Απαγόρευση των κινητών τηλεφώνων στο σχολικό χώρο

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μα αφού κάποιοι δε δουλεύουν καν 4ωρο μερικές μέρες...

Δημόσιοι υπάλληλοι είναι, έχουν μια χαρά χρόνο να τακτοποιήσουν τις δουλειές τους αργότερα.

Δεν είναι λίγες οι φορές που χτυπά κινητό μέσα στην τάξη, και είναι του καθηγητή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και πρέπει μετά το σχολείο να πάνε σπίτι τους να πάρουν το κινητό; Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό σε μέρη όπως η περιοχή σου, αλλά στις πόλεις είναι πλήρως ανέφικτο. Δεν έχει σημασία. Σίγουρα οφείλουν συγκεκριμένη συμπεριφορά στο σχολείο, αλλά ίσα κι όμοια με τους μαθητές δεν θα τους κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ σχεδόν ποτέ δεν παίρνω κινητό στο σχολείο. Βασικά δεν μου χρειάζεται. Το παίρνω μόνο όταν έχω την υποψία ότι θα πάμε εκδρομή. Και όταν το κάνω τότε, βγάζω την μπαταρία για να μην ανοίξει. Ναι, ναι το ξέρω έχω ψύχωση. Φοβάμαι πάρα πολύ μην χτυπήσει μέσα στην τάξη. Ακόμη και αν δεν το έχω πάρει μαζί μου πολλές φορές νιώθω ότι το έχω, και αρχίζω να ψάχνω μέσα σε τσέπες, μπουφάν και τσάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
[οφφ]Εμάς το σχολείο μας σερβίρει καφέδες και στους μαθητές...:what::hmm:[οφφ]
[συνεχεια στο οφφ]Και σε μας το ιδιο γινοταν. :P[/συνεχεια στο οφφ]

Και οι μαθητες φερνουν κινητα στο σχολειο... αρα καταληγουμε στο οτι οι εγκυκλιοι δεν εφαρμοζονται παντου. Παει αναλογα με την αυστηροτητα του σχολειου μαλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Το καλύτερο είναι να μην ακούτε καμία εγγύκλειο φασιστηκού περιεχομένου γιατί τελευτέα παρα έγινε το κακκό με τους περιορισμούς ούτε στο 1970 να είμασταν και μη ξεχνάμε ο περιορισμός φέρνει την επανάσταση και την αναρχεία τα βλέπουμε καθημερινά το τελευταίο καιρό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Θεωρείς την εγκύκλιο φασιστική? Μιλάμε για σχολείο με άτομα ανήλικα που δεν τους είναι αναγκαίο σε αυτόν τον χώρο. Δεν είναι πανεπιστήμιο. Στο πανεπιστήμιο υπάρχουν εργαζόμενοι, οικογενειάρχες κλπ. Στο σχολείο σε τι χρησιμεύει δηλαδή? Φασιστικό είναι να σου ψάχνουν την τσάντα και να στο αφαιρούν. Αν είναι όμως να παίζεις με αυτό την ώρα του μαθήματος και να στέλνεις μηνύματα στον απέναντι ή στην κολλητή σου που είναι σε άλλο σχολείο κλπ, τότε καλά κάνουν και την εφαρμόζουν. Το να το έχεις στην τσάντα και να το χρησιμοποιείς στα διαλείμματα ή καθόλου είναι δεκτό. Στο μάθημα όμως όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για ορισμένους ανθρώπους πραγματικά κάθε κανονισμός και κάθε νόμος είναι φασισμός. Δεν είναι, όμως, καθόλου έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Σωστόν,κάποιο το βλέπουν με αυτό τον τρόπο. Εγώ συμωνω με τον Zed,στο σχολείο τι να το κάνεις το κινήτο? Να πάρεις τηλέφωνο τους φίλους σου?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Το να το έχεις στην τσάντα και να το χρησιμοποιείς στα διαλείμματα ή καθόλου είναι δεκτό.

Γιατι, αυτό το επιτρέπει η εγκύκλιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Νομίζω όχι. Εννοώ ότι είναι δεκτό σαν λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Γιατι, αμα το 'χεις στην τσαντα κλειστο η στο αθορυβο, ποιος θα σε παρει χαμπαρι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ρε παιδιά, έλεος, και στις Πανελλήνιες αμα γουστάρεις μπορείς να το χεις στην κωλότσεπη ανοιχτό, δεν θα σε ψάξει κανένας. Η εγκύκλιος, βέβαια, σαφώς το απαγορεύει, αλλά η εγκύκλιος ενεργοποιείται όταν το μυστικό σου το μοιραστείς με τους επιτηρητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ρε παιδιά, έλεος, και στις Πανελλήνιες αμα γουστάρεις μπορείς να το χεις στην κωλότσεπη ανοιχτό, δεν θα σε ψάξει κανένας. Η εγκύκλιος, βέβαια, σαφώς το απαγορεύει, αλλά η εγκύκλιος ενεργοποιείται όταν το μυστικό σου το μοιραστείς με τους επιτηρητές...

Μιας και το ανέφερες, στις πανελλήνιες χιλιοτσεκάρετε ξυπνητήρια και παντώς είδους ειδοποιήσεις αν είναι απενεργοποιημένα... Από το τίποτα μπορεί να βρεθείτε με ένα ωραίο μηδενικό χωρίς λόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Μιας και το ανέφερες, στις πανελλήνιες χιλιοτσεκάρετε ξυπνητήρια και παντώς είδους ειδοποιήσεις αν είναι απενεργοποιημένα... Από το τίποτα μπορεί να βρεθείτε με ένα ωραίο μηδενικό χωρίς λόγο...

Και πάλι συμφωνώ:D Καλό θα είναι τα κινητά να τα έχουμε στ αθόρυβο έστω και να μην πολδίνουμε δικαιώματα στους καθηγτές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Κλειστά, όχι αθόρυβο. Και στην τσάντα μας. Αν το δει ο άλλος στην τσέπη μας, μπορεί να είναι κομπλεξικός και μετά άντε βρες το δίκιο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛΕΑΝΝΑ28848

Νεοφερμένος

Η ΕΛΕΑΝΝΑ28848 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σιγά την απαγόρευση!!!! Πάντα μαζί μου το έχω, αλλά σε σίγαση... Έτσι βαρετά που είναι τα μαθήματα και οι καθηγητές... Μόνο στα Μαθηματικά και στη Φυσική ενδιαφέρομαι... Εδώ οι καθηγητές τα φέρνουν μαζί τους με τους φορτιστές και όταν μας βλέπουν εμάς δεν λένε τίποτα!!! Παιδεία σου λέει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
προφανώς αποτελείτε εξαίρεση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Καλά ούτε εμάς μς λένε τίποτα το τρελό αλλά τσαντίζονται όταν σε βλέπουν ''με το διαόλι στο χέρι'':P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Σ' εμας στις πανελληνιες ειχαν ειδικο χωρο στην εισοδο του σχολειου οπου αφηνες το κινητο σου. Εγω ομως φοβομουν να το αφησω εκει, οποτε το εκλεινα και το αφηνα μεσα στην τσαντα μου, την οποια αφηνα εξω απο την πορτα της αιθουσας που διναμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Στο σχολείο μας τα μαζεύουν... Και μετά πρέπει να έρθει να το πάρει ο γονιός... Αλλά εγώ δεν το κουβαλάω μαζί μου, οπότε δεν αντιμετωπίζω και πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top