Απαράδεκτο το υπουργείο παιδείας

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση; Εδώ καλώς τα "χώνετε" στο Υπουργείο Παιδείας για τις μαλακίες που έκανε. Αύριο στο Πανεπιστήμιο όπου ο καθηγητής θα βάζει ότι να 'ναι από θέματα στην εξεταστική και το ποσοστό επιτυχίας θα είναι κάτω από 5% των εξεταζομένων και πολλές φορές θα χρειάζεται να δίνετε ένα μάθημα περισσότερες από 4 φορές για να το περάσετε, τι θα κάνετε εκεί; Οι 4 φορές αντιστοιχούν προσπάθεια 2 χρόνια. Υπ' όψιν ότι ο καθηγητής στο Πανεπιστήμιο είναι θεός και υπεράνω νόμου. Όποιος φοιτητής πάει να του κάνει σκηνές..δεν θα πάρει ποτέ πτυχίο!
Του αδείαζουμε τα υγρά φρένων απο το αμάξι και ελπίζουμε ο νεος να'ναι καλύτερος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση; Εδώ καλώς τα "χώνετε" στο Υπουργείο Παιδείας για τις μαλακίες που έκανε. Αύριο στο Πανεπιστήμιο όπου ο καθηγητής θα βάζει ότι να 'ναι από θέματα στην εξεταστική και το ποσοστό επιτυχίας θα είναι κάτω από 5% των εξεταζομένων και πολλές φορές θα χρειάζεται να δίνετε ένα μάθημα περισσότερες από 4 φορές για να το περάσετε, τι θα κάνετε εκεί; Οι 4 φορές αντιστοιχούν προσπάθεια 2 χρόνια. Υπ' όψιν ότι ο καθηγητής στο Πανεπιστήμιο είναι θεός και υπεράνω νόμου. Όποιος φοιτητής πάει να του κάνει σκηνές..δεν θα πάρει ποτέ πτυχίο!

Θα σου απαντήσω από την δική μου πείρα, όταν ήμουν φοιτητής (Ααααχχχ...) :)

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, αν φυσικά στα "πολλά" εννοούμε να περιοριστείς στα νόμιμα μέσα (γιατί αν επεκταθούμε στα παράνομα, η γκάμα των επιλογών μας μεγεθύνεται :))))

Είχαμε έναν καθηγητή ο οποίος μια φορά πέρασε 8 από τους 260. Σημειωτέον, αυτοί οι 260 είχαν κάνει την -υποχρεωτική- εργασία και την -υποχρεωτική- παρουσίαση της, που έπιανε 5 μονάδες. Όλως τυχαίως, και οι 8 ήταν κοπέλες, και όλως τυχαίως, ο καθηγητής ήταν μουνάκιας. Μόλις βγήκανε τα αποτελέσματα, συντονίστηκε αυθόρμητη κίνηση των φοιτητών (καμιά 70 άτομα που βρέθηκαν εκείνη την μέρα εκεί) να πάνε στο γραφείο του. Ο καθηγητής, ενώ ήταν μέσα στο γραφείο (ακούγονταν θόρυβοι), επιδεικτικά δεν απαντούσε, ούτε άνοιγε την κλειδωμένη πόρτα.

Οι φοιτητές τότε πήγαν στον πρόεδρο του τμήματος, του εξήγησαν την κατάσταση με τις εργασίες και τις παρουσιάσεις και την αναντιστοιχία με τους βαθμούς τους (οι περισσότεροι είχαν κοπεί με μηδέν...!), και ο πρόεδρος του τμήματος υποχρέωσε τον καθηγητή να ανοίξει την πόρτα και να ακούσει τους φοιτητές.

Αυτό όντως έγινε μετά από λίγο, ο καθηγητής άκουσε τα εξ αμάξης, και στην επόμενη εξεταστική όλα κύλησαν ομαλά.


Είχαμε και άλλους καθηγητές που "κάρφωναν" πτυχία στον τοίχο (εγώ που σου μιλάω έχω δώσει μάθημα 2ου έτους 8 φορές για να το περάσω), αλλά χωρίς μαζική αντίδραση από την μεριά των φοιτητών δεν γινόταν τίποτα.


