Απαγόρευση των κινητών τηλεφώνων στο σχολικό χώρο

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αν έχει παιδιά και μάλιστα μωρά ή αν έχει άρρωστους συγγενείς κλπ... Τότε θα πρέπει να τους δικαιολογείτε. Διαφορετικά, όχι.


εμάς μας έχει ζητήσει πολλάκις συγγνώμη και μας εξήγησε ότι είναι μεγάλη ανάγκη κτλ και το σεβαστήκαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αυτό ναι...Εμάς σε έναν χτύπησε και τον ρώταγε η γυναίκα του τι να φτιάξει το μεσημέρι! Και μας βγήκε και από πάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εμας............... μπαινει μεσα.. στο 5λεπτο τ κιν εχει χτυπήσει! λολ..^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Βασικά πρέπει να υπάρχουν και άλλες ώρες να πούνε τι θα φτιάξουν για μεσημέρι...

Συνήθως οι λόγοι που χτυπάει το κινητό τους στο μάθημα είναι ασήμαντοι...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εεεεεεεεεεεεεελα....Όπως σε όλους μας... Δεν βγάζεις άκρημε δαύτους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παντως τα κινητα συνεχιζουν να περιφερονται στο σχολικο χωρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
δεν επιτρεπονται αλλα ολα τα παιδια μαζι τους τα χουν...ακομα και **** βλεπουν την ωρα του μαθηματος κ οι καθηγητες....χαμπαρι!
μερικα παιδια μπροστα στα ματια τους εχουν το κινητο και δεν κανουν τπτ...
μονο αν χτυπησει στη ταξη και αν ο καθηγητης θελησει παει το μαθητη κατω στη διευθυνση...και μετα βγαζουν κ βιντεο τους καθηγητες κ τα βαζουν αυτοι στο youtube!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Α και τι άνθρωποι είναι οι καθηγητές; Υπάρχει και γι'αυτούς καταδικαστικό πόρισμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Εμείς έχουμε μία καθηγήτρια που άμα χτυπήσει το τηλέφωνό της στην τάξη θα το σηκώσει μόνο αν είναι κάποιο από τα παιδιά της (τα οποία έχουν παιδιά:P) .Αν δεν είναι ,το αφήνει να χτυπά μεχρι να σταματήσει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
εμας ο καθηγητης μας το βγαζει εξω κ κοιτα την ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Atsallica

Νεοφερμένος

Ο Atsallica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Στην περιπτωση που σε πιασουν με κινητο τηλεφωνο στο σχολειο τι εχουν δικαιωμα να σου κανουν?(κατασχεση-αποβολη)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
καλα τα λετε, αλλα χωρις κινητα πως θα κάνω βιντεο κλήση απο το πρώτο στο τελευταιό θρανιο??:P
περα απο την πλακα όμως, για δείτε αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miny

Νεοφερμένος

Η miny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Στην περιπτωση που σε πιασουν με κινητο τηλεφωνο στο σχολειο τι εχουν δικαιωμα να σου κανουν?(κατασχεση-αποβολη)?

Αναλόγως... ένας μαθητής στο σχολείο μας που πήρε βίντεο μια καθηγήτρια του του δώσανε 1 μέρα αποβολή. Μια άλλη καθηγήτρια που είδε το κινητό μιας μαθήτριας την έβαλε να τις δείξει όλα τα μηνύματα και τις φωτογραφίες της. Εμένα ειδε το κινητό μου η διευθύντρια όταν είμασταν κάπου για μια παρουσίαση και μου το πήρε, μαζι με κάποιων άλλων παιδιών, και μας τα επέστρεψε στο τέλος της παρουσίασης... Είναι ανάλογα με τον καθηγητή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αναλόγως... ένας μαθητής στο σχολείο μας που πήρε βίντεο μια καθηγήτρια του του δώσανε 1 μέρα αποβολή. Μια άλλη καθηγήτρια που είδε το κινητό μιας μαθήτριας την έβαλε να τις δείξει όλα τα μηνύματα και τις φωτογραφίες της. Εμένα ειδε το κινητό μου η διευθύντρια όταν είμασταν κάπου για μια παρουσίαση και μου το πήρε, μαζι με κάποιων άλλων παιδιών, και μας τα επέστρεψε στο τέλος της παρουσίασης... Είναι ανάλογα με τον καθηγητή

Αυτό είναι παράνομο, προσβάλλει την ιδιωτική ζωή του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά και η μαθήτρια δεν αντέδρασε?Της τα έδειξε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Καλά και η μαθήτρια δεν αντέδρασε?Της τα έδειξε?

