Αξιολογήστε/πληροφορήστε μας για τη σχολή σας!

gramm

Νεοφερμένος

Ο gramm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
μπερδευτηκα, εννοουσα των Ιωαννινων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μεταξύ των τριών ΑΠΘ ξεκάθαρα "καλύτερη".
Όμως, όλα τα τμήματα των μαθηματικών έχουν αρκετά καλούς καθηγητες και επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gramm

Νεοφερμένος

Ο gramm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ποια σχολη ειναι καλυτερη, αυτη στα Γιαννενα ή στη Θεσσαλονικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
θα μπαινουμε παλι σε συζητησεις "εχω μελυτερη τη γνωση". οταν λες διαφορες τι ακριβως εννοεις? σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο σε προπτυχιακο επιπεδο ολα τα μαθηματικα το ιδιο προγραμμα σπουδων εχουν. σαφως το καθενα εχει διαφορετικους καθηγητες αλλα και παλι ποιος ειναι καλυτερος η χειροτερος ειναι πολυ υποκειμενικο και δε νομιζω οτι εχει και μεγαλη διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κόνστανς

Νεοφερμένος

Η Κόνστανς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
για Θεσσ δε ξερω αλλα εμενα η κολλητη μου που ειχε περασει Γιαννενα ενω σαν επιστημη της αρεσαν τα μαθηματικα απο το τμημα δεν ειχε μεινει ικανοποιημενη ουτε ως προς τις παραδοσεις που γινονταν ουτε ως προς τους καθηγητες ουτε απο τη γενικοτερη οργανωση του πανεπιστημιου...εκανε 10% περασε μαθ πατρας και μ λεει οτι δε συγκρινονται πολυ καλυτερο τμημα εκει...το μαθ στα γιαννενα ισως ειναι το πιο δυσκολο τμημα μαθ στην ελλαδα κ οι καθηγητες δεν ειναι κ ιδαιτερα προθυμοι στο να βοηθησουν να βγαλεις τη σχολη εγω αυτα εγω ακουσει δε ξερω αν ισχυουν μπορει να ειναι κ φημες...δε ξερω αν σε βοηθησα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
για Θεσσ δε ξερω αλλα εμενα η κολλητη μου που ειχε περασει Γιαννενα ενω σαν επιστημη της αρεσαν τα μαθηματικα απο το τμημα δεν ειχε μεινει ικανοποιημενη ουτε ως προς τις παραδοσεις που γινονταν ουτε ως προς τους καθηγητες ουτε απο τη γενικοτερη οργανωση του πανεπιστημιου...εκανε 10% περασε μαθ πατρας και μ λεει οτι δε συγκρινονται πολυ καλυτερο τμημα εκει...το μαθ στα γιαννενα ισως ειναι το πιο δυσκολο τμημα μαθ στην ελλαδα κ οι καθηγητες δεν ειναι κ ιδαιτερα προθυμοι στο να βοηθησουν να βγαλεις τη σχολη εγω αυτα εγω ακουσει δε ξερω αν ισχυουν μπορει να ειναι κ φημες...δε ξερω αν σε βοηθησα :P

Έχω ακούσει και εγώ για το συγκεκριμένο τμήμα. Επίσης στο εκπα έχω ακούσει από μια φίλη μου που σπούδαζε εκεί ότι πολλοί καθηγητές δεν βοηθάνε καθόλου και κόβουν αβέρτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
δεν έχω ιδέα.

θα πήγαινα γιάννενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Και εγώ έχω αυτή την εικόνα που περιγράφηκε παραπάνω για Ιωάννινα. Παλουκοπάλουκο σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gramm

Νεοφερμένος

Ο gramm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ευχαριστω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι και σίγουρη αλλά πιστεύω η διαφορά των 2000 με 3000 μορίων που έχει με το εκπα πχ ίσως να κάνει και τη διαφορά στη δυσκολία που λένε οι φοιτητές καθώς σε κάποιον που δεν έχει μάθει να διαβάζει δεν θα του φανεί εύκολο το οποιαδήποτε Τμήμα μαθηματικών.όσο αφορά την Πάτρα χωρίς προσωπική εμπειρία έχω ακούσει ότι δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο μπορεί λόγω καλής οργάνωσης .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gramm

Νεοφερμένος

Ο gramm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι και σίγουρη αλλά πιστεύω η διαφορά των 2000 με 3000 μορίων που έχει με το εκπα πχ ίσως να κάνει και τη διαφορά στη δυσκολία που λένε οι φοιτητές καθώς σε κάποιον που δεν έχει μάθει να διαβάζει δεν θα του φανεί εύκολο το οποιαδήποτε Τμήμα μαθηματικών.όσο αφορά την Πάτρα χωρίς προσωπική εμπειρία έχω ακούσει ότι δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο μπορεί λόγω καλής οργάνωσης .

