Αλλοδαποί σημαιοφόροι στις παρελάσεις

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ε ρε Μιβ και ποιος να την πάρει την σημαία ο πιο τεμπέλης ή ο πιο όμορφος?


Να γίνεται κλήρωση ανάμεσα σ'αυτούς που θέλουν να τη σηκώσουν. Πολύ απλό. Όχι ανάμεσα σε όλους τους μαθητές...Ανάμεσα μόνο σ'εκείνους που θέλουν να τη σηκώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Να γίνεται κλήρωση ανάμεσα σ'αυτούς που θέλουν να τη σηκώσουν. Πολύ απλό. Όχι ανάμεσα σε όλους τους μαθητές...Ανάμεσα μόνο σ'εκείνους που θέλουν να τη σηκώσουν.
άμα οι καλοί μαθητές δεν θέλουν να σηκώσουν την σημαία ας το αρνηθούν. Κανείς δεν τους υποχρεώνει να το κάνουν. Εγώ πιστεύω πώς η σημαία είναι μια επιβράβευση προς αυτούς και είναι τιμή τους. Παρόλαυτα αν κάποιος δεν θέλει να την σηκώσει ας μην το κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να γίνεται κλήρωση (ο πιο δημοκρατικός τρόπος) ανάμεσα σε όλους όσους δηλώσουν οτι θέλουν (άρα και νιώθουν αυτό που κάνουν) να την σηκώσουν. Είναι σχεδόν διάκριση να περιορίζεται η απόδοση των τιμών στους αριστούχους. Η σημαία δεν είναι κανενός είδους επιβράβευση. Επιβράβευση είναι ο έπαινος, η μνεία, το δώρο. Η σημαία είναι η τιμή εκείνων που θέλουν να καλούνται και να νιώθουν Έλληνες. Η σημαία είναι η τιμή εκείνων που θέλουν να αποτίσουν φόρο τιμής στο ελληνικό έθνος. Κι αυτό δεν έχει ουδεμία σχέση με τη σχολική επίδοση. Ο σημαιοφόρος είναι κάτι από αυτά τα δύο:
1) Νιώθουν οι ίδιοι τόσο Έλληνες (άσχετα αν τυπικά, στα χαρτιά ή την καταγωγή είναι ή όχι), ώστε νιώθουν τιμή να σηκώνουν το εθνικό σύμβολο των Ελλήνων.
2) Δε νιώθουν Έλληνες, απλά νιώθουν σεβασμό στο ελληνικό έθνος, ώστε να θελήσουν να το τιμήσουν υψώνοντας τη σημαία του.

Καμία από τις δύο κατηγορίες δεν προυποθέτει μια καλή σχολική επίδοση, ή την κατοχή ελληνικού διαβατηρίου. Συνεπώς, όλα τα υπόλοιπα που λέμε είναι βλακείες. :)

Τη σημαία πρέπει να μπορεί να την υψώσει όποιος ανήκει σε μία από αυτές τις δύο κατηγορίες ανθρώπων. Η τελική επιλογή πρέπει να γίνεται ισότιμα και δημοκρατικά, δηλαδή με κλήρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Και να τη σηκώσει στραβά κάνα μουσκάρι, και να του πέσει από τα χέρια, ή να μπει καμιά κοντή σαν τα πέρσι και να είναι οι παραστάτες στο ίδιο ύψος με τη σημαία? Όχι, στις κληρώσεις μπαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ο καλός μαθητής δηλαδή θα είναι σίγουρα ψηλός και δυνατός ώστε να την κρατήσει ίσια και ψηλά;
Τι μας λες μωρέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και να τη σηκώσει στραβά κάνα μουσκάρι, και να του πέσει από τα χέρια, ή να μπει καμιά κοντή σαν τα πέρσι και να είναι οι παραστάτες στο ίδιο ύψος με τη σημαία? Όχι, στις κληρώσεις μπαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι...

