Απαγόρευση των κινητών τηλεφώνων στο σχολικό χώρο

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Σ' εμας παντως δεν αλλαξε τιποτα στην ουσια! Εγω συνεχισα να φερνω το κινητο μου στο σχολειο (παντα στο αθορυβο) για να βλεπω την ωρα, αφου το ρολοι μου δεν το φοραω ποτε! :P Παντως αμα ηθελα να παρω κανενα τηλεφωνο στους δικους μου, πηγαινα στο γραφειο (σιγα μην χαλουσα καρτα :P).

Και μουσικη ακουγαμε στο μαθημα, και φωτογραφιες τραβαγαμε στα διαλειμματα και δεν μας λεγαν τιποτα οι καθηγητες (εκτος απο την διευθυντρια και 2-3 στριμμενες ακομα). Στην αρχη της εφαρμογης του μετρου πεσαν κανα 2 ωριαιες αποβολες και τιποτε αλλο μετα...


Α, και να προσθεσω οτι ουκ ολιγες φορες ειχε χτυπησει κινητο καθηγητη μεσα στην ταξη (και πριν και μετα την εφαρμογη του μετρου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σ' εμας παντως δεν αλλαξε τιποτα στην ουσια! Εγω συνεχισα να φερνω το κινητο μου στο σχολειο (παντα στο αθορυβο) για να βλεπω την ωρα, αφου το ρολοι μου δεν το φοραω ποτε! :P Παντως αμα ηθελα να παρω κανενα τηλεφωνο στους δικους μου, πηγαινα στο γραφειο (σιγα μην χαλουσα καρτα :P).

Και μουσικη ακουγαμε στο μαθημα, και φωτογραφιες τραβαγαμε στα διαλειμματα και δεν μας λεγαν τιποτα οι καθηγητες (εκτος απο την διευθυντρια και 2-3 στριμμενες ακομα). Στην αρχη της εφαρμογης του μετρου πεσαν κανα 2 ωριαιες αποβολες και τιποτε αλλο μετα...


Α, και να προσθεσω οτι ουκ ολιγες φορες ειχε χτυπησει κινητο καθηγητη μεσα στην ταξη (και πριν και μετα την εφαρμογη του μετρου).

Εμείς έχουμε και καρτοτηλέφωνο, νια νια :P

Και σε μας πάντως μερικοί καθηγητές βγάζουν ανενόχλητοι τα κινητά τους, άλλος πριν κάτι μέρες έστελνε και σμς. ><
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εμείς έχουμε και καρτοτηλέφωνο, νια νια :P
Κι εμεις ειχαμε, αλλα νομιζω οτι ηταν χαλασμενο. Εχω να παρω τηλεκαρτα απο το 2005 βεβαια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
σε μας ειπαν "θα σταθουμε πιο χαλαροι και θα σας αφηνουμε να το χρησιμοποιειτε μονο στην αυλη,πουθενα αλλου".παπαριες :P.σημερα μιλαγα μπροστα σε καθηγητη στο διαδρομο και δεν ειπε τιποτα.μεσα στο μαθημα δεν τους πειραζει,αρκει να μην κανει θορυβο.και μερικοι μας ζητανε να τους πουμε την ωρα η να λυσουμε κανα πολλαπλασιασμό:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Σ' εμας παντως δεν αλλαξε τιποτα στην ουσια! Εγω συνεχισα να φερνω το κινητο μου στο σχολειο (παντα στο αθορυβο) για να βλεπω την ωρα, αφου το ρολοι μου δεν το φοραω ποτε! :P Παντως αμα ηθελα να παρω κανενα τηλεφωνο στους δικους μου, πηγαινα στο γραφειο (σιγα μην χαλουσα καρτα :P).

Και μουσικη ακουγαμε στο μαθημα, και φωτογραφιες τραβαγαμε στα διαλειμματα και δεν μας λεγαν τιποτα οι καθηγητες (εκτος απο την διευθυντρια και 2-3 στριμμενες ακομα). Στην αρχη της εφαρμογης του μετρου πεσαν κανα 2 ωριαιες αποβολες και τιποτε αλλο μετα...


Α, και να προσθεσω οτι ουκ ολιγες φορες ειχε χτυπησει κινητο καθηγητη μεσα στην ταξη (και πριν και μετα την εφαρμογη του μετρου).