Παρόλαυτα, απορώ γιατί ρωτάς αυτό το πράγμα σε αυτό το τόπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση; Εδώ καλώς τα "χώνετε" στο Υπουργείο Παιδείας για τις μαλακίες που έκανε. Αύριο στο Πανεπιστήμιο όπου ο καθηγητής θα βάζει ότι να 'ναι από θέματα στην εξεταστική και το ποσοστό επιτυχίας θα είναι κάτω από 5% των εξεταζομένων και πολλές φορές θα χρειάζεται να δίνετε ένα μάθημα περισσότερες από 4 φορές για να το περάσετε, τι θα κάνετε εκεί; Οι 4 φορές αντιστοιχούν προσπάθεια 2 χρόνια. Υπ' όψιν ότι ο καθηγητής στο Πανεπιστήμιο είναι θεός και υπεράνω νόμου. Όποιος φοιτητής πάει να του κάνει σκηνές..δεν θα πάρει ποτέ πτυχίο!

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη καθώς δε γνωρίζω πως είναι τα πράγματα στο πανεπιστήμιο, νομίζω ωστόσο πως υπερβάλλεις.
Τόσους απόφοιτους βλέπουμε να τελειώνουν στα 4 ακριβώς...εσύ αυτό που λες αποτελεί μια από τις περιπτώσεις όπου ο μαθητής πέρασε στην σχολή με χίλια ζόρια ή η σχολή δεν ήταν γι'αυτόν και δε μπορεί να ανταπεξέλθει. Ας μη τραγικοποιούμε τόσο τα πράγματα, γιατί αν ήταν έτσι που λες τα πανεπιστήμια θα είχαν ξεχυλίσει από αιώνιους φοιτητές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη καθώς δε γνωρίζω πως είναι τα πράγματα στο πανεπιστήμιο, νομίζω ωστόσο πως υπερβάλλεις.
Τόσους απόφοιτους βλέπουμε να τελειώνουν στα 4 ακριβώς...εσύ αυτό που λες αποτελεί μια από τις περιπτώσεις όπου ο μαθητής πέρασε στην σχολή με χίλια ζόρια ή η σχολή δεν ήταν γι'αυτόν και δε μπορεί να ανταπεξέλθει. Ας μη τραγικοποιούμε τόσο τα πράγματα, γιατί αν ήταν έτσι που λες τα πανεπιστήμια θα είχαν ξεχυλίσει από αιώνιους φοιτητές..

Βίκυ, καλά κάνεις και κρατάς την επιφύλαξη στην αρχή του κειμένου σου. Ο nPb δυστυχώς, δεν υπερβάλλει, υπάρχουν περιπτώσεις καθηγητών που είναι έτσι και χειρότεροι, και αυτό δεν στο λέω με καμιά διάθεση υπερβολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Το ρωτάω, γιατί με κούρασε το "κλάψιμο" για τις εκπλήξεις των πανελληνίων. Οι μαθητές οφείλουν να σφίξουν λίγο γιατί σε λίγους μήνες θα αντιμετωπίσουν πιο δύσκολα θέματα από τις πανελλήνιες.Το Πανεπιστήμιο και η ζωή μετά, δεν είναι το αποστειρωμένο περιβάλλον των πανελληνίων.

