Αξιοκρατία στο Πανεπιστήμιο

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Όταν είμαστε μέσα στον χορό, λογικό είναι να αισθανόμαστε πάντα θιγμένοι και ριγμένοι. Αλλά ας μην το λέμε και παραέξω.... :)

Είναι αυτό που λέμε πάντα εμείς οι δύο με τα γραπτά...Η ρόμπα αυτή μπροστά στον καθηγητή έχει ανεκτίμητη αξία για αυτούς που παρακολουθούν, ειδικά όταν υπάρχει και το ανάλογο ύφος.

Φέτος, είδα και το άδεισμα από το Facebook. Γι αυτό προσέχτε που τα λέτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Φέτος, είδα και το άδεισμα από το Facebook. Γι αυτό προσέχτε που τα λέτε!

Τι εννοείς; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Υπάρχουν διάφορα groupάκια μέσα στο Facebook όπου φοιτητές κράζουν ασύστολα για καθηγητές, επιτηρητές και άλλα κακώς κείμενα. Βλέπουν όμως και άλλοι άνθρωποι και αυτά φτάνουν στα αυτιά των ενδιαφερόμενων.

Εγώ έχω απαντήσει πολλλες φορές σε πράγματα που λέγονται για μένα στις επιτηρήσεις, καταλλήλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Υπάρχουν διάφορα groupάκια μέσα στο Facebook όπου φοιτητές κράζουν ασύστολα για καθηγητές, επιτηρητές και άλλα κακώς κείμενα. Βλέπουν όμως και άλλοι άνθρωποι και αυτά φτάνουν στα αυτιά των ενδιαφερόμενων.

Εγώ έχω απαντήσει πολλλες φορές σε πράγματα που λέγονται για μένα στις επιτηρήσεις, καταλλήλως.

Ααα κατάλαβα. Όρμα Ρεβέκκα. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Υπάρχουν και χειρότερα.

Πάντως, κατά τη γνώμη μου, δεν αξίζει να ασχολείσαι. Βέβαια είμαι έξω από το χορό, ίσως σφάλλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχα!!
Απλά να έχετε στον νου σας ότι ο κόσμος είναι μικρός.

Veni μερικά πράγματα πρέπει να μπαίνουν στη θέση τους. Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Γιατί;

Πάντως κακώς επιδίδονται σε αυτό το σπορ. Οι ακαδημαϊκοί κουράστηκαν να φτάσουν εκεί που είναι, το ελάχιστο, σεβασμός. Έτσι το βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ειδικά στο θέμα των επιτηρήσεων δίνουμε λόγο στους καθηγητές. Αν φτάνουν στα αυτιά τους ψέματα, έχουμε θέματα σοβαρά.

Δεν το βλέπουν όλοι έτσι πάντως.

Η σχολική νοοτροπία έχει καταστρέψει το επίπεδο στα πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Κρίμα. Πάντως ευχαριστώ.
Η σχολική νοοτροπία έχει καταστρέψει το επίπεδο στα πανεπιστήμια.
Κι όχι μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
έχει τύχει και στη σχολή μου κάτι ανάλογο περιστατικό με αυτό που περιγράφει η Ρεβέκκα για το φεισμπουκ, μου το μετέφεραν τα παιδιά. Έκραζαν μια καθηγήτρια για τις διαλέξεις που δεν ανέβασε στο σαιτ της σχολής και μετά μπήκαν 2-3 καθηγητές και άρχισαν να απειλούν τα παιδιά κ.λ.π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
μπήκαν 2-3 καθηγητές και άρχισαν να απειλούν τα παιδιά κ.λ.π

η μαφία των πανεπιστημιακών κι έτσι;;;:smoke:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
η μαφία των πανεπιστημιακών κι έτσι;;;:smoke:

