Απαγόρευση των κινητών τηλεφώνων στο σχολικό χώρο

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
στο δικο μας τ σχολειο ανεκαθεν απαγορευονταν τα κινητα...αυτο ειναι πιστευω κ τ σωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Καλύτερα ρε σεις... Έχουμε κάποιον σοβαρό λόγο να τα κουβαλάμε μαζί μας και να έχουμε το άγχος μην μας το πάρουν? Δεν νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εμείς που πάμε σε ιδιωτικό και είμαστε απο 100 πλευρές της θεσσαλονίκης και δεν παίρνουμε όλοι σχολικό τα χρειαζόμαστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Έστω! Η πλειοψηφία των υπόλοιπων μαθητών που τους φέρνουν οι γονείς τους όμως?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
στο σχολείο κανέναν δεν το φέρνει ο γιονιός τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
ΟΚ παραιτούμαι.....:P Εγώ πιστεύω ότι οι περισσότεροι το παίρνουν μαζί τους από συνήθεια και μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasios

Νεοφερμένος

Ο anastasios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
απο καποια αποψη δεν ειναι σωστο,γιατι κακα τα ψεμματα
ολλη μερα ειμαστε μενα τηλεφωνο στο χερι.
Σχολειο παμε να μαθουμε καποια πραγματα που
ειτε το θελουμε ειτε οχι,το μαθενουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Ενταξει δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος σημαντικος λογος που πρεπει να περνουμε τα κινητα στα σχολεια αν και γω το παιρνω βεβαια χωρις ομως να το χρησιμοποιω ιδιαιτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δεν παιρνω καν το κινητο μαζι μου στο σχολειο :/.

Μην σας πω οτι και παντα ειναι στο σπιτι!Ομως,το mp3 μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Προσωπικά χρησιμοποιώ το κινητό στο σχολείο αλλά μόνο σε διαλείμματα ώστε να μην ενοχλώ κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Η ανηψιά μου πήρε μονοήμερη αποβολή γιατί είχε το κινητό της μέσα στην τάξη και έβλεπε μηνύματα.

Με λίγο γλύψιμο μπορούσε να το γλυτώσει, αλλά έβγαλε γλώσσα.
Τι να πεις.

Η αλήθεια είναι ότι το κινητό δε χρειάζεται στο σχολείο, αφού οι φίλοι είναι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Για ορισμένους ανθρώπους πραγματικά κάθε κανονισμός και κάθε νόμος είναι φασισμός. Δεν είναι, όμως, καθόλου έτσι.
Ξέρω και απο κανονισμούς στη δουλειά που είμαι και απο νόμους και ξέρω να κρίνω τι είναι φασιστικό και τι όχι όσο για τους καθηγητές ξερουμε πολύ καλά τι ανθρωποι είναι δε θέλω να χρησιμοποιήσω τη λέξη που σκέφτομαι σε ένα σοβαρό forum, δε μπορούμε να εφαρμόζουμε ποινές φασιστικού περιεχομένου σε παιδιά γιατι μιλάμε για παιδιά εδώ και δε μιλάω για αλητίες που χρειάζοντε όντος ποινές. Γιατί βλέπουμε οτι κάποιες αλητίες που μοιράζουν ναρκωτικά θα το ακούσατε τις προάλλες συνεχίζουν να βρίσκοντε εντός λυκιακού χώρου ( γιατι άραγε δε πήγαν μέσα ακόμα δε κατάλαβα ) και ένα άλλο ατίθασο παιδί ΚΑΚΚΟΣ φυσικά που έριξε ένα κόκκινο φώς απο αυτά τα λέιζερ επαναλαμβάνω κακκός που το έκανε διώχτικε κακκήν κακκός απο το λύκειο για μια φορά που έκανε κάτι τέτοιο συν την αποβολή που πείρε. Λοιπόν Αυτές οι εξερέσεις και τις ξέρουμε χρόνια τώρα εσύ που είσαι ο γόης ελα μωρέ δε πειράζει εσυ που δεν έχεις στον ήλιο μοίρα πάρε 5 μέρες αν όχι διώξιμο εσυ που είσαι όμορφη ελα μωρε σιγά μη το ξανακάνεις εσυ που είσαι κοντή ασχημη κλπ αντε πάρε καμια 5άρα κλπ κλπ αυτά χαλάσανε και τις εγγυκλίους και τους κανόνες και το σεβασμό και το σύστημα μη μιλάμε λοιπόν για ένα κακκομοίρη που έστειλε μήνυμα στο κινιτο εν ώρα μαθήματος ΕΛΕΟΣ
Συγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη ( δεν έκατσα να ασχολιθώ με την ορθωγραφία ποτέ ) και που εκφράζομαι έντονα καμιά φορα απλά λέω τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
και ένα άλλο ατίθασο παιδί ΚΑΚΚΟΣ φυσικά που έριξε ένα κόκκινο φώς απο αυτά τα λέιζερ επαναλαμβάνω κακκός

Έλα ρε παιδί μου, τι το επαναλαμβάνεις, το εμπεδώσαμε... Για να μας πονέσουν κι άλλο τα μάτια?

Αλήθεια, γιατί δεν έκατσες να ασχοληθείς ποτέ με την ορθογραφία? Συγγνώμη που το ρωτάω, αλλά με το σχολείο ασχολήθηκες ποτέ σοβαρά?

Η λογική σου είναι εντελώς λανθασμένη. Επειδή παρατηρούνται φαινόμενα ατιμωρησίας σε άλλα θέματα δεν σημαίνει ότι πρέπει κάποια πράματα όπως αυτό με τα κινητά να περάσουν στο κουτουρού. Και αν είναι δυνατόν τώρα να συγκρίνεις το κινητό με τα ναρκωτικά. Είναι σαν να μου λες ότι "Έκλεψες? Ε σιγά μωρέ, δεν σκότωσες κιόλας, άρα είσαι σωστός".

