Αναπλήρωση Κενών

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εμείς έχουμε ελάχιστες φορές έχουμε κενό!Συνήθως μας αναπληρώνουν και φεύγουμε! Έχουμε φύγει ακόμα και με 4ωρο!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εμεις φυγαμε τριωρο χτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Αυτό είναι...!Ας ήταν έτσι κάθε μέρα...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σημερα δεν ξέρω, αλλά απο τη δεύτερη ώρα δεν έβλεπα την ωρα να φυγω...Μετά περασε γρηγορα ο χρονος ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Είναι άμα σε ενδιαφέρει το μάθημα...!Άμα είναι κανένα βαρετό... Βαράμε μύγες!! Κι εγώ έτσι μια απ' τα ίδια...!Απ' την πρώτη ώρα βαρέθηκα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρυσούλα21730

Νεοφερμένος

Η Χρυσούλα21730 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Στο σχολείο μας όταν λείπει κάποιος καθηγητής διαμορφώνεται το πρόγραμμα έτσι ώστε να σχολάμε νωρίτερα. Οι καθηγητές που έχουμε τις επόμενες ώρες μας αναπλήρώνουμε και φεύγουμε πιο νωρίς!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Στο σχολείο μας όταν λείπει κάποιος καθηγητής διαμορφώνεται το πρόγραμμα έτσι ώστε να σχολάμε νωρίτερα. Οι καθηγητές που έχουμε τις επόμενες ώρες μας αναπλήρώνουμε και φεύγουμε πιο νωρίς!!!!!!!!!
Και σε εμάς αυτό γίνεται...Πάντως δεν νομίζω ότι ο νόμος προβλέπει κάτι για αυτό το θέμα οπότε μάλλον αλλάζει από σχολείο σε σχολείο!(Πάντως εμάς πολλές φορές τα κάνουν μαντάρα με το πρόγραμμα και μετά δεν έχουμε καθηγητή να κάνουμε μάθημα!άλλο που δεν θέλουμε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παυλος

Νεοφερμένος

Ο βλ.πανω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
για τι κενα μιλαμε??αν μιλαμε για κενα γνωσεων ΕΓΩ εχω προβλημα.τωρα με την σχολικη βασκετ εχω χασει πολλεσ ωρεσ(να φανταστειτε σημερα εκανα μαθημα 1η φορα απτην προηγουμενη τεταρτη)και δεν καταλαβαινω για τι μιλανε στην ταξη.........ΤΗΝ εκατσα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εμεις ποτε δεν χανουμε μαθημα (2 φορες μονο!!!) αλλα το να χανεις την παραδοση ...
ειναι οντως δυσκολο για μετα!!!(βασκετ επισης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
για τι κενα μιλαμε??αν μιλαμε για κενα γνωσεων ΕΓΩ εχω προβλημα.τωρα με την σχολικη βασκετ εχω χασει πολλεσ ωρεσ(να φανταστειτε σημερα εκανα μαθημα 1η φορα απτην προηγουμενη τεταρτη)και δεν καταλαβαινω για τι μιλανε στην ταξη.........ΤΗΝ εκατσα???
Καμία σχέση, διάβασε λίγο το αρχικό post πριν απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Φίλε μου απαγορεύεται από το νόμο να γίνει αναπλήρωση κενού...
Εκτός και αν υπάρχει κοινή συναινέση από τα παιδιά και τον ίδιο τον καθηγητή για προσωπικά συμφέροντα...
Αλλιώς πήγαινε για καφέ,έχεις το δικαίωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ratatouille

Νεοφερμένος

Η Ναυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Φίλε μου απαγορεύεται από το νόμο να γίνει αναπλήρωση κενού...
Εκτός και αν υπάρχει κοινή συναινέση από τα παιδιά και τον ίδιο τον καθηγητή για προσωπικά συμφέροντα...
Αλλιώς πήγαινε για καφέ,έχεις το δικαίωμα...



Εμάς πάλι μας λένε πως υπάρχει νόμος που λεει πως πρέπει αναγκαστικά να αναπληρώνονται τα κενά και αν δεν βρίσκεσαι στην τάξη παίρνεις απουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν ψήφιζαν νόμους για τέτοιες βλακείες, τότε η νομοθεσία μας θα ήταν 200 εκατομμύρια σελίδες. Φυσικά, δεν υπάρχει συγκεκριμένος νόμος για τίποτα από αυτά. Το πως το σχολείο θα λειτουργήσει καλύτερα είναι στην κρίση του Διευθυντή, του Συλλόγου Καθηγητών και της Μαθητικής Κοινότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εμάς πάλι μας λένε πως υπάρχει νόμος που λεει πως πρέπει αναγκαστικά να αναπληρώνονται τα κενά και αν δεν βρίσκεσαι στην τάξη παίρνεις απουσία.

