Αλλοδαποί σημαιοφόροι στις παρελάσεις

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πατριώτης είμαι φουσέκη. Αγαπώ τη χώρα μου με τα ελαττώματά της και τα πρωτερήματα της και θέλω να την πάω μπροστά ως η νέα γενιά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και ξαναλέω πως όταν ένας ξένος επιθυμεί να σηκώσει την εθνική μου σημαία, τότε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ένα απλό πανί γι'αυτόν. Να τη σηκώσει, λοιπόν, το δικαιούται. Αν μη τι άλλο με τιμάει πολύ περισσότερο από ελληνόφωνους που δεν τιμούν τη σημαία τους, αν και ο καθένας έχει το δικαίωμα ν'αυτοπροσδιορίζεται. Κάθε πρόοδος είναι επιβεβλημένη και πραγματικά κάθε σύμβολο δεν αξιοποιείται χωρίς αυτήν, αλλά κάθε σύμβολο είναι προυπόθεση γι'αυτήν. Οι άνθρωποι έχουν ρίζες, δεν ήρθαν απ'το Σείριο, πως να το κάνουμε. Και το τι μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος όταν του επικαλεστείς τη ρίζα του, πραγματικά μπορεί να σε ταπώσει. Εκεί είναι η ουσία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
1. Η ελληνική σημαία δεν μπορεί να δίνεται ως βραβείο στον καλύτερο μαθητή αλλά στο καλύτερο "συνολικά...!" παιδί...
2. Το θέμα των αλλοδαπών προκύπτει κάθε φορά ηθελημένα από κάποιους εξυπνάκηδες καθηγητές που βάζουν ένα 20 ή 19 παράπω στον αλλοδαπό για διαφόρους λόγους...!!! Όλοι γνωρίζουμε (ας μην κοροιδευόμαστε) τι παίζει με τις βαθμολογίες στα λύκεια και ιδίως στα γυμνάσια... (πχ ένα 19 ή 20 στην γυμναστική!!! ή στα καλλιτεχνικά!!! φέρνει τα πάνω-κατω και βεβαίως τα πράγματα... στα "μέτρα μας...") Μην κοροιδευόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
2. Το θέμα των αλλοδαπών προκύπτει κάθε φορά ηθελημένα από κάποιους εξυπνάκηδες καθηγητές που βάζουν ένα 20 ή 19 παράπω στον αλλοδαπό για διαφόρους λόγους...!!!

Όπως?

Εσύ δηλαδή Καλλιτεχνικά και Γυμναστική πόσο είχες? Εγώ θυμάμαι ότι όλοι 19-20 είχαμε εκτός από τους πολύ μλκες που δεν έκαναν ποτέ τίποτα. Αλλά άστο γιατί είναι τελείως άκυρη η προτελευταία σου πρόταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Όπως?

Εσύ δηλαδή Καλλιτεχνικά και Γυμναστική πόσο είχες? Εγώ θυμάμαι ότι όλοι 19-20 είχαμε εκτός από τους πολύ μλκες που δεν έκαναν ποτέ τίποτα. Αλλά άστο γιατί είναι τελείως άκυρη η προτελευταία σου πρόταση...

