Αλλοδαποί σημαιοφόροι στις παρελάσεις

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
αχα δεν λεω κατι διαφορετικο...φυσικα δεν εχει λογο υπαρξης..
Δεν έχει λόγω ύπαρξης εφόσον μπορεί να τη σηκώσει ο καθένας.Δεν είπα όμως ότι αυτό μου αρέσει.Για μένα η σημαία είναι ιερό σύμβολο.Οπότε μάλλον διαφέρουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
εσυ εισαι αλλου...τοσο σθενος για το εθνος δλδ εσενα τι σου λεει δλδ φυσικα και εισαι οταν μηδενιζεις ολους του αλλοδαπους πως δεν πρεπει να σηκωνουν τη σημαια αν ετσι νιωθουν γιατι εχουν αλλη καταγωγη... Ο Εθνικισμός είναι πολιτική ιδεολογία που υποστηρίζει την ιδέα της εθνικής ταυτότητας για μία συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων, τη διατήρηση της ταυτότητας αυτής και των ξεχωριστών χαρακτηριστικών ενός έθνου https://el.wikipedia.org/wiki/Εθνικισμός μαλλον δεν ξερεις τι εισαι...Τι εθνοφοβια μωρε απλα δεν μ αρεσει να διαχωριζονται οι ανθρωποι με αυτο το αθλιο κατ εμε κριτηριο καμια ουσια.Απεχθανομαι καθε ειδους καταγωγη...το θεωρω ηλιθιο

εσύ που είσαι διεθνίστρια τι σφίγγεσαι για το ποιός θα σηκώσει την σημαία τους; δικό τους εθνικό σύμβολο δική τους κουλτούρα, τι σε νοιάζει και ανακατεύεσαι; μπορείς να είσαι κατά, να μην αποδέχεσαι τον εθνικό προσδιορισμό να αδιαφορείς για εθνικά ζητήματα, όλα αυτά κατανοητά, αλλά να μπαίνεις σφήνα σε ένα ζήτημα πατριωτικής φύσεως δεν μπορώ να το καταλάβω. η αριστερά στην ελλάδα μετά το 90' μου φαίνεται πέρνάει περίοδο μεγάλης εγκεφαλικής αναπηρίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
η αριστερά στην ελλάδα μετά το 90' μου φαίνεται πέρνάει περίοδο μεγάλης εγκεφαλικής αναπηρίας.
Eξ απανέκαθεν περνούσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
εσύ που είσαι διεθνίστρια τι σφίγγεσαι για το ποιός θα σηκώσει την σημαία τους; δικό τους εθνικό σύμβολο δική τους κουλτούρα, τι σε νοιάζει και ανακατεύεσαι; μπορείς να είσαι κατά, να μην αποδέχεσαι τον εθνικό προσδιορισμό να αδιαφορείς για εθνικά ζητήματα, όλα αυτά κατανοητά, αλλά να μπαίνεις σφήνα σε ένα ζήτημα πατριωτικής φύσεως δεν μπορώ να το καταλάβω. η αριστερά στην ελλάδα μετά το 90' μου φαίνεται πέρνάει περίοδο μεγάλης εγκεφαλικής αναπηρίας.

Τι αυθαίρετα συμπεράσματα είναι αυτά; Δεν μπαίνει σφήνα, αλλά καταθέτει την άποψή της πάνω στο θέμα. Νομίζω είναι κατοχυρωμένο της δικαίωμα. Δεν χρειάζεται εσύ να ενστερνιστείς τις απόψεις της ούτε και να τις κριτικάρεις.

