Αλλοδαποί σημαιοφόροι στις παρελάσεις

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ειπε κανεις τιποτα για το αν ειναι κυριοι;;Μονο Ελληνας πρεπει να σηκωνει την σημαια κατα την αποψη μου..Σαν να μου λετε να παω εγω στην Γερμανια,να βγω σημαιοφορος και να παω να σηκωσω την σημαια της Γερμανιας...Μα γιατι να το κανω;;Αφου ειμαι Ελληνας γιατι να σηκωσω σημαια ξενης χωρας και οχι της πατριδας μου;;

Κανείς δεν σου λέει να πας στη Γερμανία.Στη Μεσσηνία σου λέμε να πας.Βλέπεις τη διαφορά?Μ-Ε-Σ-Σ-Η-Ν-Ι-Α.Έχει μια ωραία πηγάδα εκεί,πήδα μέσα και θα βρεις τους ομοίους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Ελληνας δεν ειναι και ποτε δεν θα γινει..Αν αγαπα την Ελλαδα με για του με χαρα του..Αλλα γιατι να σηκωσει την Ελληνικη σημαια;;Να σηκωσει την αλβανικη σημαια στην χωρα του αν ειναι καλος μαθητης..Κανεις δεν κανει τιποτα για να λυθει το μεταναστευτικο..Μαμω την ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥΣ!

γιατι δε θα γινει ποτε;σαν αλβανος εχει χαμηλοτερο iq;:hmm: για εξηγησε το μου λιγο αυτο.επισης τα αρθρα που εχεις διαβασει ποσο σιγουρος εισαι οτι τα χει γραψει καποιος που ειναι αντικειμενικος και οχι καποιος εθνικιστης;:hmm:μας πουλανε προπαγανδα και την τρωμε μου φαινεται.Αμα ειναι καλος μαθητης φιλε μου και αξιζει να σηκωσει την σημαια καλα θα κανει και θα τη σηκωσει,μαγκια του.και εφοσον οι ελληνες οπως πιστευεις εχουμε μεγαλυτερο iq πως πηρε την σημαια ενας αλβανος;συνελθετε λιγο.δειτε που εφτασε η χωρα και ασχοληθειτε με τα αληθινα προβληματα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
για αυτό :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
όποιος νιώθει έλληνας και θέλει να σηκώσει την σημαία ας το κάνει.
άλλωστε έλληνας δέν γεννιέσαι, γίνεσαι!

(πολλοί που γεννήθηκαν ''έλληνες'' τώρα καίνε σημαίες στους δρόμους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
παιδες μηπως να το δουμε λιγο διαφορετικα το ζητημα, γιατι ο καλυτερος μαθητης να σηκωνει την σημαια? η σημαια πλεον για εναν μαθητη, ειναι ενα συμβολο, οπως ειναι και το απουσιολογιο, και αφου ειναι ενα συμβολο που δειχνει ποσο καλος μαθητης ειναι, ας την σηκωνει ο καθενας! εμενα αδιαφορο μου φαινεται! ισα-ισα αμα ημουν και δεξιοπατριωτης, θα το εβλεπα θετικα και θα ελεγα, για δες, ενας αλβανος τιμαει την δικη μου ιστορια, οταν πολλοι απο εσας, που κανανε παρελαση, πιο πισω, ειχαν λιωσει στον χαβαλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Κανείς δεν σου λέει να πας στη Γερμανία.Στη Μεσσηνία σου λέμε να πας.Βλέπεις τη διαφορά?Μ-Ε-Σ-Σ-Η-Ν-Ι-Α.Έχει μια ωραία πηγάδα εκεί,πήδα μέσα και θα βρεις τους ομοίους σου.


Ρε μαν,
μαθε να συγχωρείς
αλλιώς θα γίνεις στα γεράματα ίδιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ρε απλυτοι παλιοαναρχια καλα τα λεει το καμαρι της ελλλαδας απο πανω.

απο που ως που ενας βαρβαρος(πας μη ελλην βαρβαρος) ο οποιος δεν διαθετει ελληνικη αιμοσφαιρινη να συκωσει την ενδοξη σημαια του Μεγαλου Ελληνικου Εθνους του Κουραμπιε.

Επισης προτεινω αμεση απελαση του Πυρρου Δημμα γιατι δεν λογιεται να φοραει το εθνοσημο και τον νινη, καπινο και οσων αλλων ποδοσφαιριστων εχουν καταγωγη απο την βορεια ηπειρο. επισης οι κουφος καλαθης να φυγουν απο την εθνικη μπασκετ καθως δεν εχουν γεννηθει στα Αγια Ελληνικα χωματα.