Βίκυ θες να έρθεις να δεις καταστάσεις βαθμολογιών να φρίξεις; Στα 4 έτη τελειώνει ένα 5%. Ένα ποσοστό 20% τελειώνει στα 5-6 έτη. Οι υπόλοιποι μετά τα 7 έτη. Υπάρχουν μαθήματα Βίκυ, όπου για να τα περάσεις με έναν βαθμό 5 μόνο φακελάκι δεν δίνεις και μάλιστα σου τίθεται και το δίλημμα βαθμός 3 ή 5. Υπάρχουν και καθηγητές όπου για ένα λαθάκι βιασύνης σου μηδενίζουν το γραπτό! Η αιώνια φοίτηση μέχρι τα 6 χρόνια δεν είναι ...αποτέλεσμα φοιτητών που δεν τους αρέσει η σχολή και σε παρακαλώ μην προσβάλεις τον φοιτητικό κόσμο. Αν ήξερες τι κόπο τραβάνε οι συνεπείς φοιτητές θα μίλαγες αλλιώς. Δεν γίνεται όλοι να είναι το 5% των φοιτητών διάνοια (Νεύτωνες). Υπάρχουν αργόστροφα μυαλά αλλά συνεπείς με συνεχή προσπάθεια. Αυτοί δεν είναι οι ξύστες ούτε όσοι μπήκαν με χίλια ζόρια! Και αν κάποιοι μπήκαν "παρά τη θέλησή τους" στην σχολή, έγιναν στην πορεία καλοί φοιτητές (αν όχι άριστοι). Το άριστος από σχολή σε σχολή διαφέρει, ανάλογα με την δυσκολία ή ευκολία κατανόησης του επιστημονικού αντικειμένου. Σχολές που εμπλέκουν μαθηματικά, φυσική, πληροφορική, στατιστική...είναι λίγο δύσκολες για την απόκτηση του άριστα ή την επιτυχία με την 1η φορά. Οι περισσότεροι καθηγητές διδάσκουν το ελάχιστο σε κλίμα καταλήψεων και απεργιών και με χάλια σημειώσεις/ βιβλία και ζητάνε το 500% από τους φοιτητές μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Το ρωτάω, γιατί με κούρασε το "κλάψιμο" για τις εκπλήξεις των πανελληνίων. Οι μαθητές οφείλουν να σφίξουν λίγο γιατί σε λίγους μήνες θα αντιμετωπίσουν πιο δύσκολα θέματα από τις πανελλήνιες.Το Πανεπιστήμιο και η ζωή μετά, δεν είναι το αποστειρωμένο περιβάλλον των πανελληνίων.

Είναι άκαιρο για να το κάνουν οι μαθητές αυτό που λες τώρα. Κάθε πράγμα στον καιρό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Βίκυ, καλά κάνεις και κρατάς την επιφύλαξη στην αρχή του κειμένου σου. Ο nPb δυστυχώς, δεν υπερβάλλει, υπάρχουν περιπτώσεις καθηγητών που είναι έτσι και χειρότεροι, και αυτό δεν στο λέω με καμιά διάθεση υπερβολής.

Για να πω την αλήθεια, δεν είναι και εντελώς παράλογο...ούτε σε ένα πράγμα δεν μπορούμε να είμαστε σωστοί σε αυτή την χώρα; μα ούτε ένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
@ Sourotiri

Αν και είμαι εκτός θέματος, δε μου φαίνεται τόσο συγκλονιστική η καθηγητική αυθαιρεσία που ανέφερες. Εξάλλου τελικά εισακουστήκατε. Δυστυχώς υπάρχουν και χειρότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Είναι άκαιρο για να το κάνουν οι μαθητές αυτό που λες τώρα. Κάθε πράγμα στον καιρό του.

Σαφώς. Αλλά νομίζω η ψυχραιμία και ο τελικός απολογισμός είναι ο καλύτερος σύμβουλος αυτήν την περίοδο, γιατί λόγω της περιρέουσας κατάστασης ο νους αποσπάται! Παιδιά μην ακούτε τίποτε και συνεχίστε καμιά γερή επανάληψη όσο χρόνο διαθέτετε. Μετά τις πανελλαδικές, θα εχετε χρόνο να αναλύσετε το Κυπριακό...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teliwnwse9meres

Νεοφερμένος

Ο teliwnwse9meres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
κι εγω μια απο τα ιδια..εκτος απο την καθυστεριση,το μαζεμα των θεματων και ολο το αγχος που δημιουργει η διαδικασια αυτη ηταν και τα θεματα προχειρα βαλμενα(βλαμμενα)...εχασα κι εγω ο,τι πιο απλο μπορουσα να χασω αν και εγραψα καλα...τελοσπαντων θα δειξει..αν κανουν καμια μ!@#$%ια ακομα θα δημιουργηθει πιστευω μεγαλο θεμα..(παντος σημερα εξαντληθηκα και απο το αγχος και απο την λυση του διαγωνισματος)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.