Αν κάνεις τον μλκ και κανεις πως δεν καταλαβαίνεις δεν χρειάζεται να εξηγήσω... Αλλά η διαφορά του 19 με το 20 σε μάθήματα σαν αυτά και όχι μόνο... είναι αυτά που κάνουν την διαφορά προκειμένου κάθε φορά να βγαίνει σημαιοφόρος γιός-κόρη καθηγητού-τριας... "συναδελφική αλληλεγγύη..." και μάλιστα αυτό έγινε σε 3 σχολεία της περιοχής που μένω την ίδια χρονιά!!! το 19,9 με το 20 μπορεί εύκολα να μαγειρευτεί για να δώσει το επιθυμητό αποτέλεσμα... Και επειδή στα γυμνάσια οι βαθμοί των τριμήνων στην ουσία κρίνουν το τελικό αποτέλεσμα και όχι τα τελικά γραπτά παίζονται πολλά παιχνίδια...
Και όσο αφορά τους λόγους.... αν δεν βάλεις το μυαλό σου λιγάκι να δουλέψει δεν μπορώ να βοηθήσω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Καλά, εμείς λέμε για το αν είναι σωστό να κρατάει ένας μη-Έλληνας την σημαία στην παρέλαση, όχι για το μέσον που έχει ο καθένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το 19 και το 20 μάλλον στον μη-αλλοδαπό το βάζουν ευκολότερα, εκτός κι αν στο δικό σου σχολείο το είχαν αλλιώς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Παιδιά,από όσο έχω καταλάβει,στην παρέλαση την σημαία την σηκώνει ο καλύτερος μαθητής? (δεν έχω πάει παρέλαση από το δημοτικό οπότε.....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ποια είναι η "συναδελφική αλληλεγγύη"; Γνωρίζεις πολλές αλβανίδες καθηγήτριες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Έλα? Εγώ προσωπικά όχι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
παιδια η ελληνικη σημαια και καθε σημαια ειναι ενα συμβολο για τη χωρα της!μπραβο σε ολους τους αλλοδαπους μαθητες που προσπαθουν και καταφερνουν και ειναι καλοι μαθητες!αλλα ξερετε τι δεν μπορω να καταλαβω αν εγω μεταναστευα σε καποια αλλη χωρα σιγουρα για την προσωπικη μου ικανοποιηση θα φροντιζα να ειμαι καλη μαθητρια και αν μου προτειναν να σηκωσω τη σημαια τους δεν ηξερα αν θα το εκανα γιατι σιγουρα πρωτη στην καρδια μου θα ειχα τη δικη μου χωρα!το θεμα ειναι αυτα τα παιδια πως το βλεπουν δηλαδη αν θελουν να σηκωσουν τη σημαια για προσωπικη προβολη δηλ. για να πουνε να ο αριστουχος ή γιατι το αισθανονται!για το δευτερο δεν μπορω να ειμαι απολυτα σιγουρη εξαρταται απο το παιδι!παντως απο προσωπικη εμπειρια το να σηκωνεις μια σημαια ειναι κατι βαθυτερο απο το αν τα ειχες ολα 20 στο τετραμηνο γι αυτο τονιζω οτι σπουδαιο ρολο παιζει πως το βλεπουν αυτοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εμένα γιατί μου φαίνεται ότι μας τσαντίζει να σηκώνει άλλος την σημαία? Έτσι φαίνεται....Αλλά ρε σεις,εντάξει,ασ μην ξεχνάμε ότι και εμείς στην παρέλαση(όοοοταν πάμε...) είναι περισσότερο για τις απουσίες,δηλαδή οποιοδήποτε και να ρωτήσεις θα σου απαντήσει,''βαριέμαι, αλλά δεν θέλω 7 απουσίες...''Και μας πειράζει που είναι σημαιοφόροι οι αλλοδαποί? Εδώ εμείς οι ίδιοι την παρέλαση τη έχουμε κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εμένα γιατί μου φαίνεται ότι μας τσαντίζει να σηκώνει άλλος την σημαία? Έτσι φαίνεται....Αλλά ρε σεις,εντάξει,ασ μην ξεχνάμε ότι και εμείς στην παρέλαση(όοοοταν πάμε...) είναι περισσότερο για τις απουσίες,δηλαδή οποιοδήποτε και να ρωτήσεις θα σου απαντήσει,''βαριέμαι, αλλά δεν θέλω 7 απουσίες...''Και μας πειράζει που είναι σημαιοφόροι οι αλλοδαποί? Εδώ εμείς οι ίδιοι την παρέλαση τη έχουμε κάνει...
μην εισαι απολυτη υπαρχουν αρκετα παιδια που πιστευουν στις παρελασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ναι αλλά είναι λίγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
παντα οι λιγοι κανουν τη διαφορα αυτο να το θυμασαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ ότι από αυτούς τους λίγους οι μισοί είναι αλλοδαποί. Ξέρω άτομο που πιστεύουν πολύ σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, εντάξει, για άλλους η χώρα που τους θρέφει αξίζει περισσότερο απ'την καταγωγή τους, αυτό το καθορίζουν οι ίδιοι.
Αν και σε άλλα μέρη συνήθως οι Έλληνες κάνουν δικές τους παρελάσεις. Απορώ ποιος θα έδινε άδεια στο κόκκινο πανί με την ημισέληνο να κάνει περατζάδα στην Αμαλίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ναι, εντάξει, για άλλους η χώρα που τους θρέφει αξίζει περισσότερο απ'την καταγωγή τους, αυτό το καθορίζουν οι ίδιοι.
Αν και σε άλλα μέρη συνήθως οι Έλληνες κάνουν δικές τους παρελάσεις. Απορώ ποιος θα έδινε άδεια στο κόκκινο πανί με την ημισέληνο να κάνει περατζάδα στην Αμαλίας...
Είμεθα λοιπόν ρατσιστές αλλά δεν το παραδεχόμαστε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ ότι από αυτούς τους λίγους οι μισοί είναι αλλοδαποί. Ξέρω άτομο που πιστεύουν πολύ σε αυτό.
κι αυτο που λες ειναι απολυτο!για παραδειγμα στο σχολειο μου δεν εχουμε καποιον αλλοδαπο μαθητη που να ξεσκιζεται τοσο να κανει παρελαση, αντιθετα αν και λιγα υπαρχουν καποια παιδια που θελουν γιατι δεν βλεπουν την παρελαση σαν μια πεζοπορια με μινι φουστες και ενα κιλο μεικ-απ!
-----------------------------------------
Είμεθα λοιπόν ρατσιστές αλλά δεν το παραδεχόμαστε....
ολοι οι ανθρωποι λιγο πολυ ειναι!ποσοι ομως δεν συμβιβαζονται με την ιδεα και προσπαθουν να αλλαξουν;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ορισμένοι είναι ρατσιστές αλλά κι εγώ αν ήμουν διοικητής στην αστυνομία δεν θα έπαιρνα την ευθύνη να κατέβουν κάτω οι παραστρατιωτικοί της Χρυσής Αυγής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top