Η κλήρωση είναι η έμπρακτη απόδειξη πως αποδεχόμαστε την πλήρη ισότητα μεταξύ αυτών που κληρώνονται. Είναι το επιστέγασμα της πραγματικής Δημοκρατίας. Αν δεν αποδέχεσαι την έννοια της ισότητας, δεν αποδέχεσαι και την έννοια της Δημοκρατίας.
Στο πρακτικό κομμάτι, συνήθως οι μαθητές με κακή επίδοση ασχολούνται με κάποιο άθλημα (πιθανόν λόγω αυτού η κακή επίδοση), άρα συνήθως είναι πολύ πιο ικανοί σωματικά από τους "καλούς". Δεν στέκει αυτό που λες! Αλλά ούτως ή άλλως δεν θέλω να μπω καν σε λογικές διακρίσεων λόγω σωματικής διάπλασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν ξέρω εγώ δεν συμφωνώ. Ανέκαθεν αυτό γινόταν και αυτό είναι σώστό να γίνεται. Τώρα αυτά π λέει ο κουέρτι είναι βλακείες οκ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Η κλήρωση είναι η έμπρακτη απόδειξη πως αποδεχόμαστε την πλήρη ισότητα μεταξύ αυτών που κληρώνονται. Είναι το επιστέγασμα της πραγματικής Δημοκρατίας. Αν δεν αποδέχεσαι την έννοια της ισότητας, δεν αποδέχεσαι και την έννοια της Δημοκρατίας.
Στο πρακτικό κομμάτι, συνήθως οι μαθητές με κακή επίδοση ασχολούνται με κάποιο άθλημα (πιθανόν λόγω αυτού η κακή επίδοση), άρα συνήθως είναι πολύ πιο ικανοί σωματικά από τους "καλούς". Δεν στέκει αυτό που λες! Αλλά ούτως ή άλλως δεν θέλω να μπω καν σε λογικές διακρίσεων λόγω σωματικής διάπλασης.

Μάλλον εννοείς τα μουσκάρια που το μόνο που ξέρουν είναι να κλοτσάνε μια μπάλα, γιατί το μυαλό τους δεν τους φτάνει ούτε για μπάσκετ.


(και μετά να πάρει τη σημαία κάνα μουσκάρι, να κοκορεύεται κιόλας, να μην κρατηθώ, να του αστράψω κάνα σκαμπύλι και μετά να φταίω εγώ ... :mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Πότε θα σε πιάσει κανα μουσκάρι στα χέρια του και θα σε κάνει κιμά να δουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ξέρω εγώ δεν συμφωνώ. Ανέκαθεν αυτό γινόταν και αυτό είναι σώστό να γίνεται. Τώρα αυτά π λέει ο κουέρτι είναι βλακείες οκ...:P

Το ότι γινόταν ανέκαθεν (δήθεν ανέκαθεν, διότι να θυμίσω οτι ξεκίνησε το 1936, αν σου λέει κάτι η εποχή) δεν σημαίνει τίποτα. Σωστό δεν είναι ούτε αντικειμενικά, γιατί είναι διάκριση ανάμεσα στους καλούς τη επιδόσει και στους κακούς τη επιδόσει. Και φυσικά ο πατριωτισμός δεν έχει σχέση με την επίδοση.

Πότε θα σε πιάσει κανα μουσκάρι στα χέρια του και θα σε κάνει κιμά να δουμε...

Ε, θα τον έχει πιάσει μάλλον, γι'αυτό τα λέει...


ΥΓ προς Γιώργο: Οι πατριώτες δεν κοκορέύονται Γιώργο φίλε μου. Δεν έχουν ανάγκη. Απλά είναι περήφανοι. Συνήθως κοκορεύονται αυτοί που βγάζουν το βαθμό για να πάρουν τη σημαία και να το δείξουν...Ε, όχι φίλοι μου, δεν αξίζουν αυτοί τη σημαία. Κι αν θέλετε τη γνώμη μου; Αυτοί ειναι τα μουσκάρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κι επίσης μια ιστορική σημείωση...Αυτοί που κόβονται για τη σημαία που δήθεν "ανήκει" στον καλό μαθητή (ψέμα, γιατί, γλυκά μου τούβλα, ανήκει στους απανταχού Έλληνες) μου θυμίζουν το στρατηγό De Rigny που έλεγε στον Κολοκοτρώνη οτι...είστε πολλά ολίγοι. Γιατί; Γιατί αυτός είχε σπουδάσει στην Ακαδημία του Ναπολέοντα. Ο Κολοκοτρώνης, όμως, που δεν σπούδασε πουθενά, ελευθέρωσε την Ελλάδα, αφού ξεφτίλισε το Δράμαλη στα Δερβενάκια. Κι αυτό γιατί; Γιατί δεν άκουσε τους σπουδαγμένους...Πάρτε, λοιπόν, χαμπάρι, επιτέλους ποιοι πολέμησαν...Κι αυτοί δεν είχανε πτυχία...
Είναι τουλάχιστον βιασμός της Ιστορίας να κρατάνε τη σημαία μόνο οι αριστούχοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
1) Δε διανοείται κανείς να με χτυπήσει γιατί τους περνάω όλους στο μπόι, εκτός από έναν, με τον οποίο όμως έχω καλές σχέσεις.

2) Ο Κολοκοτρώνης ήταν στρατιωτική και στρατηγική ιδιοφυία. Ήταν η λαμπρότατη εξαίρεση, που επιβεβαιώνει τον κανόνα.