Τελος προτεινω να υψωσουμε ενα τειχος γυρω απο την Ελλαδα και οσοι ξενοι το περνανε ή να δολοφονουνται ή να τους βασανιζουν με βραστα αυγα στις μασχαλες.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΩΝ ΕΕΕΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΣΟΡΡΥ :look:

ΥΓ
το παραπανω ποστ γραφτηκε ακουγωντας Bruno Mars οποτε δικαιολογουμαι :look:

ΥΓ2
παιδι μου εισαι 14 θα σου περασει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Όταν νιώθεις Έλληνας, πονάς για τους νεκρούς της χώρας, χαίρεσαι με τις νίκες της, παλεύεις για το καλύτερο μέλλον της τότε ναι έχεις δικαίωμα να σηκώσεις την σημαία ! Μετρά να ΝΙΩΘΕΙΣ Έλληνας όχι απλά να ΕΙΣΑΙ !!

Υποτίθεται πως το σχολείο έχει ως στόχο να καλλιεργεί το "ελληνικό αίσθημα" στις καρδιές των μαθητών, εξάλλου ο ξένος για να έβγαλε τέτοιον βαθμό γνωρίζει την ελληνική ιστορία, την ελληνική γλώσσα και την σέβεται δεν την υποτιμά, άρα έχει το αίσθημα αυτό.

Ναι ! έχει το δικαίωμα να την σηκώσει, πολύ περισσότερο μάλιστα από έναν Έλληνα (στα χαρτιά) που δεν πάλεψε ποτέ για την χώρα του παρά μόνο τεμπελιάζει, βρίζει τους πολιτικούς και κάθεται στ' αυγά του ! Όποιος νιώθει Έλληνας και το αποδεικνύει να την σηκώσει και να χαίρεται κι όλας γιατί ΕΙΝΑΙ τιμή του !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Γιατι να παω να σηκωσω την σημαια της αλβανιας ενω δεν ειμαι αλβανος;;Αφου δεν ειναι η πατριδα μου..ΓΙΑΤΙ;;

Αντε ρε κομπλεξικοι,δεν μπορω να συζητησω με καποια ατομα!!:mad:

το τελευταιο που λεω περι περιθωριοποιησης του σχολειου δεν το σχολιάσες...

ρε απλυτοι παλιοαναρχια καλα τα λεει το καμαρι της ελλλαδας απο πανω.

απο που ως που ενας βαρβαρος(πας μη ελλην βαρβαρος) ο οποιος δεν διαθετει ελληνικη αιμοσφαιρινη να συκωσει την ενδοξη σημαια του Μεγαλου Ελληνικου Εθνους του Κουραμπιε.

Επισης προτεινω αμεση απελαση του Πυρρου Δημμα γιατι δεν λογιεται να φοραει το εθνοσημο και τον νινη, καπινο και οσων αλλων ποδοσφαιριστων εχουν καταγωγη απο την βορεια ηπειρο. επισης οι κουφος καλαθης να φυγουν απο την εθνικη μπασκετ καθως δεν εχουν γεννηθει στα Αγια Ελληνικα χωματα.

Τελος προτεινω να υψωσουμε ενα τειχος γυρω απο την Ελλαδα και οσοι ξενοι το περνανε ή να δολοφονουνται ή να τους βασανιζουν με βραστα αυγα στις μασχαλες.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΩΝ ΕΕΕΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΣΟΡΡΥ :look:

ΥΓ
το παραπανω ποστ γραφτηκε ακουγωντας Bruno Mars οποτε δικαιολογουμαι :look:

ΥΓ2
παιδι μου εισαι 14 θα σου περασει...

μονο και μονο για το "ΥΓ" (τ πρωτο) αξιζει πολλα λαικ το σχολιο σου...αχαχαχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
δεν ξέρω ακομα για αυτό που θα πω σιγουρα (δεν εκφερω αποψη...)...αλλα ΙΣΩΣ αν δεν υπηρχαν συνορα...να μην υπηρχαν τόσα προβληματα...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αυτό το γραψε η Αυτόνομη Θύρα 10;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Ναι, πρέπει να τη σηκώνουν γιατί μ' αυτό δείχνουν οτι
1)Αγαπούν τη πατρίδα μας και τη σέβονται... Για να έβγαλε τέτοιο βαθμό σημαίνει οτι ξέρει ελληνική ιστορία, τη γλώσσα και έχει πολλές γνώσεις.
2)Είναι πιο μάγκες και απο τους Ελληνες που κατάφεραν και έγιναν καλύτεροι μαθητές απ' αυτούς, παρόλο που οι Έλληνες αντιμετωπίζουν με ρατσιστικό τρόπο τα παιδιά αυτά.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
αα, δηλαδη αμα εχεις 20 στο μαθημα της ιστοριας, σημαινει πως ξερεις την ελληνικη ιστορια ? απο ποτε ? :P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
ΟΧΙ!Ειμαι απολυτος..Οι ξενοι δεν εχουν το δικαιωμα να σηκωνουν την Ελληνικη σημαια..Ιδιαιτερα οι Αλβανοι,Εβραιοι,Τουρκοι!Πειτε με ρατσιστη αλλα εγω αυτο πιστευω!!ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ!