Επίσης, από πού συμπεραίνεις ότι η συγκεκριμένη χρήστης είναι υποστηρικτής της αριστερής ιδεολογίας; Ας μην σχολιάσω αυτό για την εγκεφαλική αναπηρία, γιατί γελάω ακόμη με την στενομυαλία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
εσύ που είσαι διεθνίστρια τι σφίγγεσαι για το ποιός θα σηκώσει την σημαία τους; δικό τους εθνικό σύμβολο δική τους κουλτούρα, τι σε νοιάζει και ανακατεύεσαι; μπορείς να είσαι κατά, να μην αποδέχεσαι τον εθνικό προσδιορισμό να αδιαφορείς για εθνικά ζητήματα, όλα αυτά κατανοητά, αλλά να μπαίνεις σφήνα σε ένα ζήτημα πατριωτικής φύσεως δεν μπορώ να το καταλάβω. η αριστερά στην ελλάδα μετά το 90' μου φαίνεται πέρνάει περίοδο μεγάλης εγκεφαλικής αναπηρίας.

εσυ τι μπαινεις στην μεση και μου το παιζεις δικαστης; οτι γουσταρω θα λεω λογαριασμο δεν θα σου δωσω μπαινεις σε καθε θεμα και το παιζεις βαρυ αρχιδι οτι θελω θα πω ποιο το νοημα να μπεις απλα και μονο για να μου επιτεθεις και να μου το παιξεις ξερολας;Εγω τουλαχιστον απαντω στο θεμα.Η αριστερα ας κανει οτι θελει γιατι την μπλεκεις μαζι μου;ε ρε κομπλεξαρες που υπαρχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ναι, αυτό το συμπέρασμα ότι είναι αριστερή η κοπέλα πώς το έβγαλες? Με εις άτοπο απαγωγή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Επίσης, από πού συμπεραίνεις ότι η συγκεκριμένη χρήστης είναι υποστηρικτής της αριστερής ιδεολογίας; Ας μην σχολιάσω αυτό για την εγκεφαλική αναπηρία, γιατί γελάω ακόμη με την στενομυαλία σου.
Αν ήξερες δυο πράγματα από πολιτική ''ανοιχτόμυαλε'' θα γνώριζες΄ότι ο διεθνισμός είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα ως επί το πλείστον ''και καλά'' αριστερών ιδεολογιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Αν ήξερες δυο πράγματα από πολιτική ''ανοιχτόμυαλε'' θα γνώριζες΄ότι ο διεθνισμός είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα ως επί το πλείστον ''και καλά'' αριστερών ιδεολογιών.

Αυτό δεν είναι πάντα σίγουρο, διότι έτσι βάζεις ταμπέλες σε ιδεολογίες. Με αυτή τη λογική, θα μπορούσα με αυτά που λέτε να χαρακτηρίσω εσένα και τον Mefistofelis εθνικιστές και μάλιστα ακραίους...

Ναι, αυτό το συμπέρασμα ότι είναι αριστερή η κοπέλα πώς το έβγαλες? Με εις άτοπο απαγωγή?
+1000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
εσυ τι μπαινεις στην μεση και μου το παιζεις δικαστης; οτι γουσταρω θα λεω λογαριασμο δεν θα σου δωσω μπαινεις σε καθε θεμα και το παιζεις βαρυ αρχιδι οτι θελω θα πω ποιο το νοημα να μπεις απλα και μονο για να μου επιτεθεις και να μου το παιξεις ξερολας;Εγω τουλαχιστον απαντω στο θεμα.Η αριστερα ας κανει οτι θελει γιατι την μπλεκεις μαζι μου;ε ρε κομπλεξαρες που υπαρχουν...