3) Η σημαία δίδεται στους μαθητές ως επιβράβευση για τις καλές τους επιδόσεις, όχι για άλλους λόγους. Αν εσύ νοιώθεις πατριώτης, πάρε μια σημαία από τον κινέζο στη γωνία και ανέμισέ την. Δε σε εμποδίζει κανείς.

4) Τι μας λες μωρέ? Βιασμός της ιστορίας να κρατούν τη σημαία οι αριστούχοι? Βιασμός είναι αυτά τα σούργελα που πηγαίνουν στην παρέλαση για να δείξουν τη μίνι φούστα και οι βλακείες περί κληρώσεως για την παράδοση της σημαίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο Κολοκοτρώνης, ο Μακρυγιάννης, ο Μπότσαρης (αρβανίτης), ο Οδυσσέας Ανδρούτσος και όλοι οι υπόλοιποι πατριώτες ήταν αγράμματοι. Αλλά ήταν απλά πατριώτες, δεν τίθεται θέμα στρατηγικής. Γι'αυτό κερδίσανε...
Η σημαία ΔΕΝ είναι μέσο επιβράβευσης, είναι μέσο απόδοσης τιμών σε ένα έθνος, μέσω του συμβόλου του, από οποιονδήποτε θελήσει να το κάνει, άπαξ και είναι μέλος της Ελληνικής Παιδείας (οποιοσδήποτε μαθητής ελληνικού σχολείου). Για τους αριστούχους υπάρχουν οι έπαινοι και τα αριστεία. Η σημαία δε μπορεί να γίνεται σούργελο στα χέρια του καθενός για έναν άσχετο λόγο που ουδεμία σχέση έχει με το εθνικό ή το φιλελληνικό φρόνημα. Εγω νιώθω πατριώτης και είμαι, δεν περίμενα τη σημαία του σχολείου. Είναι απαράδεκτο, όμως, να μην κατοχυρώνεται και θεσμικά η απόδοση του εθνικού συμβόλου σε οποιονδήποτε θέλει να τιμήσει την Ελλάδα.
Βιασμός της Ιστορίας είναι και το γεγονός οτι γίνεται διάκριση βάσει βαθμολογίας στα εθνικά ή φιλελληνικά φρονήματα Ελλήνων και ξένων μαθητών, αλλά επίσης και τα ξέκωλα (η πλειοψηφία των Ελλήνων μαθητριών που παρελαύνουν...). Δεν είδα πουθενα΄να διαφωνούμε. Αλλά αν είχες περισσότερη εμπειρία θα είχες διαπιστώσει οτι πολλές φορές συμβαίνει να την κρατούν και ξέκωλα τη σημαία...Δυστυχώς...
Η κλήρωση είναι η έμπρακτη απόδειξη της ισότητας και της Δημοκρατίας. Αν θεωρείς βλακεία την κλήρωση, τότε δεν πιστεύεις ούτε στη Δημοκρατία, ούτε στην ισότητα.

Η σημαία είναι ένα σύμβολο. Δημοκρατικά (άλλωστε εμείς γεννήσαμε τη Δημοκρατία, έτσι δε λέμε???) πρέπει να αποδίδεται σε οποιονδήποτε επιθυμεί εκ βαθεών καρδίας να αποδώσει τιμές σε ό,τι συμβολίζει αυτή. Είτε είναι Έλληνας, είτε είναι ξένος, είτε είναι αριστούχος, είτε είναι σκράπας. Αρκεί να θέλει να τιμήσει την Ελλάδα. Κι αν είναι γι'αυτόν μια φορά τιμή, για μένα που είμαι Έλληνας και πατριώτης είναι εκατό. Είναι τιμή ένας άνθρωπος να τιμάει τα ιδανικά στα οποία πιστεύω κι εγώ.
Αν ο νόμος δε μπορεί να κατοχυρώσει τη σημαία σαν ένα σύμβολο εθνικής περηφάνιας και τιμής στην εθνική Ιστορία, πέρα από κάθε διάκριση, βαθμολογική, εθνολογική, θρησκευτική ή οτιδήποτε άλλο κι αν δε μπορεί να προστατεύσει ουσιωδώς τη δημοκρατικότητα του θεσμου, τότε ας καταργήσει μια για πάντα ολόκληρο το θεσμό της μαθητικής παρέλασης. Στο κάτω-κατω εδώ και δεκαετίες έχει πάψει η παρέλαση να αποδίδει φόρο τιμής σε μια Ιστορία κι έχει μετατραπεί σε πασαρέλα ομορφιάς και αθέμιτου ανταγωνισμού μεταξύ των αριστούχων και κυρίων των γονέων τους, των απανταχού "Ελληναράδων" (που φέρουν και το μεγαλύτερο μέρος του ευτελισμού του θεσμού) που μόνο ντροπή μπορούν να αποτελούν για την Ελλάδα. Αντίθετα, ο ξένος που επιλέγει την Ελλάδα για δεύτερη πατρίδα του είναι ασυγκρίτως μεγαλύτερη τιμή από οποιονδήποτε αστό πατριδοκάπηλο που θυμάται δυο φορές το χρόνο και με την ευκαιρία ενός Αλβανού αριστούχου, οτι είναι Έλληνας. Τις υπόλοιπες 363 μέρες του χρόνου το μόνο που κοιτάει είναι το πως θα φάει για παρτη του από την Ελλάδα, κλέβοντας το Δημόσιο, φυγοστρατώντας και προδίδοντας την εθνική του ταυτότητα, αφού πλέον μετατρέπεται σε μικρό κακέκτυπο Αμερικάνου.
Ας δούμε καλύτερα τη δεδομένη σήψη της δικής μας ύπαρξης κι ας μην κατηγορούμε τους ξένους αριστούχους που απλά μας την υπενθυμίζουν κατά καιρούς. Εμείς συνηθίσαμε να καλύπτουμε το πρόβλημα, όχι να το αντιμετωπίζουμε. Ελπίζω πραγματικά η μέρα που θα δούμε τα αποτελέσματα της σκέψης αυτής, που κύριο μέλημά της είναι το να "δείχνει" και όχι το να "είναι", να έρθει πολύ σύντομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παυλος