Και επειδη βλεπω πολλα ντισλαικ στο σχολιο μου παρτε και ενα τραγουδι...https://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=NZlt8P1tSXI No one likes me..I DON'T CARE!!:D

Αν εσύ πιστεύεις ότι τα ελληνικά ήθη, οι ελληνικές ιδέες, τα ελληνικά ιδεώδη μπορούν να "χωρέσουν" όλα στην έννοια της σημαίας, ενός απλού υφάσματος, sorry, αλλά είσαι ο πιο αποτυχημένος εθνικιστής ever.

Η σημαία δεν αντιπροσωπεύει την Ελλάδα, αυτή αντιπροσωπεύεται από κάτι πιο ουσιώδες από ένα κομμάτι πανί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosMak

Νεοφερμένος

Ο PanosMak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Οι αποψεις ειναι σαν τις κωλοτρυπιδες. Ολοι εχουν απο μια.
Αυτο δεν σημαινει οτι η ελευθερη τοποθετηση αποψεων, δεν ειναι προσβλητικη για καποιους.
Για εμενα η οποιαδηποτε μορφη ρατσισμου ειναι προσβλητικη και ο οποιοσδηποτε ενστερνιζετε τετοιες αποψεις, ειναι στην αντιληψη μου στο ιδιο επιπεδο με τους κοινους εγκληματιες.
Επειδη ομως δε μ'αρεσει να χαρακτηριζω χωρις να δικαιολογω, θα σας εξηγησω ακριβως τι εννοω.

Η εννοια της μεταφορας την σημαιας, εχει τιμητικο χαρακτηρα. Τιμα τον καλυτερο μαθητη του καθε Ελληνικου σχολειου. Το μαθητη αυτον, ο οποιος επεδειξε το μεγαλυτερο ζηλο στη μελετη της Ελληνικης γλωσσας, της Ελληνικης Ιστοριας, των Ελληνικων τεχνων, των ηθων και των παραδοσεων του λαου μας.

Ο μαθητης αυτος ειναι για εμενα πολυ πιο Ελληνας απο οποιονδηποτε αλλο στην ταξη του. Το αν λοιπον αυτος ο μαθητης γενηθηκε η οχι στην Ελλαδα, για εμενα ειναι αδιαφορο. Το αν γεννηθηκε στην Αλβανια, στο Αυγανισταν, στη Βουλγαρια, στην Αγγλια η στην Ελλαδα, δεν εχει καμια σημασια.

Αυτο το μαθητη λοιπον καποιοι τον χαρακτηριζουν 'αλλοδαπο'. Τι σημαινει αλλοδαπος? Ποιος ειναι ο αλλοδαπος? Ποτε οριζεται οτι καποιος ειναι αλλοδαπος? Ποιος το οριζει αυτο? Ποτε ο αλλοδαπος παυει να ειναι αλλοδαπος? Τα παιδια του ανθρωπου που δε θελετε τωρα να κρατησει τη σημαια, θα ειναι Ελληνες, η αλλοδαποι κι αυτοι? Θα εχουν γεννηθει και μεγαλωσει στην Ελλαδα. Γιατι να μην ειναι Ελληνες? Και αν ναι, ο πατερας τους, ο ανθρωπος που μορφωθηκε στην Ελλαδα, που περασε τη ζωη του εργαζομενος σε αυτη, που εστειλε το παιδι του σε Ελληνικο σχολειο, γιατι να μην ειναι Ελληνας?

Τα ορια που συνθετουν την εννοια του αλλοδαπου και το που αυτη σταματαει ειναι θολα και οριζονται απο το νομο της ζουγκλας. Δε συμπαθουμε το παιδι απο την Αλβανια επειδη τα παει καλυτερα στο σχολειο απο τα τεμπελοπαιδα που παιζουν ολη μερα ps3 και γι'αυτο τον βαφτιζουμε 'αλλοδαπο' και του στερουμε μερικα δικαιωματα. Αν αυτο δεν ειναι ρατσισμος, τοτε δεν ξερω τι ειναι.