:P

για το θέμα των διαλέξεων κ.λ.π προφανώς όχι για βαθμούς κ.λ.π:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Γιάννη, στην περίπτωση που λέω εγώ δεν υπήρξαν απειλές, δεν υπάρχει λόγος άλλωστε. Απλά μπήκαν τα πράγματα στη θέση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ειναι η ιδεα μου ή στα επαρχιακα τμηματα και κυριως πολυτεχνικες σχολες δεν τεινουν να βαζουν υψηλους βαθμους συγκριτικα με τις αθηναικες σχολες?Απο προσωπικο παραδειγμα το λεω και δεν γινεται ρε παιδια στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ να εχουν Μ.Ο 7 και στη Πατρα το μεγαλυτερο πχ να ειναι 7.5.Αυτο το πραγμα ειναι τελειως ελεεινο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
εγω παλι βλεπω να συμβαινει το αντιθετο..επαρχιακα πανεπιστημια να βαζουν 9 και 10 ενω αθηνα και θεσσαλονικη να βαζουν με το ζορι 7..τι να πεισ..αναλογα τις σχολες και τους καθηγητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Για Πολυτεχνικες αναφερομαι κυριως που σπουδαζω εκει αλλου πιθανως και να συμβαινει αυτο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Για Πολυτεχνικες αναφερομαι κυριως που σπουδαζω εκει αλλου πιθανως και να συμβαινει αυτο.:)

παει αναλογα και με τον φοιτητη..αμα καποιοσ διαβαζει λογικα να εχει μεσο ορο 7+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Ειναι η ιδεα μου ή στα επαρχιακα τμηματα και κυριως πολυτεχνικες σχολες δεν τεινουν να βαζουν υψηλους βαθμους συγκριτικα με τις αθηναικες σχολες?Απο προσωπικο παραδειγμα το λεω και δεν γινεται ρε παιδια στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ να εχουν Μ.Ο 7 και στη Πατρα το μεγαλυτερο πχ να ειναι 7.5.Αυτο το πραγμα ειναι τελειως ελεεινο:mad:

Γειά σου φίλε μου, στο ΕΜΠ οντως μπαίνουν οι υψηλότεροι βαθμοί. Αν έχεις τελειώσει ΕΜΠ με καλό βαθμό, έχεις ενα δυνατό χαρτί για καλό μεταπτυχιακό στο εξωτερικό.
Η αγορά εργασίας όμως δεν ασχολείται με το τι βαθμό πτυχίου έχεις αλλά με το τι ξερεις να κάνεις. Πρέπει, κατά τη γνώμη μου να αρχίσεις να χτίζεις αυτά τα προσόντα. Ως ΗΜΜΥ, μη δίνεις πολύ βάση σε μαθήματα όπως Η/Μ Πεδία και Φυσικές που έχεις τα πρώτα χρόνια των σπουδών σου. Άρχισε να ασχολείσαι με προγράμματα που θα σε κάνουν δυνατό στην αγορά εργασίας.Τέτοια είναι το κλασσικό autocad, ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις (υπολογισμοί, σχεδίαση) με panelcad, με caddy++ electrical, 4Μ (πανάκριβο). Θα πρέπει να μάθεις και για ενεργειακά πιστοποιητικά/ΚΕΝΑΚ.
Δεν ξέρω τι κατέυθυνση θα πάρεις. Αλλά για να δουλέψεις ως μηχανικός υπολογιστών/πληροφορικάριος πρέπει οπωσδήποτε να ξέρεις c++,c#,java,sql,mysql,php,html,css,oracle και δεν τα λέω όλα. Γενικά είναι πολύ δύσκολο να είσαι τέλειος στα ηλεκτρολογικά και παράλληλα στον προγραμματισμό. Στον προγραμματισμό έχει πολύ περισσότερες δουλείες όμως, ιδιαίτερα τώρα που τα φωτοβολταικα ξόφλησαν, οπότε σκέψου καλά ποια κατεύθυνση θα πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top