Νεοφερμένος

Ο βλ.πανω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
μιας και πλησιαζει(με το κυαλι)η 25η Μαρτιου,και παλι,οπως και καθε χρονια,θα εχουμε τος τσακωμους για το αν πρεπει εκεινο το παιδι που δεν ειναι απο την ελλαδα να σηκωσει τη σημαια.θεωρω οτι ειναι ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ που η ελλαδα δεν δεχεται και μαλιστα καταδικαζει αριστουχους αλλοδαπους μαθητες.η χωρας οδευει απο το κακο στο χειροτερο και αντι να βγαινουν οι μητερες των ελληνοπουλων και να λενε οτι δεν δεχονται η/η αλβανος/αλβανιδα και ο καθε αλλοδαπος να σηκωσει τη σημαια,θα επρεπε να θεωρουμε ΤΙΜΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΙ ΜΑΣ που παιδια εξω απο τα ελληνικα συνορα,νιωθουν αυτη τη γη πατριδα τους.απο τη στιγμη που ενα παδι απο αλλη χωρα εχει τη δυνατοτητα να σηκωσει την ελληνικη σημαια,και να το νιωθει περισσοτερο τιμη του απο ενα ελληνοπουλο,σαφως και του αξιζει χιλιες φορες να εκλεχθει σημαιοφορος απο εναν ελληνα που πολλες φορες το νιωθει σαν αγγαρεια.εσεις τι πιστευετε?θα επρεπε αλλοδαποι να εκλεγονται σημαιοφοροι?
Εγω παντως ως ρατσιστης... Θεωρω πως δεν πρεπει να την σηκωνουν αυτοι την σημαια!!! Και ποιοσσου ειπε εσενα χαιδω πως οι ελληνες δεν θελουν να σηκωσουν την σημαια;;;;;;;;;:(αμαν πια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μη γράφεις με κεφαλαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Παυλος:
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΩΣ ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ...ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ!!!!!!ΚΑΙ ΠΟΙΟΣΣΟΥ ΕΙΠΕ ΕΣΕΝΑ ΧΑΙΔΩ ΠΩΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ?????????:(ΑΜΑΝ ΠΙΑ

Ο ρατσισμός...Πώ πώ...Γιατί να μην την σηκώσουν ρε?Και πράγματι, δεν θέλουν όλοι οι έλληνες να σηκώσουν την σημαία. Εφόσον είναι καλοί μαθητές και αγωνίζονται και μένουν στην ελλάδα πρέπει να τους τη δίνουμε. Έλεος δημοκρατία έχουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι εφ'οσον ειναι καλοί μαθητές. Εφ'οσον θέλουν να τιμήσουν την Ελλάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Όποιος μαθούκλας θέλει να πουλήσει μούρη στις μέρες μας θα επιδιώξει να πάρει τη σημαία, αυτό ξέρω εγώ:D. Γενικά δεν θα έπρεπε να μαλώνουμε για το αν θα πάρει τη σημαία ένας ξένος, αλλά για το αν θα την πάρει ένας μαλάκας που καλοπιάνει(γλείφει?!) συνέχεια τους καθηγητές να του πετάνε τα 20άρια αβέρτα ώστε να γίνει σημαιοφόρος για να την πει στον "κατώτερο" συμμαθητή του, που έβγαλε μόλις 19,9 και όχι 20. Έλεος δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι κι αυτό γεγονός, ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα, γιατί με αυτόν τον μέσο όρο δεν μου κάνει για κακοποιός... :lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top