Αναγνώριση μαθημάτων ύστερα από εισαγωγή με το 10%

a8ess

Νεοφερμένος

Η a8ess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με τα περασμένα μαθήματα του πρώτου έτους, εαν κάποιος περάσει με το 10% στην ίδια σχολή σε άλλη πόλη? αναγνωρίζονται ?είναι κρίμα να χεις περάσει 10 από τα 12 μαθήματα του έτους και με καλό βαθμό στα περισσότερα και να πρέπει να τα ξανακάνεις όλα φτου κ από την αρχή...αν ξέρει κάποιος κάτι ή έχει κάποια εμπειρία επί του θέματος θα βοηθούσε πολύ.ευχαριστώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Τι εννοείς στην ίδια σχολή; Πέρασες πέρυσι, διαγράφτηκες και φέτος ξαναπέρασες με το 10%; Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό; (δεν είναι χαζομάρα;). Anyway, μπορεί να γίνει το εξής και το έχω κάνει. Αν αποφοιτήσεις από ένα τμήμα και μετά γραφτείς σε άλλο με πανελλήνιες εξετάσεις (είτε με το 90% είτε με το 10%) τότε μπορείς να ζητήσεις να σου αναγνωριστούν τυχόν κοινά μαθήματα. Εμένα μου αναγνώρισαν 4 στο πρώτο εξάμηνο. Αν δεν έχεις αποφοιτήσει αλλά έχεις διαγραφεί τότε δεν ξέρω τι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a8ess

Νεοφερμένος

Η a8ess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ααα ναι συγγνώμη ξέχασα να πω στην ίδια σχολή αλλά σε άλλη πόλη. δηλαδή ήμουν θεσσαλονίκη ένα χρόνο, συγκεκριμένα στους πολιτικούς μηχανικούς και περασα φέτος προς έκπληξη μου πολιτικών μηχανικών ΕΜΠ με το 10%..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy1991

Νεοφερμένος

Ο happy1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ααα ναι συγγνώμη ξέχασα να πω στην ίδια σχολή αλλά σε άλλη πόλη. δηλαδή ήμουν θεσσαλονίκη ένα χρόνο, συγκεκριμένα στους πολιτικούς μηχανικούς και περασα φέτος προς έκπληξη μου πολιτικών μηχανικών ΕΜΠ με το 10%..
δε νμζ οτι μπορεισ να τα κατοχυρωσεις :(:(προκειται για αλλο πανεπιστιμιο αλλοι καθηγητες.....μαλλον απο τιν αρχη παλι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a8ess

Νεοφερμένος

Η a8ess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ναι αλλά και με κατατακτήριες ή με μετεγγραφή πάλι κάνεις αίτηση αναγνώρισης από ο,τι είδα και στη σελίδα του εμπ. άρα πάλι από οάλλους καθηγητές και άλλη σχολή είσαι. αν η ύλη είναι ίδια κ έχουν δώσει αναλυτική βαθμολογία και βεβαίωση από την προηγούμενη σχολή τους αναγνωρίζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μπορεις να ρωτησεις στη γραμματεια σου να σου δωσει μια βεβαιωση οτι εχεις περασει αυτα τα μαθηματα μεχρι τωρα με τους ταδε βαθμους και να ζητησεις στη νεα σχολη να στα αναγνωρισουν. Εχει συμβει, αλλα ειναι στη διακριτικη τους ευχερεια το αν θεωρησουν πως τα μαθηματα ειναι ισοδυναμα. Συγκρινε οδηγους σπουδων και δες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a8ess

Νεοφερμένος

Η a8ess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αυτό είχα σκοπό να κάνω.δεν έχω πρόβλημα να μπω στο πρώτο εξάμηνο πάλι, απλά μαθήματα που μου βγήκε το λάδι για να τα περάσω με βαθμό μου τη σπάει να τα ξαναδιαβάζω και να τα δίνω πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Και η θέση σου στους πολιτικούς της Θεσσαλονίκης θα μείνει κενή.Ενώ άλλα παιδιά θα έδιναν τα πάντα για να μπουν σε αυτήν την σχολή.Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω ΓΙΑΤΙ να χάσεις έναν χρόνο για να κατέβεις στην Αθήνα στην ίδια σχολή....δηλαδή τι να πω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greek1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω μιας και πέρασα Αεροναυπηγών ενώ τώρα μπαίνω δεύτερο έτος Μηχανολόγων Κοζάνης και ήδη έχω περάσει 10 μαθήματα. Πήρα τηλέφωνο στη γραμματεία και μου είπαν εμείς δεν κάνουμε τίποτα παρά μονο άν ζητήσεις από τον εκάστοτε καθηγητή να σε περάσει αφού του επιδείξεις την βαθμολογία και την ύλη που έχεις διδαχθεί στη προηγούμενη σχολή σου, χάνοντας όμως ένα έτος... το θέμα είναι δεν ξέρω αν θα πάω όμως :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Και η θέση σου στους πολιτικούς της Θεσσαλονίκης θα μείνει κενή.Ενώ άλλα παιδιά θα έδιναν τα πάντα για να μπουν σε αυτήν την σχολή.Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω ΓΙΑΤΙ να χάσεις έναν χρόνο για να κατέβεις στην Αθήνα στην ίδια σχολή....δηλαδή τι να πω....
Ισως γιατι ειναι δυσκολοι καιροι (οικονομικά)!!!!:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παιδια να σας ρωτησω...εγω με 18.888 μπηκα πρωτη με το 10% σε μια σχολη.και μια αλλη κοπελα π εχει 18439 μπηκε πρωτη με το
90%.ποιος μπηκε πρωτος στη σχολη;και οι δυο σε διαφορετικες κατηγοριες;και θα παρουμε και οι δυο υποτροφιες;;
ξερει κανεις;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a8ess

Νεοφερμένος

Η a8ess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
καθένας έχει τους λόγους του.δε σου φταίει η μία θέση αν σκεφτείς ΠΟΣΕΣ θέσεις μένουν κενές χάρη στη μεταγγραφή λόγω πολυτεκνίας. greek1 και εγω αυτό θα κάνω τελικά και ο θεός βοηθός, θα κλαφτώ και λίγο.ελπίζω για το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ο kardinalios με έχει καλύψει απόλυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nantia l.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nantia l. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Tελικά σού αναγνωρίστηκα τα μαθήματα; Γιατί θέλω να κάνω κι εγώ το ίδιο φέτος... να πάω π/μ ΕΜΠ... Σε παρακαλώ, απάντησέ μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Μάλιστα. :confused:
Μακάρι να περνούσα κι εγώ στη Σαλονικάρα μου κι ας είχα ενοίκιο.
Έκανες 10% για θεσσαλονίκη;


Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα "Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Ξεφεύγω, αλλά θα ρωτήσω.
Σε περίπτωση που μπεις, τα μαθήματα που έχεις περάσει στα Γιάννενα θα σου αναγνωριστούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kelly:)

Νεοφερμένος

Η Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλησπέρα,
εκανα φέτος 10% και περνάω Ιατρική ΑΠΘ..
Σκέφτομαι να πάω, δεν ξέρω ακόμα..
Τελειωσα το 2ο έτος στη Φαρμακευτική, υπάρχουν μαθήματα οπως η Φυσιολογία Ι/ΙΙ, Βιοχημεία κλπ που θα μου αναγνωριστουν;

Ευχαριστω!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top