Αναγνώριση των ιδιωτικών κολεγίων στην Ελλάδα

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Δεν ξέρω για την ύλη, τα μαθήματα όμως αναλυτικά και ανά έτος τα αναφέρει στο λινκ που δίνει ο Χάουζ.

ναι τα είδα τα μαθήματα και εγώ την ύλη δεν βρήκα οπότε δεν μπορώ να πω ότι είναι λιγότερη ή περισσότερη από τη δικιά μου.

κοιτάζοντας το πρόγραμμα των ηλεκτρονικών το βρίσκω μια χαρά σε μαθήματα (28 ), σαφώς λιγότερα (-50%) από τα δικά μου αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι τριετή πρόγραμμα...οπότε θα ολοκληρωθεί με ένα μεταπτυχιακό δηλαδή 3+1 = 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Σκατα ειναι,με αυτες τις παπαριες δεν βγαινεις ουτε μισος Ψυχολογος.Εμενα ολο το λυκειο πηγε σε τετοια κολλεγια.Ολοι ξαφνικα ανακαλυψαν οτι θελουν να γινουν Ψυχολογοι και Φυσιοθεραπευτες.

Τα βιβλια τους μονο πανεπιστημιακες εκδοσεις δεν μπορουν να θεωρηθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Σκατα ειναι,με αυτες τις παπαριες δεν βγαινεις ουτε μισος Ψυχολογος.Εμενα ολο το λυκειο πηγε σε τετοια κολλεγια.Ολοι ξαφνικα ανακαλυψαν οτι θελουν να γινουν Ψυχολογοι και Φυσιοθεραπευτες.

Τα βιβλια τους μονο πανεπιστημιακες εκδοσεις δεν μπορουν να θεωρηθουν.

είσαι μέσα σε ΑΕΙ έτσι δεν είναι?
Απορώ πως δεν έχεις καταλάβει ακόμη ότι ο κάθε καθηγητής προσπαθεί να πλασάρει το δικό του βιβλίο με αποτέλεσμα να έχουμε άπειρες επιλογές συγγραμμάτων!!τα θεωρείς όλα αυτά τέλειου επιπέδου??
Και δεν μας λες ποια είναι αυτά τα βιβλία του κολεγίου που δεν είναι πανεπιστημιακού επιπέδου??για πες κανένα τίτλο να μάθουμε και εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εμένα πάντως τα μεταπτυχιακά τους προγράμματα δεν με πείθουν και πολύ. Και μόνο που ζητάνε αυτά:

Μεταπτυχιακά Προγράμματα (Master) – Δικαιολογητικά Εγγραφής (AMC):
Επικυρωμένο αντίγραφο πρώτου πτυχίου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
Επικυρωμένο αντίγραφο Αστυνομικής Ταυτότητας
Έγχρωμες φωτογραφίες ταυτότητας (4)
Βιογραφικό Σημείωμα
1 συστατική επιστολή από καθηγητή και 1 από εργοδότη (εφόσον υπάρχει εργοδότης), στα αγγλικά (ισχύει μόνο για τα αγγλόφωνα μεταπτυχιακά προγράμματα)
Πτυχίο/πιστοποιητικό γνώσης της Αγγλικής γλώσσας (μόνο όπου απαιτείται)
Αίτηση Εγγραφής του AMC, πλήρως συμπληρωμένη

σε αντίθεση με (ΑΕΙ):

Κριτήρια Επιλογής
Βαθμός πτυχίου
Βαθμός στα συναφή με το αντικείμενο του ΔΔΠΜΣ ΙΦ-Α
Προπτυχιακά μαθήματα
Διπλωματική εργασία
Δημοσιεύσεις – Ανακοινώσεις
Συστατικές επιστολές
Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
Στοιχεία σχετικά με τις γνώσεις και την προσωπικότητα του υποψηφίου (συνέντευξη)
Κριτήρια εντοπιότητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Εμένα πάντως τα μεταπτυχιακά τους προγράμματα δεν με πείθουν και πολύ. Και μόνο που ζητάνε αυτά:



σε αντίθεση με (ΑΕΙ):

από αυτό κατάλαβες ότι δεν έχουν καλό επίπεδο??Έχεις σκεφτεί ότι τα ΑΕΙ δεν μπορούν να δεχτούν όποιον κάνει αίτηση για μεταπτυχιακό δεν χωράνε όλοι οπότε και πρέπει να ζητάνε περισσότερα από τους υποψηφίους ενώ στα κολέγια αφού θα πληρώνεις και θα είναι ιδιωτικά σαφώς οι διαδικασίες θα είναι ευκολότερες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
από αυτό κατάλαβες ότι δεν έχουν καλό επίπεδο??Έχεις σκεφτεί ότι τα ΑΕΙ δεν μπορούν να δεχτούν όποιον κάνει αίτηση για μεταπτυχιακό δεν χωράνε όλοι οπότε και πρέπει να ζητάνε περισσότερα από τους υποψηφίους ενώ στα κολέγια αφού θα πληρώνεις και θα είναι ιδιωτικά σαφώς οι διαδικασίες θα είναι ευκολότερες..

