Αμοιβαίες Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ριρή

Νεοφερμένος

Η Ριρή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γειά σου exc αν θές μου λές και το αληθινό σου όνομα.......
Κοίτα...................είμαστε 5 παιδιά.Έπιανα κοινωνικής εργασίας Αθήνα αλλά.....δήλωσα Πάτρα συνέβησαν αργότερα πολλά απροόπτα......και το μετάνιωσα.........γενικά τον προηγούμενο χρόνο ήταν χαλια λίγο η ζωή μου................Τέσπα.....τώρα με αύτα τα στοιχεία αν θέλω αρχές Οκτώβρη να πάω Αθήνα.....................μπορώ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Γειά σου exc αν θές μου λές και το αληθινό σου όνομα.......
Αν το πω σε εσένα θα το μάθουν και τα υπόλοιπα 46.451 μέλη...:/:
Κοίτα...................είμαστε 5 παιδιά.Έπιανα κοινωνικής εργασίας Αθήνα αλλά.....δήλωσα Πάτρα συνέβησαν αργότερα πολλά απροόπτα......και το μετάνιωσα.........γενικά τον προηγούμενο χρόνο ήταν χαλια λίγο η ζωή μου................Τέσπα.....τώρα με αύτα τα στοιχεία αν θέλω αρχές Οκτώβρη να πάω Αθήνα.....................μπορώ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;:worry:
Ναι, βεβαίως και μπορείς. Θα κάνεις την αίτηση στις 1-15 Νοεμβρίου και η αίτησή σου θα γίνει δεκτή αρκετά νωρίς ώστε να μη χάσεις και την εξεταστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ριρή

Νεοφερμένος

Η Ριρή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλά.......................πάντως thanks...είσαι σίγουρος γι'αυτα.....για να μην έχω ελπίδες ψευτικες...............Ευχαριστω................................................οπως και να'χει......
Εν τω μεταξύ εχω πολλές απορίες για το erasmus...Μου το εξηγείτε πάνω-κάτω;;;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Καλά.......................πάντως thanks...είσαι σίγουρος γι'αυτα.....για να μην έχω ελπίδες ψευτικες...............Ευχαριστω................................................οπως και να'χει......
Εν τω μεταξύ εχω πολλές απορίες για το erasmus...Μου το εξηγείτε πάνω-κάτω;;;;:confused:
Βεβαίως και είμαι σίγουρος για αυτά που λέω. Μπορείς, όμως, να το επιβεβαιώσεις και εσύ διαβάζοντας την εγκύκλιο του υπουργείου εθνικής παιδείας: https://www.ypepth.gr/el_ec_page791.htm

Για το erasmus, εγώ προσωπικά το μόνο που γνωρίζω είναι ότι πρόκειται για ανταλλαγές φοιτητών με ξένα πανεπιστήμια και μόνο για μικρό χρονικό διάστημα. Άνοιξε ένα θέμα εάν θέλεις, μήπως και γνωρίζει και κανένας άλλος, γιατί εδώ δε θα το δει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ριρή

Νεοφερμένος

Η Ριρή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γειά σας παιδια.........exc ευχαριστω πολύ για την ιστοσελίδα γιατί μπήκα και είδα πολλά ενδιαφέροντα πράγματα.......Αυτό μου είπες.. μπορώ να το κάνω σε όλα τα εξάμηνα;;Ή μεχρι και το Δ';;;Παρ'ολα αυτα χαρηκα που μπηκα εδω και εμαθα τόσα αλλιως ακόμα θα πίστευα ότι θα πρέπει να βρω φοιτητή για ανταλαγή.......................................:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Γειά σας παιδια.........exc ευχαριστω πολύ για την ιστοσελίδα γιατί μπήκα και είδα πολλά ενδιαφέροντα πράγματα.......Αυτό μου είπες.. μπορώ να το κάνω σε όλα τα εξάμηνα;;Ή μεχρι και το Δ';;;
Μέχρι το Δ εξάμηνο. Από ό,τι κατάλαβα, όμως, είσαι στο πρώτο έτος, οπότε προλαβαίνεις να κάνεις αίτηση στο 3ο εξάμηνο λόγω πολυτεκνης οικογένειας και να γλιτώσεις τα όποια οικονομικά κριτήρια τίθενται για την περίπτωση μετεγγραφής λόγω απώλειας γονέα.
Παρ'ολα αυτα χαρηκα που μπηκα εδω και εμαθα τόσα αλλιως ακόμα θα πίστευα ότι θα πρέπει να βρω φοιτητή για ανταλαγή.......................................:)
Και δε χρειάζεται να φύγεις κιόλας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ριρή