Βίκυ θες να έρθεις να δεις καταστάσεις βαθμολογιών να φρίξεις;
Στα 4 έτη τελειώνει ένα 5%. Ένα ποσοστό 20% τελειώνει στα 5-6 έτη. Οι υπόλοιποι μετά τα 7 έτη. Υπάρχουν μαθήματα Βίκυ, όπου για να τα περάσεις με έναν βαθμό 5 μόνο φακελάκι δεν δίνεις και μάλιστα σου τίθεται και το δίλημμα βαθμός 3 ή 5. Υπάρχουν και καθηγητές όπου για ένα λαθάκι βιασύνης σου μηδενίζουν το γραπτό! Η αιώνια φοίτηση μέχρι τα 6 χρόνια δεν είναι ...αποτέλεσμα φοιτητών που δεν τους αρέσει η σχολή και σε παρακαλώ μην προσβάλεις τον φοιτητικό κόσμο. Αν ήξερες τι κόπο τραβάνε οι συνεπείς φοιτητές θα μίλαγες αλλιώς. Δεν γίνεται όλοι να είναι το 5% των φοιτητών διάνοια (Νεύτωνες). Υπάρχουν αργόστροφα μυαλά αλλά συνεπείς με συνεχή προσπάθεια. Αυτοί δεν είναι οι ξύστες ούτε όσοι μπήκαν με χίλια ζόρια! Και αν κάποιοι μπήκαν "παρά τη θέλησή τους" στην σχολή, έγιναν στην πορεία καλοί φοιτητές (αν όχι άριστοι). Το άριστος από σχολή σε σχολή διαφέρει, ανάλογα με την δυσκολία ή ευκολία κατανόησης του επιστημονικού αντικειμένου. Σχολές που εμπλέκουν μαθηματικά, φυσική, πληροφορική, στατιστική...είναι λίγο δύσκολες για την απόκτηση του άριστα ή την επιτυχία με την 1η φορά. Οι περισσότεροι καθηγητές διδάσκουν το ελάχιστο σε κλίμα καταλήψεων και απεργιών και με χάλια σημειώσεις/ βιβλία και ζητάνε το 500% από τους φοιτητές μετά.
Τόσο πολύ θίχτηκες για έναν σύστημα που δεν αξίζει καν να υπερασπιστείς; Ο τόνος που γράφεις φαίνεται αρκετά εκνευρισμένος για ένα θέμα που μόνος σου έθεσες..και ακολούθως, είναι η άποψη μου, θεωρητική μεν, αλλά δεν πρόκειται να αλλάξει μέχρι αυτά που λες να τα βιώσω εγώ η ίδια. Άρα αυτά που λες, γίνονται σε συγκεκριμένες σχολές, σχολή μάλλον που βρίσκεσαι εσύ και το παίρνεις τόσο του δια προσωπικού (φυσική, μαθηματικά κλπ).
Δεν σκοπεύω να περάσω εκεί, οπότε απλώς δεν με ενδιαφέρει τι συμβαίνει σε τέτοιες δύσκολες σχολές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Τόσο πολύ θίχτηκες για έναν σύστημα που δεν αξίζει καν να υπερασπιστείς; Ο τόνος που γράφεις φαίνεται αρκετά εκνευρισμένος για ένα θέμα που μόνος σου έθεσες..και ακολούθως, είναι η άποψη μου, θεωρητική μεν, αλλά δεν πρόκειται να αλλάξει μέχρι αυτά που λες να τα βιώσω εγώ η ίδια. Άρα αυτά που λες, γίνονται σε συγκεκριμένες σχολές, σχολή μάλλον που βρίσκεσαι εσύ και το παίρνεις τόσο του δια προσωπικού (φυσική, μαθηματικά κλπ).
Δεν σκοπεύω να περάσω εκεί, οπότε απλώς δεν με ενδιαφέρει τι συμβαίνει σε τέτοιες δύσκολες σχολές...

δυστυχως, γινονται στις περισσοτερες(για να μη πω σε ολες):/:
και επισης δυστυχως, 8α επρεπε να σε ενδιαφερει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
nPb επειδή υπάρχει και χειρότερο μετά δεν σημαίνει ότι πρέπει να κάνουμε τα στραβά μάτια στις αυθαιρεσίες του υπουργείου. Αλίμονο, πρέπει να αποσιωπούμε αυτά τα φαινόμενα για να συνηθίσουμε στα επόμενα? Δεν το βρίσκω λογικό αυτό. Το υπουργείο ήταν απαράδεκτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
δυστυχως, γινονται στις περισσοτερες(για να μη πω σε ολες):/:
και επισης δυστυχως, 8α επρεπε να σε ενδιαφερει;)

πολλά θα έπρεπε να με ενδιαφέρουν όμως δεν είναι επί του θέματος και θα βγούμε off topic :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Για να μην βγούμε off Bίκυ σου απαντάω με προσωπικό μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasosfp

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εμεις εδω αρχισαμε να γραφουμε στις 9:35.