Άρα όλη η σάρα και η μάρα θα παίρνει μεταπτυχιακό. Και γαμώ τις λογικές. Φίλε μου στα μεγάλα Πανεπιστήμια του εξωτερικού ζητάνε λαγούς και πετραχήλια για να μπεις. Κι εκεί πληρώνεις τι σημαίνει αυτό; Επειδή δηλαδή εδώ δέχονται κάποιους παραπάνω δεν θα τους νοιάζει ούτε με πόσο πέρασες τα (χρήσιμα) μαθήματα, ούτε αν πήρες μέρος σε κάποιο σεμινάριο ή κάτι τέτοιο; :worry: Δεν μου φαίνονται σοβαρά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Άρα όλη η σάρα και η μάρα θα παίρνει μεταπτυχιακό. Και γαμώ τις λογικές. Φίλε μου στα μεγάλα Πανεπιστήμια του εξωτερικού ζητάνε λαγούς και πετραχήλια για να μπεις. Κι εκεί πληρώνεις τι σημαίνει αυτό; Επειδή δηλαδή εδώ δέχονται κάποιους παραπάνω δεν θα τους νοιάζει ούτε με πόσο πέρασες τα (χρήσιμα) μαθήματα, ούτε αν πήρες μέρος σε κάποιο σεμινάριο ή κάτι τέτοιο; :worry: Δεν μου φαίνονται σοβαρά πράγματα.


ενώ στα ελληνικά ΑΕΙ υπάρχει αξιοκρατία και καθόλου μέσον!!!!!!!!Ελλάδα ζει σύνελθε.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ενώ στα ελληνικά ΑΕΙ υπάρχει αξιοκρατία και καθόλου μέσον!!!!!!!!Ελλάδα ζει σύνελθε.......

Ωχ μωρέ πάλι με αυτήν την καραμέλα. Θα πέσει ο κώλος μου στο πάτωμα και ακόμη θα ακούω πόσο σκατά είναι η παιδεία μας. Ε φτάνει πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Ωχ μωρέ πάλι με αυτήν την καραμέλα. Θα πέσει ο κώλος μου στο πάτωμα και ακόμη θα ακούω πόσο σκατά είναι η παιδεία μας. Ε φτάνει πια...

όχι όλα τα ελληνικά ΑΕΙ είναι επιπέδου MIT και όλα τα κολέγια και ξένα πανεπιστήμια είναι κατώτερα....... ξυπνήστε επιτέλους μας έφαγε η μιζέρια........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
όχι όλα τα ελληνικά ΑΕΙ είναι επιπέδου MIT και όλα τα κολέγια και ξένα πανεπιστήμια είναι κατώτερα....... ξυπνήστε επιτέλους μας έφαγε η μιζέρια........

Όταν αυτά τα κολέγια "βρουν" κάτι αξιόλογο πάνω στις επιστήμες τότε θα τα σεβαστώ. Προς το παρόν άσε με να πιστεύω ότι τα ΑΕΙ είναι αρκετά σκαλιά πιο πάνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Όταν αυτά τα κολέγια "βρουν" κάτι αξιόλογο πάνω στις επιστήμες τότε θα τα σεβαστώ. Προς το παρόν άσε με να πιστεύω ότι τα ΑΕΙ είναι αρκετά σκαλιά πιο πάνω. :)

από τι στιγμή που αξιολογούνται και τα αναγνωρίζει ο ΔΟΑΤΑΠ εσύ ότι και να πεις..........Όταν θα σπουδάσεις σε κολέγιο και δεις το επίπεδο να πεις τι γνώμη σου από τι στιγμή που είσαι από έξω και δεν έχεις δει τα στοιχειώδη ε τι να πω πόσο βάσιμα είναι τα λόγια σου!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
από τι στιγμή που αξιολογούνται και τα αναγνωρίζει ο ΔΟΑΤΑΠ εσύ ότι και να πεις..........Όταν θα σπουδάσεις σε κολέγιο και δεις το επίπεδο να πεις τι γνώμη σου από τι στιγμή που είσαι από έξω και δεν έχεις δει τα στοιχειώδη ε τι να πω πόσο βάσιμα είναι τα λόγια σου!!!!!