δε σου την είπα επειδή ποσταρες ρε τούβλο, λέω λοιπόν, αφού έχεις διεθνιστικές αντιλήψεις, είναι γελοίο εκ μέρους σου να εκφράζεσαι σε θέματα πατριωτικά. είναι σαν να πηγαίνω εγώ ως οπαδός του Αρη πχ και να λεω τη γνώμη μου για την κερκίδα του Παοκ και να κάνω και υποδείξεις.
να εκφράζεσαι όπου ενέχει ρατσισμός και ξενοφοβία ναι αλλά αυτό το θέμα έχει φιλοσοφία με την οποία δεν συμφωνείς, δεν καταπατάται κανένα ανθρώπινο δικαίωμα, οπότε δεν σου πέφτει λόγος.
δε σου είπα να μην ποστάρεις μην λες τέτοια αστεία.
απλά είσαι άκυρη, το θέμα αφορά αυτούς που έχουν εθνική συνείδηση. εσύ είσαι κατα και τέλος.
-----------------------------------------
οι διαθνιστές είναι κατά το μεγαλύτερο ποσοστό αριστεριστές, την αλφαβήτα θα σας μαθαίνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι πάντα σίγουρο, διότι έτσι βάζεις ταμπέλες σε ιδεολογίες. Με αυτή τη λογική, θα μπορούσα με αυτά που λέτε να χαρακτηρίσω εσένα και τον Mefistofelis εθνικιστές και μάλιστα ακραίους...
Όχι δεν μπορείς να με χαραλτηρίσεις εθνικιστή γιατί έγω δεν έκφρασα απόψεις τύπου 'να φύγουν όλοι οι μετανάστες'' κλπ απροκάλυπτα εθνικιστικές ενώ η κοπελιά έκφρασε τον κλασσικό διεθνιστικό/νεοταξικό ιδεολογικόσυφερτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
δε σου την είπα επειδή ποσταρες ρε τούβλο, λέω λοιπόν, αφού έχεις διεθνιστικές αντιλήψεις, είναι γελοίο εκ μέρους σου να εκφράζεσαι σε θέματα πατριωτικά. α)είναι σαν να πηγαίνω εγώ ως οπαδός του Αρη πχ και να λεω τη γνώμη μου για την κερκίδα του Παοκ και να κάνω και υποδείξεις.
να εκφράζεσαι όπου ενέχει ρατσισμός και ξενοφοβία ναι αλλά αυτό το θέμα έχει φιλοσοφία με την οποία δεν συμφωνείς, β)δεν καταπατάται κανένα ανθρώπινο δικαίωμα, οπότε δεν σου πέφτει λόγος.
δε σου είπα να μην ποστάρεις μην λες τέτοια αστεία.
απλά είσαι άκυρη, γ)το θέμα αφορά αυτούς που έχουν εθνική συνείδηση.
εσύ είσαι κατα και τέλος.

α) Το επιχείρημα/παράδειγμα είναι γελοίο και επουσιώδες.
β) Αυτό που λες δεν έχει καμία βάση. Όλοι - μα όλοι - ακόμη και κάποιοι σαν εσένα έχουν δικαίωμα να εκφράζουν τη γνώμη τους σε οποιοδήποτε θέμα.
γ)Αφορά όλους όσουν έχουν να πουν κάτι. Και επειδή το θέμα ζητάει τη γνώμη μας, μας αφορά όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
οι διαθνιστές είναι κατά το μεγαλύτερο ποσοστό αριστεριστές, την αλφαβήτα θα σας μαθαίνω;

Ελληνική γραμματική θα σου μαθαίνουμε? Και γιατί δηλαδή να μην πει "ένας οπαδός του Άρη την γνώμη του για τον ΠΑΟΚ", αν το κάνει κόσμια, χωρίς να κράζει και να μηδενίζει τα πάντα? Και κατ'επέκταση και στο θέμα αυτό η razor.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Όχι δεν μπορείς να με χαραλτηρίσεις εθνικιστή γιατί έγω δεν έκφρασα απόψεις τύπου 'να φύγουν όλοι οι μετανάστες'' κλπ απροκάλυπτα εθνικιστικές ενώ η κοπελιά έκφρασε τον κλασσικό διεθνιστικό/νεοταξικό ιδεολογικόσυφερτό.