Νεοφερμένος

Η Ριρή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μμμμμμμμμμμμμμ...................δεν νομίζω οτι έχω κάτι άλλο να ρωτήσω πάνω σε αυτό θέμα με κατατόπισες πλήρως...........Τέσπα...ευχαριστω exc...Θα τα πούμε....:)

Γειά σου npb....ποιός εισαι;;;Ευχαριστω.....για το nickname.......:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,849 μηνύματα.
Γειά σου npb....ποιός εισαι;;;Ευχαριστω............:confused:

σου απάντησα με προσωπικό μήνυμα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelin19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evelin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
γεια σας παιδια αν υπαρχει καποιος απο το τει θεσσαλονκης να παει στο τει καβαλας στο τμημα λογιστικης θα ημοθν υποχρεη....υπαρχει σοβαρο οικογενειακο προβλημακ πρεπει να επιστρεψω θεσσαλονικη απο καβαλα!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lillyg

Νεοφερμένος

Η lillyg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά hello!! Είμαι φοιτήτρια στο τμήμα διατροφής και διαιτολογίας στην Κρήτη (Σητεία) και ενδιαφέρομαι για ανταλλαγή με αντίστοιχο φοιτητή του ΤΕΙ διατροφής και διαιτολογίας Θεσ/νίκης. Αν ενδιαφέρεται κανείς ή αν ξέρει κάτι ας επικοινωνήσει μαζί μου please στο lillygiannouli [at] hotmail [dot] com. Αντικαταστήστε όπου [at] με @ και το [dot] με . Το mail δεν πρέπει να περιέχει κενά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί και είμαι σχεδόν σίγουρη πως οι ανταλλαγές φοιτητών δεν γίνονται πια. Για καλό και για κακό ρώτα στη γραμματεία του τμήματος σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Ο σχετικός νόμος για τις μετεγγραφές δεν αναφέρει κατι για αμοιβαίες ανταλλαγες φοιτητών https://edu.klimaka.gr/tritobathmia-...egkyklios-metagrafvn-foithtvn-esvterikoy.html
Αν δεν ανήκεις σε μια απο τις κατηγορίες που ορίζει ο νόμος, δεν μπορεις να αλλάξεις ΤΕΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
πραγματικα εχω μπερδευτει..δεν ξερω αν ακομα ισχυουν οι ανταλλαγες φοιτητων..
τελοσπαντων.,περασα παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης στα γιαννενα και ενδιαφερομαι για ανταλλαγη με καποιον φοιτητη που περασε σε αντιστοιχο τμημα στην πατρα ή στην αθηνα..οποιος ενδιαφερεται ασ επικοινωνησει μαζι μου στο email superdinak@homail.com..
ευχαριστω προκαταβολικα..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
δεν ισχυουν παιδια τσαμπα παιδευεστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
λοιπον διαβασε τον νομο ποιοι δικαιουνται μεταγραφη και ποιοι οχι.
δεν καταλαβαινω γιατι ζητατε απαντησεις σε ενα φορουμ ,αφου μπορειτε να εχετε ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ απαντησεις διαβαζοντας την σχετικη νομοθεσια ή ρωτωντας τις γραμματειες των σχολων σας...