μαλλον εχεις δικιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πάντως το ΑΠΘ έχει μέσο όρο 6,3-6,4 αν δεν κάνω λάθος ενώ το Πατρών 6,1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεσσαλονικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φαντάζεστε να έχετε καθηγητή στο Πανεπιστήμιο, τον καθηγητή σας στο Λύκειο ή τον δάσκαλό σας στο Δημοτικό; Και όμως υπάρχει τέτοια πιθανότητα!
https://www.esos.gr/arthra/43469/met...giton-se-panepistimia-kai-tei-se-theseis-edip
https://www.pspa.uoa.gr/anakoinoseis...ytikwn-se-8eseis-e-di-p-ths-sxolis-o-p-e.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Κάποια αξιολόγηση για το φυσικό ΕΚΠΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Κάποια αξιολόγηση για το φυσικό ΕΚΠΑ;

Να γραψω κανα σεντονι οπως εχει γινει απο προηγουμενους δυσκολο. Αμα εχεις καποια συγκεκριμενη απορια στειλε ειτε προσωπικο ειτε εδω κατι πιο συγκεκριμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μεταξύ των τριών ΑΠΘ ξεκάθαρα "καλύτερη".
Όμως, όλα τα τμήματα των μαθηματικών έχουν αρκετά καλούς καθηγητες και επίπεδο.

γιατι ρε φιλε εχεις ερθει και λες οτι ειναι και καλυτερα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Να γραψω κανα σεντονι οπως εχει γινει απο προηγουμενους δυσκολο. Αμα εχεις καποια συγκεκριμενη απορια στειλε ειτε προσωπικο ειτε εδω κατι πιο συγκεκριμενο.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν υφίσταται ακόμη πρόβλημα στην οργάνωση της σχολής (επειδή έχω ακούσει πολλά αρνητικά σχόλια για το συγκεκριμένο θέμα) , αν οι καθηγητές είναι καλοί (ενδιαφέρονται , κάνουν ουσιαστική δουλειά) και ποιες είναι οι επαγγελματικές διέξοδοι από το τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν υφίσταται ακόμη πρόβλημα στην οργάνωση της σχολής (επειδή έχω ακούσει πολλά αρνητικά σχόλια για το συγκεκριμένο θέμα) , αν οι καθηγητές είναι καλοί (ενδιαφέρονται , κάνουν ουσιαστική δουλειά) και ποιες είναι οι επαγγελματικές διέξοδοι από το τμήμα.

Προβλημα στην οργανωση δεν μπορω να πω πως υπαρχει. Οι ανακοινωσεις για τις εξεταστικες βγαινουν σχετικα νωρις, οτι εχει να κανει με θεματα εγγραφων/δηλωσεων μαθηματων παλι ειναι σχετικα καλα.

Σε οτι αφορα τους καθηγητες δεν εχω καποιο σημαντικο παραπονο. Σε γενικες γραμμες το τμημα εχει καθηγητες που ασχολουνται με το μαθημα και αρκετα μαθηματα αξιζει να τα παρακολουθησεις, οχι ολα αλλα ενα ικανοποιητικο ποσοστο. Το κυριοτερο προβλημα ειναι πως οι καθηγητες σε πιο βαρβατα μαθηματα, που με εξαιρεση τα μαθηματικα ξεκινανε στο 2ο ετος, ξεφευγουν στη δυσκολια της εξετασης.

Μετα το φυσικο υπαρχει η λυση της δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης, η καριερα ως ερευνητης ή η ακαδημαικη, μπορεις να ασχοληθεις με ηλεκτρονικη εφοσον βεβαια παρεις την αναλογη κατευθυνση(η οποια εχει και εξαιρετικο μεταπτυχιακο στην μικροηλεκτρονικη) κα. Προφανως μεγαλυτερο ευρος επιλογων δινουν οι πιο εφαρμοσμενες κατευθυνσεις δηλαδη η φυσικη στερεας καταστασης, η ηλεκτρονικη και η ατμοσφαιρα/περιβαλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Προβλημα στην οργανωση δεν μπορω να πω πως υπαρχει. Οι ανακοινωσεις για τις εξεταστικες βγαινουν σχετικα νωρις, οτι εχει να κανει με θεματα εγγραφων/δηλωσεων μαθηματων παλι ειναι σχετικα καλα.

Σε οτι αφορα τους καθηγητες δεν εχω καποιο σημαντικο παραπονο. Σε γενικες γραμμες το τμημα εχει καθηγητες που ασχολουνται με το μαθημα και αρκετα μαθηματα αξιζει να τα παρακολουθησεις, οχι ολα αλλα ενα ικανοποιητικο ποσοστο. Το κυριοτερο προβλημα ειναι πως οι καθηγητες σε πιο βαρβατα μαθηματα, που με εξαιρεση τα μαθηματικα ξεκινανε στο 2ο ετος, ξεφευγουν στη δυσκολια της εξετασης.

Μετα το φυσικο υπαρχει η λυση της δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης, η καριερα ως ερευνητης ή η ακαδημαικη, μπορεις να ασχοληθεις με ηλεκτρονικη εφοσον βεβαια παρεις την αναλογη κατευθυνση(η οποια εχει και εξαιρετικο μεταπτυχιακο στην μικροηλεκτρονικη) κα. Προφανως μεγαλυτερο ευρος επιλογων δινουν οι πιο εφαρμοσμενες κατευθυνσεις δηλαδη η φυσικη στερεας καταστασης, η ηλεκτρονικη και η ατμοσφαιρα/περιβαλλον.
Σε ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top