Αλλοδαποί σημαιοφόροι στις παρελάσεις

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Να πω κι εγώ την άποψή μου. Εφόσον ο ξένος μαθητής αισθάνεται Έλληνας και θέλει να την σηκώσει, να το κάνει. Αν δεν αισθάνεται όμως, όπως είχε δηλώσει ο Οδυσσέας από την Αλβανία (γνωστή υπόθεση, απλά δεν θυμάμαι επίθετο), τότε να μην το κάνει. Ομοίως και ο Έλληνας φυσικά.
Από εκεί και πέρα, όσοι γονείς και μαθητές έρχονται αντίθετοι με αυτό, ας αναλογιστούν ότι υπάρχουν παιδιά από ξένες χώρες που δεν έχουν μεγαλώσει από μωρά εδώ και συνήθως δεν έχουν λεφτά όχι μόνο για φροντιστήρια, αλλά ούτε καν για τα απαραίτητα να ζήσουν και παρόλ'αυτα βγάζουν καλύτερους βαθμούς και είναι πιο έξυπνα και μελετηρά από τα δικά τους τα βλαστάρια. Αυτό και μόνο αρκεί για να αισθανθούν ντροπή οι ίδιοι. Ιδίως αυτοί που ψηφίζουν ως υποψήφιο πρωθυπουργό άνθρωπο που έχει δηλώσει ότι δεν αισθάνεται Έλληνας αλλά Αμερικανός (αυτό είναι ένα παράδειγμα από τα πολλά που θα μπορούσα να παραθέσω για την μλκία που τους δέρνει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
συμφωνω με τον Zed , εφοσον ο ανθρωπος αισθανεται ελληνας δεν μπορουμε να του επιβαλουμε να αισθανεται διαφορετικα (φασισμος) , δεν θα εξαλιψουμε την δημοκρατια για να νιωσουν οτι κανουν κατι σημαντικο ασημαντοι ανθρωποι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Στη Γαλλία πολύ συχνά Κογκολέζες, Καμερουνέζες, Σενεγαλέζες, Αλγερινές, Μαροκινές κτλ σηκώνουν τη γαλλική σημαία χωρίς να υπάρχει η παραμικρή διαμαρτυρία από οπουδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Ναι ηθελε απ'οτι ξερω.
Ακουγα και απο τα παιδια(πηγαινα γυμνασιο τοτε και στεγαζονται μαζι γυμνασιο-λυκειο)να λενε ''μα θελει τωρα η αλλη απο την αλβανια να σηκωσει και σημαια, ελεος''.
Επισης αυτη που πηρε τη θεση της ως σημαιοφορος ηταν επισης καλη μαθητρια αλλα ηταν και κορη του δημαρχου.
Για να καταλαβεις σε τι τραγικο επιπεδο εχουμε φτασει.

Καλά σε τέτοια περίπτωση, και Ελληνίδα να τανε η κόρη του δημάρχου θα ήταν σημαιοφόρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
XAXAXA! Όντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Εφόσον ο ξένος μαθητής αισθάνεται Έλληνας και θέλει να την σηκώσει, να το κάνει. Αν δεν αισθάνεται όμως, όπως είχε δηλώσει ο Οδυσσέας από την Αλβανία (γνωστή υπόθεση, απλά δεν θυμάμαι επίθετο), τότε να μην το κάνει. Ομοίως και ο Έλληνας φυσικά.

ΤΗΑΑΑΑΤΤΤΤ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά, δεν είναι ακριβώς το ίδιο, οι Αφρικάνοι στη Γαλλία είναι Γάλλοι, λόγω αποικιοκρατίας, δεν είναι μετανάστες, αλλά στο τι νιώθει ο καθένας δε νομίζω ότι μπορούμε να κολλήσουμε εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα κρύψω καθόλου ότι θα με πείραζε που την ελληνική σημαία την σηκώνει αλλοδαπός και χωρίς αυτό να κρύβει κάτι ρατσιστικό.Απλά θα μου κακοφαινόταν κάπως.
Εφόσον όμως η σημαία είναι για αυτόν που έχει το μεγαλύτερο βαθμό ότι και να είναι αυτό κόκκινος-κίτρινος-μπλε πρέπει να την πάρει όσο και να κακοφανεί σε εμένα ή σε οποιονδήποτε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ποτε θα ξεκολλησει αυτη η ρημαδα η κοινωνια απο αυτα τα ανουσια πραγματα??Οχι συντομα παντως...παιδια ξεκολλατε με το ποιος κραταει ενα πανι και ασχοληθειτε με κατι σοβαρο...ναι οκ αυτο το πανι ειναι ενα συμβολο..ε και?Δεν θα ταν πιο ουσιαστικο το να βοηθαγαμε αυτη τη χωρα να παει μπροστα με το να εξαλειφαμε ή εστω μειωναμε το ρατσισμο?Οσο υπαρχουν κολλημενα μυαλα θα μενουμε στασιμοι και θα παμε πισω γιατι ναι ακομα και απο αυτο το κολλημα με τη σημαια μπορει να παει μια χωρα πισω γιατι δειχνει ποσο κλειστομυαλος λαος ειμαστε και δυστυχως η κλειστομυαλιά προεκτεινεται και σε αλλους τομεις.Απο τη στιγμη που τη σημαια τη παιρνει ο καλυτερος μαθητης ε ας την παρει ο καλυτερος, τιμη ειναι στο παιδι απο αλλη χωρα που τα καταφερε τοσο καλα..Αν και η αποψη μου ειναι οτι πρεπει να σταματισει αυτο το φασιστικο καταλοιπο(αλλα αυτο ειναι ενα αλλο θεμα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Προτιμώ να σέβομαι τη σημαία μου από το να μην τη σέβομαι πάντως. Για σένα μπορεί να 'ναι ένα πανί.