Πάνω-κάτω, η ίδια κατάσταση ισχύει και σε εμάς. Κι όλοι οι καθηγητές κρατούν κινητό (και κάποιοι καπνίζουν στο γραφείο, και τους έχω κάνει παρατήρηση:D). Η θεία μου βέβαια, που κάνει μάθημα σε άλλο σχολείο στην πόλη, λέει ότι δεν αφήνουν τα παιδιά να κρατούν κινητό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lyan_14

Νεοφερμένος

Η lyan_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
και μερικοι μας ζητανε να τους πουμε την ωρα η να λυσουμε κανα πολλαπλασιασμό:lol:

Χα αυτό μας το έκανε ένας μαθηματικός πέρυσι που το μάθημά του ήταν αφασία! Μας έλεγε βγάλτε το κινητό να βρείτε την ρίζα/το τετράγωνο κλπ......Αλλά αυτός δεν εφερε ποτέ κινητό μέσα στο μάθημα!

Εγώ δεν καταλαβαίνω.....Ποιοι σας παίρνουν τηλέφωνο τέτοια ώρα; Στην τάξη μου οι συμμαθητές μου είτε ακούνε μουσική είτε βγάζουν φωτογραφίες.....Μόνο μια φορά χτύπησε το κινητό της διπλανής μου επειδή το είχε ξεχάσει ανοιχτό και ένας συμμαθητής-ρουφιάνος είχε βάλει κάποιον να την πάρει τηλέφωνο και την κάφωσε..... :mad::mad:
Εμένα δεν μου χρειάζεται άσε που σπάνια το χρησιμοποιώ τι να το κάνω; Συμφωνώ πως θα έπρεπε κάποιος να κάνει τα παιδιά να καταλάβουν πως αυτή η ακτινοβολία των κινητών είναι άκρως επικίνδυνη.....

Στους καθηγητές μας πάντως δεν συμβαίνει συχνά να χτυπάει το κινητό τους. Ούτε εγώ το ήξερα πως και οι καθηγητές απαγορεύεται να έχουν κινητά. Μόνο το συμφέρον τους σκέφτονται.....Όταν χτυπάει κινητό καθηγητή, κάποιοι συμμαθητές μου ρωτάνε γιατί να το φέρνουν έτσι όπως (υποτίθεται) δεν το φέρνουμε εμείς. Και αυτοί απλά απαντάνε ε, μωρέ σιγά, εμείς το έχουμε περισσότερο ανάγκη Δεν διαφωνώ αλλά αυτός δεν είναι λόγος να διακόπτεται το μάθημα. 40 λεπτά διαρκεί η ώρα. Αν πάθει κάποιος καρδιακό ή πάρει φωτιά ένα σπίτι (φτου φτου μακρια απο μας) δεν θα αργήσουν και πολύ να το μάθουν :D. Άλλωστε δεν κινδυνεύουμε και απο την ακτινοβολία των κινητών των καθηγητών;

Υ.Γ. Κι εμάς μας είχαν πει πως η κατοχή κινητού είτε ενεργοποιημένου είτε απενεργοποιημένου απαγορεύεται στο σχολείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
οι καθηγητές απαγορεύεται να έχουν κινητά.

Αληθεια???περσυ ειχε χτυπησει το κινητο της γαλλικου στο μαθημα και το σηκωσε ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ!!!μια κοπελα λεει "απαγορευονατι τα κινητα στο σχολειο"για πλακα και η καθηγητρια νευριασε και της εδωσε αποβολη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αληθεια???περσυ ειχε χτυπησει το κινητο της γαλλικου στο μαθημα και το σηκωσε ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ!!!μια κοπελα λεει "απαγορευονατι τα κινητα στο σχολειο"για πλακα και η καθηγητρια νευριασε και της εδωσε αποβολη!!!

E, λοιπόν ΑΥΤΗ την καθηγήτρια δε θα την άφηνα σε χλωρό κλαρί... Ορισμένοι καθηγητές έχουν την εντύπωση ότι είναι υπεράνω των σχολικών κανονισμών...