Και ξαναλέω, η χρήση του κινητού μέσα στην τάξη εν ώρα μαθήματος δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Διαφορετικά να βγάζουν και το psp να παίζουν όταν βαριούνται. Μετά όμως ξέρετε να διαμαρτύρεστε για σάπιο σύστημα κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
TECPA... εγω το κινητο το εχω σ ολα τα μα8ηματα και ανοιχτο στην τσεπη... Το ξερω οτι δν ειναι καλο για την υγεια, αλλα αν το αφησω στο ντουλαπακι 8α μου το παρουν. ενα σωρο παιδια χανουν πραγματα επειδη κποι ανοιγουν τ ντουλαπακια...(ειμαστε σν αμερικανικο σχολειο κ εχουμε ντουλαπακια αλλα επειδη οι κλειδαριες ειν μαπα ενα κλειδι ανοιγει 100 ντουλαπακια αρκει να τ παλεψεις 20'')
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πράγματι το κινητό δεν χρειάζεται στο σχολείο,αφού ο μόνος λόγος που πηγαίνουμε εκεί είναι να μάθουμε κάτι...εξάλλου αφού συναντάμε και τους φίλους μας για ποιο λόγο να το πάρουμε μαζί.Συμφωνώ απόλυτα με την απαγόρευση κινητών στο σχολικό περιβάλλον,αφού γίνονταν τόσα και τόσα έκτροπα...βίντεο,φωτογραφίες...πιστεύω πως καταλαβαίνετε τι εννοώ...συνεχώς οι ειδήσεις τέτοια περιστατικά ανέφεραν.Απ'τη στιγμή όμως που το κινητό είναι απενεργοποιημένο στην τσέπη,δεν νομίζω να ενοχλεί κανέναν.Εξάλλου στο δικό μου σχολείο τα περισσότερα παιδιά έρχονται από μακρινές πόλεις και μετακινούνται με τρένο,τραμ και λεωφορεία,οπότε χρειάζεται το κινητό για την επικοινωνία με τους γονείς μας...Ωστόσο γνωρίζω και συμμαθητές μου που χρησιμοποιούν τηλέφωνα στο σχολικό χώρο...έχει χτυπήσει μάλιστα τηλέφωνο και μέσα στην τάξη,αλλά δεν έχουν επιβληθεί τιμωρίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Πράγματι το κινητό δεν χρειάζεται στο σχολείο,αφού ο μόνος λόγος που πηγαίνουμε εκεί είναι να μάθουμε κάτι...εξάλλου αφού συναντάμε και τους φίλους μας για ποιο λόγο να το πάρουμε μαζί.Συμφωνώ απόλυτα με την απαγόρευση κινητών στο σχολικό περιβάλλον,αφού γίνονταν τόσα και τόσα έκτροπα...βίντεο,φωτογραφίες...πιστεύω πως καταλαβαίνετε τι εννοώ...συνεχώς οι ειδήσεις τέτοια περιστατικά ανέφεραν.Απ'τη στιγμή όμως που το κινητό είναι απενεργοποιημένο στην τσέπη,δεν νομίζω να ενοχλεί κανέναν.Εξάλλου στο δικό μου σχολείο τα περισσότερα παιδιά έρχονται από μακρινές πόλεις και μετακινούνται με τρένο,τραμ και λεωφορεία,οπότε χρειάζεται το κινητό για την επικοινωνία με τους γονείς μας...Ωστόσο γνωρίζω και συμμαθητές μου που χρησιμοποιούν τηλέφωνα στο σχολικό χώρο...έχει χτυπήσει μάλιστα τηλέφωνο και μέσα στην τάξη,αλλά δεν έχουν επιβληθεί τιμωρίες...

Όπως στις περισσότερες περιπτώσεις.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
ΟΚ παραιτούμαι.....:P Εγώ πιστεύω ότι οι περισσότεροι το παίρνουν μαζί τους από συνήθεια και μόνο
Και για να βλεπουν την ωρα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εμείς έχουμε ρολόι στην τάξη...:P
Αλλά μπορεί καμια φορά να τύχει κάτι ρε παιδί μου..άνθρωποι είμαστε..
ίσως να χτυπήσει το ξυπνητήρι αυτό χτυπάει και όταν είναι απενεργοποιημένο το κινητό...
Αυτό που μου τη δίνει είναι ότι εμείς κινδυνεύουμε να πάρουμε αποβολή αν μας πιάσουν με κινητό,ενώ έχει οι καθηγητές τα χρησιμ οποιούν ανενόχλητοι..
Πάνω από δέκα φορές έχει τύχει σε μένα στην τάξη να χτυπήσει κινητό καθηγητή...απαράδεχτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Παιδιά,τι το κουράζετε? Υπάρχει περίπτωση να χτυπήσει το κινητό του καθηγητή μας και να του πούμε ''ξέρετε δεν επιτρέπεται?'' Θα μας γράψει ξέρουμε που και θα μας έχει και στο μάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αυτό που μου τη δίνει είναι ότι εμείς κινδυνεύουμε να πάρουμε αποβολή αν μας πιάσουν με κινητό,ενώ έχει οι καθηγητές τα χρησιμ οποιούν ανενόχλητοι..
Πάνω από δέκα φορές έχει τύχει σε μένα στην τάξη να χτυπήσει κινητό καθηγητή...απαράδεχτο..

Αν έχει παιδιά και μάλιστα μωρά ή αν έχει άρρωστους συγγενείς κλπ... Τότε θα πρέπει να τους δικαιολογείτε. Διαφορετικά, όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top