αν αυτό στο είπε η διευθύντρια, μην περιμένεις να αλλάξει ποτέ γνώμη...:P
το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή 3 χρονάκια κ να εύχεσαι όταν θα πας στο λύκειο να χει μείνει διευθυντής ο Δ. που είναι πιο cool;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ratatouille

Νεοφερμένος

Η Ναυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Τι να πει κανείς με τετοια Διευθύντρια ... αυτή ειναι τελείως τρελή με το που ήρθε στο Γυμνάσιο άρχισε να μοιράζει αποβολές.Μάλλον νομίζει πως είμαστε ιδιωτικό σχολείο γιατί νομίζω πως η αναπλήρωση κενών εφαρμόζεται στα ιδιωτικα..δεν ειμαι και σιγουρη ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Τι να πει κανείς με τετοια Διευθύντρια ... αυτή ειναι τελείως τρελή με το που ήρθε στο Γυμνάσιο άρχισε να μοιράζει αποβολές.Μάλλον νομίζει πως είμαστε ιδιωτικό σχολείο γιατί νομίζω πως η αναπλήρωση κενών εφαρμόζεται στα ιδιωτικα..δεν ειμαι και σιγουρη ομως...

στα ιδιωτικά σίγουρα εφαρμόζεται γτ εκεί οι γονείς πληρώνουν κ δν επιτρέπεται να χάνονται μαθήματα...
όσο για τη Λ.,προσπαθεί κ αυτή όπως κ πολλοί καθηγητές-καθηγήτριες των Αναβρύτων να δικαιώσουν τον τίτλο "Πειραματικό",so έχεις να δεις πολλές παρόμοιες τρελές κ αυστηρές συμπεριφορές...
η αναπλήρωση κενών ειδικά στο συγκεκριμένο Γυμνάσιο είναι πολύυυυ συνηθισμένο φαινόμενο...:down:
είναι ελεεινό αλλά με τη συγκεκριμένη δν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ratatouille

Νεοφερμένος

Η Ναυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Να δω πως θα την αντέξουμε...Εσείς πάντως καλά κανατε στην κατάληψη που μπήκατε στο γραφείο της και της φάγατε τα κουλουράκια.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το 'χουμε ξαναπεί... απουσίες δεν μπαίνουν σε δύο περιπτώσεις:
  • Απεργεί ο καθηγητής εκείνης της ώρας.
  • Κλείνει το σχολείο με εντολή του νομάρχη.


Ούτε σε κενό, ούτε σε αποχή όλης της τάξης (κλασικό ράδιο-αρβύλα) ούτε σε καμία άλλη περίπτωση δεν μπαίνουν απουσίες. (Τουλάχιστον βάση του νόμου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Φιλαράκια μου σαν είδανε Γυμνασιόπαιδα και σας παραμυθιάζουνε...
Δεν έχουν κανένα δικαίωμα να σας βάλουν απουσία...
Από την στιγμή που έχεις κενό έχεις κενό τελείωσε...
Όμως μην πάς κόντρα σε κανένα καθηγητή δεν θα αλλάξεις εσύ το κατεστημένο τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν με απόφαση του Διευθυντή κατόπιν συνεννόησης με το προεδρείο του τμήματος γίνει αναπλήρωση της ώρας, οι απουσίες καταχωρούνται κανονικότατα και είναι λογικό. Οι απουσίες δεν είναι ένα γραφειοκρατικό μέτρο και φυσικά δεν είναι το ίδιο να φας απουσία σε δύο διαφορετικές χρονικές στιγμές. Όταν απουσιάζεις και παίρνεις απουσία σημαίνει αυτόματα την απαλλαγή του διδάσκοντα καθηγητή της ώρας από την ευθύνη που τον βαραίνει. Ταυτόχρονα, είναι λογικό οτι κάποιος που συνεχώς απουσιάζει, δεν έχει επαρκή εκπαίδευση, άρα επαναλαμβάνει την τάξη. Δεν είναι οι απουσίες απλά και μόνο για να καταχωρούνται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top