Εγώ τους το λέω, αλλά με παίρνουν στα αστεία...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο άλλος πάει στη δουλειά του, δεν είναι μαθητής και δε μπορεί να μην έχει κινητό. Άλλωστε ο μόνος λόγος για τον οποίο απαγορεύτηκαν τα κινητά, ήταν οι τσόντες που γύριζαν στις τουαλέτες. Στα πλαίσια αυτά, οι καθηγητές δεν έχουν κάποιο λόγο να μην έχουν κινητά τηλέφωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ο νόμος, όμως, ισχύει για όλους. Τί την έχουν δει δηλαδή μερικοί καθηγητές (χωρίς να θέλω να τους κατηγορήσω και να πω ότι οι μαθητές είναι αθώοι, το 97% κρατούν κινητό), και μιλούν μέσα στην τάξη; Να μη μιλήσω για την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Όντως παιδιά οι καθηγητές δν πρέπει να έχουν κινητό στο σχολείο! Αν ήταν έτσι έπρεπε να αφήνουν κι εμάς! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Καλά οι καθηγητές άνετοι τα βγάζουν και μιλάνε κι όλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν είναι νόμος, είναι εγκύκλιος. Κι όπως στα σχολεία το κυλικείο δε μπορεί να σερβίρει καφέδες στους μαθητές, αλλά στους καθηγητές μπορεί, έτσι και μ'αυτό.
Πάντως, έχοντας πλέον λίγες γνώσεις φυσικής, η ακτινοβολία που εκπέμπει ένα κυψελοειδές σύστημα κινητής τηλεφωνίας δίνει μήκη κύματος πολύ πιο ακίνδυνα από το ορατό φως της λάμπας. Το πρόβλημα είναι στη μεταφερόμενη ενέργεια (άρα θερμότητα) που εντοπίζεται μόνο σε αναμεταδότες και όχι τόσο σε απλές συσκευές τηλεφώνων και πάλι το ζήτημα είναι αν έχεις το κινητό σε επαφή ή 10 μέτρα πιο πέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
οσον αφορα την ακτινοβωλια.. επειδη μιλησα με ειδικο εκπεμπει παρα πολυ οταν το εχουμε στις τσεπες μας και ειναι ιδιαιτερα βλαβερο για τα γεννητικα μας οργανα.. ιδιαιτερα των αντρων... στο δικο μας σχολειο επιτρεποταν στα διαλλειματα... το βρισκω ακυρο να μν επιτρεπεται ουτε εκει... μπορει να θελουμε να ακουσουμε μουσικη η ραδιοφωνο η και να ενημερωσουμε τους γονεις μας για κατι,...΄εκει τι κανουμε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
οσον αφορα την ακτινοβωλια.. επειδη μιλησα με ειδικο εκπεμπει παρα πολυ οταν το εχουμε στις τσεπες μας και ειναι ιδιαιτερα βλαβερο για τα γεννητικα μας οργανα.. ιδιαιτερα των αντρων... στο δικο μας σχολειο επιτρεποταν στα διαλλειματα... το βρισκω ακυρο να μν επιτρεπεται ουτε εκει... μπορει να θελουμε να ακουσουμε μουσικη η ραδιοφωνο η και να ενημερωσουμε τους γονεις μας για κατι,...΄εκει τι κανουμε???

Nαι οντως κι εγω ειχα διαβασει καπου οτι επιρεαζουν τα γεννητικα οργανα οι ακτινοβολιες που εκπεμπει..και κακως συνεχιζουμε και το εχουμε στην τσεπη του παντελονιου..στο σχολειο σε εμας δεν επιτρεπονται ουτε στο διαλλειμα αλλα εμεις οταν δεν βλεπουμε καθηγητη το χρησιμοποιουμε..πλεον τα περισσοτερα ατομα εχουν γινει ενα με αυτο..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Οι καθηγητές είναι τα μεγαλύτερα μ...α οταν χτυπανε τα κινητα τους μες την ταξη τα συκώνουν και οταν τους λεω αμα το κανε αυτό μαθητής θα χε αλλάξει σχολείο λενε οτι πρεπει να το σηκωνουν γιατί έχουν προβλήματα και οτι τα εγγόνια τους εχουν πυρετο στα @@ δεν πα να πάθουν αυτοματη αναφλεξη. Βεβαια υπάρχουν και μαγκες που οταν χτυπαει το κινητό κάπιου παιδιού λένε ¨Δεν ακούω καλα αλλα τα κινητά κλειστά¨
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν είναι νόμος, είναι εγκύκλιος. Κι όπως στα σχολεία το κυλικείο δε μπορεί να σερβίρει καφέδες στους μαθητές, αλλά στους καθηγητές μπορεί, έτσι και μ'αυτό.
Πάντως, έχοντας πλέον λίγες γνώσεις φυσικής, η ακτινοβολία που εκπέμπει ένα κυψελοειδές σύστημα κινητής τηλεφωνίας δίνει μήκη κύματος πολύ πιο ακίνδυνα από το ορατό φως της λάμπας. Το πρόβλημα είναι στη μεταφερόμενη ενέργεια (άρα θερμότητα) που εντοπίζεται μόνο σε αναμεταδότες και όχι τόσο σε απλές συσκευές τηλεφώνων και πάλι το ζήτημα είναι αν έχεις το κινητό σε επαφή ή 10 μέτρα πιο πέρα.