Μια κοινωνια, για να προοδευσει, χρειαζεται αποδοχη και αφομειωση των νεων της μελων. Οι προσφυγες και οι μεταναστες απο το εξωτερικο, ειναι πλεον μεγαλο κομματι της κοινωνιας μας. Οσο πιο γρηγορα το καταλαβουμε και οσο πιο γρηγορα τους κανουμε να νιωσουν Ελληνες, σεβομενοι τα ηθη και τα εθιμα της πατριδας τους, τοσο πιο γρηγορα η κοινωνια μας θα εξελιχθει. Αποριπτοντας τους, αποκοβοντας τους απο καποιες πτυχες του καθημερινου βιου, το μονο που θα επιτυχουμε ειναι μια επαναληψη της Γερμανιας του Χιτλερ. Σας φανηκε βαρυ το παραδειγμα? Εχετε σκεφτει σε ποσες περιπτωσεις μεσα απο την ιστορια, η ρατσιστικη συμπεριφορα οδηγησει σε προβληματα και πολεμους? Μαλλον οχι.

Δε ζηταω επιλεκτικη μεταχειριση για κανεναν. Δε θελω να στησουμε κωλο για τον καθε μεταναστη επειδη δεν εχει στον ηλιο μοιρα. Απ'την αλλη ομως, δε δεχομαι να μην αναγνωριζουμε και να μην προσδιδουμε ευσημα σε ανθρωπους που το αξιζουν. Οπου κι αν εχουν αυτοι γεννηθει. Το ευσημο λοιπον ενος μαθητη που εγινε Ελληνας ακομα κι αν δεν εχει γεννηθει εδω, ειναι να κουβαλαει την Ελληνικη σημαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Η Ελληνική σημαία είναι το Εθνικό μας σύμβολο.Εχει ποτιστεί με αίμα και αγώνες που το πιθανότερο είναι πως ένας αλλοδαπός δεν κατανοεί.Δεν είναι ρατσιστικό απλά είναι η αλήθεια.Υπάρχουν αρκετοί άλλοι τρόποι επιβράβευσης ενός καλού μαθητή που δεν είναι Ελληνας.Είναι θέμα συμβολισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Η Ελληνική σημαία είναι το Εθνικό μας σύμβολο.Εχει ποτιστεί με αίμα και αγώνες που το πιθανότερο είναι πως ένας αλλοδαπός δεν κατανοεί.Δεν είναι ρατσιστικό απλά είναι η αλήθεια.Υπάρχουν αρκετοί άλλοι τρόποι επιβράβευσης ενός καλού μαθητή που δεν είναι Ελληνας.Είναι θέμα συμβολισμού.

ορισε μου λιγο τον Ελληνα!

γιατι ενα παιδι που χει γεννηθει και μεγαλωσει στην ελλαδα ακομα και αν ειναι απο αλλοδαπους γονεις να ειναι λιγοτερο ελληνας.

ελλαδα δεν ειναι ενα κομματι πανι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Η Ελληνική σημαία είναι το Εθνικό μας σύμβολο.Εχει ποτιστεί με αίμα και αγώνες που το πιθανότερο είναι πως ένας αλλοδαπός δεν κατανοεί.Δεν είναι ρατσιστικό απλά είναι η αλήθεια.Υπάρχουν αρκετοί άλλοι τρόποι επιβράβευσης ενός καλού μαθητή που δεν είναι Ελληνας.Είναι θέμα συμβολισμού.
ενω το ελληνόπουλο κατανοεί εις βάθος όλους τους αγώνες που εσυ λες οτι έχουν γινει:hmm:
η σημαία έχει οριστεί από κάποιους να δίνεται στον καλύτερο μαθητή ενός σχολείου..μαγκιά του οποιου κατάφερε να περάσει τους υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
ορισε μου λιγο τον Ελληνα!

γιατι ενα παιδι που χει γεννηθει και μεγαλωσει στην ελλαδα ακομα και αν ειναι απο αλλοδαπους γονεις να ειναι λιγοτερο ελληνας.

ελλαδα δεν ειναι ενα κομματι πανι ;)

Έλληνες=εκείνοι οι ξυρισμένοι τύποι με τα στοχάδια που μυξοκλαίνε σαν τα νήπια όταν τρώνε αρβυλιές στο κεφάλι

Δίκιο δεν έχω? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top