Εσύ που σπουδάζεις, αν επιτρέπεται; Και κάπου εδώ ήρθε η στιγμή που αυτοαναιρείσαι. Μήπως παίζει κάτι και ξαφνικά αναγνωρίζουμε τα κολέγια; :) :) :) :) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τα κολλέγια αυτή τη στιγμή που δεν έχουν την αναγνώριση που θα ήθελαν προφανώς δεν φτάνουν σε επίπεδο τα αντίστοιχα ΑΕΙ. Όταν όμως αρχίσει και ρέει το χρήμα με αποτέλεσμα να φεύγει όλο το ανθρώπινο δυναμικό των δημοσίων προς τα εκεί τότε θα καταλάβουν πολλοί γιατί δεν έπρεπε να τα επιτρέψουμε.
Αλλά η Ελλάδα ανήκει κατά παράδοση εις την Δύση μόνο όπως μας βολεύει. Σε ζητήματα όπως αυτό που υπάρχουν συμφέροντα από πίσω βιαζόμαστε να γίνουμε Ευρωπαίοι όταν όμως μας μιλάνε για θέματα όπως οι θρησκευτικές ελευθερίες γιατί επιμένουμε να παριστάνουμε τους στρουγγανόβλαχους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Εσύ που σπουδάζεις, αν επιτρέπεται; Και κάπου εδώ ήρθε η στιγμή που αυτοαναιρείσαι. Μήπως παίζει κάτι και ξαφνικά αναγνωρίζουμε τα κολέγια; :) :) :) :) :) :) :)

για κολέγια δεν μιλάμε?εάν θέλεις να μάθεις για την προσωπική μου ζωή στείλε μου inbox

Tα κολέγια ουσιαστικά είναι ιδιωτικά πανεπιστήμια απλά τα ονόμασαν έτσι για να μην θίγονται ''μερικοί''
Και το ιδιωτικό συνήθως έχει καλό επίπεδο γιατί αλλιώς θα χάσει πελατεία.Μέχρις στιγμής δεν έχω δει κάπου ιδιωτικό με ότι νάναι επίπεδο άσε που αν υπήρχε δεν θα είχε ζωή.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
για κολέγια δεν μιλάμε?εάν θέλεις να μάθεις για την προσωπική μου ζωή στείλε μου inbox
Ναι, θέλω να μάθω πως προτιμάς τις γυναίκες. Επίσης, θέλω να μάθω αν σ'αρέσουν τα ντολμαδάκια ή οι γίγαντες περισσότερο. Το ρολό της τουαλέτας το προτιμάς δεξιόστροφο ή αριστερόστροφο;
Tα κολέγια ουσιαστικά είναι ιδιωτικά πανεπιστήμια απλά τα ονόμασαν έτσι για να μην θίγονται ''μερικοί''
Και το ιδιωτικό συνήθως έχει καλό επίπεδο γιατί αλλιώς θα χάσει πελατεία.Μέχρις στιγμής δεν έχω δει κάπου ιδιωτικό με ότι νάναι επίπεδο τουλάχιστον άσε που αν υπήρχε εν θα είχε ζωή.....
Πανεπιστήμιο που δεν παρουσιάζει ερευνητικό κομμάτι για εμένα τζάμπα ζει. Αυτό που λες για τα ιδιωτικά μεγάλη μούφα. Υπάρχουν και ιδιωτικά ΙΕΚ που είναι του κώλου. Που σου τάζουν δημόσιο και ούτε καν. Επίσης υπάρχουν και ιδιωτικά σχολεία που είναι μόνο βιτρίνα, το ίδιο και ιδιωτικές κλινικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
για κολέγια δεν μιλάμε?εάν θέλεις να μάθεις για την προσωπική μου ζωή στείλε μου inbox

Tα κολέγια ουσιαστικά είναι ιδιωτικά πανεπιστήμια απλά τα ονόμασαν έτσι για να μην θίγονται ''μερικοί''
Και το ιδιωτικό συνήθως έχει καλό επίπεδο γιατί αλλιώς θα χάσει πελατεία.Μέχρις στιγμής δεν έχω δει κάπου ιδιωτικό με ότι νάναι επίπεδο άσε που αν υπήρχε δεν θα είχε ζωή.....