Ούτε εσύ ούτε αυτή εκδηλώσατε απροκάλυπτα κάτι. Άλλωστε, αν στηριχτώ στη λογική του Mefistofelis, (το 90% των διεθνιστών είναι αριστεροί), τότε κι εγώ λέω ότι το 90% των αντιθέτων στην αριστερή ιδεολογία είναι ακροδεξιοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
δε σου την είπα επειδή ποσταρες ρε τούβλο, λέω λοιπόν, αφού έχεις διεθνιστικές αντιλήψεις, είναι γελοίο εκ μέρους σου να εκφράζεσαι σε θέματα πατριωτικά. είναι σαν να πηγαίνω εγώ ως οπαδός του Αρη πχ και να λεω τη γνώμη μου για την κερκίδα του Παοκ και να κάνω και υποδείξεις.
να εκφράζεσαι όπου ενέχει ρατσισμός και ξενοφοβία ναι αλλά αυτό το θέμα έχει φιλοσοφία με την οποία δεν συμφωνείς, δεν καταπατάται κανένα ανθρώπινο δικαίωμα, οπότε δεν σου πέφτει λόγος.
δε σου είπα να μην ποστάρεις μην λες τέτοια αστεία.
απλά είσαι άκυρη, το θέμα αφορά αυτούς που έχουν εθνική συνείδηση. εσύ είσαι κατα και τέλος.
ναι ρε καταλαβα,δεν εχει αδικο σε αυτο απλα το προηγουμενο ποστ σου ηταν αρκετα ειρωνικο και μου την εδωσε,καλα λες αλλα και να εκφραζεις την αποψη σου πως το βλεπεις εσυ δλδ σε καποιο θεμα δεν ειναι νομιζω τοσο κακο ή ακυρο πως αλλωστε θα υπαρξει διαλογος(:P) αν οσοι συζητανε πιστευουν το ιδιο δεν θα χε και καποιο μεγαλο νοημα.
(επισης ως ασχετη με ποδοσφαιρο για μενα ο παραλληλισμος με τον αρη και τον παοκ δεν μου πε και πολλα...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Ελληνική γραμματική θα σου μαθαίνουμε? Και γιατί δηλαδή να μην πει "ένας οπαδός του Άρη την γνώμη του για τον ΠΑΟΚ", αν το κάνει κόσμια, χωρίς να κράζει και να μηδενίζει τα πάντα? Και κατ'επέκταση και στο θέμα αυτό η razor.

ρε με δουλεύετε βραδυάτικα; αν βλέπεις την σημαία ως μπλε πανί και είσαι πραγματικός εθνομηδενιστής ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΗΝ ΓΑ***ΜΕΝΗ. αν την βλέπεις ως εθνικό σύμβολο τότε έχει βαρύτητα η άποψή σου. ΕΝΝΟΕΙΤAI ότι μπορείς να εκφράσεις γνώμη, απλά έτσι γελοιοποιείσαι. μη μου πετάτε μπούρδες περι δικαίωμα γνώμης λες και είμαι κανένας συντονιστής να σας σβήσω τα μηνύματα. εγώ έχω κράξει 10000 φορές τη λογοκρισία εδώ μέσα και γενικότερα όπυ συμμετέχω (και real life)

η razorblade ευτυχώς είναι συνενοήσιμη και με κατάλαβε γτ παραλίγο να μου ανεβάσετε τη πίεση με τον μικρονοϊσμό σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Ούτε εσύ ούτε αυτή εκδηλώσατε απροκάλυπτα κάτι. Άλλωστε, αν στηριχτώ στη λογική του Mefistofelis, (το 90% των διεθνιστών είναι αριστεροί), τότε κι εγώ λέω ότι το 90% των αντιθέτων στην αριστερή ιδεολογία είναι ακροδεξιοί.
Το συμπέρασμα ότι όλοι οι διεθνιστές είναι αριστεροί εξάγεται από την πολιτική επιστήμη.
Οι γενικές αρχές της αριστερής ιδεολογίας βασίζονται στον Μαρξ ο οποίος υποστήριξε ότι οι εργάτες δεν έχουν πατρίδα κατά συνέπεια οι δειθνιστές είναι ως επί το πλείστον και αριστεροί μαζί.Ενώ το δικό σου συμπέρασμα είναι αυθαίρετο διότι αυτοί που είναι αντίθετοι στην αριστερή ιδεολογία μπορεί να είναι είτε κεντρώοι είτε δεξιοί ή ότι άλλο όχι μόνο ακροδεξιοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
ρε με δουλεύετε βραδυάτικα; αν βλέπεις την σημαία ως μπλε πανί και είσαι πραγματικός εθνομηδενιστής ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΗΝ ΓΑ***ΜΕΝΗ. 1)αν την βλέπεις ως εθνικό σύμβολο τότε έχει βαρύτητα η άποψή σου. 2)ΕΝΝΟΕΙΤAI ότι μπορείς να εκφράσεις γνώμη, 3)απλά έτσι γελοιοποιείσαι. μη μου πετάτε μπούρδες περι δικαίωμα γνώμης λες και είμαι κανένας συντονιστής να σας σβήσω τα μηνύματα. εγώ έχω κράξει 10000 φορές τη λογοκρισία εδώ μέσα και γενικότερα όπυ συμμετέχω (και real life)