Για μένα ΔΕΝ ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Προτιμώ να σέβομαι τη σημαία μου από το να μην τη σέβομαι πάντως. Για σένα μπορεί να 'ναι ένα πανί.


Για μένα ΔΕΝ ειναι.

συμφωνώ...:iagree:

-Ηλίας-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προτιμώ να σέβομαι τη σημαία μου από το να μην τη σέβομαι πάντως. Για σένα μπορεί να 'ναι ένα πανί.


Για μένα ΔΕΝ ειναι.

:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Προτιμώ να σέβομαι τη σημαία μου από το να μην τη σέβομαι πάντως. Για σένα μπορεί να 'ναι ένα πανί.


Για μένα ΔΕΝ ειναι.

Αν η σημαια δεν ειναι πανι, τοτε η σημαια δεν φτιαχνεται απο υφασμα.ΑΤΟΠΟ:P

αρα η σημαια ειναι πανι και μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Για μένα η σημαία σημαίνει Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Προτιμώ να σέβομαι τη σημαία μου από το να μην τη σέβομαι πάντως. Για σένα μπορεί να 'ναι ένα πανί.


Για μένα ΔΕΝ ειναι.

:no1::no1::thanks::bravo::iagree::iagree::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Qwerty, όσο πάει κι ανεβαίνεις πιο πολύ στο top 10 μου. :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τσαρτς είμεθα; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Δεν θα κρύψω καθόλου ότι θα με πείραζε που την ελληνική σημαία την σηκώνει αλλοδαπός και χωρίς αυτό να κρύβει κάτι ρατσιστικό.Απλά θα μου κακοφαινόταν κάπως.
Εφόσον όμως η σημαία είναι για αυτόν που έχει το μεγαλύτερο βαθμό ότι και να είναι αυτό κόκκινος-κίτρινος-μπλε πρέπει να την πάρει όσο και να κακοφανεί σε εμένα ή σε οποιονδήποτε άλλο.

Μπλε; Λες να σηκώσουν τη σημαία τα στρουμφάκια; :P

Ποτε θα ξεκολλησει αυτη η ρημαδα η κοινωνια απο αυτα τα ανουσια πραγματα??Οχι συντομα παντως...παιδια ξεκολλατε με το ποιος κραταει ενα πανι και ασχοληθειτε με κατι σοβαρο...ναι οκ αυτο το πανι ειναι ενα συμβολο..ε και?Δεν θα ταν πιο ουσιαστικο το να βοηθαγαμε αυτη τη χωρα να παει μπροστα με το να εξαλειφαμε ή εστω μειωναμε το ρατσισμο?Οσο υπαρχουν κολλημενα μυαλα θα μενουμε στασιμοι και θα παμε πισω γιατι ναι ακομα και απο αυτο το κολλημα με τη σημαια μπορει να παει μια χωρα πισω γιατι δειχνει ποσο κλειστομυαλος λαος ειμαστε και δυστυχως η κλειστομυαλιά προεκτεινεται και σε αλλους τομεις.Απο τη στιγμη που τη σημαια τη παιρνει ο καλυτερος μαθητης ε ας την παρει ο καλυτερος, τιμη ειναι στο παιδι απο αλλη χωρα που τα καταφερε τοσο καλα..Αν και η αποψη μου ειναι οτι πρεπει να σταματισει αυτο το φασιστικο καταλοιπο(αλλα αυτο ειναι ενα αλλο θεμα...)

+1

Η σημαία είναι ένα ξεσκονόπανο να το πω έτσι που το θυμόμαστε 2 φορές το χρόνο και όταν κερδίζουμε στο EURO και στη Eurovision. Δεν ξέρω για εσάς αλλά για μένα Ελλάδα είναι κάτι πολύ παραπάνω από ένα plain σύμβολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Για μένα η Η Ελλάδα εκφράζεται μέσα από τη σημαία της και τους ανθρώπους της. Και τη σημαία την ατενίζω κάθε μέρα και τη χαίρομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Άσ' το, Γιώργη... Δεν είναι στην μόδα ούτε ο εθνισμός, ούτε ο Ελληνοκεντρισμός, ούτε ο εθνικισμός. Τσάμπα κόπος ό,τι πεις. Δεν μπορούν να καταλάβουν πως είναι κάτι που σου αρέσει. :-/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top