Ακριβως!
Ηλιθια ηταν, ή τοσο χεσμενη απο το φοβο της που ετρεφε για την καθηγητρια;
Πφ.
Καμια λογικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ακριβως!
Ηλιθια ηταν, ή τοσο χεσμενη απο το φοβο της που ετρεφε για την καθηγητρια;
Πφ.
Καμια λογικη

Έλεος...μεχρι και μηνυση μπορουσε να κανει(περι παραβιασης προσωπικων δεδομενων, καταχρηση εξουσιας κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Συμφωνώ με το μέτρο αυτό ως προς την ιδέα ότι όταν παραδίδει ένας καθηγητής μάθμα οφείλεις να το σέβεσαι και να σέβεσαι το χώρο του σχολείου. Άλλο γήπεδο και άλλο το σχολείο. (Τώρα θα μου πείτε διαφέρουν έτσι όπως έχει φθάσει κατάσταση;;; τέσπα).

Στην περίπτωση που ο καθηγητής όμως που είναι καλός και κάνει καλό μάθημα σέβεται και τα παιδιά το θεωρώ αγένεια εκ μέρους μου να έχω το κινητό και να χτυπάει μέσα στην αίθουσα. Εϊαι όπως όταν χτυπάει το κινητό στο σινεμά. Απλά αγενές και ενοχλητικό.

Τώρα όμως τελείως απενεργοποιημένο και στη τσάντα δεν είναι και ό,τι καλύτερο καθώς εγώ πάντα το φέρνω και το έχω ανοιχτό, για να μαι ειλικρινής. ΑΝ είναι στο αθόρυβο και δεν παίζεις την ώρα του μαθήματος, πιστεύω πως αρκεί. (Μάθημα;; What's this? Ελπίζω να μη φθάσουμε κι εκεί...)

Βέβαια μερικοί καθηγητές την έχουν γραμμένη την απόφαση καθώς τν ώρα της Κοιωνιολογίας ο καθηγητής καθώς παραδίδει το μάθημα χτυπά το τηλέφωνο του.
Ανενόχλητος το σηκώνει και ακολουθεί ο διάλογος:
"Έλα ρε Βασίλη. ΑΠό χθες σε παίρνω. Πώς πάει;;;... Όχι ρε συ δεν ενοχλείς. Τελικά θα πάμε στο χωριό τί θα γίνει; ΤΟ έχω πει και στη γυναίκα μου... "
Εμείς να έχουμε σκάσει στα γέλια και ως προς ένδιεξη διαμαρτυρίας από τότε στο μάθημά του βγάζουμε το κινητό μας και ασχολούμαστε μαζί του. Αν μας κάνει παρατήρηση θα τα ακούσει γιατί απαγόρευση ισχύει και για τους καθηγητές...

Η Βιολόγος έχει και στυλάκι και λέει πως η απαγόρευση δεν ισχύει για τους καθηγητές. Και μόλις της φέραμε την απόφαση που το λέει ρητά μας τα μάσαγε...
Γενικά πιο πολύ οι μαθητές τη σέβονται την απόφαση παρά οι καθηγητές... Τϊ τη θέλα και την φτιάξανε...

Εν τέλει είμαι υπέρ του να έχεις το κινητό αρκεί όμως να μην προκαλείς και να μην ενοχλείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miny

Νεοφερμένος

Η miny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Βασικά η καθηγήτρια ισχυριζόταν ότι την έβγαλε φωτογραφία... Ε, και επειδή αυτό το κορίτσι είναι άριστη μαθήτρια λογικά φοβήθηκε μην της χαμηλώσει το βαθμό.τεσπα... αφού το δέχτηκε εκείνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
ειλικρινα αυτο το θεμα με τα κινητα ποτε δεν το καταλαβαινα....εμας προσωπικα ειναι καποιοι καθηγητες που εχουν χτυπησει τα κινητα τους μες στην ταξη,το συκωνουν βγαινουν εξω και μιλανε κανονικα....και παλι, ανθρωποι ειμαστε,αν καποιος ξεχασει το κινητο τ μεσα στην ταξη ανοιχτο και χτυπησει,πως θεωρειται αυτο ασεβεια???επειδη ετυχε να χτυπησει μια φορα????
πιστευω ειναι εντελως χαζομαρα το θεμα αυτο με τα κινητα...
αν και στα Γυμνασια παρατηρω οτι ειναι πιο αστηροι απο οτι στα Λυκεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top