λέω ότι θα πήξει το 1ο έτος, απαντάς να πληρώνουν μετά από δύο χρονιές στο ίδιο έτος.
Κι όταν σου απαντώ ότι τα δίδακτρα ούτε ουσία έχουν, γιατί το κράτος (αν εξαιρέσεις τα εισιτήρια) δεν πληρώνει τους φοιτητές με το κεφάλι, αλλά ούτε και ωφελούν τους φοιτητές που έχουν 100 παραπάνω άτομα στο έτος τους, εκ των οποίων μπορεί να προκύψει και ότι κάποιοι θα κάνουν συναλλαγές, κι ότι τελικά καλύτερα να εισάγονται μόνο αυτοί που γράφουν υψηλότερους βαθμούς, που στο διάολο το βλέπεις ότι υποστηρίζω πως είναι σωστό κάποιοι φοιτητές να κάνουν διακοπές;;;

Θέλω να μπαίνουν αυτοί που αποδεικνύουν ότι "αξίζουν" περισσότερο, και να μη γίνει μπάχαλο το πανεπιστήμιο με περισσότερα βύσματα και χειρότερο μάθημα. Πόσο πιο σαφές να το κάνω;


Επίσης, επειδή ακριβώς είναι απείρως πιο εύκολο να αντιγράψεις στις εξεταστικές από ότι στις πανελλήνιες, που είναι η περισσότερη αξιπιστία σε αυτό που υποστηρίζεις;

Δεν σου λεω να μπαινουν ολοι σε ολες τις σχολες και να κανουν χαμο(μαντραχαλοι που λες και συ)
λεω αυτοι που δεν θελουν να σπουδασουν να ειναι τιμιοι με τον εαυτο τους και με την κοινωνια

Αυτό μπορεί να γίνει και τώρα. Δεν καταλαβαίνω γιατί η εντιμότητα έχει μεγαλύτερη βαρύτητα στο σύστημα της Διαμαντοπούλου απ' ότι στο τωρινό.

Να σου πω μια απλη λυση στο θεμα αυτο;
Οποιος δεν παρουσιαζεται στο τελος καθε εξεταστικης να του ακυρωνουν το πασο

Όποιος δεν γράφεται σε κάθε έτος αυτή τη στιγμή, δεν παίρνει και πάσο. Το να το κάνεις αυτό για κάθε εξεταστική είναι αστείο. Κάποιος κουράστηκε στο τέλος, τα παράτησε και αφήνει τα μαθήματα για αργότερα (πχ Σεπτέμβρη). Να τον κρεμάσουμε;

απλα ειναι τα πραγματα, δηλαδη τι? οι υπολοιποι που δεν σπουδαζουν ή που σπουδαζουν σε ΙΕΚ ειναι μα....ες που δεν πηγαν να γραφτουν σε σχολες για να εχουν πασο????

Γιατι, αυτο μου λες τωρα

Ξεφύγαμε. Αυτό πάλι από που προέκυψε; Δες παραπάνω πριν απαντήσεις.

Άντε γιατί το κουράσαμε πολύ το θέμα, και είμαστε και off-topic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
διευκρινιζω δεν εχω κατι μαζι σου, ουτε και με κανενα αλλο,
Ισως να παρεξηγησα κατι απο αυτα που ειπες.
Θετω ως προβλημα αυτους που γραφονται στις σχολες, μονο και μονο για να παρουν πασο και να κυκλοφορουν ελευθερα με μειωμενα εισητηρια κτλ κτλ....
στεροντας την θεση απο καποιον αλλο που πιθανον θα του αρεσε η σχολη και δεν θα κοπροσκυλιαζε.
μου απαντας "να μπαινουν αυτοι που γραφουν"

απο εκει ξεκινησε το off topic
και εδω τελειωνει (απο την πλευρα μου τουλαχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top