η razorblade ευτυχώς είναι συνενοήσιμη και με κατάλαβε γτ παραλίγο να μου ανεβάσετε τη πίεση με τον μικρονοϊσμό σας.

1)Κάτι έχω πάθει τώρα τελευταία και εν καταλαβαίνω αυτά που πετάς...
2)Ευτυχώς εδώ συμφωνούμε.
3)Επίσης δεν καταλαβαίνω...
-----------------------------------------
Το συμπέρασμα ότι όλοι οι διεθνιστές είναι αριστεροί εξάγεται από την πολιτική επιστήμη.
Οι γενικές αρχές της αριστερής ιδεολογίας βασίζονται στον Μαρξ ο οποίος υποστήριξε ότι οι εργάτες δεν έχουν πατρίδα κατά συνέπεια οι δειθνιστές είναι ως επί το πλείστον και αριστεροί μαζί.Ενώ το δικό σου συμπέρασμα είναι αυθαίρετο διότι αυτοί που είναι αντίθετοι στην αριστερή ιδεολογία μπορεί να είναι είτε κεντρώοι είτε δεξιοί ή ότι άλλο όχι μόνο ακροδεξιοί.

Θα συμφωνήσω μόνο στο ότι μπορεί να είναι είτε δεξιοί είτ ακροδεξιοί. Αλλά όχι κεντρώοι, γιατί οι κεντρώοι (<=>φιλελεύθερο) βασίζουν κάποιες (ελάχιστες) αρχές τους σε θεωρίες αριστερών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
ρε με δουλεύετε βραδυάτικα; αν βλέπεις την σημαία ως μπλε πανί και είσαι πραγματικός εθνομηδενιστής ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΗΝ ΓΑ***ΜΕΝΗ. αν την βλέπεις ως εθνικό σύμβολο τότε έχει βαρύτητα η άποψή σου. ΕΝΝΟΕΙΤAI ότι μπορείς να εκφράσεις γνώμη, απλά έτσι γελοιοποιείσαι. μη μου πετάτε μπούρδες περι δικαίωμα γνώμης λες και είμαι κανένας συντονιστής να σας σβήσω τα μηνύματα. εγώ έχω κράξει 10000 φορές τη λογοκρισία εδώ μέσα και γενικότερα όπυ συμμετέχω (και real life)

η razorblade ευτυχώς είναι συνενοήσιμη και με κατάλαβε γτ παραλίγο να μου ανεβάσετε τη πίεση με τον μικρονοϊσμό σας.

Δεν έχεις δίκιο γιατί με την λογική αυτή κι ένας άθεος δεν θα έπρεπε να απαντά στο θέμα Θρησκεία πχ. Εξάλλου, εκεί που έκανε επέμβαση αρχικά ήταν η καταγωγή, όχι η σημαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι εφόσον δεν είναι Έλληνας δεν πρέπει να σηκώσει τη σημαία.Ακόμη και αν ξέρει τέλεια ελληνικά και νιώθει έλληνας δεν σημαίνει ότι είναι Έλληνας.Φυσικά στην περίπτωση που ο σημαιοφόρος είναι Έλληνας δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάρει τη σημαία αν δεν νιώθει Έλληνας και δεν νιώθει ότι η σημαία είναι κάτι το ιερό.Αυτή είναι η άποψή μου γιατί βάζοντας τον εαυτό μου στη θέση ενός παιδιού δεν θα ήθελα με τη καμία να σηκώσω τη σημαία άλλου κράτους.