Και το πιο γαματο της υποθεσης.Ερχεται διευκρινηση σε εμας στα μαθηματικα στο α3 που ηταν ανυπαρκτο θεμα.Που γαμω το φελεκι μου λεει μεσα το βιβλιο για το τι εκφραζει η σχετικη συχνοτητα?Εναν κωλο ορισμο εχει και τιποτα αλλο.

Και η κορυφη ζηταει πανω σε αυτο διευκρυνηση φιλος μου αν τελικα αυτο που πρεπει να γραψουμε ειναι ο ορισμος και η απαντηση ειναι <<καμια απαντηση.οι μαθητες να γραψουν ο,τι νομιζουν.>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Εμεις εδω αρχισαμε να γραφουμε στις 9:35.

Και το πιο γαματο της υποθεσης.Ερχεται διευκρινηση σε εμας στα μαθηματικα στο α3 που ηταν ανυπαρκτο θεμα.Που γαμω το φελεκι μου λεει μεσα το βιβλιο για το τι εκφραζει η σχετικη συχνοτητα?Εναν κωλο ορισμο εχει και τιποτα αλλο.

Και η κορυφη ζηταει πανω σε αυτο διευκρυνηση φιλος μου αν τελικα αυτο που πρεπει να γραψουμε ειναι ο ορισμος και η απαντηση ειναι <<καμια απαντηση.οι μαθητες να γραψουν ο,τι νομιζουν.>>

Αν είναι δυνατόν πια, ναι και εμένα η φίλη μου μου είπε ότι τους ήρθε διευκρίνηση η οποία ήταν εντελώς άκυρη...
Είπαμε, η παιδεία μας και το σύστημα μας είναι σκατά, αλλά αυτοί αντί να προσπαθήσουν λίγο να τα μπαλώσουν έτσι για τους τύπους ρε γαμώτο το προβάλλουν σε κάθε περίσταση λες και έχουν να περιφανευτούν για κάτι..
Για ντομάτες είναι, αλλά άδικα τα λεφτά που θα ξοδέψουμε για τα μούτρα τους...Από αυτές τις λεπτομέρειες φαίνεται η διαφορά του εξωτερικού με την ιστορική ελλάδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
αυτό το θέμα με τις διευκρινήσεις, ύστερα από 5 χρόνια, ακόμη δεν το σταμάτησαν; :hmm: έλεος οι μαλάκες...
ότι σπαστικό και αποπροσανατολιστικό εν ώρα εξετάσεων

και μ' αρέσει που είχε πει η Γιαννάκου ότι θα το σταματήσουν...
πως περνάν τα χρόνια και «όλα τριγύρω αλλάζουν, όλα τα ίδια μένουν»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είπαμε, η παιδεία μας και το σύστημα μας είναι σκατά

Δεν θα το έλεγα. Ο όρος παιδεία μπορεί να εκφραστεί με διαφορετικούς τρόπους. Παιδεία έχουμε. Κάτι άλλο δεν έχουμε...
Όσο αφορά το σύστημα, πιστεύω πως είναι αρκετά καλό. Αυτό που το κάνει να φαίνεται άσχημο είναι ο τρόπος με τον οποίο λειτουργεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Παιδεία έχουμε. Κάτι άλλο δεν έχουμε...

Έχουμε παιδεία εκεί που ξέρουμε ότι δε μας παίρνει αν δεν την εφαρμόσουμε.
Το "χούι" του έλληνα, ένα πράγμα σαν,
"βάλε ζώνη"
"γιατί, έχει αστυνομία;"
"όχι..."
"ε, τότε γιατί να βάλω;"

.....

εγώ κάπως έτσι αντιλαμβάνομαι τα πράγματα στην χώρα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top