Απαγόρευση των κινητών τηλεφώνων στο σχολικό χώρο

Sonic

Νεοφερμένος

Ο Sonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Κανένα πρόβλημα με τα κινητά αν είναι κλειστά την ώρα του μαθήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
κι εγώ κλειστό το έχω πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Πρέπει όμως και οι καθηγητές να είναι συνεπείς με το νόμο. Αν θέλουν να το εφαρμόσουν,ας το κάνουν και για τους εαυτούς τους.Σ'όλο το γυμνάσιο ο Καλλιτεχνικός είχε το κινητό του συνέχεια ανοιχτό και χτυπούσε καθε τρεις και λίγο μες στην τάξη...Και μάλιστα δεν το έκλεινε,αλλα μιλουσε! Και στο λύκειο 2-3 φορές το εχουν κανει καθηγητες. Αν όμως τους πεις αυτό που κάνετε είναι "πειθαρχικό αδίκημα" θα σε πουν κακομαθημένο,ότι αντιμιλάς και ίσως να φας και την ωριαία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ σε σίγαση. Ε, σιγά την απαγόρευση όλοι τα πέρνουν στο σχολείο πια, αφού να φανταστείται τις προάλλες μπαίνει μέσα η καθηγήτρια με το κινητό και το φορτιστή και το βάζει στη μπρίζα να φορτίσει! ΕΛΕΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με την Ηλιάννα ότι και οι καθηγητές θα πρέπει να συνομφωθούν με αυτό!
Προσωπικά από την στιγμή που βγήκε ανακοίνωση στο σχολείο μας σχετικά με τα κινητά άρχισα να είμαι πιο προσεκτικός σε καθηγητές που ήξερα ότι θα μου έλεγαν κάτι!
Πάντως το κινητό το είχα στο αθόρυβο και στην τσεπούλα μου!
ΑΥΤΑΑΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Που αλλού; Καλά οι καθηγητές είναι εκτός πραγματικότητας, λες και αυτοί είναι άλλο, αφού ο νόμος δεν κάνει εξαίρεση για τους καθηγητές. Λέει απαγορεύονται τα κινητά στα σχολεία. Και που ξέρουν ότι αυτά τα video δεν τα είχαν τραβήξει abnormal καθηγητές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ο δάσκαλός μας είχε κινητό και μιλούσε μόνο στα διαλλείματα. Όποιος τον έπαιρνε του έλεγε ότι θα του μιλήσει σε λίγο που θα έχει διάλλειμα. Είναι σωστό αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Καλά αυτό το κάνουν όλοι, μάθαν και τα κινητά οι λολόγεροι. (στο πρώτο λ βάλε Κ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
2. Οι εκπαιδευτικοί οφείλουν κατά την ώρα της διδασκαλίας να έχουν θέσει εκτός λειτουργίας τα κινητά τους τηλέφωνα. Παράλειψη του ανωτέρω καθήκοντος αποτελεί πειθαρχικό αδίκημα, που εμπίπτει στην έννοια της περιπτώσεως στ) της παραγράφου 1 του άρθρου 107 του Ν. 2683/1999 (ΦΕΚ 19 Α΄)

Για να καταλάβετε, αυτήν την παράγραφο ΔΕΝ την είχε το κείμενο που μας στείλανε!(μάλλον την κόψανε οι καθηγητές:lol:)

Πάντως εκτός και άν σε δούνε με το κινητό στο χέρι να μιλάς, ΔΕΝ μπορούνε να αποδείξουνε ότι κατέχεις κινητό έξω απο την τσάντα σου ανοιχτό στο αθόρυβο.

(Αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου, επιπλέον δεν έχουν το δικαίωμα να σε ψάξουνε:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dexter

Νεοφερμένος

Ο Dexter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εντάξει μέσα στην τάξη είναι και λίγο ξεφτίλα να επιτρέπονται ανοιχτά. Συνήθως γίνεται και τρελή χρήση, ιδίως με την επέλαση του bluetooth και της κάμερας. Τραβάς, στέλνεις, σου στέλνουν. Απ' αυτή τη σκοπιά, σωστή η απαγόρευση (άσχετα ότι δεν τηρείται ούτε και θα τηρηθεί ποτέ). Αλλά στο διάλειμμα, είναι απαράδεκτο να μην έχεις δικαίωμα να το χρησιμοποιήσεις.

Εγώ πάντα κλειστό στην τάξη και ανοιχτό έξω για ανταλλαγές υλικού... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
κι εγώ κάτι παρόμοιο, μόνο που το έχω και για ασφάλεια καθώς γυρνάω ποδαράτος στο σπίτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Εγώ που και που το κλείνω.
Τις περισσότερες
σερφάρω στο internet εν ώρα μαθήματος ...{Εξάλλου δεν είμαι και ο μόνος που το κάνω.}.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaTaNaS

Νεοφερμένος

Ο KaTaNaS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Στις ενδοσχολικες εξετάσεις ψάχνουν τις τσέπες μας για να δουν αν έχουμε κινητά, έλεος ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μα, αυτό είναι αντισυνταγματικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaTaNaS

Νεοφερμένος

Ο KaTaNaS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το ξέρω φιλέ μου..αλλά κανένας από το σχολειό μου δεν μπαίνει στον κόπο να φέρει αντίσταση στην εξουσία της διευθύντριας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Το ξέρω φιλέ μου..αλλά κανένας από το σχολειό μου δεν μπαίνει στον κόπο να φέρει αντίσταση στην εξουσία της διευθύντριας!!

Δυστηχώς ναι:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
καταγγείλτετέ το το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina

Νεοφερμένος

Η nina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
στις εξετάσεις εμείς τα δίνουμε από μόνοι μας...αν δεν τα δώσουμε δεν μας ψάχνουν φυσικά!
όσο για την απαγόρευση εγώ συνεχίζω να το παίρνω μαζί μου...αλλά όπως και πριν δεν προκαλώ με το να το επιδεικνύω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το ξέρω φιλέ μου..αλλά κανένας από το σχολειό μου δεν μπαίνει στον κόπο να φέρει αντίσταση στην εξουσία της διευθύντριας!!
Επόμενη φορά τράβα ένα βιντεάκι με αυτήν την κατάσταση με το κινητό σου. Φαντάζομαι πως δεν θα θελήσει να φτάσει κάτι τέτοιο στον Τριανταφυλλόπουλο. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina

Νεοφερμένος

Η nina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Επόμενη φορά τράβα ένα βιντεάκι με αυτήν την κατάσταση με το κινητό σου. Φαντάζομαι πως δεν θα θελήσει να φτάσει κάτι τέτοιο στον Τριανταφυλλόπουλο. :hehe:


χαχα!!ναι νομίζω πως έχεις δίκιο!!είναι μια καλή λύση!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top