Νόμιζα ότι Έλληνας καλείται όποιος μετέχει της ελληνικής παιδείας, αυτός ο αρχαίος που το πε, μάλλον, θα έκανε λάθος. Κατά σύμπτωση, με κάτι τέτοια κάποτε οι Έλληνες κατάφεραν να ελέγχουν, με τρόπο pax romana, τη Μεσόγειο. Όταν αποκλείεις με τέτοιο τρόπο 6δις-10εκ. ανθρώπους να είναι "Έλληνες", ως έθνος μια ζωή στην παρακμή θα είσαι.
Δεν ξέρω γιατι επεκτεινεις την άποψή σου στους άλλους, δηλαδή επειδή δεν θα ήθελες εσυ με την καμία, σημαίνει ότι δεν θα ήθελαν και άλλοι;

Nα κάνω μια ερωτησούλα.Έχετε ακούσει ποτέ για έλληνα του εξωτερικού να σηκώνει τη σημαία της χώρας που βρίσκεται;Χωρίς ιθαγένεια.

Σαφέστατα. Με τη δική του σημαία μαζί, γιατί εκεί φίλε μου μπορείς, αν το ζητήσεις, να κάνεις παρέλαση την 25η Μαρτίου. Για ρίξε μια ματιά...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=0AEBAFeWOio[/ame]

Εδώ τολμάς να επιτρέψεις στον Αλβανό να κάνει παρέλαση τη μέρα της ανεξαρτησίας του με τη σημαία του και τη δική σου δίπλα; Και σου μιλάω για τον Αλβανό που έχει αποδείξει πόσο εύκολα προσαρμόζεται και ειναι εδώ πέρα 30 χρόνια, δεν τολμώ να αναφέρω Πακιστανούς, Ιρακινούς και τέτοια...Και μετά ρωτάτε γιατί οι Αμερικανοι είναι παντοκράτορες...Αν γνωρίζατε λίγη ιστορία θα ξέρατε οτι κάθε υπερδύναμη δημιουργείται σε συνάρτηση με το πόσο δεκτική είναι στη μετανάστευση και την κοινωνική ένταξη. Μπορείτε να δείτε όσα παραδείγματα θέλετε. Όσο πιο exclusive το παίζει μια εθνοτική κοινότητα, τόσο λιγότερη επιρροή έχει στον κόσμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Νόμιζα ότι Έλληνας καλείται όποιος μετέχει της ελληνικής παιδείας, αυτός ο αρχαίος που το πε, μάλλον, θα έκανε λάθος. Κατά σύμπτωση, με κάτι τέτοια κάποτε οι Έλληνες κατάφεραν να ελέγχουν, με τρόπο pax romana, τη Μεσόγειο. Όταν αποκλείεις με τέτοιο τρόπο 6δις-10εκ. ανθρώπους να είναι "Έλληνες", ως έθνος μια ζωή στην παρακμή θα είσαι.


Εδώ τολμάς να επιτρέψεις στον Αλβανό να κάνει παρέλαση τη μέρα της ανεξαρτησίας του με τη σημαία του και τη δική σου δίπλα; Και σου μιλάω για τον Αλβανό που έχει αποδείξει πόσο εύκολα προσαρμόζεται και ειναι εδώ πέρα 30 χρόνια, δεν τολμώ να αναφέρω Πακιστανούς, Ιρακινούς και τέτοια...Και μετά ρωτάτε γιατί οι Αμερικανοι είναι παντοκράτορες...Αν γνωρίζατε λίγη ιστορία θα ξέρατε οτι κάθε υπερδύναμη δημιουργείται σε συνάρτηση με το πόσο δεκτική είναι στη μετανάστευση και την κοινωνική ένταξη. Μπορείτε να δείτε όσα παραδείγματα θέλετε. Όσο πιο exclusive το παίζει μια εθνοτική κοινότητα, τόσο λιγότερη επιρροή έχει στον κόσμο...

:bravo:Πέστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top