φιλικα παντα ,αλλα ειναι παραλογο να ζηταμε απαντησεις απο την καρεκλα του γραφειου μας και να μην κανουμε καμια κινηση για να τις βρουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
λοιπον διαβασε τον νομο ποιοι δικαιουνται μεταγραφη και ποιοι οχι.
δεν καταλαβαινω γιατι ζητατε απαντησεις σε ενα φορουμ ,αφου μπορειτε να εχετε ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ απαντησεις διαβαζοντας την σχετικη νομοθεσια ή ρωτωντας τις γραμματειες των σχολων σας...
φιλικα παντα ,αλλα ειναι παραλογο να ζηταμε απαντησεις απο την καρεκλα του γραφειου μας και να μην κανουμε καμια κινηση για να τις βρουμε...
εχω την εντυπωση πως αυτη την στιγμη μιλας για μετεγγραφες..στην συγκεκριμενη περιπτωση το θεμα μας ειναι η ανταλλαγη φοιτητων..πραγμα δηλαδη εντελως διαφορετικο..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
εχω την εντυπωση πως αυτη την στιγμη μιλας για μετεγγραφες..στην συγκεκριμενη περιπτωση το θεμα μας ειναι η ανταλλαγη φοιτητων..πραγμα δηλαδη εντελως διαφορετικο..:/:
Και αυτό αμοιβαία μεταγραφή δεν είναι?
Μου έχουν πει ότι ο λόγος που καταργήθηκαν ήταν ότι είχαν γίνει επιχείρηση. Τα παιδιά από την επαρχία ενώ ήθελαν να σπουδάσουν στον τόπο τους, έβαζαν στο μηχανογραφικό πρώτα την Αθήνα που δεν ήθελαν, γιατί ήταν σίγουροι ότι θα βρουν κάποιον Αθηναίο που πέτυχε στην δική τους πόλη για ανταλλαγή. Και για να γίνει η ανταλλαγή ο Αθηναίος μπαμπάς πλήρωνε όχι λίγα λεφτά στον άλλον. Ευτυχώς το κόψανε και η ξεφτίλα αυτή σταμάτησε.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Και αυτό αμοιβαία μεταγραφή δεν είναι?
Μου έχουν πει ότι ο λόγος που καταργήθηκαν ήταν ότι είχαν γίνει επιχείρηση. Τα παιδιά από την επαρχία ενώ ήθελαν να σπουδάσουν στον τόπο τους, έβαζαν στο μηχανογραφικό πρώτα την Αθήνα που δεν ήθελαν, γιατί ήταν σίγουροι ότι θα βρουν κάποιον Αθηναίο που πέτυχε στην δική τους πόλη για ανταλλαγή. Και για να γίνει η ανταλλαγή ο Αθηναίος μπαμπάς πλήρωνε όχι λίγα λεφτά στον άλλον. Ευτυχώς το κόψανε και η ξεφτίλα αυτή σταμάτησε.

θα το ονομαζα αμοιβαια ανταλλαγη..τελοσπαντων δεν ειμαι σιγουρη βεβαια,,..
στην Ελλαδα της διαφθορας στην οποια ζουμε μπορεις να ακουσεις οτι θελεις..
πραγματικα δεν γνωριζα οτι γινονταν ολα αυτα..:mad:
ευχαριστω παντως για την πληροφορια,..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
θα το ονομαζα αμοιβαια ανταλλαγη..τελοσπαντων δεν ειμαι σιγουρη βεβαια,,..
στην Ελλαδα της διαφθορας στην οποια ζουμε μπορεις να ακουσεις οτι θελεις..
πραγματικα δεν γνωριζα οτι γινονταν ολα αυτα..:mad:
ευχαριστω παντως για την πληροφορια,..!:)
Αντί "ανταλλαγή" βάλε "συναλλαγή" και είσαι μέσα. :/:
Σκέψου το απλά: Γιατί ένα παιδί που μένει στα Γιάννενα και θέλει να σπουδάσει εκεί, θα έβαζε πρώτα στο μηχανογραφικό την Αθήνα? :whistle:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top