Αναβολή για σπουδές

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 1,212 μηνύματα.
Συγγνώμη αν έχω δημιουργήσει το θέμα σε λάθος ενότητα, δεν ήξερα πού αλλού να το κάνω..

Στις 30 του Γενάρη έκανα την αίτηση μου για αναβολή λόγω των σπουδών και μου είπαν ότι σε περίπου 10 μέρες να μπω στην ιστοσελίδα της στρατολογίας, να βάλω τα στοιχεία μου εκεί που λέει για την αναβολή μου και να δω το αποτέλεσμα κλπ.

Μπαίνω στην σελίδα εδώ και 1 εβδομάδα και μέχρι και τώρα λέει ''δεν υπάρχουν πληροφορίες αναβολης για αυτά τα στοιχεία''. Έχω βάλει και ξαναβάλει τα στοιχεία μου και το αποτέλεσμα ήταν ίδιο. Μια φορά που έκανα επίτηδες λάθος σε ένα όνομα, είπε ότι τα στοιχεία είναι λάθος. Οπότε για να λέει ότι δεν υπάρχουν πληροφορίες, σημαίνει ότι δεν το έχουν εξετάσει ακόμα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

nickd6776

New member

Ο nickd6776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εμένα μου είπαν σε κανα μήνα να το δω. Μην αγχώνεσαι αφου έχεις κάνει αιτηση δεν προκειται να σε παρουν φανταρο.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 7,794 μηνύματα.
Κάποιος μαθητής που είναι 17 - 18 χρονών και δίνει πανελλήνιες και περνάει σε ΑΕΙ όπου του δίνουν βεβαίωση για το στρατό, πόσα χρόνια παίρνει αναβολή το μέγιστο;

Viedo

Well-known member

Ο Viedo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,515 μηνύματα.
Κάποιος μαθητής που είναι 17 - 18 χρονών και δίνει πανελλήνιες και περνάει σε ΑΕΙ όπου του δίνουν βεβαίωση για το στρατό, πόσα χρόνια παίρνει αναβολή το μέγιστο;
10 για πτυχίο και μεταπτυχιακο, μέχρι τα 28 δηλαδή και μέχρι τα 32 για PhD ή αν σπουδάζει Ιατρική.

Hacker13

Active member

Ο Hacker13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μεταπτυχιούχος . Έχει γράψει 532 μηνύματα.
10 για πτυχίο και μεταπτυχιακο, μέχρι τα 28 δηλαδή και μέχρι τα 32 για PhD ή αν σπουδάζει Ιατρική.
Την αναβολή την παίρνεις για το πτυχίο...σιγά μην περιμένει ο στρατός να κάνεις μεταπτυχιακό και διδακτορικό.

Viedo

Well-known member

Ο Viedo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,515 μηνύματα.
Την αναβολή την παίρνεις για το πτυχίο...σιγά μην περιμένει ο στρατός να κάνεις μεταπτυχιακό και διδακτορικό.
Ο,τι έγραψα ισχύει. Μπορείς να το ψάξεις.

Και υπάρχουν και άλλες κατηγορίες, αλλά σε αυτό που ρώτησε ο Πέτρος η απάντηση είναι η προηγούμενη

Μάρκος Βασίλης

Well-known member

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε MSc in Cognitive Systems, OUC και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,628 μηνύματα.
Χορηγείται αναβολή και για μεταπτυχιακό και για διδακτορικό. Ωστόσο, νομίζω ότι το άθροισμα σε βγάζει στα 31 και όχι στα 32 και για εξαιρετικές περιπτώσεις - επιστήμονες διαπρέποντες στο εξωτερικό, κάτοχοι διδακτορικού διπλώματος, πάει μέχρι τα 33.

γιαννης_00

Active member

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Η πρωτη αναβολη που θα παρεις υπολογιζεται ως εξης : χρονος γέννησης +27
Κανεις δεν σε ρωτα ενδιαμεσα τι κανεις αν σπουδαζεις αν πινεις μπυρες αν εργαζεσαι. Μονο εσυ την διακοπτεις.
Οταν φτασεις την χρονολογια αυτη και χρειαζεσαι μερικα χρονια ακομη (2-3)για μεταπτυχιακο, για διδακτορικο κλπ κανεις νεα αιτηση με τα τοτε δικαιολογητικα .

Χρήστες Βρείτε παρόμοια