στο κολεγιο απλα σκας ενα σωρο λεφτα για μερικα χρονακια και περνεις ενα πτυχιο επειδη πληρωσες ουτε επειδη διαβασες ουτε επειδη το αξιζες. ουσιαστικα αγοραζεις ενα πτυχιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
στο κολεγιο απλα σκας ενα σωρο λεφτα για μερικα χρονακια και περνεις ενα πτυχιο επειδη πληρωσες ουτε επειδη διαβασες ουτε επειδη το αξιζες. ουσιαστικα αγοραζεις ενα πτυχιο

αυτό θα φανεί στην αγορά εργασίας...Δεν θα επιλέγεται από πελάτες...Δεν σημαίνει όμως ότι το κολέγιο δεν θα έχει επίπεδο και οτι όλοι θα είναι ρεμάλια εκεί μέσα..
Δεν μου λες Θάλεια πήγες σε ιδιωτική κλινική και την θεώρησες κατώτερη από το ελληνικό δημόσιο νοσοκομείο?????ενδιαφέρον....όσο για την έρευνα που λες πως το ξέρεις??γράφει κάπου ότι απαγορεύεται η έρευνα στα κολέγια??το δικό σου τμήμα τι έχει προσφέρει σε έρευνα μέχρι τώρα???κάποια καινούργια καινοτομία?κάποια καινούργια συσκευή??Ξέρεις τα ιδιωτικά πανεπιστήμια συνήθως έχουν την καλύτερη έρευνα μιας και συνδέονται άμεσα με τις επιχειρήσεις οπόοε ρέει το χρήμα και οι επιχειρηματίες θέλουν αποτελέσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αυτό θα φανεί στην αγορά εργασίας...Δεν θα επιλέγεται από πελάτες...Δεν σημαίνει όμως ότι το κολέγιο δεν θα έχει επίπεδο και οτι όλοι θα είναι ρεμάλια εκεί μέσα..

στην αγορα εργασια αυτος απο το κολλεγιο θα προτιμηθει γιατι ειναι πιο φτηνος... και σκασιλα τους το αποτελεσμα.

δεν ειπα οτι ειναι ρεμαλια απλα πληρωνουν για ενα χαρτι. δες λιγο αυτοι που ''σπουδαζουν'' σε αυτα τα ''εκπαιδευτηρια''-μηχανες παραγωγης τι επιπεδο γνωσεων εχουν?

οσοσ για τις ερωτησεις που εκανες στην Θαλεια... ακομα δεν ειπες που σπουδαζεις και εχεις τετοια καψα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν μου λες Θάλεια πήγες σε ιδιωτική κλινική και την θεώρησες κατώτερη από το ελληνικό δημόσιο νοσοκομείο?????ενδιαφέρον....όσο για την έρευνα που λες πως το ξέρεις??γράφει κάπου ότι απαγορεύεται η έρευνα στα κολέγια??το δικό σου τμήμα τι έχει προσφέρει σε έρευνα μέχρι τώρα???κάποια καινούργια καινοτομία?κάποια καινούργια συσκευή??Ξέρεις τα ιδιωτικά πανεπιστήμια συνήθως έχουν την καλύτερη έρευνα μιας και συνδέονται άμεσα με τις επιχειρήσεις οπόοε ρέει το χρήμα και οι επιχειριματίες θέλουν αποτελέσματα
Ναι έχω πάει. :confused:
Έχει προσφέρει κάτι το amc στα 30 χρόνια λειτουργίας του και δεν το ξέρω;;;; :worry:
Το δικό μου τμήμα έχει καθηγητές σε CERN και μία ομάδα που γαμάει και δέρνει.:tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
στην αγορα εργασια αυτος απο το κολλεγιο θα προτιμηθει γιατι ειναι πιο φτηνος... και σκασιλα τους το αποτελεσμα.

δεν ειπα οτι ειναι ρεμαλια απλα πληρωνουν για ενα χαρτι. δες λιγο αυτοι που ''σπουδαζουν'' σε αυτα τα ''εκπαιδευτηρια''-μηχανες παραγωγης τι επιπεδο γνωσεων εχουν?

οσοσ για τις ερωτησεις που εκανες στην Θαλεια... ακομα δεν ειπες που σπουδαζεις και εχεις τετοια καψα ;)

δηλαδή θα θέλω να χτίσω ένα σπίτι και θα πάρω κάποιον πολιτικό μηχανικό που δεν θα έχει γνώσεις γιατί θα του δώσω πιο λίγα χρήματα?είναι λογική αυτή?Πλέον στην αγορά εργασίας επιβιώνει αυτός που έχει γνώσει και όχι όποιος έχει το όνομα....απορώ πως δεν το έχετε καταλάβει ακόμη κατεβείτε από τα συννεφάκια.
Όσο για μένα σπουδάζω στο ΑΤΕΙ

Θάλεια σε ρώτησα τι έχει προσφέρει μέχρι στιγμής..δώσε μας κάποια καινούργια έρευνα πάνω σε κάτι που βρέθηκε από το τμήμα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top