Ναι, αλλά δεν είναι 10 μέτρα πιο πέρα - είναι λιγότερο από 1. Και βρίσκεται και μέσα σε κλειστό χώρο, οπότε εκπέμπει περισσότερη ακτινοβολία. Συν το ότι είναι είναι ενοχλητικό όταν χτυπάει. Συν το ότι παρεμποδίζει την επικοινωνία μεταξύ συμμαθητών... Και εν πάση περιπτώσει, η λάμπα βρίσκεται περίπου 3 μέτρα μακριά... Γίνεται για το καλό όλων.

[οφφ]Εμάς το σχολείο μας σερβίρει καφέδες και στους μαθητές...:what::hmm:[οφφ]

οσον αφορα την ακτινοβωλια.. επειδη μιλησα με ειδικο εκπεμπει παρα πολυ οταν το εχουμε στις τσεπες μας και ειναι ιδιαιτερα βλαβερο για τα γεννητικα μας οργανα.. ιδιαιτερα των αντρων... στο δικο μας σχολειο επιτρεποταν στα διαλλειματα... το βρισκω ακυρο να μν επιτρεπεται ουτε εκει... μπορει να θελουμε να ακουσουμε μουσικη η ραδιοφωνο η και να ενημερωσουμε τους γονεις μας για κατι,...΄εκει τι κανουμε???

Υπάρχει και το τηλέφωνο του γραφείου:iagree::iagree::iagree:. Άσε που δε χρειάζεται να πληρώσεις εκεί. Υπάρχουν και τα mp3, όπως και οι συμμαθητές μας για να πιάσουμε κουβέντα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ναι, αλλά δεν είναι 10 μέτρα πιο πέρα - είναι λιγότερο από 1. Και βρίσκεται και μέσα σε κλειστό χώρο, οπότε εκπέμπει περισσότερη ακτινοβολία. Συν το ότι είναι είναι ενοχλητικό όταν χτυπάει. Συν το ότι παρεμποδίζει την επικοινωνία μεταξύ συμμαθητών... Και εν πάση περιπτώσει, η λάμπα βρίσκεται περίπου 3 μέτρα μακριά... Γίνεται για το καλό όλων.

[οφφ]Εμάς το σχολείο μας σερβίρει καφέδες και στους μαθητές...:what::hmm:[οφφ]



Υπάρχει και το τηλέφωνο του γραφείου:iagree::iagree::iagree:. Άσε που δε χρειάζεται να πληρώσεις εκεί. Υπάρχουν και τα mp3, όπως και οι συμμαθητές μας για να πιάσουμε κουβέντα.:D


αυτό μας λένε.. να πάμε στη γραμματεία κτλ... αλλά όταν πάμε πρέπει να περάσουμε από 40 κύμματα... και όχι δεν επιτρέπεται ... δεν είσαι άρρωστος για να πάρεις και τέτοια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μμμ... Εμάς το γραφείο μένει συχνά άδειο... Και μας αφήνουν να πάρουμε τηλέφωνο... Αλλά εντάξει... Ίσως σε σας να είναι πιο αυστηροί... Πάντως, οι περισσότεροι δε βλέπω να τηλεφωνούν στους γονείς τους...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είπαμε, το πρόβλημα του κινητού είναι η θερμική ενέργεια κι αν δεν το έχεις σχεδόν σε επαφή, δεν υπάρχει πρόβλημα. Εκπέμπει περισσότερη ακτινοβολία σε κλειστό χώρο σε standby mode; Κι αυτό, φαντάζομαι, στοιχείο ψευδεπιστήμης είναι.
Παρ'ολα αυτά, για ευνόητους λόγους, τα σχολεία έχουν φραγή υπεραστικών και κινητών. Δε βολεύει.
Κι εν πάσει περιπτώση όταν ο άλλος πάει να κάνει τη δουλειά του, δε μπορείς να του πεις ότι δεν θα έχει μαζί κινητό. Μπορεί να έχει να κάνει άλλες δεκα δουλειές μετά, δεν είναι ίσα κι όμοια με το μαθητή για να ισχύουν τα ίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top